ענייני דיומא: אדי האו נועד לגדולות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏28/10/18.

?

מה היא התקרה להערכתכם של אדי האו

1. קבוצת טופ בכדורגל עולמי

1 הצבעות
    9.1%
  2. יורש טבעי של פוצי/מועדוני מרכז טבלה יותר גדולים מבורנמות

6 הצבעות
    54.5%
  3. מאמן חממה. מקומו בבורנמות.

4 הצבעות
    36.4%
  1. k_700 Member

הנושא הזה קצת משעמם כי הוא פרי דמיונו של אלכס בלבד ודי נטחן פה על ידו באינספור דיונים בשנים האחרונות.

בגדול אני חושב שאנשים מפספסים עד כמה הדרג האמיתי של טוטנהאם זה כבר לא מה שהיינו רגילים לקבל מהם עד לפני 4-5 שנים.

זו קבוצת רבע גמר ליגת אלופות לגטימית כבר כמה שנים לדעתי(למרות ההסתבכות שלהם השנה).
    זו קבוצה שכבר עקפה בסיבוב את ארסנל ולדעתי בשלוש שנים האחרונות גם אותנו.

סוף שנה שעברה עוד היה פה דיון סוער על האם טוטנהאם טובה מיונייטד כי איזה כמה נקודות בטבלה הפרידו בינינו, השנה זה ברור באופן מובהק מתחילת העונה ולמרות כל הבעיות שיש להם בסגל(התמודדו כבר עם בעיית פציעות חמורה יותר משאנחנו התמודדנו איתה).

מנצ'סטר יונייטד הוא מועדון עשיר וגדול יותר בפאן בייס, בסיקור התקשורתי וכנראה גם בציפיות אבל עם התוצאות והאיכות קשה להתווכח.

ולכן זה נשמע לי הזוי שבכלל מעלים את זה שאם יש מועדון טופ 6 אחד שאפשר לדחוף לגרון שלו את אדי האו אז זו טוטנהאם.
    WTF??!!?
    אנשים נראה לי לא מבינים כמה הפער בין הטופ 5(אין טופ 6, אנחנו לא הקבוצה השישית, אנחנו בליגה של לסטר, בורנמות', אברטון, ווטפורד וולבס)

הזוי מאוד לדעתי.
    טוטנהאם זו כבר לא הקבוצה שמשחקים אצלה כל מיני ריג'טים כושלים או אסו אקוטויים.
    משחקים אצלה כמה מהכוכבים הכי גדולים בליגה ושחקנים שהפריים לפניהם.
    אלה שחקנים שראויים למנג'ר שהוא בצמרת הליגה, בטח אחרי שהורגלו כבר לכמעט 4 שנים של פוצ'טינו.

אלה לא ימי יול או אפילו רדנאפ.
    אלה ימים של תחרותיות, שאיפה לשיפור, רמת רבע גמר ליגת אלופות, זה הסטנדרט שלהם.

מפה נחזור ללמה הדיון הזה ממש מאוס.
    מאוס כי אלכס מנסה לדחוף לנו עמוק לגרון את אדי האו כאילו יש שם באמת משהו יוצא דופן.

מאמן טוב בדיוק לאיפה שהוא נמצא ולא מעבר וזה ברור למי שבאמת חי את הליגה הזאת ולא דבוק לדיעה שהוא גיבש אי שם לפני 3 עונות ודי ברור שלא יזוז ממנה לא משנה מה.
    אין בו שום דבר שהוא מחדש, אין בו שום דבר שמראה על ניצנים של אחד שעוד יכול לפרוץ למעלה ולקחת משימה קשה פי 800.

הוא לא במקום רע היום, הוא מאמן בליגה שמרוויחים בה טוב, הוא מאמן שחקנים מוכשרים ללבל שלו ועושה איתם עבודה טובה סך הכל.
    לא ראיתי משהו מחדש בכדורגל שלהם, יש תקופות שזה כדורגל התקפי לא רע אבל אף פעם זה לא מעבר.

רודג'רס הראה ניצנים לדעתי יותר גדולים כשאימן בסוונזי(מבחינת איכות הכדורגל) והוא מאמן בינוני מאוד, מקובע ואנגלופיל מדי לליגה הזאת ולאן שהכדורגל מתפתח(בדבקות שלו בבוקים האנגלים כמובן).
    הוא נכשל בליברפול, טוטנהאם היום זו משימה לא פחות קשה מהליברפול שרודג'רס קיבל ואני לא רואה שום דבר מבטיח עם האו.

2. Coutinho10 Member

כמה זלזול בהאו.
    אני לא יודע אם הוא טוב מרוג'רס או עוד מאותו חומר, אני יודע שהוא גורם לקבוצה שלו לתת נוקאאוטים פעם אחר פעם מול הקבוצות שבקליבר של בורנמות', כלומר עד המקום ה 8 בערך בליגה.
    במפגשים האלה בורנמות' תמיד עולים על היריבה מה שאומר שכשאין הבדלי איכות גדולים בין היריבות שלו עבודת האימון שלו היא זו שמכריעה.

לא יודע על סמך מה החלטתם שהוא לא יכול לאמן ברמות הגבוהות, אני לא חושב שהוא רוג'רס בגלל שרוג'רס היה טיפוס מעצבן לעיתים, קצת שחצן ואחד כזה שרוצה לעשות הכל בעצמו בלי לצאת מהקופסה. דווקא אצל האו רואים סממנים של יציאה מהקופסה עם ג'פרסון לרמה שהגיע השנה או מקס גראדל לפני כמה שנים ואולי יש עוד כמה חבר'ה שלא זוכר. גם ג'ורדן אייב, שלמרות שהוא אנגלי, היה הימור שלא כל מנג'ר היה עושה אבל בהחלט היה שחקן עם פוטנציאל גדול, ניית'ן אקה הנהדר, ריאן פרייז'ר הגיע אליו כפרוספקט והיום שחקן נהדר בליגה.

בכל מקרה, עד שיקבל את ההצעות האלה אין שום סיבה שילך ללסטר או ווסטהאם.
    בורנמות' כבר כמה שנים בפרמיירליג והכסף כבר זורם, שיעבוד בשקט שלו, יעזור לפתח את המועדון ובקצב הזה גם אירופה לא רחוקה בכלל. אני מאמין בבחור ומחזיק לו אצבעות שגם יגיע לאן שמגיע לו על כדורגל יפה עם קבוצת פרמיירליג תחתית ספק צ'מפיונשיפ.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/18
  3. k_700 Member

ג'ורדן אייב היה כשרון גדול מאוד בשביל הרמות של בורנומות'.
    היה ברור מאוד שביום שעבר מאצלכם אליהם הם קיבלו כשרון שמתקרב לרמת הזאהה הלא מבושל שהגיע לפאלאס.
    לא יודע מה ההפתעה שם, קיבלו כשרון שאם הראש שלו היה קצת יותר מסודר ואם היה נופל לERA קצת פחות תחרותי בליברפול היה עדיין שחקן סגל אצלכם.

בורנמות' מנצחת את הקבוצות באיזור שלה כבר כמה עונות.
    אבל היא לא מראה שם ניצוצות של קפיצת מדרגה למעבר לזה למרות שיש לה סגל די מוכשר הייתי אומר(גם ביחס ליריבות שלה, אגב).
    גם בכדורגל שלהם, זה מאוד מטעה לחשוב שהם תמיד משחקים סקסי, התקפי וכאלה.
    בשנה שעברה היו לא מעט משחקים שזה נראה די נאיבי.
    אולי יש בו יחסי אנוש טובים, זה עדיין לא תנאי מספיק בשביל לאמן קבוצה כמו טוטנהאם עם כל הכבוד.
    לא אמרתי שהוא דומה לרודג'רס. התייחסתי להשוואה ביניהם שאנשים פה העלו.

טוטנהאם זו כבר לא הכלבה של הטופ 4 שיכולה לשחק סקסי ובסוף כולנו נתרווח בסוף העונה ונצחק כמה הם פתטיים.
    הם לא טובים כדי להאבק בשתי קבוצות שהן טופ 4 בעולם בשנה וחצי האחרונות אבל זה רק כי הרמה מאוד גבוהה.
    טוטנהאם היא קבוצה עשירה מאוד, מצליחה מאוד, עם סגל טוב מאוד עם לא מעט כוכבים או שחקנים שעוד יכולים להגיע ללבל הזה.
    אני מאמין שאחרי פוצ'טינו אם יחליט לעזוב הם צריכים לכוון הרבה יותר גבוה מאדי האו.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שאני מסכים עם כל מה שקיי אמר ב-100%, אבל אני לא חושב שאדי האו כמועמד לטוטנהאם זה רק בראש של אלכס.

זה מועדון שנראה שהתאהב בהתנהלות כלכלית שפויה יחסית ופיתוח צעירים. אדי האו הוא בריטי, צעיר, זול, עשה תקופה יפה בבורנמות', אהוב בתקשורת המקומית, מביא דברים שונים לשולחן מפוצ'טינו (לא בקטע טוב בכלל באוברול), וכן הלאה. יש כאן קייס לתת לו הזדמנות, אבל אני מסכים שטוטנהאם במקום אחר לגמרי היום מאשר שהיא הייתה כאשר מינתה את פוצ' (שלא נדבר על התקופה לפני רדנאפ), וזה סוג המינויים הסקסים-נאיבים שיכולים להתפוצץ לך מהר מאוד בפנים. הם יכולים וצריכים להביא מאמנים טובים ומוכחים יותר כאשר יגיע היום שבו פוצ'טינו יסיים שם את דרכו.

5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שהם יכולים וצריכים לכוון גבוה יותר זה ברור, אבל בטוטנהאם יש פער בין הרצוי לבין המצוי ואני חושב שהתרסיס קצת מפספס את זה. היו יכולים וצריכים גם לקנות שחקן או שתיים בקיץ ולא עשו את זה, היו יכולים וצריכים גם במהלך השנים לנסות לכוון לשחקנים בקליבר גבוה יותר במקום להמשיך בקו של לחפש פרוספקטים בהולנד וריג'קטים של קבוצות גדולות, ובכל זאת זה לא קרה.

אין שם את היכולת או את הרצון להתחרות עם שאר הטופ 5 כלכלית, אין לנו היסטוריה קרובה של מינויי מאמנים להסתמך עליה כי פוצ'טינו כבר 4 שנים בתפקיד אבל אם ננסה להסיק מסקנות מההתנהלות בשוק ההעברות וההתנהלות בכלל גם היום אז ממש לא קשה לראות אותם נותנים את המשרה למישהו כמו האו. דניאל לוי לא משתנה גם כשהמועדון שלו כן.

Coutinho10, אלעד ו-golding אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

טוטנהאם כל כך עשירה שלא היה לה כסף להביא חיזוק העונה.
    טוטנהאם לא מועדון טופ ודניאל לוי ימשיך לחפש מאמנים שידעו לפתח ולקדם שחקנים. רד מזה הם לא יתחרו על אליפות גם בעתיד איתו אלא אם דרך הבלחה.
    מי ישמע פוצ'טינו בא אליו מריאל.
    פוצ'טינו גם כן מאמן בעליה שהתקדם לטוטנהאם בזמנו.

לא הופתעתי ממה שרדנאפ עשה בטוטנהאם. ווסט האם שלו אחת הקבוצות החביבות עליי(למרות שבעונתו הראשונה מנע אליפות מיונייטד :) ) ולא רק בגלל ברקוביץ'. הוא בנה שם את ריו ולמפרד. שיחק כדורגל התקפי עם הרבה שחקנים מעניינים.
    בטוטנהאם עשה דברים דומים, רק במועדון גדול יותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קריירות של מאמנים ארוכות מאוד, האו ממש צעיר, יקבל מתישהוא צ'אנס ונדע.
    קשה מאוד להעריך את הדברים האלה מראש, עם כל הרצון הטוב לדיון.
    מהמר שהוא יקבל צ'אנס, יכול לראות כבר את פוצ'טינו הולך למנ יונייטד ואת האו לספרס. לא מופרך בכלל.

לא הבנתי את הדוגמא של אייב, עלה להם המון כסף ולא מביא שום תפוקה. הוא פלופ גדול.
    הוא נראה כמו פוטנציאל ענק אבל 4 שנים עברו ולא רק שלא התקדם אצלו כלום אלא הולך אחורה. הוא בכלל לא פקטור בקבוצה הזאת.
    תגידו הוא בן 22, תראו את ברוקס הוולשי בן 21 הגיע וישר נותן אימפקט.

8. Clichy COYG

סגל די מוכשר?
    אני חושב שהסגל שלהם רחוק באיכות שלו משל ווסטהאם, סוטון או אפילו ווטפורד ועדיין מבחינת תוצאות הם מצליחים להיות באזורים ההם.

טוטנהאם זו אולי קפיצה גדולה מדי (אין מה להשוות מבחינת קילומטרז' בקריירה בינו לבין שאר המאמנים בטופ-6), אבל חד משמעית הוא בשל להזדמנות בדרג של הקבוצות שציינתי.

9. menachem88 Member

אני לא רואה הרבה סיבות מקצועיות מצדו לעבור למועדון דרג ביניים מאלו שצויינו (ווסטהאם, אברטון, ניוקאסל אלמלא אשלי). כן, המועדון גדול יותר אבל מקצועית אני לא רואה אותו משיג הצלחה מוחשת בעיקר בגלל שיש מרווח קטן בהרבה בין הציפיות/תנאי ההצלחה של הקבוצות הללו לבין התקרה שלהן. מה הכוונה? קחו את אברטון, מצד אחד, יש שם תנאים הרבה יותר טובים מבורנמות', שמייצרים רצפה רצפה גבוהה יותר - קל יותר להשיג מקומות 6-8 (אבל גם יש ציפייה חזקה בהרבה לעשות זאת). מצד שני, אני לא רואה מועדון בדרג הזה פורץ את התקרה (כמו שטוטנהאם עשתה) גם בעבודה טובה של האו. אז מרווח השיפור הפוטנציאלי קטן מאוד ולמעשה אין ככ לאן להתקדם עם אברטון. מקסימום להיות יותר יציב במקומות 6-8 ואולי גביע. בווסטהאם התקרה באותו גובה אבל הרצפה הנוכחית נמוכה יותר ולכן יש מרווח גדול יותר להצלחה. אבל בהתחשב בכך שהוא גם ככה מתקרב עם *בורנמות* לתקרה הנל, אני לא רואה מקום אמיתי להישגים מקצועיים מרשימים יותר בקבוצה אחרת. מה יש שם? סטטוס אישי גבוה יותר, מערכת עם דרישות מורכבות יותר וכד' אבל מבחינה הישגית נטו אני חושב שזה לא פותח לו טריטוריות חדשות להצלחה. מהסיבה הזו, אני חושב שחו"ל זו האופציה הטובה ביותר. הלוואי ילך לקבוצת צמרת בצרפת, גרמניה או קבוצת דרג שני-שלישי אחרת באירופה.

סמואל אטו ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  10. Mellow29 Kopite

בגדול אני גם חושב שהדיון על אדי האו ספציפית הוא דיון מאוד לא מעניין, כי הצלחה בבורנמות׳ לא מנבאת הצלחה במקום לחוץ יותר, ואת היכולת שלו להתמודד עם אתגרים לחוצים יותר לא נגלה עד שהוא באמת יקבל הצעה וזה בעצם לא הולך לקרות (אולי מלבד ספרס), אבל ההודעה של מנחם88 פה מעלי פתחה פה בסיס לדיון שיכול להיות הרבה יותר מעניין.

אני גם תהיתי מה בדיוק ה-endgame של רודג׳רס כשהלך לסלטיק, הוא שבר שם במשך שנתיים כל שיא אפשרי אבל בשום סיטואציה זה לא נראה שההישגים האלה יחזירו אותו להיות מועמד רלבנטי, והשם שלו ירד מהר מאוד מהפרק כשמשרות בארסנל ובצ׳לסי התפנו.
    אני ממש לא קונה את העקיצות האלה של חלק מאוהדי ליברפול כלפיו, הוא היה מרחק החלקה אחת מלהיות ליברפול לג׳נד, וגם אם בשלב מסוים הוא איבד את זה, אני חושב שהוא הוכיח בדרך שהעביר אותנו שהוא מאמן טוב עם רעיונות מעניינים ויכולת להתחבר לשחקנים. יורדים על ה-bias שלו לאנגלים אבל תחתיו שחקנים כמו הנדרסון, סטרלינג, פלאנגן וגם ג׳רארד הרבה אחרי שיאו נראו מצוין. השחקן הכי גדול שראיתי בחיים שיחק אצלו, אבל גם הוא עבר תחת רודג׳רס איזשהי אבולציה עד שהפך לשחקן שרוצח אותך כל משחק מחדש. מאבקי האגו שלו עם המודל של הקומיטי פגעו בנו, אבל אם רודג׳רס גם היה מחתים את ברטרנד ולא את מורנו היצור הזה יש מצב שגם היינו אח״כ לוקחים את הליגה האירופית עם קלופ...
    בכל מקרה, אני חושב שיש שם חומר גלם למאמן שיכול להעביר קריירה גם ברמות גבוהות יותר מווסטהאם-אברטון, השאלה היא איך הוא חוזר לשם?

נראה לי שיש איזשהי הקבלה בין רף הכניסה הגבוה למועדונים מהטופ6 עבור מנג׳רים, כמו עבור שחקנים צעירים. ביבשת, אני מרגיש שאתה יכול לעשות הרבה פחות כדי לקבל תפקיד במועדון צמרת. אני לא עוקב באדיקות אחרי הבונדסליגה או הלה-ליגה, אבל אני מרגיש ששם הסיכויים שלך לקבל תפקיד בקבוצות הענק תלוי הרבה פחות ברזומה שלך, ויותר ברעיונות האחרונים שאתה מביא.
    אם שחקנים אנגלים כמו סאנצ׳ו ונלסון הלכו לשם כדי לחזור יום אחד מהדלת הקדמית, יכול להיות שזה מה שצריכים מנג׳רים כמו האו ורודג׳רס לעשות. מעבר למה שזה ילמד אותם על הכדורגל ביבשת, יש מצב שזו דרך הרבה יותר מהירה לטופ6 מאשר לחכות שהכוכבים יסתדרו לך ומישהו יחליט לשלוף אותך מאברטון למנצ׳סטר יונייטד.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

רק שיש בעיה אחת - קבוצה זה 18-20 שחקנים, מאמן הוא אחד.
    רק באנגליה אני רואה רוב של מנג'רים זרים. בליגות גדולות אחרות מעדיפים קודם להסתכל על מאמנים מקומיים או כאלה שכבר הפכו למאוד מזוהים עם המדינה(קובאץ' גרמני לכל דבר, אפילו נולד במדינה, פשוט קרואטי בלאום, מיכאילוביץ' שיחק מיליון שנה באיטליה, סימאומה מזוהה עם ספרד וגם באיטליה הוא ירגיש די בבית).

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מופתע לגבי רודג'רס. אני חשבתי שסלטיק זו רק תחנה בדרך חזרה לאנגליה. אני עדיין מחזיק ממנו מספיק כדי לחשוב שהוא יהיה מיד המנג'ר הכי טוב מחוץ לטופ 6 אם הוא חוזר לאנגליה. אני לא הייתי ממנה אותו במועדון כמו צ'לסי או ארסנל, אבל מחוץ לטופ 6 הוא נו בריינר. מעניין אם באמת הוא לא קיבל הצעות (איכשהוא קשה לי להאמין), או שהוא מעדיף סלטיק על פני איזה לסטר או ווסטהאם וירצה לחזור לאנגליה רק עבור מועדון טופ 6.

13. Coutinho10 Member

רוג'רס הוא מאמן טוב, אבל הוא גרוע בבנייה וניהול סגל. השחקנים הכי טובים שהוחתמו בזמנו היו בבירור שחקנים של הקומיטי ולעומת זאת כל השחקנים שהוא רצה היו פלופים (בוריני, ג'ו אלן, בנטקה ועוד ועוד ועוד).
    2013/14 התבססה על 14 שחקנים, זה אומר הכל.

ב- 2016 לא הייתה לקבוצה הזאת שום צורה, שלא לדבר על ההתעלמות מפירמינו. בא קלופ ועם אותו סגל הציג כדורגל מצוין.

לדבר על ברטרנד בגמר הליגה אירופית... אני חותם לך שלא היינו מתקרבים בכלל לאיזור של הגמר אם הוא היה נשאר.

14. k_700 Member

אם לא היה לי ספק שמישהו אחד לא יבין מילה אחת ממה שנכתב לו- זה כמובן אתה.

טוטנהאם לא מועדון טופ?
    בשנתיים האחרונות זה מועדון שברמה שלו הוא על התפר שבין השמינית גמר אלופות לרבע גמר, גם מבחינת איכות המשחק, האימון וגם מבחינת הסגל.
    אוקי, תקרא לזה באיזה שם שאתה רוצה.

זה שפוצ'טינו מאמן שהתקדם לטוטנהאם לא סותר מילה ממה שטענתי היות וטוטנהאם של היום זה ממש לא טוטנהאם של לפני 4 שנים.

נכון שכמו שוולקאן מתאר יש פער בין איך שהם צריכים לתפוס את עצמם לבין איך שהם מתנהלים בפועל, זה עדיין לא אומר שאני כאוהד כדורגל לא צריך לצפות מהם פאקינג להתקדם קצת בתפיסה שלהם.
    נכון, מגיעים לשם כשרונות זולים(אריקסן, אלי, דאייר , דיוויס) אבל זה מועדון שעשה קפיצת מדרגה גדולה.
    הם טופ 4 מובהק בליגה, זה לא משהו שהיית אומר עליהם בשלוות נפש לפני 3 שנים.

זה מועדון שבתוצאות עקף בסיבוב את יונייטד, ארסנל ונראה שהפער רק ממשיך לגדול, אז כן אני מצפה ליותר וכל אוהד כדורגל צריך לצפות ליותר.

אדי האו זה לא פוצ'טינו, תעשו לי טובה.
    אף אחד בדיון שלם לא יכול להצביע לי על מה באמת מיוחד בו ברמה שאתה מעניק לו כרטיס כניסה למועדון שהוא בוודאות טופ 4 היום, מחר וכנראה גם בשנה הבאה.

15. Mellow29 Kopite

נראה לי שהאופציה השנייה. יש לו הרבה יותר להפסיד מכשלון בלסטר או ווסטהאם, ולא ברור מה הוא יוכל להרוויח - הפערים בינן לבין הטופ 6 עדיין גדולים מאוד, וגם יצליח להתפלח לשם במקרה של נפילה (נניח של מנ׳ יונייטד), זה באמת מה שימצב אותו כמועמד שהיית ממנה לארסנל או צ׳לסי?

הבעיה היא שגם בסלטיק נשמע שהוא מגיע לאיזשהו מיצוי. אליפות הוא אולי יקח כי הם משמעותית יותר חזקים ולאורך עונה הם יסגרו את הפער, אבל אם בשנים הקודמות הם פשוט שברו כל שיא אפשרי של נקודות, שערים, נצחונות רצופים וכו׳, השנה הם מאוד מגמגמים. לא שונה ממה שקרה בליברפול עם הדעיכה שהתחילה בעונה השלישית. ועדיין, מנג׳ר טוב לדעתי.

אני מסתכל על המנג׳רים האחרונים שמינתה דורטמונד למשל, מועדון עצום, ולא רואה איזשהם שמות מטורפים. קשה אפילו לדמיין מנג׳רים עם רזומה כמו של וולוורדה ולופטגי מקבלים ג׳וב בכיר כל כך באנגליה.
    אני לא יודע איך מקבלים ג׳וב בסביליה או מנשנגלדבאך אבל לדעתי זו דרך הרבה יותר טובה לבדוק אם אתה ראוי לטופ מאשר הווסטהאם או האברטון התורניות.