עם הכניסה לפגרה- תמונת מצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י EL Capitan, ‏8/11/05.

1. EL Capitan Member

לקראת הפגרה לנבחרות ולפני הסופר קלאסיקו הגדול, אני עושה לכם סדר קצת עם תמונת מצב.

הכוננות לדרבי של סביליה כבר החלה; אחרי שאנטוניו כבש נגד בטיס, ואמר: "חבל שלא הצלחתי לנצח את בטיס", גם חואנדה ראמוס, מאמן סביליה ומי שאימן בעבר את בטיס, כבר מוכן לדרבי: "בטיס לא קבוצה כזאת חזקה כמו שחשבתי". בבטיס, שעוברים תקופה לא טובה, למרות הניצחון המצוין על צ'לסי, ינסו להמשיך להתאושש (אדו: "חייבים להתחיל לחשוב על הדרבי") בלי ריקארדו אוליברה (שפריירה אמר לגביו, שהוא רואה סיכויים קלושים שיהיה בסגל למונדיאל). דובלאס ימשיך כנראה לשבת על הספסל, כאשר יש שביעות רצון מפדרו קונטררס, שאמר: "תמיד נתתי את כל כולי עבור הקבוצה". בקבוצה ינסו להתרגל גם למצב החדש, בו ריברה ייעדר בזמן הפגרה לנבחרת וחואקין ישאר עם הקבוצה.

הסיפור הגדול בליגה הספרדית הוא קבוצתו של חאבייר אגירה, שכמו כולנו מופתע מאד מההישג של קבוצתו ולא מתלהב יותר מדי: "עוד 18 נקודות והשגנו את המטרה שלנו- להשאר בליגה". כנראה שגם הוא יודע, שזה רק עניין של זמן עד שאוסאסונה תרד מהמקום הראשון.

דווקא אחרי הניצחון הגדול של ולנסיה בברנבאו, זאת יוצאת מאוכזבת לפגרה. אג'אלה: "אנחנו לא משחקים טוב מאז הניצחון הגדול בברנבאו". טוב נו, הסטיסטיקה מדברת בעד עצמה- מתוך 9 אפשריות, רק נקודה לולנסיה. גם קלייברט לא מרוצה ואמר לתקשורת: "ב3 דקות אני לא יכול לשנות את המשחק" ורמז בבירור לכיוונו של קיקה, אבל היום, באימון, השניים עשו סולחה. בכל מקרה, אכזבה גדולה על התקופה האחרונה, במיוחד אחרי ההפסד לויאריאל 1-0, שהשאיר את הצוללת הצהובה כקבוצה הבכירה במחוז ולנסיה, כאשר גם בליגת האלופות, אחרי הניצחון הראשון בתולדותיה על בנפיקה, ויאריאל יכולה להיות מרוצה מאד.

בבילבאו, למרות השיוויון בדקה ה90, מרוצים מאיך שהקבוצה נראתה תחת קלמנטה, בבכורה המחודשת שלו בבילבאו. ב'מארקה' טוענים, כי קלמנטה שינה את פנייה של הקבוצה. מנדיליביאר לא שותק, ואמר שהוא לא האשם היחידי בפתיחת העונה הגרועה של הקבוצה.

ברן שוסטר ממשיך עם הדיבורים בפני התקשורת, על הרצון שלו לעזוב את חטאפה, והפעם לאתלטיקו מדריד: "אם הייתה הצעה, הייתי שמח ללכת לאתלטיקו". באתלטי זהינוס ומריו מאושרים- הראשון לאחר שביאנצ'י ממשיך לתת בו אמון, והשני לאחר שערך את הבכורה שלו בליגה הספרדית.

ולמנה העיקרית, ההכנות לסופר קלאסיקו: בריאל אין רגע אחד של מנוחה. הפצועים האחרונים שמצטרפים לרשימה הארוכה כעת הם גוטי ואלברו מחייה. בכל מקרה, עד סיום הפגרה למשחקי ההצלבה של הסלקסיון נגד סלובקיה, מי שריאל הכי התגעגעה אליו, רונאלדו, צפוי להשלים את הטיפולים שלו ולשחק בסופר קלאסיקו. גם וודגייט, שייעדר חודש, לא מוריד את הלחץ מהקבוצה, אבל מודיע: "לא לשכוח אותי, כי אני יחזור".

לושה החל בקרב הפסיכולוגי, כשאמר: "גם בארסה לא משחקת על הכנף, ולה אין שום ביקורות על כך". ובבארסה אתם שואלים? אחרי התקופה המצוינת, עם 5 ניצחונות רצופים (הפרש השערים עומד על 18-1 לטובת בארסה), כמו תמיד, רייקארד שומר על הדרך שלו, ואין דיבורים מיוחדים סביב בארסה בתקשורת. המאמצים כרגע בבארסה הולכים לכיוונו של בלטי, במטרה להכשירו לסופר קלאסיקו.

ולסיום, הלוואי שנחזור להתעסק בסופר קלאסיקו, בדרבי של סביליה ובמחזור הבא, אחרי שנבחרת ספרד כבר תבטיח את עלייתה למונדיאל.

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/05
  2. puyol#5 Member

חייבים להכשיר את באלטי,אולגר אני לא רואה אותו עולה בכלל נשאר בהגנה,זה לא יכול להיות כך נגד ריאל.אני עדיין מתפלל שרונאלדו לא ישחק,וריאל בלי רונאלדו זה לא יריבה לברצלונה,עם רונאלדו,אם הקהל,ריאל פייבוריטית,אבל ברצלונה יכולה על כל קבוצה בעולם והיא לא תצא מהברנבאו בלי 3 נקודות

3. אלי מתחן Member

אפשר לשים את מסי מגן ימני וזה היה בערך אותה רמה, רק שמסי תוקף יותר טוב.

4. puyol#5 Member

אתה רציני?!
    מסי לא הגרסיבי,הוא לא יכול לחטוף את הכדורים,באלטי המגן הימני הכי טוב בספרד הוא חייב להיות כשיר נקודה

5. daniel_haifa Member

הכי טוב בספרד???
    מאיפה אתה מביא את הדברים האלה???

6. אלי מתחן Member

עזוב אותו הוא מזכיר לי את הבנאדם שטען שהשוער המחליף של ברצלונה יותר טוב מאיקר קאסיאס

7. Engel Del Madrid Member

אף שוער חוץ מבופון טוב יותר מקסיאס,וגם בופון נעזר בהגנה טובה בהרבה!!!!!!!!
    ומי שאמר שבלטי הוא המגן הימני הכי טוב בספרד, תגיד לי ילד, שמעת על דיוגו? מיצ'ל סלגאדו?

8. אלי מתחן Member

בשביל קצת נוסטלגיה

http://www.asoccer.co.il/forum/index.php?showtopic=7673

9. EL Capitan Member

קצת הגזמתם בהתנפלות עליו. אמנם הוא אמר דברים מגוכחים, אבל מיצ'ל יותר טוב מבלטי?קשה לי מאד להכריע מי יותר טוב מביניהם, אבל שניהם, בתקופה של היום, (מיצ'ל פעם היה טוב יותר) מגינים די בינוניים ביחס למגינים ברמות הגבוהות ביותר. אני בכל אופן, מאד התרשמתי מדיוגו בעמדת המגן הימני והוא נראה לי אחד הרכישות החכמות ביותר שעשתה ריאל בשנים האחרונות, גם בגלל הרב גוניות שלו.

וקסיאס השוער הטוב ביותר בעולם.

10. Mourinho Member

בלטי מגנה מגן נבחרת ברזיל, ממש לא מגן בינוני. והוא כיום הרבה יותר טוב ממיצ'ל, מבחינת יכולת התקפית הוא בין הטובים בעולם, מבחינה הגנתית בין הגרועים בעולם.

11. EL Capitan Member

הוא גם לא בין הגרועים בעולם בחלק ההגנתי, אבל רק בגלל שאתה אומר את זה, זה מראה שמה שאמרתי, שבלטי מגן די בינוני ביחס למגינים ברמות הגבוהות בעולם, הוא נכון.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ובס"כ?
    ודיוגו יותר טוב מהכסחן סלגדו. אבל אם כבר מגנים ימניים, אז המבחר הכי גדול יש לאטלטי כאשר הטוב מכולם במדריד ובכל ספרד חואן ולאסקו.

13. Engel Del Madrid Member

אתה שומע מה אתה אומר?!?
    אתה באמת הכנסת את בלטי כקיצוני ימני בין הטובים בעולם?
    אם אכתוב את כל אלו שעולים ברמתם ב4-5 רמות מעליו אני אשב פה כל הלילה..

14. Riki Member

אני לא מבינה על מה הויכוח פה בכלל. סלגאדו יקירנו כבר עשה את שלו, הגיע הזמן לעזוב את מדריד.
    דיגו עד עכשיו בכל הפעמים שהוא פתח או נכנס כמחליף עשה עבודה מדהימה.
    למקרה שלא ידעתם בקרוב יבוא חמוד חדש לקבוצה ססיניו המהולל.
    סלגאדו לעומת בלטי ? אוי תעשו לי טובה.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

רק שלא תקראי בטעות לסלגאדו חמוד.