פועלים זרים (?) עובדים זרים (?) שחקנים זרים (!)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏31/7/06.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הזרים בכדורגל הישראלי היו מאז ומעולם מרכיב חשוב. לטוב ולרע.

בשבועות האחרונים, עקב המצב המתרחש במדינתנו, נושא זה הועלה שוב כ"סיבה לדאגה". העניין ברור- זרים לא רוצים להגיע לישראל בגלל המצב.

רבים כמובן רואים את זה כמכה גדולה לכדורגל ישראלי בכלל ולשחק הישראלי בפרט, אבל מהצד השני נשמעים קולות של דווקא "הסתכלות על חצי הכוס המלאה"- פחות זרים= יותר ישראלים.
    במרוצת השנים אין ספק שנחתו בישראל מספר לא קטן של זרים איכותיים, שהעלו את הרמה והיו שותפים לזכיות בתארים ולקמפיינים אירופאיים גדולים. הרשימה לא קטנה ולא נמנה כל שחקן( שלא נפספס חלילה..) אבל מהצד השני של המטבע אפשר להבחין ברשימה גדולה יותר של שחקנים זרים שכשלו בישראל מסיבות שונות ומשונות.
    בשנים האחרונות הכדורגל הישראלי מדרדר, ואין ספק שב3 שנים האחרונות רמת הכדורגל ירדה משמעותית, ועם זאת, עדיין אנחנו רואים 5 זרים בהרכבי הקבוצות. האם הדבר משפר את רמת הכדורגל? בשנים האחרונות, כנראה שלא, וגם אם כן, לא בצורה משמעותית.

סיבות? לא חסר. חלק מהסיבות העיקריות מופנות כלפי מאמני הקבוצות. התחושה היא שהקלישאות של "שחקן זר חייב להיות רמה מעל הישראלי" , "השחקנים הזרים משפרים את הישראלים" כבר ממש לא נראות בשטח, ואילו המאמנים עושים הכל כדי להשלים את מחסת הזרים בקבוצה. אנו רואים קבוצות עם 2-3 זרים שמאמניה מחתימים בשנייה האחרונה זרים "כדי למלא את המכסה", ובמקום שיכולת הזרים ואיכותם תהיה הגורם העיקרי לקנייה, אנו רואים "התפשרות" בשחקנים זרים, כדי לא להתחיל את העונה בפחות זר או שניים- דבר הנתפס כחסרון משמעותי.

כרגע בישראל ההתאחדות קבעה שבליגת העל מותר לשלב עד חמשה זרים בהרכבי הקבוצות- משמע, חצי קבוצה, פחות או יותר.
    האם התוצאות נראות בשטח? שוב, בשנים האחרונות לפחות- לא.
    האם המצב הביטחוני, שככל הנראה ישפיע על הגעת הזרים, יפעל כל כך לרעה על רמת הכדורגל כמו שחוששים?, או שם מה הסתכלות על חצי הכוס המלאה תהיה הדבר הנכון, משום שכך נראה עוד ישראלים, ובמיוחד צעירים, מקבלים את ההזדמנות.
    ובאותו עניין, האם כמות של חמשה זרים בקבוצה היא מוגזמת? האם תתמכו בהורדת מספר הזרים בקבוצה ל2-3?.

ובכלל, מה מידת ה"אחראיות" שיש לזרים על חולשת הליגה בשנים האחרונות? והאם המאמנים הם הגורם האשם לכך?.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/06
  2. vivalaunited Member

אני הייתי מתנגד, כי אולי יש המון זרים שלא מצליחים פה, אבל אלה שמצליחים מעלים את הרמה של השחקנים הצעירים וגם של הליגה עצמה.
    השנה אני לא רואה מקום ליותר שיתוף של צעירים ישראלים, אולי משהו לא משמעותי כל כך, בגלל שהרבה מאמנים מעדיפים להביא 5 זרים שיבואו מאשר 5 זרים שהם רוצים ויודעים עליהם הכל, ככה זה בארץ.

הצעירים המבטיחים בסך הכל מקבלים את הצ'אנסים שלהם, וזה מעצבן שהם לא מקבלים הרבה הזדמנויות, כמו למשל רפאלוב בחיפה, וגם בן בסט, שתיהם שחקנים מצויינים שיכולים להיות השחקנים הכי טובים בכל קבוצה בליגה הישראלית כמעט, רק שיתנו להם לשחק.

להפחית את כמות הזרים יפגע בליגה לדעתי, 5-6 שחקנים זה המקסימום של זרים שאני חושב שצריך להיות.
    הגיע הזמן להתקדם באירופה ורק עם ישראלים לא נצליח תיהיו בטוחים.

3. Ljungberg 8 Member

אני חושב שאם שחקנים לא ירצו להגיע זה ישפיע לרעה על הליגה בארץ וגם על השחקן הישראלי (והנבחרת).
    אני רואה את המצב ככה:יש בליגה 12 קבוצות כלומר 132 שחקנים (בלי מחליפים) בכל מחזור,
    מתוכם 60 זרים (בהנחה שבכל קבוצה יש 5, מה שלא קורה) כלומר 72 ישראלים בכל מחזור.
    אם נהיה כנים, אין לנו יותר מ72 ישראלים ברמה של ליגת העל.
    אם יהיו פחות זרים (יותר ישראלים) הרמה של הכדורגל בארץ תרד וכך שחקנים ברמה נמוכה יותר יחשבו לסופר סטארים של הליגה.
    תחשבו ששחקן כמו מליקסון למשל, שיש לו כשרון על זה אין ויכוח היה נחשב היום לאחד מהשחקנים הכי טובים בארץ, אף אחד לא היה אומר שיש לו פוטנציאל והוא לא מממש אותו, הוא היה נשאר ברמה של היום אלא אם היה יוצא לאירופה וגם שם כמובן היה לו קשה יותר להשתלב.

4. אלי מתחן Member

להוריד לפחות זר אחד.
    לדעתי קבוצה שמשחקת עם שישה זרים בהרכב שלה זה ביזיון, ובלי שום קשר לעובדה שזאת מכבי חיפה.
    אסור שרוב של קבוצה יהיו זרים, צריך דחוף להוריד את המיכסה.

5. גוסטבו בוקולי Member

מכבי חיפה מחזיקה ברשותה חמישה זרים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

6. הרצליה Member

כן, קולאוטי לא זר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

7. גוסטבו בוקולי Member

יש לו תעודה כחולה, זה מה שחשוב.
    אל תדאג, אתה תהנה ממנו בנבחרת

8. הרצליה Member

לא רוצה לסטות מהנושא אבל אני מעדיף שמי שייצג אותי בנבחרת יהיה חלוץ ישראלי כמו חנן פדידה ולא ארגנטינאי עם תעודת זהות כמו קולאוטי.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/06