פאראגוואי בדרא"פ -הישג היסטורי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏2/6/10.

1. cazzo Il Capocuoco

יהיו שינויים במערך או בהרכב לקראת סלובקיה?

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מוקדם לומר

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ובכן לקראת המשחק מול סלובקיה מרטינו מתכנן לחזור למערך של המשולש הקדמי (4-3-3) עם רוקה סנטה קרוס כחלוץ נסוג. זאת על מנת להשיג את הנעת הכדור והשליטה בקצב המשחק שהוא שואף להשיג ולא הצליח לעשות זאת מול איטליה. הרכבים שונים עדיין מתורגלים אבל האופציה הכי הגיונית לדעתי היא יציאתו של טורס לטובת רוקה סנטה קרוס. עוד שינוי שמרטינו בוחן על מנת להשיג יותר זמן עם הכדור לנבחרתו הוא שיתופו של נסטור אורטיגוסה (הקציצה הארגנטינית) במקומו של טופו קאסרס שהיה חלש למדי מול איטליה.

אני חושב שזה המערך האידיאלי לפאראגוואי, ללא אדגר בארטו אין לנבחרת צמד קשרים מרכזיים שיכול להחזיק בכדור ולתת את הסגנון שמרטינו מחפש, ריברוס וקאסרס\אורטיגוסה יבמרכז עם ורה, טורס או סנטנה בצדדים נותנים הרבה נשמה ויציאה דרך הקו, אך לא יותר. שיתופו של סנטה קרוס כחלוץ נסוג, או פליימקר סטייל פורלאן באורוגוואי ברביעי, נותן לאלבירוחה עוד אפשרויות בהנעת הכדור וללא איבוד של מרכז השדה מבחינה הגנתית (הקשרים מצופפים למרכז).

ראיתי את סלובקיה במשחקה הראשון, למרות התוצאה המאכזבת מדובר בנבחרת חזקה שלא נופלת מפאראגוואי לדעתי, למרטינו ושחקניו מצפה קרב קשה מאוד במטרה להשיג את הנקודות הדרושות על מנת להעפיל.

4. cazzo Il Capocuoco

הקציצה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

איך זה בספרדית?

אני מת לראות אותו במשחק תחרותי ורשמי, איך הוא מסתדר עם נבחרת כמו סלובקיה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/10
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מקווה שזה ברור שזה לא באמת הכינוי שלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx בספרדית אין לזה את אותה משמעות כמו בעברית והאמת שאני לא מצליח לחשוב על התרגום המדויק. חברי אומר שזה צ'ולטה אבל אני חושב שזה לא מדויק וגם אם כן זה בוודאי לא אותה משמעות בהקשר הזה.

אני מאוד אוהב את השחקן הזה ועוקב אחריו כבר כמה עונות בתקווה שיעבור לקבוצה גדולה יותר, בסוף הוא לקח אליפות עם הביצ'ו הקטנה ואף טס למונדיאל - שני דברים שלא יכולתי בכלל לדמיין לאחל לו.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לקראת המשחק החשוב של הגוואראני מול ניו זילנד ישנן כמה חדשות לא טובות. הבלם אנטולין אלקאראס, אחת מההפתעות הנעימות של פאראגוואי במונדיאל, בספק למשחק ויעבור מבחן כשירות ממש לפני המשחק. המועמד העיקרי להחליפו הוא חוליו קאסרס הותיק. קשרה של וולפסבורג, ג'ונתן סאנטאנה, ממשיך להעדר עקב פציעה.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://img189.imageshack.us/img189/2219/g01pari576x324.Xxx

שחקני פאראגוואי חוגגים העפלה לשמינית הגמר, כשלראשונה בהיסטוריה של האלבירוחה, היא עושה זאת מהמקום הראשון בבית.

"אני לא מרוצה מהדרך ששיחקנו", כך אמר חרארדו מרטינו לאחר המשחק. "אני מרוצה מההעפלה אבל לא מהדרך בה שיחקנו...ההגנה הסתדרה היטב עם כדורי הגובה...בחלק הקדמי סבלנו מהרבה בעיות, לא הצלחנו למצוא את המרווחים (בהגנת היריבה)" כך מסכם טאטה מרטינו את המשחק הערב ואת ההעפלה לשלב הבא. מרטינו יודע, כמו שהוא עצמו טען לאורך כל הטורניר ולפניו, כי פאראגוואי חייבת לשפר את משחק ההתקפה שלה, זאת למרות כל השמות שיש לה בחוד.

ויקטור "טופו" קאסרס ספג הערב צהוב שני ולא יהיה בשמינית, מה שאולי פותח את הדרך להרכב לאדגר בארטו שקיבל מספר דקות מול סלובקיה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/6/10
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לקראת המשחק מול יפן לטאטה מרטינו עדיין יש סימני שאלה רציניים בנוגע להרכב, מלבד הצורך למצוא מחליף לטופו קאסרס המוצהב (אורטיגוסה וטורס מסתמנים כאפשרויות, בארטו קצת מאחור), שלושה שחקנים לא כשירים במאת האחוזים: הבלם אנטולין אלקאראס, שפספס את המשחק האחרון, ממשיך לעבוד על איזור הקרסול הפגוע במטרה להגיע לשמינית הגמר. הקשר ג'ונתן סאנטנה, נפצע במשחק הראשון, מתאמן באופן מלא כבר וצפוי לעמוד לרשות המאמן. החלוץ נלסון האדו ואלדס, שפציעתו נראתה חמורה תחילה, מתאמן קלות בנפרד משאר השחקנים ולא ברור אם יגיע.

הרבה צרות למרטינו על הראש, והוא עדיין בכלל מתלבט (כהרגלו) בקשר למערך שיבחר, שלא לדבר על כך שמול ניו זילנד קאניסה וקאסרס (המבוגר יותר) שיכנעו בהגנה ומבקשים מקום בהרכב...

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

"בוודאות זה המונדיאל האחרון שלי"

ציטוט זה יצא מפיו של רוקה סנטה קרוס, חלוצה של פאראגוואי, שהפתיע את התקשורת. השחקן, שעוד לא חגג 29, הודיע שזה יהיה המונדיאל האחרון שלו ולכן הוא רוצה לעבור עם פאראגוואי, לראשונה בהיסטוריה שלה, את שמינית הגמר. לסנטה קרוס עוד אין שערים בטורניר הזה, ולמעשה יש לו רק שער אחד במסגרת זו מ-2002. בין הסיבות להודעה זו מפיו של השחקן בן ה-28 (בקרוב 29) היא מצבו הגופני בשנים האחרונות, בהן סבל החלוץ ממספר רב של פציעות שלא עוזבות אותו לאחרונה.

בשביל "לפרוש" מהמונדיאלים עם משהו מיוחד, אולי סנטה קרוס יתרום מחר שער לאלבירוחה בדרך לרבע הגמר?

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://img195.imageshack.us/img195/5002/todosalascalles.Xxx

כשאוסקאר "טקוארה" קארדוסו כבש את הפנדל החמישי בפאראגוואי נשמעה שאגה עצומה ונפתחו החגיגות - האלבירוחה העפילה לראשונה בהיסטוריה שלה לרבע גמר גביע העולם!!! אלפי הפאראגוואים שיצאו לחגוג ברחובות לא הפסיקו במשך שעות רבות והמשיכו עד שעות הלילה, למרות שהחגיגות כללו גם עימותים עם המשטרה בשלב מסוים. הרחובות התמלאו עוד לפני המשחק באלפי חולצות אדומות לבנות ומספרם אף צמח לאחר הבעיטה של קארדוסו. בעוד באסונסיון ושאר פאראגוואי חוגגים המקומיים את ההיסטוריה, זה מה שהיה לאנשי הנבחרת בדרא"פ להגיד על המשחק ההיסטורי:

חרארדו מרטינו: "אלוהים לצידנו" התרגש מרטינו בסיום, ולאחר מכן שנרגע הוסיף "היה לנו יותר לב מאשר כדורגל". המאמן הארגנטיני של האלבירוחה ממשיך לצד המחמאות על הלחימה לבקש יותר כדורגל מחניכיו, דבר שהוא עושה מתחילת המונדיאל ולאורך כל הקדנציה שלו למעשה. מרטינו הצטנע שנשאל על ההישג ההיסטורי של העפלה לרבע: "עם כל הכבוד, זה לא אותו דבר להתמודד עם צרפת (98), גרמניה (02) או יפן", ושכח ברגע של צניעות כי הסיבה להגרלה הנוחה היא שהנבחרת בראשה הוא עומד סיימה ראשונה בבית המוקדם בניגוד לעבר (גם הישג היסטורי אגב).

אוסקר קארדוסו: חלוצה של בנפיקה אמר לאחר המשחק כי "אני מרוצה שכבשתי את הפנדל האחרון, תודה לאלוהים". בעוד עם דרום אמריקאי מודה לאלוהים, אך גם לקארדוסו עצמו.

נלסון האדו ואלדס: "נעשה כאב ראש רציני למי שירצה לגבור עלינו" אמר חלוצה של דורטמונד בהתייחסו ליריבה ברבע הגמר. החלוץ הוסיף כי יש להם (שחקני פאראגוואי) הרבה כבוד ליריבה ברבע, אך אין להם פחד.

כריסטיאן ריברוס: דיבר בשם השחקנים האחרים שהקדיש את הניצחון וההעפלה ההיסטורית לסאלבאדור קאבאניאס שלא נמצא איתם במגרש בדרא"פ. הקשר מסר שהם נמצאים עם קאבאניאס בקשר טלפוני ושהחלוץ תמיד איתם ברוחו. הקשר קיבל חיזוק מהבלם הוותיק דניס קאניסה, שאמר כי "בלתי אפשרי לחשוב על ניצחון כזה מבלי לחשוב על קאבאניאס".

במישור הפוליטי הניצחון גם הכה גלים - פרנאנדו לוגו (נשיא פאראגוואי) הפגין ידע מקצועי רחב בכדורגל כשטען כי הגוואראניס יכולים להגיע עד לגמר, הנשיא הוסיף כי "מהכדורגל אנו למדים כי פאראגוואי יכולה" יהיה הדבר אשר יהיה. נשיא ברזיל, לולה, הפסיק פגישה עם משלחת איטלקית בעיצומה לאחר ששמע על הניצחון והגיב בשמחה על ההפעלה של דרא"מ רביעית לרבע הגמר.

ומזווית אחרת אך לא פחות מעניינת, לאריסה ריקלמה: הכוכבת העולה של פאראגוואי, זאת שבזכותה עוקבים אחרי "הנבחרת" בחלקים נרחבים של העולם, כמו גם פורום זה, הבטיחה עוד לפני המשחק להתפשט ולרוץ באסונסיון עירומה, שגופה צבוע בצבעי דגל פאראגוואי, במידה והאלבירוחה תניף את הגביע (ואולי גם לפני רמזה לערוץ ארגנטיני). עדיף על מראדונה לא?

http://img717.imageshack.us/img717/445/larissa.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/6/10
  11. xavi6 Member

מי זאת לריסה ריקלמה הזאת? דוגמנית? למה כל הזמן מדברים עליה יותר מעל הנבחרת?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, היא דוגמנית

בפאראגוואי לא מדברים עלייה יותר מאשר על הנבחרת, אבל מחוץ לפאראגוואי כנראה שזה מה שמעניין את התקשורת לגבי נבחרת פאראגוואי (לא מפתיע האמת). בכל מקרה, היא הפכה לאטרקציה המקומית של המונדיאל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/6/10
  13. 亚历山大帕托 Member

מנסה להראות שאתה מתעניין? קצת מאולץ בהתחשב בזה שאתה היחיד.

אגב, גם לארגנטינה לא חסר...

http://s-ak.buzzfed.com/static/enhanced/terminal01/2010/6/16/14/enhanced-buzz-7957-1276713986-0.Xxx

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כל מי שמוצא תמונות של אוהדות "נאות" מוזמן לשתף את כולם בדיון המולטימדיה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הישג פנטסטי של פאראגואי ולא מעניין אותי איך היא עשתה זאת, העיקר שיש 4 דרום אמריקאיות ברבע (כמה חבל שבראזיל פגשה את צ'ילה, שתי נבחרות שהיו צריכות להיות כאן). לא משנה מה שיהיה מול ספרד, מרטינו הוציא 1000% מהנבחרת הזו, שהאמת הייתי מאוד פסימי לגביהם כשקאבאניאס נפצע והתברר שהוא לא ישחק. ההתקפה הפאראגואית נראית זוועה, שהצליחה משום מה להגיע לרבע גמר (לפחות) עם שלושה שערי זכות בלבד, אבל ההגנה של האלבירוחה בינתיים עושה את העבודה. מול ספרד מצפה להם משחק סופר קשה, וכמובן שרוב אם לא כל הפורום כבר העלה את ספרד לחצי הגמר. אני יודע שזה יהיה ממש קשה על גבול הבלתי אפשרי, אבל אני אלך עם פאראגואי במשחק הזה בתקווה שיעפילו לחצי יחד עם בראזיל ארגנטינה (גם כאן אני קצת פסימי) ואורוגואי (חייבת לעבור את גאנה).

FELICITACIONES GUARANI!!