עירוני קרית שמונה 12/13: מתברגים בפלייאוף העליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יחי, ‏7/7/12.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה מתעלם פה מהנושא המרכזי, שזה נושא החוזה.

מבחינה מקצועית המעבר הזה לגיטימי ומובן, אף אחד לא יכול לשפוט את טיבי שבחר להתקדם למועדון עם חשיפה, עם שם ושאיפות כמו מכבי ת"א.

אבל איזי שרצקי טוען שנקודת היציאה של טיבי הייתה רלוונטית רק עד סוף יולי, שזה האישיו המרכזי. לא נושא הסכין בגב, ואם טיבי יצא צדיק או לא, או אם זה פייר ככה לעזוב קבוצה ממש לפני תחילת העונה... על זה אני אישית ממש לא מדבר, מקבל יותר או פחות.. זה לא העניין ולא שופט אותו על כך. אם הוא עשה טעות, זו טעות חוזית, ואם הוא עשה טעות חוזית הוא יצא אידיוט גמור.

מצד שני, קשה לי להאמין שקבוצה מסודרת ניהולית כמו מכבי ת"א, ושחקן שבאמת רוצה להתקדם, לא מודעים למצב החוזה של השחקן... זה האישיו המרכזי, ולא הפן המקצועי.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מצב ששחקן לא מחזיק עותק מהחוזה אצלו/אצל הסוכן/עו"ד שלו...נו באמת תיהיו רציניים.

3. alexshw Member

מקרה פלאח מלמד שלעיתים מה שמספרים על רמת המשכל של הכדורגלנים זה נכון. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    יכול להיות גם פה שהשחקן יצא טונה מה שנקרא, ואני לא אתפלא.

4. eran levy Member

אני בכלל לא מתעלם מנושא החוזה, אני פשוט לא מתייחס אליו בתשובה שלי.

אני מדבר על איתן טיבי הכדורגלן, השחקן, מה עומד מאחורי הרצונות שלו. את עניין החוזה אני אשאיר למי שבאמת יודע מה כתוב בו.

5. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אבל הסעיף שחרור הסתיים
    אז הוא חייב אישור של הבעלים.

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה אומר את זה בוודאות או שזה מה שטוען איזי בתקשורת כנגד העברה?

7. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לא לא בוודאות
    כמו שכתבתי בעמוד הקודם זה על סמך ראיון ששמעתי עם שירצקי ברדיו בשבוע שעבר אחרי הניצחון 2-0 בשלב הקודם שאלו אותו על איתן טיבי הוא אמר שיש לשחקן סעיף שחרור גבוה עד 31.7 ( על פי החוזה שהוא חתם איתו שעד התאריך הזה הוא יוכל להשתחרר מהחוזה על ידי סעיף השחרור שנקבע ואחריו ואם הוא לא יעבור לקבוצה אחרת אז הוא ממשיך בק"ש ) ובגלל שזה היה כמה ימים לפני התאריך ולפי הדברים שלו מכבי ת"א לא הציעה לשחקן הצעה אפילו אז הוא ימשיך בק"ש ושיש לו חוזה

גם אתמול קראתי איפשהו ששירצקי טוען שהסעיף שחרור נגמר ולכן איתן טיבי יכול לעבור לקבוצה אחרת רק אחרי שהוא יאשר את זה והשחקן ייקנה מק"ש ואמרתי בעמוד הקודם שלפי דעתי הצדק עם שירצקי כי הוא לא אחד שידבר באויר וכנראה שטיבי ומכבי ת"א עשו טעות

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קרייזי בלו רשם:

אתה ענית בתגובה:

התייחסת לעניין ה"טעות חמורה" בהקשר מקצועי- ולמעשה רוב הדיבורים הם על החוזה, ולא בנושא המקצועי. רק בגלל נושא החוזה נאמר "טעות חמורה".

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי כאן כמה שרשמו שסביר להניח שמועדון בסדר גודל של מכבי לא היה עושה כזאת טעות משפטית אז הנה התגובה של המועדון:
    "חוות הדעת המשפטית עליה הסתמכו במכבי אומרת שכל עוד חלון ההעברות פתוח (עד סוף החודש) הסעיף בחוזהו של הבלם רלבנטי ולמעשה אין כל בעיה להחתים את טיבי. גם היום שרצקי לא מתכוון לוותר ובימים הקרובים הוא מתכוון לבחון את הנושא שוב מבחינה משפטית. בכל מקרה במכבי בטוחים שגם במקרה של בוררות הם ייצאו כשידם על העליונה."

10. alexshw Member

לא רואה קשר. תוקף סעיף יציאה אם ישנו כתוב חוזה.
    למשל אם ניקח את הדוגמא בכדורסל, הייתה לליאור אליהו סעיף יציאה ל NBA עד ל - 1.8 וכיוון שהוא לא הביא שום הצעה משם, הוא נשאר במכבי ת"א.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/12
  11. eran levy Member

באמת מעקב מרשים, תפסת אותי במילה. אפשר לחזור עכשיו לעניין במקום לחפש מתחת לאדמה?

איתן טיבי הוא אדם. אף אחד לא יודע מה עובר בראש שלו, כולנו מוזנים מהתקשורת. יכול להיות שמה שהוא עושה זה בניגוד לחוזה, יכול להיות שלא. יש איזשהו טעם לפגם מוסרי אם קרית שמונה טיפלה בו והוא זונח אותם, אבל תאמינו לי שעם פתיחת העונה אף אחד לא יזכור את זה יותר. שרצקי לא מרשים אותי עם טון הדיבור שלו בתקשורת, אמנם קרית שמונה היא יקירת ליבו והוא דואג לה, אבל הטון המתלהם רק מרחיק אותי ממני כאוהד כדורגל.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

העניין הוא החוזה, אתה בחרת להתייחס לפן המקצועי שהוא פחות רלוונטי, לכן הגבתי לך בעניין, כי אף אחד לא שופט (אולי 1..) את טיבי על המעבר המקצועי, ואתה בחרת לבסס על הפן המקצועי את ההודעה שלך, לכן היא לא הייתה רלוונטית. המעקב בהחלט מרשים, עשיתי אותו כדי להסב את תשומת ליבך שפעם הבאה תשים לב למה אנשים מתייחסים, שלא סתם תגיב על דברים לא רלוונטיים.

אני לא שופט את טיבי על הרצון לעבור למכבי ת"א. כמו שאמרת הוא בן אדם, הכדורגל הישראלי חי ונושם על סכינים בגב, אז אין מה להתרגש מעוד מקרה של ילד שפתאום שבוע וחצי לפני תחילת העונה מחליט שהוא רוצה לעזוב, למרות שהיו לו שיחות מוקדמות עם איזי, לעזוב או לא לעזוב.
    מקרים כמו של טיבי יש פה ובשפע, גם בכדורגל העולמי האמת, אין מה לתלות אותו, בקיצור- רק הנושא החוזי הוא אישיו. ושהסאגה תסתיים, נראה מי צודק. איזי או מכבי וטיבי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/12
  13. alexshw Member

הקבוצה פנתה למכבי חיפה בקשר לשאילת סלליך. גם פלאח מועמד.

14. eran levy Member

אתה עוקב משמע אני קיים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

הנושא החוזי הוא לא אישיו בעיקר מפני שלאף אחד אין מושג מה באמת כתוב שם. זהו? רק עניין החוזה קיים? כל מי שסוטה מעניין החוזה דעתו בטלה?

"המלכים שופטי ארץ, החכמה שופטת מלכים" (שלמה אבן גבירול)

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סלליך יכול להיות פיתרון מצויין לק"ש. השאלה איזה סלליך נראה העונה... הכדורגלנים הישראלים אוהבים מאוד לתת עונה טובה מאוד, ואז חלהיעלם מעט בתקופה שלאחר מכן. לסלליך יש כישרון, בהחלט זו יכולה להיות אופציה מעניינת עבור קרית שמונה.