פאראגוואי בדרא"פ -הישג היסטורי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏2/6/10.

1. SeRgInHo Member

וזה הופך את זה לבסדר?
    בשנים האחרונות קצת החמירו עם זה וטוב שכך. אני מקווה שימשיכו להחמיר עם זה, כי אם לא, במונדיאלים הבאים אני לא אתפלא אם לכל הנבחרות ברמה של פראגוואי ומתה (דרג ב') חצי מהשחקנים יהיו מתאזרחים.

2. cazzo Il Capocuoco

לא טענתי שזה בסדר, או לא בסדר. אני מבין שקשה להזדהות עם שחקנים כאלה, אבל זה מה יש.

וסרגיי, תסביר לי מה קשור רמה למתאזרחים? בנבחרת גרמניה החזקה והגדולה יש מתאזרח ברזילאי, בנבחרת ספרד היה גם מתאזרח ברזילאי, בנבחרת איטליה ישנו מתאזרח ארגנטינאי....

נערך לאחרונה ב: ‏3/6/10
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא חצי פאראגוואי, ולא מסבתא רבא או משהו מומצא, אמא שלו פאראגוואית.

כמו שאמרתי לך, במקרה הזה לא מצאו להם סבתא או סבתא רבא (כל פעם אתה עולה רמה בקרבה?). מדובר באמא שלהם (אבא אצל הקציצה), ככה שאני אפילו לא יודע עד כמה זה מדוייק להגיד מצאו...

עובדה שהם בחרו אחרת. אגב, אורטיגוסה התקשר לדבר עם מראדונה לאחר שזומן ורק לאחר מכן הסכים, ככה שהוא מתאים יותר לטענתך. באריוס וסנטנה הסכימו מייד לפי הדיווחים.

וזה על קצה הלשון\מקלדת...זה לא "טהור" אם לשאול מסרגיי את המושג שהוא טבע בהודעות הראשונות, כנראה שזה מה שמפריע ולא עניין הרמה. מוזר שהוא לא מתלונן על זה שהמאמן ארגנטינאי...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/6/10
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יותר מזה, אנשים מתקשים להבין שהנבחרת לא מייצגת אותם, היא מייצגת את ההתאחדות לכדורגל המקומית.

5. alexshw Member

האמת שאת הפטנט המציא עוד בשנות השלושים, בניטו מוסוליני.
    כשאיטליה זכתה ב - 1934 בגביע העולמי, שיחקו בהרכב שלה 5 שחקנים מדרום אמריקה עם שורשים איטלקיים אומנם, אבל הם באו מנבחרות ארגנטינה ואורגוואי.

6. cazzo Il Capocuoco

אני לא בטוח שהOriundi זאת המצאה של מוסוליני, אבל זה נכון שבאיטליה זה אכן היה כך ועד היום נמשך.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה דווקא מסתדר עם תפיסת הלאום הגמישה של מוסליני, ולא רק ביחס למשטרים דומים לפאשיזם אגב, אלא גם יותר גמישה ממדינות ליברליות כביכול.

יואב, זה רק אני או שזה נראה כאילו מרטינו מהמר בגדול עם בארטו, נראה מאוד חלוד במעט ששיחק?

8. cazzo Il Capocuoco

הגיוני, זה הסתדר טוב מאוד, אבל אל תשכח שהשמות שלהם (ושל אזרחים איטלקים לא ממוצא איטלקי) עברו "איטלקיזציה". בכל מקרה, אמרתי שאני לא בטוח אם זה היה אכן בניטו שהמציא פטנט על העסק הזה.

לא ממש שמתי לב אליו, אלא למשחק בכלליות, ואם כבר מדברים, אז בארטו לא שיחק איזה חצי שנה, ואני עדיין חושב שזה יהיה הימור גדול לשים אותו בהרכב הפותח נגד איטליה. דבר אחרון: לא יהיה עוד משחק ידידות לפראגוואי עד ל14 ביוני לפי פיפ"א. אם יהיו עוד משחקי אימון, הם יהיו כנראה מול קבוצות דרום אפריקאיות או משהו בסגנון.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הברקה היה ללכת על בריוס ב"שימו לב ל ..."

נראה שהוא הולך להיות החלוץ המוביל של פרגוואי. במשחקי האימון הוא כובש בלי סוף ובשלושת המשחקים האחרונים הוא כבש כבר שלוש שערים. בכלל חלוץ שעבר עונה אדירה ומצוי בפורמה טובה.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב,לפרגוואי פוטנציאל התקפי ממש טוב,השאלה מה יהיה שם אם כל הפציעות והחזרות(גם מבחינת כושר וגם למי מרטינו ייתן את המפתחות) ומה יהיה בקישור,איך יפעל המנוע?

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

"אנחנו רוצים להגיע רחוק במונדיאל הזה" אמר הקשר-מגן קרלוס בונט בראיון לתקשורת. "אבל צריך ללכת צעד צעד ולחשוב על משחק הבכורה, עבדנו זמן רב בהכנה לבכורה ואנחנו רוצים להשיג תוצאה טובה" הוסיף. הבלם המנוסה פאולו דה סילבה אמר "צריך לתת כבוד לאיטליה שהיא אלופת העולם...אבל התוצאות האחרונות שלה לא טובות...אנחנו מקווים להוציא תוצאה טובה מולם ואם נעבוד היטב נוכל לעשות זאת".

אוסקר קארדוסו, מלך השערים של פורטוגל, עדיין לא כשיר במאת האחוזים ומתאמן בנפרד משאר השחקנים, שיתופו בטורניר מוטל בספק כרגע. פציעת הקרסול של החלוץ מנעה ממנו לקחת חלק במשחקי ההכנה, בהם התגלה שיתוף הפעולה המצויין בין באריוס לסנטה קרוס, כך שהסיכוי שקארדוסו יקבל הרכב כבר כמעט ולא קיים. מעבר לכך כל הפצועים כבר התאוששו או כמעט התאוששו, צ'ילאברט ביקר את כמות משחקי הידידות אגב פציעות, ומרטינו ממשיך בהכנות למשחק הפתיחה של הגוואראני מול איטליה.

בפאראגוואי עצמה הוחלט שעובדי ציבור יוכלו לסיים לעבוד מוקדם על מנת לצפות במשחק (בשל הבדלי השעות), בנוסף, בבי"ס גם תנתן האפשרות לעצור את הלימודים לטובת משחק הנבחרת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/6/10
  12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לפי כל הפירסומים, נלסון ואלדז שרק לפני זמן קצר היה לגיבור האומה הולך לפתוח על הספסל בעוד עמיתו להתקפת דורטמונד בריוס יפתח בהרכב הפותח.

קצת לא הוגן כלפי נלסון ...

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אכן אפשרי, אבל תלוי במערך. אם מרטינו יוותר על המערך 3-4-3 שלו אז די ברור שסנטה קרוס ובאריוס יהיו הצמד ב 4-4-2, אם הוא לא יוותר אני מעריך בודאות גבוהה שואלדס יהיה השלישי. בהכנה הנבחרת שיחקה טוב יותר עם 4 מאחור אבל מרטינו מעדיף את ה-3 ככה שהכל פתוח.

אני לא חושב שיש פה שאלה של פייר מהרגע שבאריוס זומן (כי ברגע שהוא בסגל זה לא רלבנטי), אבל אם כבר פייר, אז גם לסנטה קרוס לא הייתה תרומה משמעותית להעפלה למונדיאל...

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לאחר הרבה דיבורים ושמועות על האפשרות שקארדוסו ינופה בשל אי כשירות החלוץ הפגין שיפור באימון האחרון, התאריך האחרון להחלפת הפצוע בשחקן אחר (אקינו) הוא היום, אך מרטינו הולך להלחם עם הסגל שקבע לפני שבועיים ככל הנראה.

גם בארטו וגאמארה שמחלימים מפציעות יכולים לנשום לרווחה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

"זה היה שווה יותר מבחינת תוצאה והקרבה, לא מבחינת כדורגל" - בעוד התקשורת המקומית חוגגת את התיקו מול אלופת העולם בפתיחת המשחקים של האלבירוחה בדרום אפריקה, טאטה מרטינו נשאר עם הרגליים על הקרקע. "היינו עצבניים...לא שיחקנו כדורגל טוב לאורך פרקים ארוכים של המשחק" הוסיף המאמן שציין בעיקר את העדר הדיוק בהנעת הכדור מול הלחץ האיטלקי, בניגוד למה שהנבחרת הציגה במשחקי ההכנה. מרטינו כמובן גם היה מלא שבחים לחניכיו על הלחימה והתוצאה, הוא גם אמר שפאראגוואי שיחקה כשווה מול שווה נגד אלופת העולם.