עליית מדרגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏21/4/05.

1. Makaay#10 Member

דידה הוא פשוט לא היה שוער מוערך מספיק, הוא עשה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר ובשקט, ובלי
    ששמים לב אני חושב שהוא אפילו יותר טוב מבופון, אבל את האמת אני לא ממש רואה דרך טובה כדי למדוד את הדברים האלו.
    מה שבטוח מילאן חייבת לו הרבה השנה.

2. Barcik Member

רפאל מארקז. מבלם סורר וחצי עיוור, לקשר אחורי נפלא, מטווח קטלני, וכסחן אלגנטי.

3. Mokesh Member

קסיאס הוא הכי גדול, הוא סוחב על הגב הגנה שלמה אם לא לדבר על קבוצה שלמה.
    גם סמואל אטו, שהצליח בדרך שלו להיות השחקן מספר 1 בבארסה, למפארד, אדריאנו, וג'רארד, שהצליח למלא את החור הגדול שהשאיר העזיבה של אואן.
    מי שדווקא ירד ברמה הוא מוריינטס שלא מצליח לחזור על ההצגות שלו משנה שעברה, אולי בגלל חצי העונה שהוא התבשל על הספסל של ריאל.

4. גאטוסו Member

קאקה. אני ממש לא מדבר על קפיצת מדרגה של הברזילאי, אלא יותר על צניחה חופשית שלו...
    לאחר שהיה לו חלק נכבד (בלשון המעטה) בסקודאטו האחרון של מילאן, כולם ציפו ממנו להפוך לקוסם החדש בעולם הכדורגל. דיברנו עליו (אוהדי מילאן) כעל השחקן המושלם והרבנו לכנותו כקשר הטוב בעולם ודיבורים שונים מהסוג הזה. קאקה התחיל אומנם את העונה בצורה טובה, שהמשיכה את יכולתו מעונת 2003/2004, אך ככל שהתקדמה העונה הברזילאי דאך יותר ויותר...
    בחודשים האחרונים קאקה פשוט לא מתפקד! אם נראה היה כי לאחר שהנהיג את ה"גראנדה מילאן" הילד ילך וישתפר עם כל שנה שתעבור, כאשר לבסוף הוא יוכתר כשחקן הטוב בעולם, עכשיו אני מתפלל רק לדבר אחד- שיחזור להפגין יכולת דומה לזו שהפגין בעונתו הראשונה באיטליה.
    בקיצור, למרות שאין לי ספק שיום אחד הוא עוד יגרום לי לאכול את הכובע- מבחינתי, קאקה הוא אכזבת העונה, כמה חבל...

עוד מאכזב שראוי לאיזכור הוא מתאו פרארי. עד לא מזמן נחשב פרארי לבלם הכי כישרוני באיטליה (יחד עם בונרה), אך העונה פרארי הוא אכזבה אחת גדולה. בעונה הנוכחית מתאו היה אמור לעשות את הקפיצה הגדולה שלו מעוד בלם איטלקי כישרוני לסטאר לגיטימי בסרייה א', אך אז הגיע המעבר לרומא...
    אם לפני שנה מרבית פרשני איטליה דיברו עליו כעל הדבר הגדול הבא, כיום מדברים עליו כעל הבלוף הגדול של העונה.

בנוגע לאלה שעשו את הקפיצה הגדולה, אני מסכים עם רובכם. אם הייתי צריך לבחור מבין כולם, אז הייתי אומר שג'ילה, דידה, אטו ולמפארד עשו את קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/4/05
  5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורי, חצי מהרשימה שלך לא ממש נחשבת לדעתי, בעיקר השחקנים מהבונדסליגה.
    וורונין, אלטינטופ? טל בן חיים? אפילו מארק מינטל. נותנים עונה טובה אבל אל תשכח איפה. החוכמה זה להגיע לרמות הגבוהות, ולעשות קפיצת מדרגה. אם בעונה הבאה מינטל יקרע את ליגת האלופות והליגה האנגלית (לדוגמא) זו תהיה קפיצת מדרגה.
    אוואט? קפיצת מדרגה? פספסתי כנראה. באקלי בישל 10 גולים בגרמניה, עדיין אני לא חושב שיותר מ-5 פה יודעים באיזו קבוצה הוא משחק (לא מגלה לכם). אני חושב שזו לא נחשבת קפיצת מדרגה. אבל בהחלט כל השמות שרשמת הם שמות שצריך להמשיך לשים לב להתקדמות שלהם, כי היא קיימת.

6. Melixon 15 Member

וואלה צודק...
    מכים לגבי קאקה... הוא היה כבר הבטחה לאוהדי מילאן ולכל אירופה אבל באמת שלא ראו ממנו מש'ו מיוחד העונה... אבל הוא עוד צעיר ויש לו זמן לעשות את הקפיצת מדרגה שלו...

לגבי מי שעשה קפיצה ... אטו ברור, אוואט לא לרמות הגבוהות באירופה אבל ממש השתפר וגם הציל את סנטאנדר לא פעם אחת (ועכשיו יש פירסומים שהוא מסכם עם ויאריאל שכנאה תשחק בגביע אופא/ ליגתת האלופות בעונה הבאה), קימאני פשוט תותח הוא חייב לעבור לאחת הגדולות אם לא הוא אספניול מזמן הייתה צונחת!
    גם לקרספו יש איזשהי התקדמות אחרי שבשנים האחרונות כל פעם הוא נכשל ושמילאן היו צריכים אותו באמת הוא נתן מה שהוא צריך במקום שבצ'נקו עם הראש המרוסק.
    פורלאן וריקלמה בויאריאל גם עשו התקדמות אחרי שכל אחד נדחה מהמועדונים ששיחקו בהם בעונה שעברה.

מה עם בארץ?
    אלמדון הוכיח את עצמו אני חושב... הוא שוער לא רע לא שהוא היה צריך לעשות הרבה בשער של חיפה אבל החליף את דוידוביץ' כמו שצריך.
    פרוחננקובס שוב איכזב המגודל הזה לא מועיל לא מבין למה בכלל הביאו אותו עם כל הכסף שיש ללוני.
    נימני לא אותו שחקן שהיה פעם במכבי ת"א ודי מאכזב בבית"ר
    בנין דווקא להיפך אחרי שלא היה פרשן אחד שלא ירד עליו משחק באמת טוב בבית"ר ומקווה שהוא ישאר גם לעונה הבאה...
    טוטואנה מאכזב בהפועל חיפה... רק במשחקים האחרונים התעורר אבל בעונה שעברה הוא ממש סומן כאחד החלוצים המובילים והוא לא עשה מש'ו מיוחד.. אנ'לא יודע אולי זה לא באשמתו

נ.ב
    ג'יולי!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/4/05
  7. נדב מיכאלי Member

גל הזכיר כאן את בן חיים ,לדעתי השנה הוא שידרג את עצמו בצורה יוצאת מן הכלל ,הוא בלם מצטיין בבולטון,הוא הרכב ראשון בקבוצה שנאבקת על כרטיס לצ'מפיונס ואם שמתם לב ,מבנה הגוף שלו השתנה ,הוא הפך להיות ממש "בהמה".
    בליגה האנגלית קשה להצליח בתור בלם,בן חיים דווקא הצליח ובגדול ,אני צופה לו עתיד ורוד באירופה .
    בארץ ,שחקנים שעשו התקדמות : יניב קטן -ללא צל של ספק ,העונה יניב קטן הראה את מה ששנים רצו שהוא יראה .
    עידן טל - נכנס לנעליים של רוסו ,היה המנהיג של חיפה העונה והיה מצויין ,הפך משחקן טוב לשחקן מצויין .
    גבע ברקאי - שחקן שבא מליגה נמוכה ,משחק בהרכב של בני יהודה ונותן עונה לא רעה בכלל (כנ"ל דג'אני ואזולאי)
    יואב זיו ,עד לפני שנה וחצי בערך הוא היה כישרון מבוזבז בנוער של חיפה ,מוטי איווניר הפך אותו לשחקן מבוקש בליגת העל ,שחקן מצויין .
    יוסי שקל -השוער המחליף בבני יהודה במשחקים שהוא נותן הוא מראה יכולת טובה מאד .יש עתיד.
    רונן בדש - רכש מצויין של שייע ,בא מרמת עמידר ,שחקן טוב .אם תשימו לב הפנים שלו מאד מאד דומות לפנים של זלאטן .
    יניב עזרן,משה אוחיון -התקדמו מאד אצל יוסי מזרחי העונה.
    מליחי -שידרג את היכולת שלו והפך לקשר אחורי מצויין.
    עומר בוקסנאבום,זאב חיימוביץ' ,אבי יחיאל - בעיקר אצל קשטן השלושה נותנים משחקים יפים,בוסנבאום שנה שעברה נעלם בחיפה השנה הוא נקודת אור בפתח תקווה לאורך כל השנה כמעט ,גם כשהם היו בתחתית.
    אבי יחיאל אצל קשטן משחק כקשר אחורי והוא טוב בתפקיד הזה.
    חיימוביץ' ,הבלם מרעננה מציג עונה לא רעה
    חיים מגרשווילי -מגן בליגה השניה שנה שעברה הפך העונה למגן מצויין במכבי חיפה -יש יורש לקייסי .
    קייסי,ז'אנו,אלון חרזי - נותנים עונות מצויינות למרות גילם המתקדם.

8. city Member

אם כבר מדברים על ישראלים צריך להזכיר את אוואט, שמשוער שני בקבוצת תחתית בספרד הפך העונה לשוער הראשון, היה לא רע, וכבר מדברים על כך שהוא בדרך לויאריאל בתוך שוער ראשון.

9. Paolo Maldini שחקן ותיקים

סיכום מצוין של דעתי על דידה

10. Melixon 15 Member

מליחי? לדעתי לא עשה שום התקדמות מיוחדת
    בקשר לניב עזרן אני מסיכם מאוד...
    רונן בדש באמת לא רע
    מגרשווילי אני חושב אם הוא לא היה יוצא מהפועל הוא היה נשאר תקוע והוא עשה עונה מצויינת במכבי חיפה ודי במקרה ת'אמת רק בגלל שגרייב נפצע ומאז הוא נשאר ומגיע לו מקום בהרכב של חיפה
    טל בן חיים באמת נהיה סוס צ'כי
    בגלל שקורעים להם שם ת'תחת (מי שראה את אותו פרק ב"בעקבות הקביע האבוד" עם עמנואל רוזן ראה שדוד רביבו רק שותה קפה כל החיים שלו ומשחק פינג פונג בוונדרס הם בחדר כושר ומתאמנים כל החיים שלהם)

שמע ציינת הרבה שחקנים אבל חלק מהם אולי עשו מש'ו ולא התקדמו באופן משמעותי
    אבל כמו שמיש'ו כבר אמר כאן אחריהם עוד צריך להמשיך לעקוב

11. Joel Gion Member

ג'ילארדיניו.מוכיח שהעונה שעברה לא הייתה מקרית ומציץ גם העונה בסרייה אה.כרגע הוא סגן מלך השערים,ואם פארמה תינצל היא צריכה להודות לו יותר מלכל אחד אחר.
    צ'אבי-הפך לאחד מהקשרים הטובים באירופה,תרם המון לאליפות של בארסה.

במאכזבים אפשר לציין את קאקה שלא מזכיר בכלום את העונה המופלאה משנה שעברה,את מנסיני מרומא(אותו כ"ל)ואת בלאסי,שלי לפחות היו ציפיות אדירות ממנו.בסוף קיבלנו פלופ גדול יותר מלגרוטלייה.

12. נדב מיכאלי Member

לגבי מליחי,השנה בית"ר בעונה מאד בינונית,ומליחי בהרבה משחקים נתן משחק מצויין שכולל לחימה,עזרה בהתקפה וכמובן בהגנה .
    מליחי שחקן טוב שמשחק בקבוצה לא טובה.
    לגבי אוואט כמובן שהוא התקדם ,זה שוער שבא מנצרת עילית וקיבל הצעה מויאריאל .
    ולחשוב שרק לפני שנתיים הוא ספג גול שיכנס כאן להיסטוריה של השערים העצמיים המוזרים .
    אוואט תמיד היה שוער טוב ,הוא היה זקוק לקצת ביטחון כדי לחזור לעצמו והשנה הוא בהחלט מוכיח יכולת טובה.
    לגבי טל בן חיים -בוודאי שראיתי את התוכנית וראיתי את ההבדלים בין הכדורגל הישראלי לכדורגל בחו"ל,הבדלים של שנות אור .
    בן חיים ,פעם ילד צעיר וגבוה הפך היום לסול קאמבל תוצרת ישראל,תסתכלו איזה צורה הוא קיבל ,זה רק בגלל העבודה שהוא עושה .

עוד אחד שהתקדם מאד העונה : אטו ,שנה שעברה במאיורקה ,השנה בבארסה והשנה הוא הוכיח שהוא אחד החלוצים הטובים באירופה ואולי בעולם נכון להיום.

13. Melixon 15 Member

אתה צודק שמליחי נלחם העונה בשביל בית"ר ובאמת שאני מעריך את זה אבל הוא לא עשה דברים מיוחדים ולא היה בולט במיוחד... זה שהיה לו רצון את זה אני יודע...
    ואולי באמת הבעיה היא בבית"ר ולא בו...
    אני בעד שישאר!

14. אלי מתחן Member

באירופה אולי... בעולם לא נראה לי, לדעתי בליגה האוסטרלית יש שחקנים יותר טובים ממנו...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/4/05
  15. Melixon 15 Member

שמע או שאתה סתם שונא את אטו או שאתה על סמים...
    אבל אני לא חושב שמיש'ו פה יסכים איתך...