על אהבה לשתיים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שלו, ‏3/11/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוהד קבוצה אחת - בית"ר ירושלים.
    מהסיבה הפשוטה שנולדתי בעיר ואני חי את הקבוצה, הולך לכל משחקי הבית וגם לחלק ממשחקי החוץ ומתעדכן בכל ידיעה שקשורה בקבוצה למרות שהכדורגל הישראלי דוחה אותי בריקבון הגדול שיש בו, בית"ר זה משהו אחר מבחינתי.

יש באירופה כמה קבוצות שאני אוהב ומרגשות אותי יותר ואני מקפיד לראות את כל המשחקים גם הפחות נחשבים ויש כמה קבוצות שאני רק "מחבב" ורואה משחקים מתי שאני יכול כמו ריאל מדריד ומרסיי.

2. xavi6 Member

בעיני, גם בנאדם שאוהד כמה קבוצות, בסופו של דבר יש לו אחת פייבוריטית ברורה. אצלי זה ברסה והפועל פ"ת. ברסה אצלי היא הכל, היא הפייבוריטית הברורה, והפועל היא משנית. יש לי מנוי כבר שנים, אני נוסע למשחקים, יודע שמות, פרטים, היסטוריה, אני חי את הפועל פ"ת. ועדיין-אין על ברסה, למרות שהלכתי כולה למשחק אחד לפני המון שנים.

3. Milanista3 Member

אין ספק שאהדה אמיתית נמדדת במה שמרגישים כלפיי הקבוצה ולא כמה פעמים ישבת בשער 11 .
    יכול להיות מישהו שהיה לו שנים מנוי לקבוצה מסויימת. אבל בהפסדים לא היה אכפת לו כל כך. זה לא אוהד אמיתי.
    אני כן יכול להגיד לך , שבשבת שהפסדנו ליובה , וגם שלשום שקיבלנו גול מריאל בדקה האחרונה הרגשתי מאוכזב בדיוק כמו כל אוהד ( אמיתי ) במילאנו , ת"א ,לונדון או כל מקום מונפץ אחר.

אה כן, מילאן היא הקבוצה היחידה שלי .

4. yocki land Member

אי אפשר להגיד למישהו שהוא לא אוהד את קבוצה x רק כי אוהד עוד קבוצות.
    זה באמת יכול להיות מגוחך לאהוד 3 קבוצות מכל ליגה תכפיל בכל ענף אבל זה הגדרה עצמית שלהם לאוהד.
    לי יש קבוצה אחת וזאת באיירן, אמנם יש עוד קבוצות סימפטיות ברחבי העולם שנחמד לי לראות משחקים שלהם ולקרוא אוהדים שלהם בפורומים בחול אבל לקרוא לזה אוהד אי אפשר.
    בקשר לקושי של לאהוד קבוצה מחו"ל: אם אתה עוקב אחרי הקבוצה ורואה את המשחקים שלה אפשר לפתח קשר לקבוצה.

5. Number 8 Member

אני אוהד את מכבי ת"א וארסנל אבל אין ספק שאם שתיהן ייפגשו, ארצה שמכבי ת"א תנצח.
    מכבי ת"א זה מגיל 6, אני לא יכול לדמיין את חיי בלי הקבוצה הזו, אני מתרגש מחדש לפני כל משחק שלה, נמצא בעננים אחרי ניצחון ומבואס מהתחאחרי הפסד והיו מספיק פעמים שבכיתי בגלל הפסד כזה או אחר, וכמה שזה נשמע קלישאתי ונדוש אבל תסתכלו על זה איך שאתם רוצים, אני מוכן לעשות הכל למען מכבי ת"א.
    כאמור מכבי זה מגיל 6, אבא שלי היה שוער בנוער עד שהתגייס לצבא ואז לא העלו אותו לבוגרת כך שמאז זה הפך רק לאהדה, לקראת סיום העונה ב96 אבא שלי דחף אותי ומאז אני אוהד מכבי. זה בנשמה, בכל מקום, בדם שזורם לי בגוף, תמיד זה מכבי ת"א, לא יכול בי זה.
    ארסנל זו גם קבוצה שאני אוהד אבל זה לא משהו שגדלתי עליו כמו מכבי, לקראת שנת 2000 אבא שלי קיבל חולצה של ארסנל במתנה ומאז התחיל לעקוב אחרייה וכך דחף גם אותי. את אבא שלי זה תפס יותר כי הוא הרגיש שכבר מיצה את מכבי והלך על משהו אחר. אותי זה גם תפס אבל לא מספיק כי מכבי זה פשוט משהו מעבר. טסתי כבר פעמיים ללונדון על מנת לצפות במשחק של ארסנל אבל הרבה מזה היה בגלל אבא שלי שארסנל תפסה אותו חזק, בניגוד אליי. מן התסם אני ממש עוקב אחרי ארסנל, כמעט ולא מפספס אף משחק(הצבא מקשה על זה), מתעדכן, שמח בגולים ובנצחונות אבל אם מפסידים, אני לא נמצא בדיכאון כמו אחרי משחקים של מכבי לדוגמא. קרו לי כבר מספיק משחקים שמכבי הפסידה ואשכרה הייתי בדיכאון מספר ימים, מה שאני לא יכול להגיד אחרי משחקים של ארסנל.
    וכמה שמכבי זכתה רק באליפות אחת וגביע פה ושם ב14 השנים האחרונות, אני בחיים לא אפסיק לאהוד אותה, לא משנה מה יקרה ומה יגידו.

ובחזרה להתחלה - אני לא רואה שום בעיה לאהוד שתי קבוצות אבל תמיד תהיה הקבוצה שאתה אוהד אותה הכי הרבה ואחר כך קבוצה מספר שתיים ושלוש. תמיד תהיה הקבוצה שאתה תרצה שתנצח כל קבוצה, לא משנה איפה ומתי. תמיד תהיה קבוצה בראש הרשימה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/10
  6. alexshw Member

המקרה של התנגשות כבר קרה לי. אפשר לראות אותו בתמונה מתחת.
    בכלל אני אוהד פרט למכבי חיפה, את יונייטד(באנגליה), את ברסה(בספרד) ואת דינמו קייב.

הדירוג העדיפויות באירופה הוא כדלקמן:
    1) מכבי חיפה
    2) מנצ'סטר יונייטד
    3) דינמו קייב
    4) ברסה

מכבי חיפה קודמת לכל קבוצה אחרת על פני הגלובוס, ללא שום צל של ספק בכלל.

אני חושב שאין פסול מלאהוד מספר קבוצות.
    זה הרי תלוי גם בעניין של אותו אוהד בכדורגל העולמי.
    אתה לא יכול להורות ללב את מה לאהוד ומה לא.

נערך לאחרונה ב: ‏6/11/10
  7. yocki land Member

אגב זה לא חייב להיות כזה שטחי שאחת מעל השנייה. שנה שעברה שבאיירן באה ארצה היה אחד שאוהד באיירן וחיפה שפשוט ישב ונהנה מהמשחק. לא היה בעד אף אחת פשוט נהנה לא משנה מה התוצאה. צמד משחקים שהוא יזכור לכל החיים דווקא כחוויה ולא שהיה חייב לבחור באחת מהם.

8. LIVERPOOL87 Member

אצלי זה סיפור מסובך ועצוב...
    כל הקבוצות שאני אוהד ללא יוצאת מן הכלל מביאות לי רק חרא כל סוף שבוע.
    בארץ הפועל חיפה, באנגליה ליברפול, באיטליה רומא, בספרד ולנסיה
    בגרמניה זאת שאלקה הלוזרית ובצרפת את ליל הסמפטית.
    חשוב להזכיר גם שאני אוהד של מכבי בכדורסל ובהחלט זה מתנגש.
    אני נוסע כמעט לכל משחק של הפועל חיפה נגד מכבי תל אביב, וזה מאוד מוזר להיות ביציע של הפועל חיפה ולשמוע מולי את הקהל של מכבי תל אביב שאני חולק עימו את המקום בהיכל נוקיה.

מה שכן היו לא מעט התנגשויות בין אהדה לקבוצה לפטריוטיות שבי.
    הדוגמא הכי טובה היא לפני כמה ימים במשחק בין הפועל לשאלקה.
    אני אמנם אוהד שאלקה, אבל חשובה לי ההצלה הישראלית לכן אני העדפתי בבירור בטובת הפועל תל אביב.
    כנל במפגש של מכבי חיפה מול ליברפול.

באן בי איי אני אוהד דאלאס וזה מתנגש במילים ספורט והצלחה.

9. yocki land Member

יש לי שאלה ואני באמת לא בא להעליב או משהו חס וחלילה אלא רק מתוך סקרנות גרידא:
    אתה מכיר את החלק הארי של ההרכבים בקבוצות האלה בלי להיעזר בויקיפדיה? (ואני לא מצפה לבחון אותך או שתכתוב לי כאן אותם, רק תגיד לי אם אתה באמת מכיר)

10. LIVERPOOL87 Member

קודם כל זה לא מעליב, זאת שאלה לגיטימית אז אענה לך.

אני אשקר אם אגיד שאני מכיר את ה-11 של כל קבוצה.
    זה מתחלק אצלי ל-2.
    ליברפול אני מכיר מצוין, עוקב ורואה כל משחק ככה שכמובן שאני מכיר את כולם.
    למשחקים של הפועל חיפה ומכבי כדורסל אני משתדל להגיע ואני מכיר מצוין גם אותם.

בעניין ולנסיה, שאלקה, ליל ורומא בהחלט אני לא מכיר את כולם ואני גם לא יכול לתת חוות דעת על הקבוצות האלה.
    במקרה את ולנסיה משדרים די הרבה העונה ככה שיוצא לי לראות משחקים שלהם אבל לא ראיתי משחק אחד של רומא השנה, כמו גם של ליל.
    אתה יכול לקרוא לזה אהדה או לא, אלה הקבוצות שאני פותח כל ערב משחק אינטרנט ורואה את התוצאות שלהן, ומאזב אותי שהן מפסידות, אבל כמו שאמרתי מקודם כל הקבוצות האלה סיפקו לי מעט מאוד רגעים של שמחה בשנים האחרונות ככה שאני עוקב פחות משנה לשנה ואדיש מאוד למצבן.

11. yocki land Member

לדעתי להיכנס פעמיים בשבוע לאינטנרט לראות תוצאה של קבוצה ולהגיד יש\באסה זה לא אהדה. אני לא טוען שזה לא לגיטימי לעשות את זה אבל לטעמי זה לא משייך אותך לקהילת האוהדים שלה.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך ללכת רחוק מדי עם התיאוריות... רצית שליברפול תפסיד, מול היריבה המושבעת של הקבוצה שאתה אוהד בארץ? אתה לא אוהד ליברפול. שכח מזה.

אצלי הייתי אוהד מכבי חיפה בארץ וליברפול בחו"ל, כשהזיקה לשתי הקבוצות הייתה חזקה מאוד - עד אותו מפגש בליגת האלופות לפני 4 שנים. לפני המשחק היו אצלי המון רגשות מעורבים, אבל עם תחילת המשחק קלטתי שאני פשוט רוצה שליברפול תנצח. כשמארק גונזאלס כבש את שער הנצחון באנפילד, חגגתי בטירוף והבנתי איפה הלב שלי באמת נמצא. מאז אני ממשיך להתחזק באהדה לליברפול ונהיה פנאט יותר ויותר ככל שהזמן עובר, את מכבי חיפה נטשתי אחרי אותו משחק ופשוט לא מעניין אותי מה קורה איתם יותר...

13. LIVERPOOL87 Member

ממש לא לעניין מה שאתה אומר.

אין שום קשר בכך שרציתי שליברפול תפסיד לחיפה, גם אם זאת החיפה הלא נכונה.
    מה לעשות, יש דברים שחשובים מקבוצת ספורט אותה אני אוהד, הצלחת הכדורגל הישראלי חשובה פי 200 מכל דבר אחר.
    יש אנשים כמוך שלא מזיז להם מה שקורה פה, מקובל, אבל תבין שיש כאלה במיוחד ששירתו בקרבי שרואים בדגל ישראל, בתקווה, בצה"ל, במדינה משהו שאין כמותו.
    אתה מתרגש מYNWA יפה, גם אני, אבל עם כל הכבוד, לשמוע את התקווה ברמת גן עם עוד 45 אלף אוהדים נגד צרפת\אנגליה מרגש אותי בעשרות מונים.
    לראות קבוצה ישראלית עולה לליגת האלופות ומצליחה זה חשוב בהרבה מהצלחת ליברפול שבמילא כל שנה השתתפה במפעל.

כשתגדל קצת אולי תבין, ואם לא, שיהיה לך לבריאות.
    אני ישראלי לפני הכל ורוצה שנצליח, כל השאר זה באמת זניח.
    וכן גם אני אוהד ליברפול , אולי לא כמוך, אבל גם אני הייתי באנפילד, גם אני רואה כל משחק וגם אני בכיתי מהתרגשות במאי 2005 אחרי המשחק הגדול ביותר בתולדות הכדורגל, כך שגם אני אוהד ליברפול בצורה זאת או אחרת.

14. alexshw Member

יפה, אז נטשת את מכבי חיפה וליברפול יותר חשובה לך.
    ולמישהו אחר יותר חשובה קבוצה ישראלית.

זה הרי הרגשה אישית.
    אז אין כאן לא בסדר.

15. לא מצאתי כינוי Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

זה לא חוכמה לבקר מישהו על איך שהוא מעדיף את היריבה של הקבוצה העירונית שלו נגד קבוצות בחו"ל (אם כי זה פסול, מסכים איתך, אבל..), ומצד שני לספםר בגאווה איך נטשת את מכבי חיפה, הרי למי איכפת לספר איך נטשת אותם, הרוב פה לא ממש מחבבים כדורגל ישראלי, ולהגיד שנהיית פנאט של ליברפול רק יקנה לך נקודות קרדיט בקרבם. אז רק שתדע, שלנטוש קבוצה ופתאום להפסיק לעקוב אחריהם זה לא פחות רע ממה שהבן אדם למעלה תיאר.