עמותות אוהדים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏22/7/12.

1. סמואל אטו Member

א. אתה רוצה לנהל דיון רציני או שבא לך להמשיך להכין תסריטים להוליווד?
    אני בטוח שיש שם בחוץ 500 איש שלא רק שיש להם כסף וזמן להיות חברים בעמותת הפועל, אלא גם יש להם כסף וזמן לעשות את זה עם בית?ר. בטוח. אין ספק בכלל...  http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

ב. אתה באמת חושב שהקבוצות שציינת מנוהלות בצורה מקצועית ורצינית? ושהאוהדים שלהם מרוצים?
    כמה מאמנים פאלרמו החליפה השנה? 7?

ג.
    מה לעזאזל הגיוני במצב בו איש מבקש לקנות קבוצת כדורגל, אבל רק בתנאי שאוהדים ישימו כסף לכיסוי חובות?
    מה הגיוני במצב שבו אתה שם כסף כדי לקנות אחוזים על קבוצת כדורגל ומישהו פתאום מחליט שאתה לא מקבל כלום?
    אתה מבין למה אני מבזבז את הזמן שלי איתך? אתה מדבר שטויות- נונסנס.

ד. אם מכבי נתניה יכולה להיות קבוצת צמרת בלי בעלים או עמותה, אז למה זה אשליה שעמותת אוהדים תנהל קבוצת כדורגל?
    יש מספיק דוגמאות במדינות אחרות.

2. שער 7 Member

מההיכרות שלי עם הכדורגל הישראלי, עדיף לי לחכות שנה נוספת. אקנה רק במידה וזה יתברר כהצלחה.
    השנה אעדיף להתעסק קצת פחות בכדורגל ולעבור לעיסוקים נוספים.

3. yedidel Member

זה ברור לך שההצלחה תלויה בזה שתקנה לא?

4. Gaudi Member

מה יחשב מבחינתך הצלחה וכשלון?
    כי אם לא מתבצעת רכישת אחוזים מהמועדון הכסף יוחזר אליך. אתה לא מהמר פה על כלום.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/12
  5. Ice Cream חסה

א. אם לא הייתי מכיר את הרשימה האזרחית לליכוד, ואם שאול מופז לא היה נבחרת בפריימריז של קדימה- הייתי מוותר על הרעיון. אבל כל מה שאוהדים צריכים לעשות זה לשלוח נציג אחד שישתתף באסיפה הכללית, יבחוש, יפלג ויפזר את הקולות על כמה שיותר מועמדים לועד, ואז החברים שלו ששילמו 90 שקל בחודש (או מישהו תרם להם אותם) יבואו לבחירות החשאיות ויבחרו נציג בועד שידע לחבל בקבוצה (ברור שליו"ר לא יהיו את כל הסמכויות ותהייה לו ועדת ביקורת, ע"פ התקנון לפחות- ועדיין זה מספיק כוח). את החצי מיליון שקל הללו אפשר (?) יהיה להחזיר על ידי שכר (בכל זאת, מנהל קבוצה, ותקנון זה לא תמיד משהו רלוונטי).

ב. צורה רצינית לא, מי בכלל אמר שהכל חייב להיות רציני? אבל כן. האוהדים של הקבוצות הללו ישנים בשקט.

ג. הפועל פתח תקווה בקיץ האחרון... הם ביקשו שתמרות המיליון שקל שהם אספו הם יקבלו את הקבוצה, המפרק (שאומרים שהוא חבר של אפי צפריר, שהאוהדים לא ממש מתו עליו) לא הסכים ולא היה אכפת לו שהקבוצה גם תרד ליגה עם מינוס 9 נקודות בליגה עם קיזוז בשביל להמשיך לאחוז בקרנות המזבח. בסוף אוהדי הפועל תרמו את הכסף וההמשך היה טוב.

ד. איזה דוגמאות יש לך? של מדינה יציבה עם 80 מיליון תושבים ותרבות כדורגל כבירה? קבוצות מהליגה השלישית בסקוטלנד וישראל? 2 מהמועדונים הכי גדולים בהיסטוריה? לישראל זה לא מתאים וזה אשליה שזה יכול להצליח (אבל איי, גם המדינה הזו היא חתיכת אשליה...). הרבה יותר מתאים לי קבוצה שתתקיים עם מנהל טוב שלא ישקיע ויעמיד קבוצה על הכנסות אישיות, מאשר מוסד ביורוקרטי של אנשים שהם לאו דווקא מבינים או מתאימים לתפקיד. אם אפשר גם שהמנהל יהיה בעלים רשמי ולא יקבל שכר על עבודתו (אוהדי נתניה- איך זה עובד אצלכם? כי לפי האתר הרשמי יאמר עדיין הבעלים ולב ובלדב הם מנהלי הקבוצה) או לפחות ייקח שכר כמה שיותר נמוך- אבל בית"ר התקיימה יפה (תקציבים של יותר מ-20 מיליון שקל) כמעט ללא השקעה של הבעלים, נפלנו הרבה על טעויות מקצועיות של מנהל לא הכי טוב בעולם ומאמנים איומים, אבל אתה רואה איך נתניה מתקיימת יפה על זה.
    גם בית"ר לולא החובות העצומים עד היום לגנק, סוכני אבראו, ברוכיאן, בן שושן וכו' שיצרו לנו במנהלים המבריקים שקלאר וארזי- היא הייתה יכולה להתקיים ככה עד שיגיע מנהל טוב שגם יוכל להכניס כסף מהבית...

6. סמואל אטו Member

א. שוב פעם תסריט הוליוודי?
    ד?א לחברי עמותה אסור לקבל שכר.

ב.
    צודק, קבוצות כדורגל צריכות להתנהל כמו בדיחה שתצחיק את האוהדים.
    רצינות בעסקים? מי צריך את זה בכלל...

תבדוק שוב חבריקו, האוהדים של הקבוצות סובלים וההצלחות המקצועיות לא כאלה גדולות אם בכלל( סטיאווה).

ג.
    לא רק שאין לי מושג על מה אתה מדבר, אין לי מושג איך זה קשור לדוגמא שהבאת ולדיון על קבוצות אוהדים בכלל.

ד.
    מה זה משנה מאיזה מדינה אני מביא דוגמאות?
    מה כל המדינות בעולם מיוחדות ורק ישראל לא יכולה להצליח במשהו הכי אלמנטרי כמו קבוצת אוהדים?
    נתתי לך דוגמא לקבוצה שמתנהלת בלי בעלים ובלי אוהדים-בעלים, אז למה אי אפשר שקבוצה תתנהל ע?י האוהדים?
    להגיד שבישראל זה לא יכול להצליח זה לטמון את הראש בחול. זה מוכיח לי שאתה עוד ילד שצריך להתבגר בשביל להבין איך הדברים עובדים.
    מה כל-כך מסובך בקבוצת אוהדים? למה זה לא יכול להצליח? עם קבוצה יכולה להצליח בלי הזרמה של בעלים(נתניה), אז בית?ר יכולה להסתדר עם הזרמה קטנה של עמותה.
    מי אמר שהאנשים שייבחרו מטעם העמותה לא מבינים? אם הם לא מבינים מי יבחר בהם?

אתן חוזר על עצמך כמו מנטרה גרועה ובנוסף מתחמק מתשובות ברורות שנכנסות לעומק העניין.
    תפסיק להתעסק מסביב,תתחיל לענות לעניין ותעשה קצת חקר על דוגמאו שאתה מביא לפה שאין לך שמץ של מושג בהם.
    ילד, תתבגר!

7. שער 7 Member

זה נשמע כאילו העמותה פשוט מחכה שאני אבוא וארכוש מנייה.
    זה נשמע גם מדבריי כאילו שאני "אוהד הצלחות", כלומר קונה רק אם יש הישגים ואין חיכוכים בתוך חברי העמותה.
    המבחן הגדול באמת יהיה בין חברי העמותה. אם לא יהיו חיכוכים או התרחשויות יוצאות דופן (אחרי העונה שעברה אני כבר לא יכול להיות בטוח בכלום, לא רק בהפועל), אקנה מנייה.

8. Ice Cream חסה

גם שאול מופז נבחר ליו"ר קדימה בהוליווד?

וגם אסור לעבור באור אדום. גם אגודת בית"ר ירושלים בראשות מאיר דדש פעלה לפי אותו תקנון, בפרוטוקול כמובן, בפועל הנה מה שלא מזמן כתב עליו בית המשפט המחוזי בירושלים: "דדש היה הדמות הדומיננטית ועל פיו נשק כל דבר....העמותה התנהלה ללא פורום מתאים בועד העמותה, באסיפה הכללית ובועדת הביקורת." .....

זה לא הוגן ולא הגיוני שחבר דירקטוריון בבית"ר לא יקבל על זה תמורה. זו עבודה תובענית וקשה שצריך להקדיש בשבילה זמן, עצבים ויכולות שונות.

תפסיק להיות מרובע בעניין הזה. בעולם יש גם משולשים ועיגולים.
    קאנטונה נחשב ומחשיב את עצמו לגיבור קאלט הרבה בזכות הבעיטה לאוהד של איזושהי קבוצה מושתנת. לא רציני, גם ממש אבל ממש לא אתי ולר חוקי, ועדיין...

צ'אלנג' אקספטד. נצא לבדוק אצל חברינו האיטלקים מה הם חושבים על כל הבעלים הצבעוניים שממלאים את הליגה שלהם. נראה לי שגם צייצת משהו אל מוראטי ועל זה שהוא שנוי במחלוקת, אפשר לינקים לגבי דברים כאלה?

זה שפספסת את הסיפור של הפועל פתח תקווה ("בדיוק ביום שבו נחרב בית המקדש אנחנו חוזרים לתקומה" או משהו בסגנון הזה שאמר גל כהן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx) וכדי להבין איך זה קשור לדיון כנראה צריך חשיבה לוגית ממש חריפה בשביל לעשות את הקישור הזה:

הדיון הוא על עמותת אוהדים --> עמותת אוהדים זו התאגדות של אוהדים למען הקבוצה שלהם --> דאשתקד עשו אוהדי הפועל פתח תקווה בראשות ציון דלל התאגדות אוהדים למען הצלת הקבוצה ואספו כמיליון שקל --> הקבוצה הלכה לפירוק --> עם הפירוק הוטלו על הפועל פתח תקווה סנקציות שאיימו להפיל את המועדון --> מעבר לסנקציות המקצועיות שהוטלו על הקבוצה מונה להמ פרק שהוא זה שהיה אחראי על החזר כל החובות לצד שמירה על הפועל פתח תקווה --> למפרק שמונה היו אינטרסים שלא הלמו בקנה מידה אחד עם האוהדים --> האוהדים שאספו מיליון שקל דרשו לקבל תמורת הכסף הזה את הקבוצה לשליטתם --> המפרק לא הסכים --> כתוצאה מכך להפועל פתח תקווה היו חסרים מיליון שקל כדי להימלט מהסקנציה של הורדת ליגה שאיימה עליהם --> המפרק המשיך לעמוד על שלו בלי להתחשב באינטרסים של האוהדים --> האוהדים הבינו שהוא רציני עם זה והם יהיו חייבים לוותר על כסף, עקרונות ושליטה בשביל שהמועדון שלהם ישרוד ---> בדקה ה-90 הם תרמו את כל הכסף לעמותה בלי שום תמורה או הבטחה וניצלו מירידה --> בדיוק אנחנו פה בדיון דיברנו על תסריט שזה או עמותה או שאין קבוצה --> אני הצגתי לך את התסריט הנגדי (שכבר התרחש רק לפני שנה, ותיארתי לך אותו פה) שזה או שאין קבוצה או שאין עמותה ומה האוהדים יעשו באותו רגע.
    קאפיש?

כי אין מה לעשות, ובבורקינה פאסו לא נראה לי שרעיון של עמותת אוהדים יעבוד. וגם בלוקסמוברג או אסטוניה יש מעט מדי אנשים בשביל כזה דבר. אתה חושב שהטומטינה יכולה לתפוס באיסלנד? או שגם ישראל יכולה לעשות בגמר גביע המדינה בפוטבול הופעת ענק של זמר במחצית?
    ד"א, אהבתי את המילה 'אני' שגם הדגשתי... בדקתי בדיון וזה אני הבאתי אותן (תודות לאריאל מבית"ר.נט שהפנה אותי לרובן).

כי מנהל מטעם בעלים פאסיבי לא צריך להתעסק בביורוקרטיה ניהולית ופוליטיקה למיניהן, למשל.

עזוב מבינים, שקודם ירצו- בוא נעבור בין 100 (לצחוק או לבכות?) אוהדים שהצטרפו לעמותה, ונשאל אותם מי מעוניין בתפקיד בועד, מי בועדת הביקורת ומי בבית הדין...

ולאורך כל ההודעה אתה כמובן לא יכול בלי לטפטף שאני צ'ונג, שאני צריך לנקות את החלב מהשפתיים, שהפז"ם הגדול יותר (בכמה כבר?) שיש לך בחיים הופך אותך למבין יותר ושבגלל שעוד לא הגעתי לגיל המסוים (מהו?) שצריך כדי להגיע להתפתחות שכלית ומנטלית המתאימה אני פשוט לא יכול להבין למה עמותה זה הרעיון הכי נפלא ומוצלח מאז לקחת מכוניות קוריאניות בינוניות ולהדביק עליהן סמל של חברה אמריקאית. זה רק אומר שאתה לא יכול להתמודד איתי מבחינת מילים/ רעיונות, מה שגורם לי להרגיש שאני צודק ובדרך הנכונה....

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אנסה להגיב לצד המהותי של הדיון ולא להתייחס למקרי הקיצון שהעלה DeLaHaza, מקרים שמתאימים יותר לסרטים בקולנוע ולא למציאות שבה לכל עמותה יש תקנון, דריקטוריון וועדת ביקורת שמנתחות כל צעד קטן של העמותה.

יהיה קשה מאוד לעמותות אוהדים להצליח אם המציאות של הכדורגל הישראלי לא תשתנה. אם בעבר תקציב המינימום עבור קבוצה בליגת העל היה 6 מיליון שקלים, היום, לאור הבועה שיש בליגת העל בכל הקשור לשכר השחקנים ולעלות של כרטיסי השחקן, תקציב המינימום עבור קבוצה בליגת העל הוא 13 מיליון שקלים, סכום לא קטן שמצריך מהעמותה להכניס כסף מכיסה למועדון שכן הכספים שמקבלת כל קבוצה מגופים כאלה ואחרים (טוטו, התאחדות, טלויזיה, כרטיסים ומנויים, ספונסרים, מחלקת הנוער, בחלק מהמקומות גם מהעירייה) לא מגיעים בכל הקבוצות ל13 מיליון שקלים, וגם אם הם מגיעות לסכום הזה, אצל רוב הקבוצות (בטח הגדולות) התקציב אמור להיות גדול בהרבה.
    המסקנה היא פשוטה, כדי שעמותת האוהדים יצליחו בכל מקום, ולא רק בקבוצות עם הקהל והמסורת, חייבים שינוי עמוק בכדורגל הישראלי.

עם זאת, למרות כל מה שאמרתי, לפעמים פשוט אין ברירה אלא לנסות להציל את הקבוצה שלך בעזרת הקמת של עמותת אוהדים. בקבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ב"ש, שיש בעל הון שמנהל את הקבוצה בצורה ראויה וגם משקיע כסף, אף אחד לא מדבר (כרגע לפחות) על החלפתו בעמותת אוהדים. הקבוצות שכן מדברות על עמותת אוהדים, הם קבוצות כמו הפועל ת"א ובית"ר י"ם, קבוצות שבלי עמותת אוהדים יעמדו בפני כניסת הקבוצה לפירוק סטייל הפועל פתח תקווה בעונה הקודמת.

מי שמסתכל על שאר עמותות האוהדים שהיו קיימות עד הקיץ (יפו, קטמון, אוסשיקין, עמותת האוהדים של הפועל באר שבע שניהלה את קבוצת הכדורסל של המועדון, הפועל פתח תקווה), בכולם המצב היה או של קבוצה שעומדת בפני פירוק או של קבוצה שלמעשה התפרקה מנכסיה ולכן לא הייתה ברירה אלא לקחת את השליטה בקבוצה דרך עמותת אוהדים.

לדעתי האישית, וכבר אמרתי את זה בעבר, השיטה חייבת להיות לפי המודל הגרמני - שילוב של בעל הון (49% של שליטה) ביחד עם אוהדים (51% של שליטה). מצד אחד לתת לאוהדים את הרוב במועדון ואת השליטה בו, מהצד השני גם לא להבריח את בעלי ההון שבאמת רוצים להשקיע במועדונים.
    כש51% מידי המועדון בבעלות האוהדים, הם גם יוכלו לקבוע בעצמם איזה בעל הון יגיע למועדון ומה יהיה כוחו, מה שיגביל את המצב היום שבעל הון מתייחס למועדון כצעצוע פרטי בלי לספור את הבעלים האמיתים של המועדון (האוהדים).

10. Ice Cream חסה

אני לא יודע איפה הייתם בזמן הפריימריז בקדימה שאתם ממש בטוחים שאלה מקרים קיצוניים שלא יקרו בעמותות הללו (שהן עמותות רוויות פוליטיקה)- אבל אני לא יודע איך לשכנע אתכם עוד. נסכים לא להסכים עד שמשהו כזה יקרה ואני אוכל להגיד אמרתי לכם.

יפה אמרת.
    הכדורגל הישראלי בפרט והכדורגל העולמי בכלל נכנס לכזה סחרור של סכומים, שהוא הפך להכל חוץ מ"עממי". ואין מה לעשות, העם לא יכול לעמוד בסכומים האלה. העם היחיד שיכול לעשות את זה, הוא ה"עם" הכי גדול באירופה שהמצב במדינה שלו הוא הכי יציב מכל הבחינות, ויש לו את תרבות הכדורגל השנייה או השלישית הכי מפותחת באירופה, ובגלל זה הוא היחיד שיכול להתנהל במודל שקרוי על שמו, ואתה כתבת עליו: "לדעתי האישית, וכבר אמרתי את זה בעבר, השיטה חייבת להיות לפי המודל הגרמני - שילוב של בעל הון (49% של שליטה) ביחד עם אוהדים (51% של שליטה). מצד אחד לתת לאוהדים את הרוב במועדון ואת השליטה בו, מהצד השני גם לא להבריח את בעלי ההון שבאמת רוצים להשקיע במועדונים."

ובכל זאת, ונחזור לסחרור המחירים- ישראל וה-11.5 מיליון תקציב מינימום (שלא מספיקים לקבוצות הגדולות, כפי שאמרת בצדק), זה מהדרישות הנמוכות באירופה, ובכלל מחזור הכסף של הכדורגל הישראלי הוא מצחיק, ואם יש משהו שהכדורגל שלנו חייב דחוף- זה שהוא ילך קדימה מהבחינה הזו, וכן, לא נורא אם בעלי ההון יהיו האחראים עליהם. קחו את קפריסין, מדינה של מיליון תושבים שאי אפשר לומר עליה שיש שם תרבות ספורט (אבל יש להם חופש לבחור שחקנים בלי קשר לדרכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx), אפילו שם התקציבים עדיפים על אלה בישראל. לא מעט קבוצות עוברות רכבת הרים בגלל פה בעלים שהחליט לא להשקיע ושם בעלים שסתם פשט את הרגל, אבל דווקא בגלל זה אפועל פאקינג ניקוסיה (שמנוהלת על ידי חברה של כמה אנשי עסקים) הגיעה לרבע גמר ליגת האלופות בזמן שאנחנו כבר 8 שנה לא עברנו את המקום השלישי בבתים של האלופות וכל שהיה לנו מאז זה 2-2 מול ליון או 3-0 מול בנפיקה.

אגב עמותת אוהדים הפועל פתח תקווה- כמו שאמרתי, את כל הכסף שהם גייסו הם נאלצו לתת למפרק (שלא ראה איתם עין בעין ולא רצה אותם בניהול) בלי כל תמורה, כדי שהקבוצה שלהם תשרוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/12
  11. סמואל אטו Member

אתה שוב פעם,מביא לי דוגמאות שהקשר ביניהם לדיון בינינו הוא קלוש.
    איך לעזאזל השחלת את מופז ומשה דדש לדיון הזה? איך אתה לא רואה שאתה עונה בצורה ילדותית שמתעסקת בטפל של העניין ולא בעיקר?

א. ממש לא מעניין אותי לאן נבחר שאול מופז ואין לזה שום קשר לכדורגל.
    מי שמנסה לערבב פוליטיקה וכדורגל פשוט לא מבין כלום, כי הם רחוקים אחד מהשני כשמיים וארץ.

ב. אתה באמת משווה לי בין אגודת ספורט לעמותת אוהדים? תהיה בריא.
    באמת אסור לעבור באור אדום וכמו בכל קבוצת אוהדים מתוקנת, הנציגים הנבחרים לא מקבלים ולא יקבלו שכר על עבודתם כי יש בזה ניגוד אינטרסים.

ג. שוב פעם אתה מכניס דוגמאות לא קשורות. מתי קאנטונה היה בעלים של קבוצת כדורגל?
    אין פה עניין של מרובעת יש פה עניין פשוט שלך שאתה לא מסוגל אפילו לבדוק את הדברים שאתה כותב עליהם בלי לבדוק תחילה.
    על המחדלים הניהוליים של קבוצת כמו סטיאווה,פאלרמו,מילאן ואינטר אפשר לכתוב ספרים.
    רק לפני שבועיים אינטר החליטה לשחרר בלם ענק כמו לוסיו בחינם וזה עבר לאלופה יובה.
    זה נקרא ניהול בריא?

ד. לא פיספסת זה פשוט לא עניין אותי כל-כך ואני די בטוח שהם לא הקימו עמותה שבו רצו למכור מנויים ולקנות את הקבוצה.
    הדוגמא שלך לא רלוונטית ואינה קשורה לדיון שלנו, את זה אתה לא מבין.
    מה בדיוק אתה רוצה שאני אגיד לך? שיש אפשרות שהעמותה תתרום 3 מיליון שקל כי קורנפיין החליט? באיזה סרט אתה חי? זה כסף שלי פרטי שאני רכשתי בו מניה אין להם שום זכות לעשות דבר כזה, בגלל זה אני די בטוח שאתה טועה בגדול עם הדוגמא שלך ואני אשמח לגיבוי לטענות שלך.

ה.
    אתה מביא דוגמאות להבדלים תרבותיים בין מדינה למדינה, אבל אני מדבר איתך על שיטת ניהול שהיא אוניברסלית.
    אולי גמר פוטבול לא ימשוך צופים פה בישראל,אבל גמר גביע מדינה או פיינלפור בכדורסל כן, ואני בטוח שאם תשים את אייל גולן או דודו אהרון במחצית זה עוד יותר ימשוך קהל.
    ההבדלים התרבותיים לא נכנסים כאן לדיון,אלא שיטת ניהול שאפשר ליצור בכל מדינה כולל כאן בארץ וזה הוכח. זה לא משנה באיזה ליגה הקבוצות משחקות,אלא האם הם מצליחות או לא וההצלחה שלהם ביחס לתקציב שלהם הוא גבוה.

ו. בולשיט. עוד תירוץ.
    מי שלוקח על עצמו להתחרות ליו"ר הקבוצה צריך לדעת להתעסק בפוליטיקות ובירוקרטיות.
    בטח אתה חושב שאיציק קורנפיין שהוא נציג מטעם גאידמק אין לו בעיות כאלה.

ז. יש לך ספק שמישהו ירצה לנהל את הקבוצה? או שמשיהו לא ירצה להיות נציג בועדות?

ח. העובדה היא שאני עונה לך על כל הדברים שאתה כותב, ומי שלא מצליח להתמודד איתי בדיון זה אתה שמביא את הדוגמאות הכי קיצוניות והכי לא קשורות, ובנוסף גם מכניס עניינים כמו פוליטיקה שאין להם את הקשר הכי קטן לכדורגל.

אני מטפטף לך שאתה צ'ונג, כי רואים בכל הודעה שלך את השקפת העולם הצרה שלך והילדותית שלך ואת העובדה שאתה לא בוגר מספיק להבין שאם אתה רוצה להשיג משהו אז הכל אפשרי, אבל אתה ממשיך עם הראש הסגור שלך בלי להסתכל ימינה ושמאלה ולשמוע מאנשים שכנראה קצת יותר בוגרים ממך וקצת יותר מבינים ממך בנושאים האלה.
    אתה לא מצליח להבין למה רעיון העמותה כל-כך מוצלח בגלל שאתה גדלת על תקופה שבה בשביל להית קבוצת כדורגל מצליחה חייב שאיש עסקים יזרים לך כספים בלי סוף, אבל אתה לא מסוגל לשנות את הדעה שלך ולהתרגל למציאות החדשה שבה קבוצות כבר מפסיקות לבזבז כספים שאין להם ושקבוצות כמו ק"ש לוקחת אליפות עם תקציב נמוך,אבל ניהול סופר מקצועי.

זאת הפעם האחרונה שאני יענה לך להודעה שתכניס לפה שוב פעם נושאים לא קשורים כמו האגודה של דדש או שאול מופז. כמו שמאמן כדורגל לא צריך לבזבז זמן בעניינית משמעת שמעכבים את עיקר האימון, אני לא צריך להתעסק בטפל ודוגמאות חסרות ערך שמעכבות את התקדמות הדיון בינינו.
    פעם הבאה עבור על ההודעה שלך כמה פעמים ותחפש אם מה שאתה אומר הגיוני או לא.

12. נומה Member

דיון על כלום: זה הצליח בינתיים בהבועל, ובבית"ר אין סיכוי בכלל שזה ייצא לפועל, מפני שכל עוד הבעלות והניהול הם בידיהם של אינטרסנטים מושחתים שלא רוצים למכור, ולא רוצים להתפנות מכסאם וממשכורתם האסטרונומית, שום דבר לא יצלח בבית"ר!

עמותה כשותפה בבית"ר? רק אחרי הפירוק, והעברת הקבוצה לבעלים חדש, ולא רגע לפני.

לאוהדי הבועל מגיע כל הכבוד על המחאה שהצליחה, ואוהדי בית"ר מגיע כל החרא על התרדמה והטיפשות בהתנהלות המטומטמת והאדישות אל מול ההנהלה ובעלי הקבוצה.

את מה שבישלתם, תאכלו!

13. נומה Member

נומה, כרגיל, צדק:

http://www.nrg.co.il/online/71/ART2/392/24...p=3&cat=6508190

http://sports.walla.co.il/?w=/157/2555554

אחרי כל כך הרבה שנים בבית"ר, אי אפשר לטעות.