פגרה של חודש וחצי בגרמניה יתרון או חיסרון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏10/1/06.

1. Marcelinho Member

אני לא חושב שיש דבר חיובי בפגרה מסוגה של זו. יותר מדי זמן בלי כדורגל לבטח לא יכול לעשות טוב לשחקנים, וגם לנו האוהדים שמתגעגים לשבתות עם הכדורגל... מה שכן, אם הפגרה נובעת מאילוצים כגון מזג האוויר וכולה, הרי שאי אפשר לעשות שום דבר בנידון. לדעתי בכל אופן, שום דבר לא יקרה אם ישחקו במזג אוויר גשום או משהו בסגנון, כמו שלירן אמר, הפרשי הטמפרטורה בין גרמניה למדינות אירופה האחרות בהן מתקיימת הליגה כרגיל (פגרה קצרה בהרבה הכוונה) לא משמעותיים, ולכן הפגרה האורכה נראת קצת הזוייה.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה שבאנגליה וצרפת משחקים בטמפרטורה נמוכה לא הופך את זה לדבר טוב... אולי כדאי גם להם לחשוב מעט על העניין ולעשות פגרה שגם תפחית מהעומס הבלתי אפשרי הזה. השחקנים מקבלים חזרה את הרעב לכדור, וגם מתחילים את הליגה מספיק זמן לפני שליגת האלופות חוזרת בסוף פבואר. עד היום זה הלך טוב, וזה ימשיך להיות טוב.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תשמע מחלקים את הליגה ל 2 , אני לא יודע איך לראות בזה הגיון, 45 יום הפסקה...
    מחנה אימונים...מה קרה?!
    אתה מתחיל לאכול עוגה ודווקא איפה שהחלק המעניין והטעים מתחיל אתה עוצר..ואחרי 45 יום שתגיע לחלק
    הטוב זה כבר לא יהיה כ"כ טרי וטעים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    נשמע טיפשי אבל זה ההרגשה שלי!

4. city Member

הפגרה דווקא יכולה לעזור למאמנים, זה יתן להם זמן לתקן את הליקויים שהם גילו עד עכשיו בליגה. זה יכול לתת יתרון על שאר הקבוצות האירופאיות שבגלל עומס המשחקים לא מצליחות להשתפר מבחינה טקטית מספיק במהלך העונה.
    כמובן שמבחינת האוהדים זה סיוט, אבל לכל דבר יש צדדים טובים.

5. Marcelinho Member

זה נכון, אבל לפי דעתי בשביל מה שרשמת יספיק גם חצי מהזמן של הפגרה.

אני נשאר בדעתי שזה גורם להרבה סבל בשביל האוהדים ושזמן הפגרה לא מוצדק...

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/06
  6. bayer04 Member

חיסרון ענק, אני פשוט לא מבין איך פגרה כזו ארוכה יכולה להיות בליגה מהבכירות באירופה. אני מאוד מאוד נגד זה, והלוואי שיום אחד יחליטו שהיא תקוצר.

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

החורף בגרמניה הרבה יותר קשה מאשר החורף בצרפת או אנגליה למשל. זה יותר אילוץ מאשר סתם "ייחוד" של הבונדסליגה.
    הפגרה הזאת היא מאותה סיבה שהליגה שלנו לא נפתחת ביולי, מאוד לא נוח לשחק כדורגל בתנאי מזג אוויר קיצוניים. זה גם לא בריא לשחקנים וזה גם מוריד משמעותית את כמות הקהל.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתם רואים מה הפגרה עשתה לי?? התחלתי לראות ליגה אנגלית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    ולא בגלל שאני אוהב את שיטת "הרם כדור ורוץ" אלא בגלל שמשעמם לי! ( חוץ מליברפול הנהדרת כמובן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx )

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/1/06
  9. Raulito Madridista

מצד אחד התלהבתי מהפגרה כי באיירן מינכן ירדה בכושר, וזה היה נראה שאוטוטו הפער מצטמק, ושההפסד השני בליגה יגיע.

מצד שני, זה יותר מדי זמן אני רואה בכך חסרון. השחקנים שכחו לשחק כדורגל. משחקי אימון זה לא כמו ליגה.

שבועיים לא מספיקים? לא צריך לעשות הפסקה של חודש. הייתי מעדיף שהליגה הגרמנית תיגמר שבועיים מוקדם יותר מהתכנון ושהפגרה הזו תיהיה יותר קצרה. שלשחקנים יהיה זמן לנקות ת'ראש אם צריך לקראת המונדיאל.

אני לא זוכר בשנה שעברה ובשנים האחרונות פגרה של חודש בבונסדליגה. מקסימום 3 שבועות.

נערך לאחרונה ב: ‏14/1/06
  10. erhxympt Member

לירן גם אני התחלתי (שנינו רואים אותו משחק אני מניח , השפלה של יונייטד ) ... טוב זה בטוח לא עושה .
    אבל אם נחשוב לטובת באיירן מינכן אז לא רק שזה טוב זה טוב מאוד .
    מגאת פשוט מעביד את השחקנים ואז כשהם באים למגרש הם באים בכושר שיא .

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הנה כמה הוכחות, למה הםגרה הזאתי כ"כ רעה:
    הרטה ברלין מושפלת 0-3 נגד מקום 15 בליגה השניה, הרטהנ בהרכב מלא!
    באייר לברקוזן חטפה גם היא 0-3 מקבוצה מהליגה השלישית!

כל הקבוצות מחפשות אחרי הפורמה שלהם, כולם יצאו מהפוקוס, איך זה אמור לעזור לקבוצות הגרמניות רבותי?

הפגרה הזאת היא השכונה הכי גדולה שההתאחדות הגרמנית יכולה להרשות לעצמה!
    ורק לחשוב ששטוטגארט היתה כ"כ טובה לפני הפגרה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אלו היו משחקי אימון. במשחקי אימון מתאמנים יחסית דיי קליל. הרי ידוע שבמשחקי אימון גם מכבי ת"א יצאה 2-2 עם באיירן מינכן שנה אחרי שזו לקחה אליפות אירופה (באיירן עלתה בהרכב ראשון, צמד של בן דיין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx) אבל שוב, אימון.

אין שום קשר ללצאת מפורמה! עד היום הקבוצות הגרמניות הטובות הגיעו לאן שהגיעו באירופה ללא קשר של ההפגרה. היו טובות שהצליחו, היו טובות פחות שלא הצליחו, וזהו.

הפגרה מאוד טובה לשחקנים, היא מוסיפה להם המון כוח, טוענת להם את המצברים, נותנת להם זמן להיות עם המשפחה, לחזור להיות רעבים לכדור, ובסוף הם חוזרים כמו אריות למגרש במקום להיות סמרטוטים של עונה ארוכה ועמוסה!

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זהו שממש לא!
    במיוחד לברקוזן! המאמן סקיבה אמר בסוף המשחק " נתנו לשחקנים יום וחצי לנוח במיוחד בשביל המשחק הזה, והכל חרק והיה רע."
    מיותר לציין שהיא הובסה נגד קבוצה מהליגה השלישית!
    ואין מאמן שמזלזל במשחקי אימון! לא לחינם הומצא המשפט : "קל באימונים קשה בקרב!"

כל הקבוצות לא בפוקוס, פתאום בסוף ינואר לחזור לפוקוס אחרי מחנה אימונים מפרך לבטח לא יהיה קל...
    רעבים לכדור??? רעבים למנוחה!

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

2-3 מחזורים + משחק גביע, הם היו מספיקים בעבר, ויספיקו גם בעתיד להכנס לפורמה בלי ספק.

אני זוכר איך באיירן הגיע שנה שעברה למשחק מול ארסנל במינכן למרות שהיחן פצועים וחבולים.. הם רצחו אותם! העומס שיש בליגה האנגלית גמר על ארסנל. זה נכון לגבי לברקרוזן של 2002, נכון לגבי גביע אופ"א 2002 שדורטמונד הגיעו לגמר, ונכון לגבי כל מועדון טוב, אין תירוצים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/1/06
  15. Riki Member

1. רוזנר זה הולך ככה ''קשה באימונים, קל בקרב''.
    2. בלי ספק השחיקה של השחקנים במחנה האימונים, כהכנה לסיבוב השני באה ליידי ביטוי בכל פרמטר אפשרי, ליגה צ'מפיונס וכו'.
    אני חושבת שכל התהליך הזה מגוחך ומיותר לחלוטין כפי שרבים הסכימו איתי, אי אפשר לחלק ליגה לשניים כביכול, כל ההנאה יורדת.