על שולחן הניתוחים: פליקס מגאת'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏2/7/11.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://www.da-imnetz.de/bilder/2009/05/23/312784/1632379495-wolfsburg-felix-magath.9.Xxx

מה כבר לא נאמר על אחד המאמנים הגדולים בגרמניה. כמובן שלכל מצליחן יש אוהדים ויש מתנגדים. מגאת', כמו כל מאמן אחר, הוא לא מושלם וידע גם שנים פחות טובות בקריירה. העונה שעברה, באופן יחסי, הייתה כזאת עבורו. השנה הוא חוזר למקום שנותן לו הכי הרבה חופש ואמצעים בבניית סגל. בוולפסוברג יש אמון מלא במגאת' והמאמן לא צריך מאבקים עם ההנהלה כדי לקבל תקציבים ולהביא שחקנים. העונה הנוכחית אמורה להיות עונת הבנייה מחדש של ההריסות וניסיון לתפוס מקום לליגת האלופות. בעונה הבאה גם מאבק על האליפות תלקח כאופציה.

שאלת השאלות היא, האם מגאת' בכיוון הנכון בבניית הסגל המחודש או שהוא איבד את זה ושוב הקבוצה שלו תזייף כמו אשתקד?

הבמה שלכם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/7/11
  2. Yotam Member

אני הצבעתי על האופציה השניה, מגאת' הוא מאמן עם היסטוריה מכובדת ומגיע לו את כל הכבוד. עם זאת, הכישלון אשתקד עם שאלקה מצביע על שפל, אז נכון שהוא עשה הישג מכובד בליגת האלופות ובגביע עם שאלקה אך בליגה הוא כשל והושפל מול קבוצות אמצע-תחתית הליגה. בנוסף, מגאת' כשל ברוב הרכישות שלו, חלק מהם הוא בקושי שיתף וחלק מהם הצביעו על כשלון טוטאלי במערכת. החל משחקנים שבאו ב'כלום' כסף והשאירו 'כלום' הישגים, ינדריסק שלא כבש שער אחד, פלסטן, קרימי, סרפיי, דיק, אנאן, אסקודרו ועוד.. גם המכירה בזילזול של רקיטיץ' מסמנת עמדת נגד מדיניות ההעברות של מגאת'. אני חושב שצריך להתפשר כי בכל זאת מדובר פה על עונת אחת, הרכישות בינתיים שקטות אך אני מכנה זאת - השקט שלפני הסערה

3. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מגאת' הוא איש מעניין ולכן זה נושא מעניין. הצבעתי שהוא כן יצליח כי העבר מצביע שהוא יודע לבנות כמעט תמיד קבוצה שרצה גבוה וחזק בצמרת. מהקבוצה הזאת הוא עשה פעם אלופה כי הוא יודע להשתמש בכסף נכון. זה גם לא משהו שכולם יודעים לעשות, פשוט יש לו את זה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/7/11
  4. aloneli Member

אני הצבעתי לאין לדעת מה יהיה.

רק להסתכל על העונות האחרונות שלו שבכל עונה הוא החליף משהו כמו 10 שחקנים בסגל,אני זוכר שמישהו בפורום הביא את כמות השחקנים שהוא הביא ומכר בעונות האחרונות שלו והגענו כמעט ל 10 שחקנים בממוצע.

הנקודה שלי היא שמאמן "חדש" מגיע ומחליף כל כך הרבה שחקנים בסגל,לא משנה כמה הוא טוב זה עדיין סוג של הימור.קשה לדעת מה תקבל מכל שחקן גם מהמוכרים יותר כמו ראול ואיך הקבוצה שהיא חדשה בכל עונה תעבוד ביחד.

לוולפסבורג יש עדיין סגל ומאמן שיכולים לרוץ על המקום לליגת אלופות ואולי גם לאליפות,אבל כמו שכתבו פה זה בניית קבוצה וכמו כל עונה של מגאת' זה סוג של הימור.

על הנייר וולפסבורג חייבת לסיים לפחות במקום החמישי,שווה לעקוב...

5. דנידין Member

תפסתי ממגאת' שאימן אצלנו גם כשלא הכל הלך טוב. יש לו את הביצים לשנות מה שהוא חושב שצריך לשנות בקאדר כדי להצליח. לפעמים זה מצליח ולפעמים זה פחות. אצל מגאת' זה ברוב הפעמים כן מצליח, הוא לא מפחד ללכת עם מה שהוא מאמין בו. אפילו בעונת רכש לא מוצלחת כמו העונה החולפת, הוא הצליח להביא השיגים באירופה ובגביע. הוא יודע להוציא את המקסימום מהקבוצה גם כשיש לה הרבה בעיות.

בסך הכל הוא לא מחטיב מחירים חדשים לליגה כמו מנצ'סטר סיטי בגישה שלו לרכש. וולפסבורג היא פשוט קצת פחות קמצנית ויותר מוכנה להשקיע מאחרות. ב 2007 זה הביא אליפות. אני אצביע ללא יודע כי בכדורגל אין לדעת, אבל סיכוי טוב שהוא יקח את הזאבים למקום באירופה.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה תלוי בכמות המזומנים שהקבוצה תעמיד לרשותו, הוא בהחלט מאמן איכותי שיכול לעזור לקבוצה הזו שבעונה שעברה כמעט ירדה ליגה. מצב די הזוי בהתחשב שעד לא מזמן היא הייתה אלופת גרמניה, אני אבל לא מתלונן. סוג של עונש מוראלי על החיים הקשים שהם עשו לנו עם דזקו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

חבל מאוד שלא הצליחו ליישר את ההדורים עם דייגו, הוא עדיין שחקן טוב שיכול לעשות את ההבדל אבל יכול להיות שסיפור יובנטוס עשה לו צלקות נפשיות.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מגאת איבד לטעמי מהדרך עם שיגעון הרכישות הלא הגיוני שעשה בשאלקה דווקא אחרי עונה יפה וכל זאת למרות שידע מה המצב הפיננסי של הקבוצה.

הוא הוכיח שאסור לתת לו ניהול לבד כי אז הוא יוצא לשופינג ולא רואה אף אחד מממטר ודג לרוב פלופים.
    בוולפסבורג הוא מקבל יד חופשית ותקציב גבוה מה שיאפשר לו לבנות סגל איכותי (כבר עכשיו לאקיץ', אוקס וככל הנראה טרש הצטרפו ואליהם יצטרפו עוד 3-4 שחקני חדשים). את הכמעט צונאמי שהוא עשה לשאלקה עם זאת אי אפשר כ"כ מהר לשכוח (אחת הסיבות למכירת החיסול הנוכחית של השופינג של מגאת מהעונה הקודמת). לא רק שהוא ביזבז כסף על כלום ושום דבר, הוא העיף שחקנים טובים (ע"ע ג'ונס) וניסה להפתר מאחרים (ע"ע פרפאן).
    מאמן עם בייצים?
    זה נקרא טמבל על בייצים.

ועם זאת הוא יכול להצליח בוולפסבורג, רק שישים את הבייצים בצד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/11
  8. johnnie walker Member

אני חייב להתייחס למשפט הזה,

תגיד, אתה אמיתי?

להגיד שוולפסבורג פחות קמצנית זה חוסר הבנה בסיסי של המצב,
    מדובר במועדון הכי עשיר בגרמניה אחרי באיירן עם הגב הכלכלי הענק פולקסוואגן,
    אתה באמת חושב שהאחרות לא רוצות להשקיע כמוה? הם פשוט לא יכולות,
    אין לזה שום קשר לקמצנות או מוכנות להשקיע.

9. דנידין Member

דווקא יש קבוצות בליגה שיש להם כסף בקופה אבל זהירות מידי בפוליטקת הרכש שלהן. ברור שלוופסבורג יש יותר כסף ולכן באפשרותם להשקיע יותר, אבל זה לא מובן מאליו שקבוצת בונדסליגה משקיעה סכומים גדולים אפילו כשיש לה אפשרות.

אגב בעסק הזה צריך ביצים גדולות ויגידו מה שיגידו. בהרבה מהמקרים זה הביא לקבוצות את הג'ק פוט. אז לא תמיד ההימור עובד והרבה שחקנים יכולים גם להיות אכזבה, אבל מגאת' הרוויח כמה קבוצות נהדרות בצורה הזאת במהלך הקריירה שלו. לא סתם הוא הרוויח את מעמדו כאחד המאמנים הגדולים בגרמניה.

no risk no glory

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/11
  10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יש ריסק ויש הובלה לכיאוס פיננסי.
    המהלכים של מגאת בשאלקה הוכיחו שהדיקטטור הזה יכול להוביל לפשיטת רגל בזכות " הבייצים שלו"..

11. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הוא לא מוכן לעבוד בקבוצה שאין בה כסף, אנחנו מכירים את מגאת'. זה לא מאמן שמהתחלה היה מתאים לקבוצה בחובות וראשי שאלקה לא היו צריכים לפנות אליו. וולפסבורג לא בחובות ומתאימה לו מאוד ולכן שם הוא יכול להביא להצלחה. לדעתי הוא יצליח להביא אותם לצמרת ונראה מהם כדורגל מצויין.

12. dudi Member

קשה לדעת למעט באיירן השקעה בבונדסליגה לא מבטיחה יותר מדי בשנים האחרונות, וטוב שכך.

אני מקווה מחוסר סמפטיה למגאת', וגם מהתקווה לשאר הקבוצות שהמיני מנ.סיטי שפליקס עושה שמה לא יצא מוצלח.

13. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

גם אני מקווה שהוא לא יצליח על חשבוננו, קודם כל חשוב שאנחנו נקח אליפות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

זה לא נושא השיחה כאן. הוא המאמן הכי טוב בבונדסליגה והתנאים בוולפסבורג מאוד נוחים בשבילו כדי לבנות קבוצה בצלמו. הסיכויים שהוא יצליח להביא את וולפסבורג שוב לאירופה הם טובים מאוד.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שאלקה ניהלו פוליטיקה כלכלית גרועה לפני מגאת' וכנראה ימשיכו בדרכם וישקעו בעוד חובות גם אחריו. הוא לא הצמיד להם אקדח לרכה, אלא קצת עשה לחץ והם בלי מצפון שיחררו את המיליונים. כל מאמן היה רוצה כסף לרכש, זאת לא בעיה של מגאת' שבשאלקה מטומטמים.

מהלכים מעניינים ומסקרן איך יראו התוצאות שלהן אם אכן יצאו לפועל.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, מי כמוך יודע שלכל מטבע יש שני צדדים.
    מגאת הציג תוכנית עבודה שאמורה היתה להוביל את שאלקה להישגים, הוא איים שאם התוכנית שלו לא תתקבל הוא יעזוב.
    שאלקה האמינו בו ונתנו לו יד חופשית.
    הם טעו, אבל גם הוא בעיקר לנוכח העובדה שהוא יכול היה להוביל אותם לפשיטת רגל אם לא היו בולמים אותו.