פורטו אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Reyes, ‏24/2/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוי משה.... זה שלקין יש נשמה זה נכון.

אבל... מה הוא עשה? הוא הפקיר את הקבוצה שלו. החיסרון שלו משמעותי ליונייטד והוא הפקיר את הקבוצה שלו במשחק הבא. זה חוסר אחריות.

ומשה, ועוד איך הגיע אדום.

2. Max Member

רוברטו קרלוס הורחק לשני משחקים מליגת האלופות בעקבות המרפק שלו לדמינצ'לס (נראה לי) במשחק מול באיירן, הוא יחמיץ את המשחק מול באיירן ואת המשחק הראשון ברבע הגמר אם ריאל תעלה.
    זהו חיסרון אדיר לריאל במיוחד לאור התצוגה העלובה שלה בהגנה במשחקים האחרונים, נקווה לטוב...

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שידורי ליגת האלופות השבוע:
    ג'- ספורט 5 ישדר את מנצ'סטר יונייטד-פורטו , ספורט 5+ את דפורטיבו נגד יובנטוס
    ד' ספורט 5 ישדר את מילאן-ספרטה פראג ואילו ספורט 5+ ישדר את ריאל מדריד מול באיירן.

4. AFC Member

כנראה שזה בגלל שסיפור העליה של ארסנל כבר סגור.

בכל זאת, קשה לי להבין את הסיבה להעדפת השיעמומון של מילאן הבונקריסטית על ארסנל.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

תפסיק להתבכיין, לא כל קבוצה שבאה לעבוד במשחקי חוץ היא בונקריסטית הסיבה הגדולה לבחירת המשחק היא כמובן ריבוי האוהדים של מילאן בארץ שרוצים לראות את קבוצתם.

שאר הבחירות צפויות לחלוטין, אבל פרט שהדהים אותי הוא שדפו-יובה קיבל יותר קולות מהיונייטד. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אוהד מילאן ולא אוהד ארסנל, ואמנם העלייה של ארסנל סגורה כמעט, ושל מילאן (על הנייר) עוד פתוחה, אבל גם אני הייתי מעדיף את ארסנל על פני מילאן, למרות שאני בכלל אצפה בריאל - באירן, שזה, בינינו, הכי מעניין.

7. ArsenalFan Member

אני בניגוד לבני לא חושב שהעלייה שלנו סגורה, סלטה קבוצה מסוכנת בהתקפה וההגנה שלנו לא תיפקדה במיוחד במשחק בבלאידוס. אנחנו בסה"כ עם יתרון של שער אחד, ובואו לא נשכח שהרקורד שלנו בהייבורי בשנתיים האחרונות בצ'מפיונס ליג הוא עלוב (וזה למרות הנצחונות על הסובייטיות לשעבר בסיבוב המוקדם).

עם זאת, לאוהד האובייקטיבי זה לא נראה כמו שזה נראה לי, ועדיין מה שהדהים אותי זה שמילאן-ספרטה עבר את ריאל-באיירן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

ולא נראה לי שהתוצאה הייתה שיובנטוס קיבלה יותר קולות ממנצ'סטר, אני אפילו די בטוח שלא. נדמה לי שהתבלבלת.

ועדיין במשחק הראשון ארסנל קיבלה יותר קולות ממילאן. זה לא בגלל ריבוי האוהדים, זה בגלל שמילאן לא ניצחה במשחק הראשון וארסנל כן.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יכול להיות, אני לא יודע מספרים מדויקים אבל משיחות עם אוהדי מילאן הרבים בארץ בפעם שעברה שהיה את אפשרות הבחירה התקשרו אנשים אבל לא באותן כמויות ושנבחרה ארסנל אוהדי מילאן הבינו שיצטרכו להתקשר יותר כדי שמילאן תשודר ולכן המשחק של המילאנזים נבחר בצורה המרשימה הזו.

כמעט בטוח שזה מה שקרה. ראיתי את זה.

סך הכל ההצבעות הן לחלוטין סובייקטיביות ולא כמו ששדרני ערוץ הספורט מנסה להראות, אוהדי הקבוצה מנסים כל אחד להצביע לקבוצתם וכך המספרים יוצאים.
    עדי, ארסנל תעלה אתה יכול להפסיק להיות פסימי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא בדיוק הנושא המתאים אבל אין כאן כזה, אז החלטתי לפרסם את זה פה. ולעניין..

צסק"א מוסקווה זכתה בסופרקאפ הרוסי אחרי ניצחון 1:3 על הירבה העירונית, ספרטק, אחרי תוספת הזמן.
    קלינישנקו העלה את ספרטק מוסקווה ליתרון בדקה ה-14. בדקה ה-40 סמאק השווה לאלופה בבעיטת 11 מטרים. 90 הדקות הסתיימו ב 1-1. בערכה צסקא כבשה שני שערים, קראווליו (110) וקירשנקו (113).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/3/04
  10. ArsenalFan Member

בימים שלישי ורביעי- משחקי הגומלין בשמינית גמר ליגת האלופות

שלישי, 21:45:
    צ'לסי- שטוטגרט (1:0 לצ'לסי במשחק הראשון)
    יובנטוס- דפורטיבו לה קורוניה (1:0 לדפורטיבו במשחק הראשון)
    ליון- ריאל סוסיאדד (1:0 לליון במשחק הראשון)
    מנצ'סטר יונייטד- פורטו (2:1 לפורטו במשחק הראשון).

רביעי, 21:45:
    מילאן- ספרטה פראג (0:0 במשחק הראשון)
    ארסנל- סלטה ויגו (3:2 לארסנל במשחק הראשון)
    מונאקו- לוקומוטיב מוסקבה (2:1 ללוקומוטיב במשחק הראשון)
    ריאל מדריד- באיירן מינכן (1:1 במשחק הראשון).

מנצ'סטר יונייטד- פורטו (אולד טראפורד, מחר, 21:45)
    לקראת המשחק הקובע באולד טראפורד ולאחר הניצחון בדרגאו החדיש לפני שבועיים, יצא כובש הצמד בני מק'ארתי הדרום אפריקאי בהתקפה מילולית על אלופת אנגליה. חלוץ פורטו הכריז כי ריאל מדריד היא הקבוצה המאיימת היחידה באירופה, ולא מנצ'סטר יונייטד. "פרט לריאל מדריד, שום קבוצה לא הייתה מעלנו מבחינה טכנית", אמר מק'ארתי, "וזה כולל כמובן את יונייטד. הם לא ברמה של ריאל מדריד". כמו כן, מק'ארתי מצהיר כי יונייטד כלל לא התקרבה לפורטוגלים במשחק הראשון, וכי זו הייתה הוכחה ניצחת לכל מי שלא העריך מספיק את פורטו. עבור מחזיקת גביע אופ"א, המשחק באולד טראפורד מחר חשוב בהרבה אפילו מהגמר בסביליה מול סלטיק אשתקד. אם יזכו להדיח את מנצ'סטר יונייטד, ירשמו את אחת מתוצאות השנה באירופה ויוכיחו לאירופה כולה כי היא על המפה האירופית ובגדול. עבור מנג'ר פורטו, מוריניו, שזכה במפגש הראשון לתגובות מכוערות מצד אלכס פרגוסון, התשובה כיצד לעצור את יונייטד במגרשה הביתי ברורה. ערב המשחק אמר מוריניו כי "על פורטו לשלוט בקצב המשחק, ולשמור היטב על אחזקת הכדור, משום שהקבוצות האנגליות חזקות בשליש ההתקפה של המגרש, אך אין הן יכולות לפגוע בך אם אתה מחזיק היטב בכדור". לפיכך, מוריניו משוכנע שהתוצאה מהמפגש האחרון בין הקבוצות על אדמת האי הבריטי, 4:0 ליונייטד ב-1997, לא תחזור על עצמה הפעם. לקראת המשחק פורטו תחסר את החלוץ הברזילאי דרליי, ואת סזאר פיישוטו ומארקו פריירה. במנצ'סטר יונייטד לעומת זאת, יודעים היטב את חשיבות המשחק ואת משמעותה של הדחה פוטנציאלית כבר בשמינית הגמר. גם המנג'ר אלכס פרגוסון מכיר בכך כי "זהו משחקנו החשוב ביותר העונה", ומבטיח לא לאכזב את אוהדי יונייטד, שכן הצלחה בליגת האלופות היא קריטית בשאיפות של מנצ'סטר יונייטד. אם יונייטד תצליח לנצח ולעבור את הפורטוגלים, יהיה זה רבע גמר שישי ברציפות עבור השדים האדומים בליגת האלופות. אחרי תקופה קשה ומלאת עצבים גם בליגה האנגלית וגם באירופה, יונייטד חזרה למסלול הניצחונות ברבע גמר הגביע עם ניצחון 2:1 על פולהאם, מצמד של רוד ואן ניסטלרוי, ובחצי הגמר היא תפגוש את ארסנל. עוד חדשות טובות שהתקבלו השבוע באולד טראפורד הן סיום הסכסוך המתוקשר על זכויות ההרבעה של הסוס "צוק גיברלטר" בין בעל המניות ג'ון מגנייר ובין המנג'ר פרגוסון. לקראת המשחק, יונייטד תחסר את רוי קין שקיבל כרטיס אדום במשחק הראשון, כמו גם את קווינטן פורצ'ן שלא שיחק מול פולהאם, וכמובן את ריו פרדיננד שחסרונו מורגש, אך גארי נוויל יחזור להרכב, וכך צפוי לעשות גם מיקאל סילבסטרה שמתאושש מפציעה. ניקי באט עשוי להמשיך לקבל את הקרדיט במרכז השדה, אך ייתכן שכריסטיאנו רונלדו יירד לספסל.

http://www.soccernet.com/images/ah/mccarthy0225_me.Xxx
    מקארתי מכניע את האוורד ובראון בדרגאו

http://www.soccernet.com/images/england/20040306/rvngoal_al.Xxx
    יונייטד צריכה את השערים שלו

צ'לסי- שטוטגרט (סטמפורד ברידג', מחר, 21:45)
    צ'לסי מגיעה למשחק הגומלין עם שטוטגרט רעננה ובמצב רוח מרומם בהרבה מאשר לפני המשחק בגרמניה. כזכור, לפני המשחק הראשון, צ'לסי ספגה הפסד ביתי מאכזב, 1:2 ליריבה העירונית ארסנל, שפגע קשות בתקוות האליפות של הכחולים. מאז צ'לסי זכתה בניצחון החוץ היקר בשטוטגרט ובניצחון חוץ קשה גם בליגה, 1:0 על מנ' סיטי וזכתה למנוחה בסוף השבוע בגלל משחקי הגביע לקראת הגומלין בצ'מפיונס ליג. גם הקפטן ג'ון טרי מכיר בגל הביטחון העצמי הרב ששטף את סטמפורד ברידג' לקראת הגומלין והאפשרות של צ'לסי להעפיל לרבע גמר ליגת האלופות לראשונה מאז 2000, ולפי טרי- אפילו לזכות בתואר, בעיקר בזכות היכולת לנצח במשחקי חוץ קשים בעזרת נחישות ואופי, כפי שקרה לפני שבועיים. למנג'ר קלאודיו ראניירי אופציות הבחירה רחבות כתמיד, ומחר הוא עשוי להעניק הופעה ראשונה בהרכב בשנת 2004 לקשר האירי, דמיאן דאף, שנעדר בגלל פציעות לתקופה ממושכת. לדאף עדיין בעייה מסוימת בעקב, אך הוא צפוי לפתוח למרות הבעייה, שכן המנג'ר האיטלקי מאמין ש"דאף הוא שחקן שיכול לפתוח עבורנו דלתות רבות". בהתקפה צפויים לפתוח אדריאן מוטו והרנן קרספו, וסקוט פארקר אמור להמשיך ולתפקד בקישור לצד מקאללה ולמפארד. מבחינת האורחים הגרמנים, קיימת אופטימיות זהירה. הקבוצה אמנם התרחקה מאוד מאפשרות זכייה באליפות הבונדסליגה כשהיא מפגרת ב-12 נקודות מאחורי ורדר ברמן הדוהרת, והיא מגיעה ללונדון בפיגור מול המיליונרים של אברמוביץ', אך ניצחון החוץ בשבת בווסטפאלן-סטדיום של דורטמונד, 2:0, החדיר בחבורה של פליקס מגאת' הרבה ביטחון, ומגאת' צפוי להעלות הרכב זהה לזה שניצח בשבת. עם זאת, בשטוטגרט יודעים היטב כי בביקור האחרון שלהם באנגליה הם נוצחו ע"י מנצ'סטר יונייטד, 2:0 בשלב הבתים. כמו כן, הקבוצה נפגשה עם צ'לסי פעמיים במסגרת אירופית רשמית, והתוצאה הייתה זהה- 1:0 לאנגלים.

http://www.soccernet.com/images/england/cfc/lampard_SB.Xxx
    למפארד מקווה להתחמק מהגרמנים לרבע הגמר

11. The North Stand Member

אופ"א הכריזה כי ההגרלה לסיבוב רבע הגמר של ליגת האלופות תהיה פתוחה לגמרי, משמע לא יהיו כל הגבלות באשר לקבוצות אשר יוגרלו. לא יהיו דירוגים, וקבוצות מאותה מדינה יוכלו לפגוש זו את זו. כלומר, כל קבוצה שתעפיל לשלב הבא תוכל לקבל כל אחת משבע הקבוצות האחרות.

12. Kiko Member

יובנטוס http://www.uefa.com/imagescontent/competition/clubs/logos/50x50/50139.Xxx לה קורוניה http://www.uefa.com/imagescontent/competition/clubs/logos/50x50/59044.Xxx

יובנסטום תארח למשחק גורלי וקשה מאוד את דפורטיבו לה קורוניה הספרדית שנמצאת במקום השלישי בליגה הספרדית. יובנטוס תגיע עם הגב לקיר לאחר שהפסידה בלה קורוניה 1-0 אומנם קטן אבל משמעותי מאוד כאשר ביובה מאמינים שבביתם הם יכולים לעבור את לה קורוניה בדרך לנסיון להגיע לגמר כמו בשנה שעברה אך הפעם גם לקחת את הגביע. לה קורוניה תגיע לאחר שהפסידה 3-0 לולנסיה בליגה במשחק שהיא לא נראתה טוב כאשר ההפסד הזה גם גמר לדפורטיבו את החלום על האליפות. יובנטוס קבוצה ביתית טובה מאוד, בכל משחקיה הרשמיים בבית, בכל המפעלים, היא עשתה פעם 1 תיקו (רומא) ופעם אחת הפסידה (אינטר), עם זאת יש חשש גדול ביויבה כי הקבוצה עדיין לא ניצחה אף קבוצה גדולה העונה.

גם קבוצות ששיחקו באותו בית?

13. burning soil Member

השלב הנוכחי בליגת האלופות יכול להביא לנו שינוי במאזן הכוחות של הקבוצות באירופה,
    שימו לב שמנצ' יונייטד,ויובנטוס נמצאות במצב לא נוח,למרות שיש להן את הכלים להעפיל
    ולעלות.
    ושריאל מדריד תחסר את רונאלדו וראול,עלולים להתעורר קשיים
    ומעניין לראות אם באיירן תתרגם את היכולת הטובה מהמשחק הקודם לניצחון שיספק לה עליה.

ארסנל,שלא הצליחה מעולם במפעל בצורה רצינית,תקווה שהיריבות הנ"ל יפלו,ושהיא תעלה,
    כדי שיהיה לה יותר נוח בשלבים הבאים.
    וצ'לסי,בדרכה להיות קבוצת פאר באירופה,צריכה להעפיל לשלב הבא.

אני חושב שפורטו מסוגלת להפתיע,כדורגל התקפי ויפה,מנצ' בכושר בינוני,אך צריך
    לזכור שהמשחק הוא בבית של מנצ'.

אני לא מאמין שיובה תעוף כבר בשלב הזה,יש לה מספיק נסיון כדי להעפיל לשלב הבא,למרות
    שהכלים ההתקפיים של לה-קורוניה מצוינים,ועם קצת ריכוז במשחק הקודם דפו היתה מנצחת
    בתוצאה גבוהה יותר.

14. The North Stand Member

כן. ההגרלה תהיה פתוחה לחלוטין.

15. Barcik Member

דפורטיבו - יובנטוס:
    שוב, זה צפוי להיות המפגש המעניין של הערב. דפורטיבו ידועה כקבוצה ששמה בצד כל תבוסה בליגה (ואפילו נצחון), ולבוא רעננים נפשית לכל מפגש. אני לא מצפה שהתבוסה בליגה תשפיע עליהם בכלל. בכל מקרה, ביתרון 1-0 אנשי המפתח של הגליסיאנים יהיו סרחיו גונזאלס ומאורו סילבה. עליהם תוטל חטיפת הכדור וההוצאה המהירה להתקפות מתפרצות. זה יהיה המבחן האמיתי של הגנת יובנטוס - אסור להם לספוג שער. בכל אופן, בסיום הערב אני חושב שתהיה זו האיטלקית שידה על העליונה, אך לא אופתע כלל במידה והתוצאה תהיה הפוכה.

מנצ'סטר - פורטו:
    אני לא מבין מדוע כה רבים מתעקשים לכתוב את ההספדים של פרגוסון. היונייטד היא הפייבורטית הברורה עם מרבית הסיכויים לעלות במפגש הזה. למרות הבעייות שלהם, אלו הם שחקנים שחיים בשביל המעמד הזה ודווקא בו הם לא יפשלו פתאום. פורטו אמנם סימפטית וחביבה, אך הם לא מספיק חזקים ואיתנים כדי להתמודד מול אלופת אנגליה.

צ'לסי - שטוטגרט:
    שטוטגארט בנסיגה כבר זמן רב, והמיליונרים צפויים לעשות את התיקו או 1-0 שלהם.

ליון - ריאל סוסיאדאד:
    אני כמעט בטוח שהבאסקים כבר ויתרו על המפעל הזה, שמשמש להם כרועץ מאז תחילת העונה, ולכן ליון צפויה לטייל לרבע הגמר.