עירוני קרית שמונה 12/13: מתברגים בפלייאוף העליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יחי, ‏7/7/12.

1. alexshw Member

הכי מצחיק אם יעלו לשלב הבתים באלופות לעיניי 2000 צופים כולל טרמפיסטים.

2. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

תהיה בטוח שאם הם יגיעו לבתים אז יבואו ה2000 של ק"ש ועוד הרבה מסביב
    כמו שמכבי חיפה מילאה את רמת גן עם מלא טרמפיסטים
    חוץ מזה שבראש הזהב הם לא ייצטרכו הרבה בשביל שיהיה מלא
    גם ככה 1500 הם יצטרכו להקצות ליריבה
    ומספיק שיבואו עוד 5000 מפ"ת והסביבה והאיצטדיון יהיה כמעט מלא.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלא שופטים את הקהל של עירוני קריית שמונה בצורה הוגנת ואני אסביר: בואו ניקח לדוגמא את עפולה, העיר בה נולדתי ואני גר עד היום. במידה ותהיה קבוצה שתרוץ בצמרת ליגת העל, כמה תושבים באמת יהיו מוכנים להשקיע מכספם עבור קבוצה שהם בסך הכל מחבבים?1,000 זה בחלומות הורודים ביותר וזה למרות שעפולה מונה למעלה מ-40,000 תושבים. למה? כי 80% מהאנשים שאוהבים כדורגל בעיר אוהדים את מכבי תל אביב, מכבי חיפה וביתר ירושלים, כשבשאריות מתחלקות מכבי נתניה, הפועל חיפה והפועל תל אביב. אולי הילדים של היום יגדלו על הקבוצה וילכו איתה, אבל כל האחרים לא. אין סרט שאני אעדיף קבוצה עפולאית על פני מכבי נתניה ואני יודע שאין סרט שכזה עם חבריי לחיים, לכדורגל ולעבודה.
    לכל זה תוסיפו את העובדה שקריית שמונה היא עיר קטנה ושמעט מאוד ישובים מקיפים אותה, מה שאומר שהיא גם לא יכולה להישען על צופים שרק רוצים להנות מכדורגל ישראלי, ותבינו את מיעוט הקהל ביציעים.

אם אני בוחן את יחס מספר התושבים בקריית שמונה לעומת זה בבאר שבע, אני מגיע למסקנה ש-2,000 אוהדים של עירוני קריית שמונה משולים ל-20,000 אוהדים של הפועל באר שבע.

4. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אף אחד לא שופט את הקהל
    אבל כמה באמת ייסעו מק"ש לפ"ת בשביל משחק?

גם אם כל משחק בליגה האיצטדיון יהיה מלא ב5000 אוהדים נהדרים שיעשו אוירה מיוחדת
    למשחק בליגת האלופות בפ"ת לא יבואו יותר מה2000 המטורפים

5. alexshw Member

אחוז הטרמפיסטים במכבי חיפה היה נמוך מאוד. מן הסתם לאיצטדיון של 40 אלף יבואו הרבה אלה שלא באים קבוע לאיצטדיון של 15 אלף.

היהלום הצהוב, ספר את זה לליל.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/12
  6. ראיין אדלי Member

זה כבר קשור לעניין שלא יהיה בישראל אף פעם - תרבות ספורט.
    תראה את בלקבורן שמונה כ-100,000 תושבים, עכשיו תראה כמה אוהדים יש להם וכמה מהם באים למשחקי בית ומשחקי חוץ. יש אינספור דוגמאות כאלו, כמובן שאי אפשר להשוות את הפרמיירליג לליגה הישראלית אבל מה שעצבן אותי עוד יותר שהאוהדים עוד מתלוננים על מחירי המינויים המצחיקים עונה אחרי שהם זכו באליפות. זה לא תראה בשום מקום אחר.

ועם כבר השוואה לבאר שבע, קריית שמונה בחיים לא הביאה 2,000 צופים בעונה שהיא לא עונת אליפות, ובטח שלא אוהדים (הבדל עצום). אני מעריך שמספר האוהדים של קריית שמונה לא עולה על 200, בעוד שבבאר שבע תוכל למצוא כמה אלפים נחמדים שסובלים שנה אחר שנה. לא מקום להשוואה, כי משווים אוהדים ולא טרמפיסטים כמו שאלכס אמר

7. Raulito Madridista

ק"ש עשתה בעונה שעברה משהו גדול, כזה שיחרט לעד בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, גם אם בעונה איומה של הפועל ת"א, מכבי חיפה ומכבי ת"א - כל אחת מהסיבות שלה. אבל, הדרך למטה סלולה מה שנקרא, והייתי אומר את זה גם אם רן בן-שמעון שהקרדיט שלו באליפות עולה על ה-90% - היה נשאר בקבוצה.
    לנדאו לא תמיד ידע להתעלות היכן שהיו ציפיות ולדעתי ההצלחה עלתה לשירצקי לראש. צריך לקחת בחשבון שלמרות שק"ש לא ויתרה על אף שחקן מפתח - הסגל שלה לא בהכרח טוב משל שלוש הגדולות. אירופה עשויה לגרור התלהבות אבל יחד עם זאת להביא לשחיקה. נכון שאשתקד ק"ש הייתה האנתטיזה לכך, אבל "סטימת הכדורגלן הישראלי המצוי" תכה חזק. אם לנדאו יביא מקום 3 זה בסדר, אבל אני חושב שהנפילה תהיה יותר רצינית, לאיזור מקומות 5-6.

אם נדבר יותר בפן המקצועי - דויד סולארי הציג חצי עונה מופלאה וכבש גולאסו שלא היה מבייש גם את דימיטאר טאלקיסקי. הבולגרי הגיע להפועל בקול תרועה וכבש שערים בלתי-נשכחים בדרבי ונגד בית"ר. אבל בעונה לאחר-מכן חלה ירידה תלולה ביכולתו. מעניין אם הסיפור בנוגע לסולארי יהיה אחר. יש דיבורים על טל בן-חיים אבל קשה לי להאמין שאיזי יזרוק מיליונים.

8. שגיא Member

גם לי קשה לראות את קריית שמונה משחזרת את ההישג שלה. הסגל שלה בהחלט טוב אבל לא מספיק לטעמי. רן בן שמעון הוציא משחקנים די בינוניים כמו אבוחצירה ובדש דברים שאף אחד לא הוציא מהם קודם. בראיין גרזיץ' זה שחקן שלא נתן כלום עד שהגיע לקריה וגם שחקני הבית, דני עמוס, שיר צדק ואדריאן רוצ'ט פרצו כולם רק בעונה האחרונה. הרבה מאוד דברים התחברו ובשביל שזה יצליח שוב צריך שוב התחברות שלהם. מבחן גדול גם לגילי לנדאו.

בכל מקרה, הסגל של הקבוצה לא עמוק מספיק לדעתי, בטח ובטח אם הקבוצה תתקדם באירופה.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, קח בחשבון ש-2,000 של עירוני קריית שמונה זה כמו 20,000 של הפועל באר שבע. נשמע מעט לקבוצה שמייצגת עיר גדולה, אבל בעיר כמו קריית שמונה, המשמעות היא התגייסות של קצת למעלה מ-10% מכלל התושבים.

10. יחי Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

שבוע לפני ז'ילינה, קרית שמונה ניצחה אתמול את 2:0 את אלמירה מהליגה השנייה בהולנד.
    כבשו וואיל מריסאת ודויד סולארי.

הקבוצה האריכה את מחנה האימונים בעוד יומיים, עד ל14 לחודש ומשם תמריא לאוסטריה לקראת המשחק מול ז'ילינה.

11. Civil Anti Madridista

הרבה מהמרים כאן על נפילה של ק"ש, אבל ביחס לעונה שעברה אני לא חושב שאם מקום ריאלי בצמרת תהיה "נפילה" כמו שרבים אומרים כאן

אין ספק שקבוצה שהיא לא מאחת 4 הגדולות בארץ (מכבי חיפה, בית"ר י-ם, הפועל ומכבי ת"א) לוקחת אליפות זה מחזה נדיר בליגה שלנו.
    צריך לזכור שמלבד רב"ש, כמעט כל הסגל ממשיך. גם לדעתי יהיה בלתי אפשרי לשחזר את העונה שעברה, אבל לסיים בין 4 הראשונות אין סיבה שלא

12. Number 8 Member

על הנייר, עירוני קריית שמונה נשארה כמעט עם אותו סגל כך שבניגוד לקבוצות קטנות אחרות שמצליחות ואז מוכרים את רוב השחקנים הטובים שלהם שעשו את העונה של הקבוצה לכל כך טובה ואז עונה אחר כך נכשלים, לא נראה שדבר כזה ייקרה לקריית שמונה כך שהיא מועמדת חזקה לאליפות. מה שכן יכול להרוס זה המאמן - גילי לנדאו לא יכול להוביל קבוצה להצלחה ברמות הגבוהות וברמות גבוהות אני לא מתכוון לשלב הבתים של ליגת האלופות כי זה לא ייקרה, עירוני קריית שמונה לא מספיק חזקה - נקודה, אלא לצמרת הכדורגל הישראלי, מקסימום אמצע טבלה. אז מצד אחד שירצקי שמר על רוב הסגל שזכה באליפות היסטורית אבל הביא את גילי לנדאו שיכול יותר להרוס מלהזיק.

13. יחי Member

לקראת משחק הגומלין ביום שלישי הקרוב יצאה הנהלת הקבוצה בבקשה מאוהדי הפועל ומכבי חיפה להגיע ולעזור בעידוד הקבוצה שתארח את ז'ילינה בקריית אליעזר.
    מחירי הכרטיסים יעמדו על 40 ש"ח למבוגר, 20 ש"ח לילד/חייל/אישה.
    בנוסף, צפויים להגיע מקרית שמונה כ1500 אוהדים.

14. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אם יהיה פחות מ3000 אוהדים באיצטדיון זה יהיה מביך ביותר.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסביר לי, איפה ה-4,500 שהיו במשחק האליפות (הייתי אומר עוד 1,000 אבל הפועל לא מילאה את היציע שלה), לא נראה לי הגיוני שקבוצה במשחק ליגת האלופות ולא באה הכמות הזאת, מה רק אם זה יהיה סיבוב הפלייאוף או שלב בתים נראה את הכמות הזאת מגיעה מקרית שמונה?