ענייני דיומא: יש לנו ארץ, למה עוד אחת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏6/9/18.

?

האם צריך לאפשר לשחקנים לייצג יותר מנבחרת אחת במשחקים רשמיים?

1. כן-צריך להתאים לתקופה ולגלובליזציה

3 הצבעות
    13.6%
  2. לא-זה יהפוך את המשחק הבינלאומי לבדיחה

19 הצבעות
    86.4%
  1. DRORIKO Member

תחשוב שיצמח בישראל איזה סופרסטאר, כמו יונג מין סון בדרום קוריאה כזה, ואחת מהנבחרות הגדולות תרצה אותו לשורותיה והוא יעבור אליה בשביל סיכוי טוב לזכות במונדיאל. גם אז הוא יוכל להגיד שהבחירה שלו "טהורה במיוחד", לך תוכיח שזה נטו אינטרסים?
    תאר לך שנבחרת ספרד תבוא עכשיו ללבנדובסקי ותגיד לו "שמע מיצית את עצמך בנבחרת הבינונית שלך, בוא לשחק עם הגדולים". קיצר כמו שאורן אמר, בשביל זה יש את הקבוצות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אבל הכוונה בהצעה היא לא שיהיה שוק פרוץ. מצבים כאלה אתה מונע אם אתה מציב קריטריונים לפיהם מעבר נבחרת אפשרי עבור מי שהוא אחד מהשניים:
    א. צאצא של אזרח מהמדינה של הנבחרת השנייה.
    ב. מתגורר X שנים במדינה של הנבחרת השנייה (רוצה לשחק בנבחרת קטאר תמורת בצע כסף? בבקשה, תעזוב את אירופה ותשחק בליגה שלהם כמה שנים).
    ובנוסף הגבלה של כמות השחקנים כאלה שיכולים להיות בו זמנית בנבחרת אחת.

כן, עדיין יש פרצות. כמו שאתה חושש שישראל תאבד שחקנים ככה ישראל ניסתה לאזרח את ג'ובאני רוסו. אבל לא כל אחד יוכל לעבור לכל נבחרת.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

אני הגבתי לסיונרה שאמר שזה בסדר גמור אם גריזמן יעבור ל"אהובתו" אורוגוואי. אז גם לפי ההצעה שלך הוא לא יוכל לעשות את זה.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

נכון. כי ההצעה היא שמי שיכול לעבור נבחרת הוא מי שיש לו שורשים וזהות עם יותר ממדינה אחת, לא מי שסתם מחבב מדינה אחרת. אני אני אוהב פרמיירליג ולהקות בריטיות, זה לא אומר שאני יכול להיות מוזמן לנבחרת אנגליה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

לא אמרתי שזה בסדר גמור. להיפך. אבל אם כבר, אז למה להפלות שחקנים מסויימים?

6. Sturridge Member

באמת מסכן גריזמן המופלה שנולד להורים לבנים שלא ברחו ממדינות בהן נטבחו.

ובנימה יותר רצינית, זו אפליה בערך כמו זה שאני לא מקבל אזרחות אורוגוואית.

7. סיונרה Member

גם קאנטה לא מסכן, הוא נולד וגדל בצרפת בדיוק כמו גריזמן. הקשר בין גריזמן ואורוגוואי שקול לקשר בין קאנטה ובין איזו מדינה אפריקאית שאני לא בטוח מה היא. הייתי אומר שהקשר חזק יותר אצל גריזמן כי פה יש בחירה.
    האפליה היא ששחקנים מסויימים מקבלים פריבילגיה של בחירה בעוד שחקנים אחרים לא.

8. alexshw Member

קאנטה יכל לייצג את מאלי וכנראה היה מייצג אם ההתאחדות שם לא הייתה ישנה.
    הקשר שלו למאלי כמו של קאנוטה או ג'ימי טראורה שאפילו הספיקו לשחק בצרפת הצעירה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

9. oranfu Member

אם שחקן "מרגיש הזדהות" עם מדינה אז הוא יכול לשחק בשורותיה?
    אז אני אשאל שוב, מה ההבדל בין כדורגל מועדונים לכדורגל נבחרות? אחד מהשניים בהכרח יהיה מיותר כי המעברים בין נבחרות יהיו חופשיים לחלוטין.

ניימאר ברזילאי, אבל אחרי ששיחק שנתיים בפריז הוא ממש התאהב בקרואסונים ורוצה לשחק בנבחרת צרפת ביורו הקרוב. גם יגדל זקנקן צרפתי ויצבע אותו בכחול.

שנתיים אחרי זה, לרגל המעבר המתוקשר שלו לריאל מדריד, במקביל לעלייתה של ספרד מחדש כמועמדת מובילה לקחת את המונדיאל, הוא יצהיר שתמיד הרגיש ספרדי (יש גם ראיונות שלו כילד שהוא חולם לשחק בריאל מדריד), לכן גם עזב את קטלוניה וחזר עכשיו לקבוצה של פרנקו והוא מרגיש שסמבה זה כלום לעומת פלמנקו והוא מת מת מת לייצג את האומה הנפלאה של ספרד במונדיאל.

אני מניח שצריך לתת לו לייצג גם את צרפת ואחר כך גם את ספרד. למה להפלות אותו רק בגלל שנולד בברזיל? להפוך אותו למולטי מולטי מיליונר הפכו אותו בספרד וצרפת, הוא מזדהה עם זה הרבה יותר ממה שמזדהה עם העניים המגעילים האלה בפאבלות של ברזיל.

ואני חייב לרשום את זה שוב, ההזדהות של גריזמן עם אורוגוואי היא הזויה לחלוטין. הוא לא לגמרי אפוי.

owen11111, Sturridge, Cup of Tea ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. גלץ Member

חחח שיחק הרבה פיפא גריזמן

11. DRORIKO Member

הוא התאהב בתרבות שלהם בעקבות האורוגוואים של אתלטיקו, אבל זה עדיין לא הופך לאורוגוואי בעצמו. אני מאד אוהב את התרבות האיטלקית וגם התחלתי ללמוד את השפה, זה לא הופך אותי לאיטלקי.

12. oranfu Member

אני מבין שאתה מתחבר לתרבות של מדינה. זה לא בדיוק איך שגריזמן מתאר את זה, לא?

לא לחגוג נגדם במונדיאל, אגב, הוא פשוט ייצור.

Roma ו-Sturridge אוהבים את זה.
  13. סיונרה Member

יצור ואחד מעשרת הכדורגלנים הטובים בעולם. עדיף חנון מאשר ערס ברזילאי ודוש כמו ניימאר.
    בכל מקרה, נראה שהובנתי לא נכון. אני חושב שזה יהרוס לחלוטין את כדורגל הנבחרות, אבל אני באמת לא רואה סיבה להגשים לקאנטה "חלום" לשחק במאלי, המקום שממנו הוריו ברחו והוא כאדם בוגר בחר לא לחזור אליו, אבל לא לתת לגריזמן לשחק בנבחרת אורוגוואי, הנבחרת שהוא באמת מזדהה איתה.

14. RubberSoul Member

כל צרפתי הוא בן למהגרים, גריזמן בעצמו הוא בכלל גרמני.

15. סיונרה Member

לגביי גריזמן אין לי מושג, הוא נראה לי די צרפתי, אבל כנראה שאתה יודע על מה אתה מדבר. אבל די בטוח שזה לא נכון, גרים בצרפת כמעט 70 מיליון בני אדם, כולם היגרו ממדינות אחרות ב100 שנים האחרונות (טווח הזמן שכל ההורים של הצרפתים הקיימים נולדו בו)?
    בכל מקרה, כנראה יש לך הטיה של הכדורגלנים שאתה רואה. באמת יש חלק גדול מהכדורגלנים הצרפתים שהם מהגרים או בני מהגרים. זה נובע כנראה מסיבות שבגללן רוב מי שמגיע לרמות הגבוהות בצרפת הוא מאוכלוסיה מסויימת ולא ממדגם מייצג את האוכלוסייה הכללית.