ענייני דיומא: לצ'מפיונס חוקים משלה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏19/4/19.

1. Clichy COYG

מול ליברפול חד משמעית כן - הוא דרס את הליגה באותה עונה וזו הייתה העונה שצופה ממנו לעשות את קפיצת המדרגה בצ'מפיונס. ליברפול הייתה אדירה אבל עדיין לא במימדים שהיא כיום.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

חד משמעית כן.

הוא קיבל באיירן מפלצתית ושדרג אותה.

סיטי של העונה שעברה >>> ליברפול של העונה שעברה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

על הנייר סיטי הייתה בפער מליברפול, אבל זה פער שנצבר בחצי העונה לפני שואן דייק הגיע. אחרי זה ליברפול הייתה קבוצה אחרת, אם אני לא טועה הם גם דרסו את הליגה אחרי הצטרפותו.

4. סמואל אטו Member

לדעתי הוא לא שידרג את באיירן בכלל.
    הוא פירק אותה ובנה מחדש.

לא הייתי קורא לו פייבוריט מול ריאל של רונאלדו, מודריץ', בייל, ראמוס וכו' או בארסה של MSN, צ'אבי, בוסקטס, אינייסטה ושאר החברים. אני גם די בטוח שיחסי ההימורים(אם זה מדד נחשב) לא שיקפו עדיפות לגרמנים, אבל אני מכבד את דעתך וכנראה ששם נובעים הבדלי הדעות בנושא הזה בכללותו.

5. alexshw Member

הוא הגיע לפחות במצב של 50-50, אין פייבוריטית והובס ללא תנאי כאילו זו איזו ליון.

6. סמואל אטו Member

אם היה עושה בונקר ומפסיד רק 1-0 הייתם מחמיאים לו?
    זה הסגנון משחק שלו. הוא נותן שטחים וקבוצות יכולות לנצל את זה, במיוחד אם יש להם שחקנים כמו רונאלדו ומסי.
    אפשר לחשוב שזה smooth sailing בבאיירן מאז שהוא עזב.

7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיירן הזניחה את הסגל שלה מאז שפפ עזב וצפויה להתפוצץ רק הקיץ אחרי שקט בגזרה + כל הדור הגרמני המוצלח האחרון בנסיגה חדה.

זה ממש לא היה המצב שפפ הגיע לשם אחרי שזכו בטרבל דומיננטי במיוחד (הופעות מדהימות בליגת האלופות, לא פחות); אני לא מזלזל בדומיננטיות שייצר בזירה המקומית וברמת כדורגל שבאיירן הפגינה תחתיו שם (וברור שהוא מאמן טוב מאלה שהגיעו לשם אחריו, ומספיק גם לראות איך בעלי המועדון שם מדברים עליו), אבל לא לשם כך הוא הגיע. הייתה לו הזדמנות ברורה לייצר שושלת באירופה, והוא נכשל במובן הזה big time.

איך שלא נסובב את זה אי אפשר לתת לו קרדיט רק על הדברים הטובים ולהסיר ממנו אחריות על כשלונות סיסטמטים. זה לא פעם אחת, לא פעמיים, ואפילו לא שלוש. ושזה קורה בצורה מאוד דומה כבר במשך יותר מחצי עשור, זה לא משהו שאפשר לבטל ב״מזל״.

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/19
    oranfu אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

הציפיות שלך בשמים.
    לייצר שושלת אירופית? באיזה זכות?
    כלכלית? מקצועית? מה היה לו שלא היה לקבוצות אחרות כמו ריאל, יונייטד, בארסה או צ'לסי?
    הוא קיבל קבוצה גדולה, אוקיי, אבל זו קבוצה עם עוד שנה אחת טובה לתת עם כמה שחקנים שלא באמת היו מתאימים לרמה או לסגנון של גווארדיולה. הוא די בנה את הקבוצה מחדש(לבנדובסקי, וידאל, קימיש, קומאן, דגלאס, אלונסו, להם לקישור, אלבה לתפקיד היברידי, שווישנטייגר החוצה) ולא המשיך את מה שהיה.

אני באמת מנסה להבין איך אפשר לצפות לכל-כך הרבה? ברור שבליגת האלופות "מזל" זה פקטור גדול מאוד. גם בזכיות של גווארדיולה עם בארסה היו אלמנטים של מזל(אינייסטה בברידג', אדום לפפה בברנבאו).
    איך אפשר לקבוע שבתקופה שלו בבאיירן או בסיטי זה היה הזמן המתאים לזכות בליגת האלופות? יש עוד קבוצות חזקות עם מאמנים מצויינים שבונות סגלים איכותיים עם אותה מטרה בדיוק. אם היה מודח מול שאלקה או באזל אז הייתי מבין את הדיבורים על כישלון, אבל... בארסה, ריאל, אתלטיקו, ליברפול - קבוצות מהטופ האירופי, אפילו טוטנהאם ומונאקו אלה קבוצות שפגשו את סיטי אחרי שהגיעו לפיק מסויים של בניית סגל ועבודה טקטית.
    אני לא רואה סיבה לחשוב שבשלוש עונות אפשר לדרוש זכיה בליגת האלופות.

9. alexshw Member

נו אז לא היו צריכים למנות אותו. כי לדרוס את הליגה היה עושה גם מאמן סביר לאור התפרקות דורטמונד מנכסיה ועזיבת קלופ ולאור הניהול במועדונים אחרים שם שנחשבים לגדולים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

בעיקרון אתה צודק.
    זה עניין של תפיסת עולם.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא דרשתי כלום. הציפיות היו גבוהות מלכתחילה כי נקודת הפתיחה הייתה גבוהה מאוד מלכתחילה + נתנו לו כל מה שרצה.

זה דבר אחד לא לזכות אפילו פעם אחת בליגת האלופות עם הקבוצה שעמדה לרשותו בבאיירן וכיום בסיטי, אבל זה דבר אחר לגמרי לא להיות אפילו קרוב לזה, וכאן הכישלון האמיתי; יש כל הזמן ניסיון לצייר את המבקרים של פפ כאנשים קיצוניים שרואים את העולם בשחור ולבן, אבל הביקורת היא לא רק על שהפסיד - אלא בעיקר על איך שהפסיד - והביקורות הללו גם צצו בנצחונות, והסיבה היא שאותן הבעיות צצות שוב ושוב.

פעם אחת זה מזל. פעם שניה זה מזל. אולי גם פעם שלישית. אבל שש פעמים ברציפות?! give me a break.

12. סמואל אטו Member

מה זה לא להיות קרוב?
    מרחק של שער ממשחק גמר זה לא קרוב?
    יש הגדרות ברורות לכישלון או הצלחה בליגת האלופות?( מי קבע שרבע גמר זה כישלון?) כמות שנים הגיונית כדי שתהיה דוגמית לבחון את הדברים?

אם אתה רוצה להגיד לי שגווארדיולה כישלון בגלל שהקבוצה שלו נראית לא טוב על המגרש, זה דבר אחד. אבל רוב הדעות פה מדברות על כישלון בגלל התוצאות ולזה התייחסתי.

נ.ב.
    לא הבנתי את הנקודה שלך על "מזל".
    מזל משחק תפקיד גדול בליגת האלופות, אמרתי את זה. גם למנצחים וגם למפסידים. גם לגווארדיולה וגם לפוצ'טינו, זידאן, אלגרי וטאן האח.

זה אגב לא רציני בכלל לחבר שלוש שנים בבאיירן ושלוש שנים בסיטי. סיטואציות אחרות לחלוטין.

13. oranfu Member

רבע גמר עבור טוטנהאם זאת הצלחה.
    רבע גמר עבור סיטי\באיירן\ריאל\יובנטוס זה כישלון.

alexshw אוהב/ת את זה.
  14. סמואל אטו Member

אז יש לך פה ארבע קבוצות שלדעתך כל דבר פחות מחצי גמר עבורם זה כישלון. חצי גמר כולל רק ארבע קבוצות.
    איפה ליברפול, פסז', ברצלונה ויונייטד בסיפור הזה?

15. cheddar Member

לא מן הנמנע שכל שנה כמה יכשלו אין מקום לכולם להצליח
    ויונייטד לא בסיפור הזה כרגע

oranfu אוהב/ת את זה.