עירוני קרית שמונה 12/13: מתברגים בפלייאוף העליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יחי, ‏7/7/12.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

צעד מטופש של איתן טיבי. הייתה לו הזדמנות להחשף לכל הפחות בליגה האירופית והוא עזב לקבוצה שכל מה שהוא יכול להשיג איתה העונה, במקרה הטוב, יהיה שחזור של הדברים שהשיג בעונה החולפת. יכול להיות שעירוני קריית שמונה היא לא פסגת השאיפות של השחקן הישראלי, אבל לאיתן טיבי שום דבר לא בער (כאילו שבקיץ הבא לא יהיה מירוץ חימוש כפי שיש בכל עונה) והוא היה חייב להסתער בכל הכח על ההזדמנות לשחק במפעל אירופי.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שרצקי טוען שסעיף השחרור היה רלוונטי עד יולי... השאלה היא מה נכון... או שאיזי משקר או שבמכבי ת"א ממש טיפשים... אני מניח שתשובות בקרוב.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל עוד לא נחתם חוזה זה לא רלוונטי, למרות שגם חוזה שבע"פ הוא סוג של חוזה.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני משער שהאמת היא איפשהו באמצע.
    יכול להיות שטיבי הבטיח מילולית לשרצקי שהוא נשאר בקבוצה, יכול להיות, גם יכול להיות שאיזי שאל אותו אם הוא מתכוון לעזוב עוד בתחילת הקיץ כי אם היה עונה בחיוב סביר שהיו מחפשים לו מחליף, אבל לעזוב את הקבוצה במהלך אוגוסט זה די בעייתי, בעייתי אבל כשר. ברגע שאכן הביאו לו את הסכום שכתוב על החוזה, הוא משוחרר, אם איזי יירצה ואם לא.

5. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

רק אני לא מבין איך טיבי התגלגל למכבי בכלל?

6. סמואל אטו Member

איפה הנאמנות?
    ק?ש הרימה אותו והוא יורק לה בפנים.
    לשחקנים כאלה לא מגיע להצליח.

7. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לפני שבוע שירצקי דיבר ברדיו ואמר שאין סיכוי שטיבי ישוחרר בעד שום סכום שבעולם ושהסעיף שחרור שלו תקף עד 31.7 ועדיין אין עליו הצעות בכלל

אני מאמין ששירצקי לא היה אומר דבר כזה סתם
    יש לי הרגשה שהצדק איתו ושטיבי עשה טעות חמורה.

8. eran levy Member

אנחנו קובעים לטיבי אם הוא עשה טעות חמורה בלי באמת לדעת על מה הוא חושב.

כולם מדברים על התקדמות מקצועית, אבל חשבתם מה עובר בראש של טיבי? אולי הוא רואה במכבי ת"א התקדמות מקצועית? אולי הוא מביט על הצוות המקצועי של מכבי, שהוא מנוסה ו"אירופאי" יותר מאשר זה של קרית שמונה?

אפשר לראות את זה גם אחרת: ג'ורדי קרויף הוא איש בעל קשרים באירופה, שחקנים באים אחריו לקבוצות (לא שחקנים של ברצלונה, אבל מי שם אותנו מעל שחקנים מליגות אירופיות אחרות?), ואם טיבי יצליח הן חברתית והן מקצועית הוא יכול להגיע לאירופה. אולי טיבי חושב ככה?

או שאולי טיבי בעצם חושב רק על ההתקדמות הכלכלית? על פי הפרסומים הוא יזכה לחתיכת שכר במכבי ת"א, מעל 200 אלף דולר. תחשבו על זה לרגע - זו כבר סיבה מספיק טובה למישהו כדי לעבור מקום עבודה, וקבוצות הכדורגל הן אחרי הכל מקום עבודה. אז קרית שמונה טיפלו בו ודאגו לו, אבל אם הם לא עיגנו את ההישארות שלו בחוזה אז הבעיה היא שלהם.

9. alexshw Member

אין כבר מה לצפות משחקנים לנאמנות, בארץ לא שונים בקטע הזה מאירופה, מעצבנים התרגילים המסריחים, אבל בשורה התחתונה נראה שזה ויכוח על סעיף בחוזה, מזכיר לי קצת את עניין פלאח(אבל שם למן ההתחלה היה ברור שהשחקן דביל).

אבל יש לי שאלה קטנה, מתי בפעם אחרונה שחקן שהגיע למכבי ת"א התקדם מקצועית?

10. eran levy Member

תרצה או לא, למכבי ת"א יש הילה, יש שם, ולרוב זה מספיק. זו אחת הקבוצות המפוארות בארץ, קבוצה שלפחות למראית עין שואפת לאליפות בכל שנה, והכסף שם תמיד טוב. אליפות של קרית שמונה לא שווה כמו אליפות של מכבי ת"א. יותר אוהדים, יותר כסף, יותר אנשים שמעוניינים להשקיע. אם הצליחו או לא? זה ממש לא משנה כשמדובר במכבי ת"א. זה לא עושה את השיקולים של שחקנים שמגיעים אליה לנכונים יותר, זה עושה אותם קלים יותר.

11. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

שאמרתי שטיבי עשה טעות חמורה הכוונה הייתה לזה שהחוזה שלו כיום לא מאפשר לו ללכת לקבוצה אחרת והוא חתם איתם בלי אישור של שירצקי
    ורק רע יכול לצאת לו מזה, שירצקי נראה לי כמו אחד שיכול להושיב אותו ביציע כל החוזה ולא לשחרר אותו רק כנקמה

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברגע שיש לך סעיף שחרור אתה לא צריך את האישור של הבעלים, זה כל הקטע של הסעיף שחרור...

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

eran levy - כל מה שאתה אומר זה נכון, אבל שום מאמן שבעולם ושום הילה סביב מועדון לא שווים את החשיפה שהשחקן ישיג בשלב הבתים של אחד מהמפעלים באירופה. ברור שעכשיו, במצב שנוצר, המעבר משתלם לו. איזי שירצקי כבר הראה עם רן בן שמעון שהוא לא יאפשר לאף אחד לזלזל בקבוצה שלו ובמכבי תל אביב הראו לו שהם רוצים אותו.

14. alexshw Member

זה ברור לחלוטין, דיברתי רק על קטע מקצועי. לא יכול להצביע על שחקן אחד שמציג משחק טוב יותר במכבי ת"א מאשר בקבוצותיו הקודמות, יכול להצביע על כמה שחקנים שמשחקים פחות טוב במדיה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/12
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל טוב ויפה אבל ההתעיינות בטיבי מצד מכבי הגיעה כבר בסיום העונה הנוכחית, עוד בתחילת יוני. כבר אז הוא נפגש עם מכבי, כבר אז הוא אמר לאיזי שהם רוצים אותו, וגם בוצעה פנייה. כל הזמן הוא אמר לאיזי שאין לו כוונה לעזוב, שהוא רוצה להשאר בקרית שמונה, ודווקא עכשיו, שבועיים לפני פתיחת העונה הוא פתאום כן רוצה? כבר חודש אנחנו שומעים בכל כלי התקשורת שמכבי רוצה אותו, אם אתה כל כך רוצה לעבור ומכבי רוצה אז למה לא עד עכשיו? למה לא לעשות את המחנה אימונים עם הקבוצה שאתה כל כך רוצה לעבור אליה? לא יודע, לא אוהב את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/12