ענייני דיומא: לשחקני פרמייר ליג הגיעו יותר כדורי זהב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏8/10/21.

1. oranfu Member

זה באמת מעניין כמה שחקן שולי לחלוטין כמו אואן שמח על הזכייה שלו באותה אליפות וכמה הוא מרגיש חלק ממנה.

ובראי ההיסטוריה, אני מניאק אם אואן לא היה מתחלף עם פאולר וג'רארד.
    אמנם אואן יוכל "להתגאות" בזה שיש לו מדליה של אליפות, אבל הוא לעולם לא יזכה לאהדה (שלא לומר הערצה מוחלטת) כמו של פאולר וג'רארד עבור קהל אוהדים כלשהו.
    ברור שלא כולם כמו ג'רארד שמעדיפים להעביר קריירה בלי תארים רק בשביל לא לעזוב את ליברפול, ועדיין אני חושב שבסוף בסוף - יש משהו בזה שאתה אגדה עבור האוהדים וזה חשוב יותר מתואר שלא היה לך יותר מדי חלק בו.

אבל אולי זה רק אני.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  2. Andrei Kanchelskis Member

זה לא שאואן לא רצה לחזור לאנפילד, הוא רצה לחזור אבל נדחה שוב ושוב ע''י בניטז וכשהגיעה ההצעה הקוסמת והמאוד לא צפויה מאלכס פרגוסון הוא פשוט לא היה מסוגל לומר לא. העניינים שהובילו אותו לקבל מדליית אליפות התגלגלו באופן לא צפוי,כי למען האמת גם 11 המשחקים שאואן נטל בהן חלק באותה עונה(וזיכו אותו במדליה) היו בגדר נס גדול לאור פציעתו הקשה(בפעם המי יודע כמה) בתחילת אותה עונה.

3. ZobyGadol Member

2005: סטיבן ג'רארד - ליברפול
    2010: ווסלי סניידר - אינטר
    2018: כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד
    2019: וירג'יל ואן דייק - ליברפול
    2020: רוברט לבנדובסקי - באיירן מינכן
    2021: רוברט לבנדובסקי - באיירן מינכן

מסי זכה בלפחות 2-3 כדורי זהב בחאווה, יש פה ניסיון מכוון להנדסת תודעה מצד פראנס פוטבול להציג אותו כשחקן הגדול אי פעם, במציאות זה שחקן עם מנטליות של ילדה בגן.

הפרס הזה ממזמן לא קשור למקצועיות זה פרס על יחצנות נטו.

ב-2001 מייקל אואן זכה בצדק, הוא הוביל את ליברפול ל-5 תארים בשנה קלנדרית כולל ניצחון על הזוכה בליגת האלופות דאז באיירן מינכן, הוא היה שחקן משמעותי בכל הזכיות בתארים.

הגמר נגד אלאבס היה הגמר האירופי הראשון של ליברפול מאז 1985 - הייתי במשחק, זה היה המשחק הראשון שטסתי אליו כדי לראות את ליברפול.
    נפלתי על משחק של 5-4, מה שהיה שם פשוט טירוף מוחלט.

למה הוא עזב למדריד? כסף, תהילה, לא חסר סיבות.
    ליברפול גם לא הראתה סימנים של אמביציה לזכות בתארים. בשנים 2001-2004 שהוא היה שם הם הצליחו לזכות רק בגביע הליגה.
    מי היה מאמין שנזכה בליגת האלופות עם סגל שמורכב מג'ימי טראורה, איגור בישקאן ופלורן סינמה פונגול?
    בטוח שהוא גם התייעץ עם מקמנמן לפני המעבר.

הייתה לו יחסית עונה טובה: 18 שערים בכל המסגרות ו-13 בליגה לשחקן שבעיקר שימש בתור מחליף? לא רע בכלל.

בעיקרון ה"גלאקטיקוס" היו כישלון לא נורמלי וריאל מדריד אוהבים לקנות צעצועים לזרוק אותם. מכולם שם היה הכי קל להיפטר ממנו. הפרצוף היפה של בקהאם גם אם התרומה שלו במגרש היא יחסית אפסית עדיין יכול להכניס לך הרבה כסף ממכירת חולצות ואפשר לשים אותו על שלטי חוצות.

לליברפול הייתה זכות ראשונית על אואן אבל הם היו במצב כלכלי די גרוע. לא היו יכולים לתת לו את החוזה שהוא רצה.
    יכול להיות מאוד שהוא גם לא היה בתוכניות של בניטז.
    ליברפול ידעו גם אחרי הפציעה מול לידס שזה כבר בחיים לא יהיה אותו שחקן.

ניוקאסל הציעו עליו הכי הרבה כסף אם אני לא טועה באזור של 17 מיליון פאונד אז אולי הצליחו למכור לו את הרעיון ששיתוף פעולה בחוד עם אלן שירר זה יהיה דבר שהוא בלתי ניתן לעצירה אבל הדבר היחיד שהיה בלתי ניתן לעצירה זה הסכסוכי אגו שהיו לו עם שירר.

אולי יש לו מדליית אליפות אבל הוא לא מתקבל יפה בניוקאסל, לא אהוב במנצ'סטר ושנוא נפשם של אוהדי ליברפול.
    מבחינתם הוא בוגד יותר גדול מלואיס פיגו.

בזמן שרובי פאולר נחשב לאלוהים במרסיסייד וסטיבן ג'רארד בכל מקום שהוא מסתובב בעולם מקבל כבוד מלכים
    מייקל אואן הוא פרסונה נון גרטה.

4. oranfu Member

אתה מדבר על המעבר מניוקאסל ליונייטד.
    אני מדבר על המעבר מריאל לניוקאסל.

הוא רצה לחזור, אין לי ממש ספק לגבי זה.
    אני חושב שעמוק בפנים, ואני בספק אם יודה בזה, הוא מצטער על כל המהלכים האלה והיה מעדיף להעביר את כל הקריירה בליברפול (גם אם בלי אליפות).

שוב, אולי אני טועה, אבל נראה לי שלקחת את הנכדים שלך לאנפילד (כי מדובר על ליברפול בעניין הזה) כשכל הקהל מריע לך ושהשם שלך לעד יהיה שם של אליל של האוהדים שווה יותר ממדליה שהיית בה שחקן זניח לחלוטין וכשאתה מסיים את הקריירה אין אפילו קהל של מועדון אחד! שאוהב אותך.

5. alexshw Member

הבעיה של אואן הייתה גנטית ולא ניהול קריירה.

Bruno Fernandes אוהב/ת את זה.
  6. Clichy COYG

למרות כל מה שרשמו בדיון האוברייטדים, נראה שיש לנו מנצח.

prica9, Scouser Tommy ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  7. k_700 Member

אין ספק,
    קרב קשה בין מסי שחקן עם מנטליות של ילדה בגן לכריסטיאנו רונאלדו שחקן של 15 גג שערים בעונה.

לפחות הם לא לוקחים את הזמן שני אלה.

prica9 אוהב/ת את זה.
  8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוואן רצה לחזור לליברפול גם אחרי העונה במדריד אבל לא ממש רצו אותו. יכול להיות שהיה מעדיף לסגור מעגל, אבל כשאתה מנסה לחזור פעם, פעמיים ושלוש ואף אחד לא רוצה אותך בחזרה הרגש קצת מתעמעם, אני מניח. ברגע שהחליט לעזוב לריאל הדלת שלו לליברפול נסגרה. על מה כבר יש לו להתחרט?

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

אני לא יודע עד כמה זה מעסיק את אואן בכלל כי לא ממש הייתה אפשרות לחזור לליברפול והוא בלי קשר לא נראה לי כל כך אחד שחיפש את האהבה הזו, שונה באופי מג'רארד. אני אמנם גולש בתקשורת האנגלית באופן יום-יומי רק בשנים האחרונות אבל גם לא זכורות לי יותר מדי התבטאויות אם בכלל עד כמה הוא מתחרט או עד כמה הקריירה שלו הייתה יכולה להיות אחרת וכן הלאה. להיות אגדה בליברפול=לא להגיד 'כן' לריאל מדריד, אחר כך כבר לא הייתה דרך חזרה תרתי משמע. הוא היה מוותר על הרבה כסף כדי לשוב? לא. אואן נתפס לא רק כבוגד אלא כנהנתן ואני זוכר את הסיפורים על המטוס הפרטי ואפס ההשקעה.

לגבי הדיון על הבלון ד'אור, כל דעה לגיטימית כמובן. לא מזלזל במסע היפה של ליברפול אבל עדיין מדובר בתואר השני בחשיבותו. ראול זכה באליפות ספרד, היה הפיצ'יצ'י, הגיע לחצי גמר ליגת האלופות ואם סופרים כל תואר קטן אז גם כבש שלושער בסופרקופה. אואן עם שמונה שערי ליגה ב-2000/01, שבעה מהם בארבעת המחזורים האחרונים, מחלק מהמשחקים נעדר וכן הלאה. 16 שערי ליגה היו לו באותה עונה, כמו בעונה האחרונה שלו באנפילד שנחשבה למאכזבת. עשרה שערי ליגה היו לו בחצי הראשון של 2001/02. לראול יש 17 שערי ליגה רק בחצי השני של 2000/01 ושניהם אגב לא פנדליסטים. יש לו תשעה בחצי הראשון של 2001/02. בנבחרת הפערים זניחים ולאואן היה משחק אחד עם תצוגה מהאגדות. ראול תמיד בריא, תמיד כשיר, תמיד משחק, תמיד שם. הבקיע שבוע אחר שבוע.

10. רוברטו באגיו31 Member

לא קשור לאוברייטד או אנדרייטד, אבל אם פרס כדור הזהב היה מחולק אך ורק לפי הישגים על כר הדשא ולא אינטרסים כלכליים או פופאלריות מחוץ לכר הדשא - למסי היו היום מקסימום 3 פרסי כדור הזהב .

2010 - זכה באליפות ספרד, היה חלש מול אינטר בצמד המשחקים בליגת האלופות בחצי הגמר והיה גרוע במונדיאל .
    מולו התמודד ווסלי סניידר שהיה השחקן המצטיין של המונדיאל, אחד מ 3 שחקנים הכי טובים של אינטר בעונת הטראבל ההיסטורית .
    גם צ'אבי באותה עונה היה ראוי כשהיה השחקן הכי טוב של נבחרת ספרד בזכייה במונדיאל וזכה עם ברצלונה באליפות .
    אחת מהזכיות הכי לא מוצדקות אי פעם .

2019 - וואן דייק היה 2 רמות מעל כולם באותה עונה והציג יכולת היסטורית לבלם .
    אם לא אינטרסים כלכליים של העסקנים המושחתים, מסי לא היה זוכה .

2012 - זכה בגביע ספרדי וזהו .
    רונאלדו היה בעונה יותר טובה וגם זכה באליפות ספרד .

כאמור : אכן 3 זכיות בחאווה ותודות לעסקנים המושחתיך שכנראה גם קיבלו כסף מתחת לשולחן בשביל שמסי ייקח .

11. Clichy COYG

@רוברטו באגיו31
    ב2012 הבקיע 73 שערים. אני חוזר - 73 שערים. איך בדיוק כריסטיאנו היה בעונה יותר טובה? אפשר להתווכח על זה אבל אם יש הצדקה לשחקן שלא זכה בתואר משמעותי לקחת כדור זהב אז עם עונה כמו שהוא עשה.

וזה לא משנה, להגיד על מסי שיש לו "מנטליות של ילדה בגן" זה אחד הדברים המוזרים במקרה המאוד טוב להגיד.

prica9, Jese, Clock End Stand ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. Andrei Kanchelskis Member

עברתי על דירוג המצטיינים של שנת 1995 ונדהמתי לגלות שאלן שירר שכבש באותה עונה 34 שערים והוליך את בלקבורן לאליפות ראשונה מיזה 81 שנה דורג במקום האחרון עם נקודה אחת בלבד. מי שזכה כאמור באותה שנה היה ג'ורג' וואה שסך הישגיו באותה שנה במדי פ.ס.ז' הסתכמו בשבעה שערי ליגה ובזכייה בגביע הצרפתי,ללא ספק פוליטיקה במיטבה. שנה מאוחר יותר אגב סיים שירר במקום השלישי בדירוג(אחרי מתיאס זאמר ורונאלדו) וזאת על אף שבלקבורן סיימה רק במקום השביעי, כנראה שבמקרה הזה רק הצטיינותו של שירר ביורו 96 היוותה פקטור משמעותי.

13. Raulito Madridista

העניין הוא ש"עונה סבירה" של מסי היא עדיין >>עונה גדולה של ווסלי סניידר. אפשר לטעון אותו דבר למשל על פרנק ריברי שהשיג טרבל והציג כדורגל מסחרר ב-2013 (אם כי את השער החשוב ביותר כבש אריאן רובן שגם קירקס את ברצלונה בצמד המשחקים) מול כריסטיאנו רונאלדו ב-2013. אני מניח שאם סניידר היה זוכה גם במונדיאל אז היה בלתי אפשרי להתעלם ממנו. כמו כן, הפרס מתייחס גם לתחילת 2010/11\המשחקים בנבחרת, וזה היה קצת שונה.

@Clichy, רונאלדו זכה באליפות ב-2011/12 וזו לא הייתה סתם אליפות, אליפות של 121 שערים - שיא ליגה וגם שיא נקודות - 100. הוא כבש את "שער האליפות" בקאמפ נואו, שלושער בדרבי ובקרב על תואר הפיצ'יצ'י היה יתרון של ארבעה שערים למסי - 46 מול 50. רונאלדו גם הציג יורו לא רע בכלל והודח בחצי הגמר רק בפנדלים על ידי ספרד שהיא נבחרת טובה יותר ולרוע מזלו הוא בכלל לא הגיע לבעוט. לדעתי לטעון שלרונאלדו הפרס הגיע זה לגיטימי. ואני במחנה הזו :)

כריסטיאנו רונאלדו ב-2012:
    ליגת האלופות: 7+6 = 13
    ליגה: 26 (בחצי השני של 2011-12)+14 (בחצי הראשון של 2012-13) =40
    בנבחרת: 5 שערים (שלושה מהם ביורו)
    מפעלים נוספים: 2+1+2 (גביע המלך+סופרקופה) = 5
    סה"כ: 63 שערים.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסי ב-2012:
    ליגת האלופות: 8 + 5 = 13
    ליגה: 33 + 26 = 59
    בנבחרת: 12 (בשנה בלי קופה אמריקה)
    מפעלים נוספים: 5 + 2 (גביע המלך + סופרקופה) = 7
    סה"כ: 91 שערים.

מצאת את השנה הכי לא מתאימה להראות שרונאלדו היה ראוי יותר לכדור הזהב ממסי על סמך השערים שכבש.

Clichy אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

בשביל זה יש את פרס נעל הזהב ותואר הפיצ'יצ'י שאותם אתה מכיר היטב. אין ספק שהפער בשערים הוא גדול. אבל רונאלדו היה מפלצתי, אתה יודע, בימים שהיה יוצר לבד, טס במתפרצת ולא "רק" רגל מסיימת. זכה בתואר גדול (זו אליפות היסטורית חד משמעית ולדעתי האליפות הכי גדולה בתולדות הליגה, וכמובן שלא ראיתי את די סטפאנו ופושקאש משחקים וגם לא את הקינטה דל בויטרה, אבל זו אליפות כל השיאים), הציג טורניר טוב במדי הנבחרת. אגב, מסי עם החמצת פנדל נגד צ'לסי (רונאלדו החמיץ נגד באיירן אבל בדו-קרב ולא ב-90 דקות), לא כבש נגדה בשני משחקים ואני גם לא זוכר ממנו כלום בקלאסיקו האליפות. ולא אמרתי חלילה שהזכייה של מסי היא 'שוד'. יש טיעונים לזכות רונאלדו וזהו-זה. זה לא שהכנסת לי כאן והשארת אותי במערומיי.