עונש מוות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏16/9/08.

1. Engel Del Madrid Member

בינתים בתי הכלא מפוצצים , אני אומר שנבנה עוד אחד בדרום , באיזור ניצנה שם .. משו בסגנון סן קוונטין .

2. y56kh Member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3563419,00.html
    עוד חלק מהדיון
    מחבל מבצע מסלול רציחות ואזרח (לא משנה חייל בחופשה או מישהו אח) שולף אקדח ויורה בו
    האם מגיע לחייל מאסר???-אני חושב שלו כי באקט הזה הוא הציל חיים
    בציטוט ממונטי פייטון: טעם החיים נאמר "בבית שאני רוצח מישהו זורקים אותי לכלא, כאן נותנים לי מדליית מזורווגת" (חייל בריטי במלחמה בזולו באפריקה)

3. xavi6 Member

צריך לתת לו מדליה, איזה כלא?!

4. Riki Member

תעשה לי טובה עם הכל הבולשיט המתחסד הזה.
    יש היום קידמה אתה יודע, יש בדיקות DNA שקובעים האם האדם אכן זה שביצע את המעשה. שמדובר בבעילת קטינה זה אונס לכל דבר. מבחינתי קיצוני או לא, כשגבר שוכב עם ילדה זה אונס זה שחיטה בורטאלית של נפשה של ילדה, לאדם כזה אין זכות קיום. תכנה את זה קיצוני כמה שתרצה.
    ברור שזה יכולה להיות חוק בעייתי והחחמרה בנושא צריכה להיות בהתאם לא מדובר פה על בחורה בת 16 שיוצאת עם גבר בן 25 וזה נחשב לאונס, אני מדברת על אונס, על אלימות כלפי ילדות תמימות. כשיש לך הרשעה ודאית וחומר ראיות בהתאם, אין מנוס... לירות בו לתלות אותו או כל דבר אחר.
    אני רוצה להבין איך אפשר להסתכל לילדה שנאנסה בעניים ולהסביר לה שהבן אדם שעשה לה את זה יוצא מהכלא לשיקום, אתה באמת לא יודע כמה מקרים יש של אנסים שיצאו ובצעו את זממם בשנית ?
    אי אפשר, זה לא מתקבל אצלי לפחות, על הדעת.

5. Ampelmann Member

קודם כל, מאסר עולם בישראל זה לא לכל החיים, אלא רק ל-25 שנים. אני *חושב* שמאסרי עולם מצטברים זה על עבירות נוספות (כמו למשל שיגאל אמיר קיבל מאסר אחד על רצח ואחד על פגיעה באיש ציבור.אבל זו רק השערה).

ריקי. יש אלפי בדיקות ועדיין יש טעויות. עדיין שומעים כל שנה על אסיר שאחרי 5/10/15 שנה הוצא לחופשי וקיבל מהממשלה (לאו דווקא בישראל) פיצויי ענק על הזמן האבוד. אונס זה דבר איום, אבל להוציא להורג אנסים על ימין ועל שמאל כמו שאת מבקשת זה דבר שהוא אמוציונלי מדי כדי ליישם.
    וקטנה אחרונה- יש המון אנסים שאונסים בגלל מחלות נפשיות ושלל מצבים אחרים. זה לא תירוץ וזה לא פוטר מעונש, אבל כמו שהזכרת שיש הרבה אנסים שמשתחררים וחוזרים לסורם, ככה אפשר גם לומר שיש הרבה שיוצאים מהכלא אחרי טיפול ואינם מסוכנים לציבור יותר. עדיףככה מאשר להרוג אותם.

6. Riki Member

גל, דעתך היא שלך ודעתי היא שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    וסטרטפורד, נראה לי התבלבלת בדיון.

7. y56kh Member

מאסר עולם זה לא מאסר לעולם (כלומר לתמיד)??? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

8. Riki Member

לא...

9. ACBenb Member

מאסר עולם זה לא כמו שחושבים (ביניהם אתה) שזה לכל החיים. מאסר עולם זה בעצם מאסר מאוד מאוד ארוך (יחסית כמובן).
    מאסר עולם יכול להיות 45 שנה, יכול להיות 30 שנה, בארה"ב אני זוכר פעם נתנו למישהו מאסר עולם 200 שנה משמע לכל החיים, אבל אי אפשר להגיד למישהו 'יאללה כנס לכלא עד שתמות', אין לזה ממש צורה.

10. Riki Member

זה גם לא בדיוק ככה, יש מספר שנים קבוע על רצח, על עבירות אחרות יש הגבלה עד מספר מסוים של שנים, נראה לי 20.
    במידה ואדם מקבל 4 מאסרי עולם על רצח הכוונה ל 100 שנה למשל.... וכדומה.

11. y56kh Member

על מפגע טרור (ותכנן ומשגרי קסאמים) צריך לתת 8090 מאסרי עולם (המספר מוגזם בכוונה, כי אני מתכוון ל"יאללה נכניס אותם לכלא עד שימותו-אבל זוהי ממלכת חלם וישחררו אותם אם עוד מאות או אלפי אסירים כמחווה של רצון לשלום (ואת נושא שליט אני בכוונה לא מכניס))

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגישה או בדרך חסרת סובלנות כמו זו שלך, שאגב אופיינית כמעט לרוב המוחלט של האוכלוסיה, באמת תצילי רק ילדה אחת, אבל מאות או אלפים אחרות ימשיכו להיאנס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/9/08
  13. Gass12 Member

לא מדוייק.
    תקופת המאסר במה שמוגדר "מאסר עולם". הינה נגזרת של החלטת נשיא המדינה.
    לאחר תקופת מאסר בת מספר שנים. הנשיא קוצב את העונש דהיינו מגדיר את תקופת המאסר במספר
    שנים. אז ורק אז האסיר נכנס למסלול של אפשרות לחופשות וכמובן אפשרות לניכוי שליש על פי המלצת
    וועדת השחרורים.
    אופציה נוספת היא כמובן חנינה המוענקת על ידי הנשיא.
    בד"כ הנשיא קוצב את העונש על 25 שנים וזה למעשה אומר 16 שנות מאסר (בנכוי שליש).

14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגד,מי אני שאקח לאדם את חייו,לא משנה מה הוא עשה,מי הוא אותו שופט? אדם שהוסמך לרצח? לא זה תפקידו של רוצח שכיר?

אני מבין את האמוציונליות שבדבר,אך הייתי מעדיף שיצא חוק שיגיד שלמחבל מתאבד(המקרה הכי גרוע לדעתי),שנתפס,ישללו ממנו זכויותו כאזרח,וכאדם בחברה,תשאר לו זכות אחת בלבד וזו הזכות לחיות,בתא מבודד,בלי חברה,בלי זכות ליצור קשר עם העולם החיצון,בלי זכות לערער ובלי זכות להוציא אפילו מילה מהפה,עם האוכל המינימילי שידרש למען החזקתו בחיים.אם ייבחר לא לאכול ולהתאבד,הרי שהוא ברשות עצמו.

15. צחי לייבמן Member

השאלה צריכה להיות מי הוא אותו רוצח או אנס או מחבל שיקח חיים של בנאדם אחר?
    לאחד שעושה דבר כזה לא מגיע לחיות בכלל.