פותחים עונה בבונדסליגה: המחזור הראשון כבר כאן!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏24/8/12.

1. AS R Member

משחק טיפוסי של דורטמונד, פרט לשער השיוויון של ברמן.
    מגרש פתוח, הרבה התלהבות, המון הזדמנויות והחטאות.

רויס פתח נהדר את העונה עם שער יפה. מתאים בול לשיטה של דורטמונד.
    מצד שני, ההגנה של דורטמונד לא נראתה טוב. קבוצה קצת יותר טובה מברמן היתה מבקיעה לה שלישייה.

קובה ממשיך את הכושר המעולה שלו מהעונה שעברה, המצטיין על המגרש היום לטעמי. גוצה חזר לכבוש כשעלה כמחליף והציל את דורטמונד ממבוכה. צריך לפתוח במקום גרוסקרויץ שהציג יכולת פושרת.

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני צופה במשחק כאוהד נייטרלי לחלוטין. זה שאוהב את הליגה, זה שאוהב את הסגנון, זה שאוהב את ההצגה הזו שנקראת כדורגל גרמני, בונדסליגה, צוויטה בונדסליגה. אני מנסה לדמיין איך זה ירגיש מהאצטדיון עצמו אבל לא מצליח, מסתפק בצפייה דרך המסך. ועדיין: בכל פעם מחדש אני מוצא את עצמי מתפעל מאיכות המשחק, מאיכות הקבוצות ואיכות הליגה. משחק הפתיחה היום הוא דוגמא מושלמת לכמה אני אוהב את הליגה הזו, כשאנחנו מקבלים משחק באמת איכותי כספתח לעונה החדשה.

הרבה מאוד אנשים הספידו את ורדר ברמן ואמרו שיהיה לה קשה בעונה הקרובה, שזו תהיה עונת מבחן, שהשחקנים שהגיעו לא בדיוק מוכחים ושחלק מהעזיבות ישפיעו ולא לטובה על הקבוצה. אז לאותם אנשים אני מוסר: רדו לקרקע. ורדר ברמן היום הייתה לא פחות טובה מדורטמונד והציגה כדורגל פשוט נהדר. משחק בנגיעה, קצבי, מצד לצד, לא משהו קבוע אלא הרבה גיוון והרבה דרכים שונות, תקפה המון והגיעה ל-לא מעט מצבים. אני חושב שתומאס שאף יכול להיות מאוד מרוצה מהקבוצה שלו ובעיניי לברמן לא הגיע להפסיד היום. זו פתיחה מעולה מבחינתה ואני חושב שלמרות ההפסד היא יכולה לומר שהיא עברה את המשוכה די בהצלחה כי אני חושב שאם היו עושים סקר עולמי מה תהיה התוצאה היום אז הרוב היה אומר שדורטמונד תביס את ברמן. דווקא דורטמונד בעיניי נתנה משחק "פרווה" שכזה, לא נתנה את כל כולה ועדיין אי אפשר שלא לראות את ההבדלים בין השתיים, בעיקר בסובלנות, בהנעת הכדור, בלחץ על היריבה. דורטמונד ניצלה טעות של איגניוביץ' כדי לעלות ליתרון ומברוק למרקו רויס על שער הבכורה במדי דורטמונד אבל היא לא הוכיחה שהיא ראויה להוביל במשחק, אני חושב שכאלופה דורטמונד הייתה צריכה להראות הרבה יותר התקפיות ומוטיבציה והיא נראתה לי די אדישה. עוד דבר, אין לי ספק שבמחזור הבא אנחנו נראה את גרוסקרויץ על הספסל ואת גצה בהרכב, גרוסקרויץ לא עשה כלום על המגרש וזה המשך ישיר למשחק הסופר-קאפ. גצה בכמה דקות שהוא על המגרש כבש וניצח את המשחק הזה לדורטמונד ונראה לי שקלופ חכם מספיק כדי לעשות את הבחירות הנכונות והיעילות בשביל הקבוצה שלו.

מצפה מאוד למשחקי מחר ובאמת שאפשר לומר שההמתנה השתלמה וסוף סוף אנחנו חוזרים ליהנות מהבונדסליגה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

3. eran levy Member

כשהתוצאה היתה 1:1 דמיינתי לעצמי מה אכתוב בסיום המשחק - שזו דורטמונד, וגם אם היא לא ניצחה הערב היא קבוצה שמתאחדת ומשתפרת בכל משחק. דורטמונד ניצחה, אבל עדיין אפשר לדבוק בטענה הזו. מחזור ראשון, כל הכבוד לברמן על היכולת הגבוהה (ותודה לדורטמונד על הירידה להגנה) אבל ברמן הפסידה לאלופה. והיא עוד תשתפר. גם ברמן.

4. Chris2509 Member

משחק מאוד מהנה לצפייה.
    ברמן נראו מעולה, ההתקפה שלהם תיהיה לדעתי בין 5-6 הטובות בבונדסליגה.

5. golding מנהלים

לברמן יש חבורת שחקנים מוכשרת מאוד. כמו כולם, גם אותי הם הרשימו מאוד אתמול. אפילו קצת כאב לי עליהם כיוון שפשוט לא הגיע להם להפסיד את המשחק הזה.

דורטמונד לא הרשימה יותר מדי, אבל היא עושה את הדברים הבסיסיים כמו שצריך ולפעמים זה מספיק.

משחק מהנה, כן ירבו.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דה ברויין אגב הראה הברקות, אין ספק שלילד יש כדורגל, אבל הוא מצטרף לשאר החברייה של ברמן שהם למעשה ברמה האינדיבידואלית נהדרים, ברמה הקבוצתית לא משהו. מול דורטמונד זה עוד נראה טוב, אבל במשחקים מול אווגסבורג, פירת ושות הם יאבדו את הראש.
    מה עוד שלדעתי אין לברמן חלוץ אמיתי בקאדר, אולי אקאפלה יענה על הדרישות.

האנט אתמול היה לטעמי המצטיין בברמן. ופריץ, אם כל הכבוד, לא יכול להרזיק את הקישור לבד. איגנובסקי חושך.

7. shlomydavid מנהלים

8. Der Rotbart Member

ערב מוצלח גם לעולה החדשה מפרנקפורט; לברקוזן - אוי ויי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

משחק נפלא פשוט בין פרנקפורט ולברקוזן. וניצחון מפתיע אבל צודק לעולה החדשה.
    בלברקוזן ראוי לציין לא שיחקו סידני דאם ורנאטו אוגוסטו (לא יודע למה) ומשום מה היפייה לא מצא מקום בהרכב לשחקן הכי טוב שלו בקבוצה קסטרו שנכנס רק רבע שעה לפני הסיום. לזה קוראים גול עצמי מר היפייה.
    בשאר המשחקים לא היו הפתעות גדולות. באיירן עם ניצחון קליל על פירת, המבורג ממשיכה להיות כלום ושום דבר ופותחת את העונה עם הפסד ביתי לנירנברג ודיסלדורף עם הפתעה נעימה וניצחון יוצא מן הכלל באווגסבורג שלא הפסידה עד למשחק היום 11 פעמים בבית.

ועכשיו למנה המרכזית...

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/12
  10. Chris2509 Member

חשבתי עוד לפני המשחק שוולפסבורג ינצחו...אבל לא ככה.
    לפספס פנדל בדקה ה88 ולספוג בדקה ה90, וכל זה עם 62% שליטה בכדור ופי 2 בעיטות לשער.
    מריר, מריר מאוד לאוהדי שטוטגרט. לא הייתי רוצה ליהיות במקומם.

11. cazzo Il Capocuoco

לא ציפיתי מאיבישביץ' להחמיץ גם את הכדור החוזר, לא ראיתי כזאת טעות הרבה זמן.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כן, הוא האחרון שאפשר היה להמר עליו שיחטיא ככה. אבל יש ימים כאלו גם לודאד.
    סך הכל הופעה לא רעה של הקבוצה, הפסד אכזרי משהו, אבל צריך גם להגיד שלזאבים היו את המצבים הטובים יותר לשערים.
    הלאה, הפנים למוסקווה

13. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הפסד כל כך אכזרי... קיסלינג חלוץ מטרה מצוין, אבל לפעמים הוא צריך לדעת למסור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    לא הבנתי למה סאם וקאסטרו פתחו על הספסל. אגוסטו יכול להישאר מבחינתי על הספסל - הוא אוברייטד, ובקישור ההתקפי אני מעדיף את שורלה, סאם, בלאראבי, ואפילו להציב שם את קאסטרו או בנדר. רק לא אגוסטו.
    פרנקפורט הפתיעו, ולמרות שלדעתי היו קצת פחות טובים מלברקוזן, הם בהחלט יכולים להפתיע השנה ולהיות העולה החדשה שמסיימת במיקום הכי גבוה.

דבר אחרון - אני עדיין לא מבין את הקטע של שני מאמנים. אם היינקס יסכים לחזור שנה הבאה, אז נשאר רק להעיף את אגוסטו והרכשים ג?וניור פרננדז (שחקן מיותר, לא קרוב לרמה של דרדיוק, עדיף את סאמד יסיל שעוד כמה שנים טובות יהיה אחד החלוצים הטובים בעולם) וקרלינוס (לא לרמה הזאת עדיין, בינתיים שיהיה במילואים). נקווה למחזור שני טוב יותר. 

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לצערי, אתמול יצא לי לראות רק מחצית אחת מכל משחקי המחזור וזו הייתה המחצית הראשונה של המשחק בין גלדבאך להופנהיים. גלדבאך נראתה טוב, אפילו טוב מאוד וביטלה את הופנהיים לגמרי. לחץ מסיבי על הכדור, תמיכה של המגנים ברמה שהם לוחצים את המגנים של הופנהיים בעצמם (לא פעם אפשר היה לראות את יאנטשקה לוחץ את ג'ונסון בחצי המגרש של הופנהיים) ולא שחקני הקישור ובאופן כללי, גלדבאך עשתה כמה שיעורי בית מהמשחק מול קייב כי שם היא נראתה מאוד מפוזרת ומבולבלת כשאתמול, לפחות במחצית הראשונה היא נראתה כמו קבוצה שיש לה מטרה וצורת משחק. השער הראשון הגיע בטיימינג נהדר, כדור חופשי מ30 מטר של אראנגו ננגח על ידי האנקה אבל דווקא אז האש של גלדבאך כבתה וראינו את הופנהיים לוחצת ויוזמת כשב12 דקות שנותרו מאז היתרון לא ידענו שיש שתי קבוצות על המגרש. רוברטו פירמינו נתן חתיכת משחק אתמול והיה השחקן הכי פעיל של הופנהיים בחצי הראשון והוא חתיכת נכס, באבל מנצל אותו טוב מאוד, הוא גם כבש אתמול אז בכלל עשה לעצמו פתיחת עונה טובה על אף ההפסד הקבוצתי.

טעון בירור: למה חוסלו ואלברו דומינגז לא היו בסגלי קבוצותיהם אתמול? פציעות?

באשר לשאר משחקי המחזור: אני מוכרח לומר שאני מופתע, בעיקר מתוצאת המשחק בין המבורג לנירנברג. הפסד ביתי להמבורג שממשיכה בכושר רע אחרי ההדחה מהגביע, אני לא מבין למה פינק לא פתח עם מקסי בייסטר שהוא בערך השחקן הכי "חם" שיש לו היום במועדון והוא מושיב אותו על הספסל. מזל שהוא נזכר להכניס אותו בדקה ה71. שאפו לדיסלדורף ופרנקפורט על הניצחונות וגם מברוק למגאת', לא ראיתי את המשחק אבל לפגוש את שטוטגרט במחזור הראשון זה לא דבר פשוט כל כך והסתכלתי על ההרכב של הירוקים ובאמת שיש שם הרכב אדיר לדעתי שיכול להגיע רחוק מאוד העונה. לא פראיירים בכלל.

15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

בנדר בקישור ההתקפי נראה לי קצת בזבוז, בטח כשיש מספיק שחקני התקפה בסגל שיכולים לאייש את העמדות האלו. ג'וניור פרננדז באמת כזה מיותר? אני לא מכיר את השחקן הזה ולא שמעתי עליו לפני שחתם בלברקוזן אבל אני אף פעם לא מטיל ספק ולא חורץ גורלות אחרי משחק אחד.