ע"פ מה אתם שופטים ומדרגים שחקנים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Max, ‏15/4/04.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה רק חלק מהסטטיסטיקה.
    הסטטיטיקה של שחקן מהסוג הזה אומרת שהשנה הוא לא משהו, אבל שנה שעברה הוא קרע רשתות בקצב מפחיד.

2. שבצ'נקו Member

לדוגמא למה אני מעריך כל כך את שבצ'נקו?
    כי הוא עושה הכל ,אם זה לעבור שחקנים ,לעשות תנועה הכי טוב כשצריך, להשתמש בפיזיות המהירות והטכניקה, לנגוח או לדחוק, את כל הדברים האלה הוא עושה והשחקן ווינר!
    אינזאגי בכושר טוב יכול להיות החלוץ הטוב בעולם ,כי באמת צריך שהוא יכבוש שערים ולא לשפוט איך הוא שם תשער למרות שזה מוסיף לטעם שלכם ,אם הם עושים איזה תרגיל יפה.

חלוץ טוב לא צריך טכניקה טובה או לדעת לעבור שחקנים בלהטוטים ,מפני שיש שחקנים אחרים שעושים את זה ,ואם יש לחלוץ יכולת כזאת זאת תוספת מצויינת שנותנת עוד שחקן טכני במגרש.

כיום יש כמה חלוצים טכנים כמו שבצ'נקו,הנרי,רונאלדו,אדריאנו,דל פיירו.

ואם לשפוט את כל אלה אז להנרי,רונאלדו ודל פיירו אין יכולת גבוהה כמו שיש לאינזאגי ברחבה אם זה לברוח מהשחקן ברחבה ולדחוק את הכדור כמו אינזאגי או ואן ניסטלרוי, שדומה מאוד לאינזאגי בסיגנון המשחק.

חלוצים שמתקרבים לשלמות כיום לדעתי הם שבצ'נקו וראול , מפני שיש להם הכל-גם יכולת ברחבה וגם יכולת טכנית.

3. ראול Member

א. למי מי שלא שם לב השאלה הייתה לפי מה אתם שופטים את השחקנים ואתם פתחתם פה וויכוח עם IZAGHI
    הוא חלוץ טוב או לא(והוא לא).
    ב.
    השאלה הייתה על פי מה אתה שופט ומדרג שחקנים. אני אמרתי לך על פי מה אני מדרג ואתה סיפרת לי סיפור על חייו של אינזגי וחיזקת עוד יותר את מה שאני אמרתי אליו.

4. Kgt1 Member

אתם שוכחים נקודה בסיסית וחשובה בקשר לחלוצים בדמותו של אינזאגי...
    מבחינתכם הוא סתם מקבל כדורים מול שוער ומבקיע והוא לא עושה בכך כלום, מבחינתו הוא עושה את העבודה שלו! העבודה שלו היא להבקיע גולים... בשביל לעשות את זה יש לו מיקום מדהים ויכולת לקרוא מהלכים וזה כשרון! בדיוק כמו כשרון לדעת לעשות דריבל... או לבעוט בננה לחיבור מ-30 מטר.
    סטטיסטיקה יותר חשובה מהכל - אם אתה מאמן. אנחו כצופים אולי נאהב יותר אחד או אחר, אבל עם סטטיטיקות אי אפשר להתווכח.
    ניקח לדוגמא את אלון מזרחי... שאת חצי משעריו כבש מ-2 מטר... אבל כבש! והרבה! ונמצא איפה שהוא נמצא בזכות ולא בחסד. וכל מאמן בארץ היה רוצה אותו בקבוצה, כי הוא מבקיע שערים, וזה מה שחשוב, ולא הדרך.