על ארבע פרשנים דיברה התורה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Luis Fernandez, ‏20/10/05.

1. Luis Fernandez Member

http://b.walla.co.il/?w=/3900/795568

מה אתם חושבים?
    הם באמת הפרשנים הטובים בישראל הם בכלל מתחום הכדורסל?

בכל אופן אני חושב שמה שאמרו על שגיא כהן זה שטות מוגמרת.
    הכתב פשוט חיפש אצל הבנאדם משהו רע ולא מצא.

מה דעתכם? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

2. TariboWest Member

תאכלס, שגיא כהן מנתח לפעמים דברים שלא קיימים, שאם תשאל את השחקן הוא יענה לך "מה?!".
    הניתוח שלו דומה לניתוח הספרותי, זה שמנתח כל אות ומילה ויוצר להם משמעויות חדשות שהסופר לא התכוון אליהם בכלל.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח נכון!!!!

אבל הכתבה הזאת היא באמת עניין של טעם וריח...
    אני אישית חושב שכל הפרשנים שהיו רשומים שם הם פרשנים טובים ואני נהנה לשמוע אותם
    אם שגיא כהן משעמם את אודי הירש[כותב הכתבה] אז הוא משעמם אותו,אין מה לעשות
    אני נהנה לשמוע אותו,

4. ReL Member

הוא צודק בביקורת על שגיא כהן , כל בעיטה הוא מפרשן

5. עד המוות הפועל Member

אותי רן בן שמעון כבר מעצבן הוא מלקק לכל העולם ומפרגן לשחקנים בלי סיבה..
    נגיד ארז מסיקה מול שער ריק מעיף כדור ליציע אז בן שמעון יגיד "ענק! פשוט ענק איזה יופי שהוא ניסה משקוף פנימי... רק חבל שלא הלך לא"

6. TariboWest Member

רן בן-שמעון באמת מרגיז אבל אפשר להבין אותו, הוא לא רוצה לפגוע בשחקנים או מאמנים שבעתיד ייצטרך אותם, בגלל זה הוא גם לא צריך להיות פרשן.

7. ReL Member

אבל רן בן שמעון מפרש נכון את המשחק , הוא באמת מנתח דברים שלא חושבים עליהם , ומבין כדורגל מצויין

8. M_T_A Member

את רן בן שמעון כיף לשמוע כי הוא הכי מבין את המשחק.
    הרבה פעמים כשמאיר איינשטיין קוטל איזה שחקן הוא מסנגר עליו וברוב המקרים זה במקום כי יש דברים שלא כ"כ פשוטים כמו שהם נראים בטלויזיה וצריך לשחק כדורגל כדי להבין.
    שגיא כהן באמת מברבר ומפרשן בהגזמה כל עלה בדשא שזז מבעיטה של שחקן אבל הוא גם מבין את המשחק מצוין וכיף לשמוע אותו

9. RMCF Member

לפעמים שגיא כהן אומר דברים חכמים שאני מסכים איתם, אבל לפעמים הוא פשוט, איך להגיד, מזיין בשכל. אומר דברים שאין לי מושג מאיפה הוא הוציא אתם, מנתח כל מהלך בצורה מצחיקה ועוד.
    בעיקרון הביקורת עליו נכונה.

רן בן שמעון באמת מבין מצוין את המשחק, אבל גם הוא אומר דברים מוגזמים לפעמים.

10. robson Member

אלוהים ישמור!! קטש הוא הפרשן עם טעם ועם ריח?..קטש?..
    הרי כשאני רואה אותו אני חייב לסתום לו את הפה שלא יזכיר לי כל נשימה שנייה את ה"פיק אן רול" המסריח שלהם מהכדורסל וכל פעם בא לי לשבור את הטלביזיה כשהוא מפרשן..נשגב מבינתי.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

11. דוקטור Member

הביקורת על שגיא כהן הפריעה לי מאוד. הרי הבנאדם צודק כמעט בכל מילה שלו! הבעיה היא עם אנשים כמו כותב הכתבה בוואלה! שאין להם כח לפרשנות המדעית כביכול (והנכונה) של שגיא כהן. הכתב הזה הוא בוודאי אחד מאותם אנשים שכדורגל בשבילם הוא משחק של טעויות, דריבלים יפים אך חסרי משמעות ומבצעים אישיים ומקריים. אמנם אלו מכניסים פלפל ועניין רב למשחק אך הם לא עיקרו. הפרשנות של שגיא כהן מאירה עניים בכל הנוגע למשחק הקבוצתי והטקטיקה והיא נוגעת אפילו בטכניקה של השחקנים.
    נכון שלפעמים הוא אובר - מנתח את המשחק ויש רגעים במשחק שעדיף להשאירם חפים מפרשנות אבל הוא מוסיף ומקנה ידע רב לצופה ולצערי צופים רבים אינם מבקשים את הידע הזה.

באופן אירוני הפרשן שהכי מזכיר את שגיא כהן הוא דווקא עודד קטש ומכאן - חוסר הרלוונטיות של הכתבה!

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/05
  12. Robin Member

אני מסכים דוקא עם מה שהוא אמר על שגיא כהן. יוצאים לו פה ושם דברים נכונים אבל הוא בהחלט מגזים. אני לא רואה אף אחד שיכול לנצח את יובה, תראה איזה גאון קאפלו, הוא חוזר על זה איזה 10 פעמים כל שידור (גם כשבאיירן הובילה על יובה והאמת אני גם זוכר בשנה שעברה - לא בטוח אם זה היה הוא - נגד ליברפול שהוא אומר שיובה תבקיע מתי שבא לה ותנצח 1-0 ושהם פשוט לא מנסים במחצית הראשונה). אתמול שגיא כהן אמר שחואקין בכמה רמות יותר טוב משון רייט-פיליפס ובגלל זה כשהוא בישל בול לראש של קרספו הוא דיבר על "ההשתחררות של קרספו מהמגן". כשלמפארד נכנס לרחבה לבעיטה הוא דיבר על היופי שבו התפנה לו מקום כשהשחקן השני גרר את המגן פנימה ליד השער, דבר שהיה קורה גם בקבוצות הילדים שבהן אני שיחקתי. הדבר האחרון, מי שראה אתמול את אולפן האלופות ראה את האורגזמה בשידור חי של שלושת הפרשנים של ערוץ הספורט על הגול של ראול. עכשיו, אף אחד מהאנשים שם לא שיחק כדורגל מימיו אז לא פלא שהם אומרים, אפשר רק להיוולד עם זה, אתה רואה איך הוא עם הסוליה העביר את הכדור מרגל אחת לשנייה (עוד דבר שגם אני שאני לא הכי טוב בכדורגל עשיתי גם בנערים - אז אני גם נולדתי עם זה?). הגול היה כולו רוביניו והעברת כדור מרגל לרגל של ראול היא דבר שרוב השחקנים הלא מקצועניים אפילו בעולם יכולים לעשות כיום.

13. דוקטור Member

אני כ"כ מסכים על ההערה על הגול של ראול.
    הם באמת יצאו מגדרם סתם.

עם השאר ההודעה אני דווקא לא מסכים (בעיקר כי חואקין טוב בכמה דרגות מרייט - פיליפס).

14. Robin Member

אולי אבל הוא נמנע מלתת מחמאות לרייט-פיליפס ששיחק טוב מאוד בגלל ההערה שלו. חואקין לפי דעתי הוא לא שחקן קונסיסטנטי וזה למה שהייתי מעדיף את רייט-פיליפס.

15. דוקטור Member

זה באמת לא יפה מצידו.
    פיליפס גם עצר כדור של 70 מטר בריצה וגם הביא כדור רוחב חד ומדויק לראש של קרספו.
    על זה באמת כל הכבוד מגיע לו.

בכלל היה שער לא נורמלי.