עברנו שליש, זמן לסיכומים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏6/12/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני התלבטתי בין השתיים וללא ספק שללחמן מגיע את כל הקרדיט בבניית הקבוצה. אבל בחרתי בניצן שירזי כי עדיין בני יהודה מקום 2 נקודה ממקום ראשון וסכנין מקום 8 עם 4 נקודות מהקו האדום.

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש בזה משהו, ריינמן, ככה זה בדר"כ קורה לגיא לוי בשנים האחרונות, אין לו מזל, ועד שהוא הגיע לקבוצה וחיזק אותה בתבונה (להזכיר שהוא הביא גם את דומב ועוד כמה שחקנים) והעתיד היה נראה טוב פתאום נגמר הכסף וחוץ מדומב לדעתי רק הוא נזרק ויושב עכשיו בבית, לדעתי הוא מאמן טוב חסר מזל (הפועל חיפה-רובי שפירא למשל).
    את הסיכום שלי אני אביא מחר.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה עניין של מזל..אבל לא רק..כבר 3 שנים שהוא כל פעם מסתבך עם הנהלה אחרת..מזל רע?יכול להיות..אבל מצד שני צריך שתיים לטנגו..

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן השליש - התלבטות בין לימה לבן לוז, בסופו של דבר בחרתי בבן לוז שלוקח את בני יהודה כמעט לבדו על הגב שלו לצמרת הגבוהה.
    ללוז יש כבר 5 שערים ו4 בישולים והוא השחקן הטוב ביותר השנה בבני יהודה(בלי לשכוח את שאר השחקנים של בני יהודה שנותנים עונה נפלאה).
    קבוצת השליש - בלי שום ספק, בני סכנין.
    שנה שעברה המאמן שלהם התפטר אחרי העליה בגלל שלטענתו לקבוצה אין סיכוים לשרוד בליגת העל.
    סכנין מוכיחה אחרת, הייתה בסיבוב החולף הקבוצה הטובה בליגת העל למרות שלזכותה יש את התקציב הנמוך בליגת העל, רק נאביות וחולשה בהגנה מנעו ממנה לסיים במקומות 1-5.
    מאכזב השליש - התלבטות בין שניים, סלים טועמה וגל אלברמן.
    מאלברמן ציפו השנה להנהיג את פתח תקווה ולהצעיד אותה לצמרת, הוא נכשל בזה, אבל אני בחרתי דווקא בסלים טועמה כמאכזב השליש.
    ציפו מטועמה להיות אחד מהשחקנים המובילים בארץ, להוביל את פתח תקווה לצמרת הגבוהה ולבלוט בקבוצה שנחשבת אפורה.
    טועמה נכשל בזה, הוא שותף ב9משחקים, כאשר ב7 מהם הוא פתח ובשתיים נכנס כמחליף, התרומה שלו היא 2 בישולים ו0שערים, תרומה עלובה של טועמה, שפתח תקוה חיבת אותו בהמשך הליגה טוב כדי לרוץ גבוהה.
    הקבוצה המאכזבת של השליש לדעתי, מכבי פתח תקווה.
    הביאו רכש שאמור היה להביא תוצאות, טועמה, תקווה ודוברובין, שביחד עם שחקנים שהיו בקבוצה בעונה שעברה כמו אלברמן, סולי צמח, קובי רפואה, אנסומבו ועוד היו צריכים לסיים ב1-6 לפחות, כרגע הם במקום ה9, רק 4 נקודות מהקו האדום, מאכזב.
    אם לפחות הם היו משחקים כדורגל התקפי ושמח עוד הייתי מבין, אבל לשחק כל כך אפור עם סגל כזה זה באמת אכזבה גדולה.
    השחקן המפתיע של השליש - גבריאל לימה.
    הפתעה אדירה תוצרת ברזיל.
    4 בישולים, 4 שערים, כל משחק לחימה בלי פשרות וכדורגל נהדר, כל אלה בתוספת לחוש הבקעה נהדר מזכים אותו ללא ספק בתואר השחקן המפתיע של השליש, פשוט נהדר, רוח חדשה לליגת העל, אחד מהסיבות ללמה כדאי לצפות בליגת העל וללכת למשחקים בליגת העל, בשביל שחקנים כאלה קונים כרטיס למשחקים.
    המועמד שלקח אצלי מקום שני בקטגוריה הזו היה גם הוא מברזיל,גוסטבו בורקולי, שהוא מלך שעריה של אחי נצרת ומלך הבישולים של נצרת, עם 3 בישולים ו2 שערים, גם כשהוא לא כובש או מבשל הוא בונה את ההתקפות של השערים, הוא הבורג המרכזי בנצרת, ופשוט כיף לראות אותו עם הכדור.
    הרכש המצטיין של השליש - חיים רביבו.
    קשה לקרוא לו רכש, אבל עדיין, נכנס לקטגוריות השחקנים שנמצאים ברמה מעל הליגה שלנו(שחקנים כמו רוסו), בהחלט מספק את הסחורה באשדוד, ואם כולם היו תורמים חצי ממה שהוא תורם, היום אשדוד הייתה הרבה יותר גבוהה בטבלה.
    הרכש המאכזב של הסיבוב - עזבו רגע את דוארטה ואת לופז, אני לא בוחר בהם לשחקני הרכש המאכזבים של הסיבוב, מהסיבה הפשוטה, לא ידענו למה לצפות, בניגוד להם, הרכש המאכזב הוא שחקן מוכר, שציפו ממנו להרבה, וקיבלו ממנו מועט.
    הרכש המאכזב של הסיבוב לדעתי הוא יוסי אבוקסיס.
    ציפו ממנו להוביל את אשדוד למקומות 1-3, ציפו ממנו להמשיך להיות אחד מהקשרים הטובים בארץ, ומה שקיבלו ממנו זה יכולת גרועה שלא מתאימה לשחקן ברמתו.
    בספרות יש סיפורים, שבהם משתמשים בדמות מסוימת כדי "להאיר" באור חיובי דמות אחרת, כדי לשבח את אותה דמות, נראה עד עכשיו, שכאילו אבוקסיס הוא דמות כזאת, דמות שנועדה "להאיר" את דמותו של חיים רביבו,להגדיל את מעמדו של רביבו.
    כי ככל שעובר הזמן, רואים לאור האפרוריות של אבוקסיס את הדומנטיות והיכולת הנהדרת של רביבו, ואי אפשר שלא להשוואת בין שני הרכישות.
    אחת הייתה הרכישה של המחזור, השנייה הרכישה המאכזבת של המחזור.
    מאמן השליש - ניצן שירזי.
    אף אחד לא ציפה שבני יהודה תסיים בצמרת, אבל היא מוכיחה אחרת, הרבה בזכות המאמן הצעיר והמוכשר הזה שלקח את המושכות ומוביל אותה בינתיים לעונה מצוינת.
    המועמד השני אצלי היה קשטן, שמצליח עם קבוצה כל כך חלשה להגיע איכשהו לצמרת, הסיבה שהוא לא נבחר הייתה שלמרות המצב הכלכלי הקשה, הוא זה שבחר את השחקנים שמשחקים כרגע מהאופציות הכלכליות שהיו לו, ולכן יש לו חלק גדול ביכולת של הפועל ת"א.
    לא בחרתי כמו הרבה את אייל לחמן, בגלל מיקומה של סכנין.
    סכנין באמת הקבוצה הטובה בליגה עד עכשיו, אבל מה שמאפיין אותה עד עכשיו זה נאיביות, נאיביות שהמאמן היה חייב לפתור כבר בתחילת העונה.
    לדעתי עם מאמן אחר, סכנין הייתה היום בצמרת, לא יתכן שכל משחק נראה נאיביות כל כך גדולה של סכנין, פעם אחת שלחמן היה מיצב אותם הם היו מבינים שהם צריכים להפסיק לחלק נקודות במשחקים שהקבוצה השנייה לא מגיעה לרבע מהיכולת של סכנין.
    משחק השלישי - אני משוחד, אבל ה3-1 של הפועל ב"ש בבלומפילד.
    כדורגל טוב, שוטף, הרבה גולים, הקרבה, הפתעה לא קטנה, משחק שמנוגד לאפרוריות של הליגה שלנו.
    המשחק השני היה התיקו 2 בין סכנין למכבי ת"א ברמת גן, היה משחק נהדר, מלא תהפוכות ושיאים.
    האירוע המרכזי של השליש - אבי נימני עובר לבית"ר.
    הכוכב הכי גדול של מכבי בעשור האחרון ובין הגדולים אי פעם אצל מכבי, מלך שעריה בכל הזמנים, הסמל הכי גדול בכדורגל הישראלי זה שנים, כל אלה לא הפריעו ללוני וקלינגר לזרוק אותו באופן מבזה ממכבי.
    גם עם רצו להיפרד, יש דרך, לא ככה, כמובן שהמעבר של נימני לקבוצה כמו בית"ר מעצים את המהלך, אבל גם מעבר לקבוצה כמו אשדוד הייתה עושה את המהלך לגדול בשליש, ולדעתי, זה גם יהיה המהלך הגדול של השנה הנוכחית.
    הביזיון הגדול של השליש - הדרישה של ראשי הקבוצה להגדלת התקציב מהטוטו ולהקמת ערוץ משלהם, כאשר במידה וכל אלה לא יקרו, הם ישביתו מהפגרה הקרובה את הליגה.
    שיעשו לי טובה, שקודם ימצאו ליגה ברמה שעליה הם יבקשו עוד כסף, ואז יאימו בהשבתה.
    את הסיכום על באר שבע אני יעשה מאוחר יותר.

5. ירוק בלב Member

אני לצערי, לא יכולתי לראות הרבה מהמשחקנים,
    בגלל אותה החלטה מטומטמת של ההתאחדות שאישרו לחברת צ'רלטון להרוויח המון כסף,
    מאנשים שמכורים לקבוצה שלהם,
    ולאנשים, שגם ככה המצב הכלכלי לא טוב, וגרמו להם או לבזבזז 20 שקל בשבוע,
    או אחרי שחיכו כל השבוע לשבת ולראות משחק, אז גם את זה הם לא יכולים (כמוני).
    אבל, על זה כבר דיברנו בנושא אחר, אבל, לצערי, זאת בעיה גדולה מאוד.

טוב, אני יגיד רק דבר אחד, קבוצת השליש, השנה, ובכלל בחמש השנים האחרונות,
    זאת מכבי חיפה, הקרבוצה שהכי הביאה לנו כבוד, ונתנה לנו את השם הכי טוב של קבוצה ישראלית.

6. אלי מתחן Member

1) שחקן השליש : לדעתי בן לוז שהוא בעצם סוחב כמעט לבד את בני יהודה
    2) קבוצת השליש : בני סכנין ובני יהודה שתיהן משחקות כדורגל התקפי למרות אמצעים דלים וגם מגיעות להישגים לא רעים
    3) מאכזב השליש : עמיר תורג'מן, ב11 משחקים אפילו לא שער אחד
    4) הקבוצה המאכזבת של השליש : כל הקבוצות "הבינוניות" שחשבו לעשות השנה קפיצת מדרגה וללכת רחוק יותר
    5) השחקן המפתיע של השליש : שלומי ארבייטמן, 4 שערים ויכולת מצויינת לשחקן שזאת העונה המלאה הראשונה שלו בבוגרים של קבוצה
    6) השחקן המאכזב של השליש : אבי תיקווה, יוסי אבוקסיס, סלים טועמה כל מני שחקנים שלא מילאו בשליש הראשון את הציפיות שלהם
    7) הרכש המצטיין של השליש : בן לוז, סוחב קבוצה כמעט לבד והפך את כפיר אודי מסתם עוד חלוץ למכונת שערים
    8) הרכש המאכזב של השליש : דנטה לופז, הגיע עם ציפיות ובינתיים עומד על 0 שערי ליגה
    9) מאמן השליש : אייל לחמן מביא את הקבוצה הכי ענייה בליגה לעונה עם כדורגל התקפי ובינתיים בלי תחתית
    10) משחק השליש : בני סכנין-בני יהודה, משחק התקפי ומרתק שהסתיים עם 5 שערים
    11) האירוע המרכזי של השליש : אבי נימני מגיע לבית"ר
    12) הביזיון הגדול של השליש : המשחק האלים של מכבי ת"א

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, יש לי כמה בעיות עם כמה מהבחירות כאן, אבל שוב זאת הדעה שלי.
    אני מאוד לא מתסדר עם הבחירה של דוידוביץ' לשחקן השליש, וזה בגלל שלדעתי הבחירה נעשתה בגלל הרבה דברים שלא קשורים לליגה שלנו.
    דבר ראשון, בגלל שאואט עמד לחיפה בשנה שעברה, ברגע שעומד לחיפה שוער טוב הוא ישר מוכרז כשחקן הטוב ביותר בליגה.
    דבר שני, הרבה לא יודעים למתוח את הגבול בין אירופה לליגה.
    בגלל המשחק נגד ולנסיה, הרבה ישר אומרים שדוידוביץ' נותן השנה עונה מופלאה, למרות שזה רחוק מהמציאות, בליגה הוא טוב, לא יותר, ולדעתי הבחירה בדוידוביץ' הייתה הרבה בגלל המשחק בבסטיה מול ולנסיה, אתם צריכים להבין, שחקן השליש צריך להיבחר על יכולתו בליגה בלבד,בלי קשר לאירופה.
    לכן, דוידוביץ' לא היה השחקן הטוב ביותר בשליש הנוכחי, ולמעשה, אני בספק עם הוא היה השוער הטוב ביותר בשליש.
    וגם עם הוא היה(למרות שלדעתי קונרפיין היה יותר טוב), ההבדלים בינו לבין קורנפיין ואלימלך הם לא כאלה גדולים, לעומת זאת, התרומה של לוז ולימה למשל, לקבוצות שלהם, גדולות בהרבה מהתרומה שלו, ולכן, לדעתי, אין לו מקום כשחקן השליש, לצערי הוא גם לא ב3 השחקנים הטובים בשליש מבחינת יכולת.
    עוד בעיה שהייתה לי, לבחור את בן לוז כהפתעת השליש?
    מה כי בחרת את דוידוביץ' לשחקן השליש וידעת שזה מגיע לבן לוז אז ניסת לדחוף את בן לוז לקטגוריה אחרת?
    איך שחקן שהיה מלך שעריה של הפועל ת"א בעונה שעברה יכול להיות הפתעה?
    נכון, ציפו ממנו לעונה טובה והוא נותן עונה מצוינת, אבל הפתעה?
    הפתעה זה לימה, זה בוקולי, לא בן לוז שמוכר לכולנו כשחקן טוב.

ועכשיו נעבור לבני, אני מצטער בני, אבל מנקודת מבטי, הבחירות שלך היו מאוד משוחדות.
    נתחיל מקורנפיין, שוב, נכון שהוא היה השוער הטוב בסיבוב, אבל הוא עדיין לא התקרב בתרומה או ביכולת ללימה ובן לוז המצוינים, הסיבה היחידה,לדעתי, שבחרת אותו, כי הוא היה אור בקצה המנהרה בחושך של בית"ר, אבל מה לעשות, הליגה שלנו לא מתחילה ונגמרת בבית"ר, אלא כוללת עוד קבוצות, שהשחקנים שלה היו משמעותים הרבה יותר.
    ושוב גם כאן, קורנפיין לא נכנס לשלוש השחקנים הטובים של השליש.
    נמני, השחקן המפתיע של השליש?
    למה מה הוא עשה?
    שיחק שלוש משחקים וכבש שער אחד, והספיק להחטיא פנדל, כל שחקן אחר שהיה מקבל את מה שקיבל היה תורם אותו דבר, היה כובש את הפנדל ולא כובש בשתי המשחקים, בסופו של דבר אותה סטיסטיקה.
    נכון שהמהלך שבו נזרק נימני ממכבי היה המהלך של השליש, אבל בשביל זה יש את הקטגוריה "המהלך של השליש".
    אני מבין שזה היה רגע חשוב בשבילך, אבל עדיין, זה לא אומר שמגיע לנימני הפרס, את מה שכתבת על נימני בקטגוריה של "השחקן המפתיע" היית צריך להכניס בקטגוריה של "האירוע המרכזי של השליש", אם כל הכבוד לנימני, הוא לא יכול ולא צריך להופיע בקטגוריה של השחקן המפתיע, בחירה בו לקטגוריה זו עושה אבל עם שחקנים כמו לימה, בטורינה, בוקולי ואחרים.
    לסיום, השינאה אצלך מדברת.
    חיפה כקבוצה המאכזבת של הסיבוב?
    נכון שהיא לא הייתה הטובה בליגה, אבל היא סיימה במקום הראשון.
    אולי גם אתה התחלת להאמין שחיפה ברמה מעל הליגה ושהיא תקח אליפות בהליכה, אבל כבר אמרתי, כמו בעונה שעברה, עדיין לא הגענו לזה בליגה לכדורגל, הליגה מתוחה ותהיה ככה, ולכן לשים את חיפה כקבוצה המאכזבת של הסיבוב כשהיא במקום הראשון(מה שאפילו אוהדי ההצלחות הכי גדולים שלה לא עושים) זה פשוט טעות.

כמעט שכחתי, איך אפשר בלי:
    " טוב, אני יגיד רק דבר אחד, קבוצת השליש, השנה, ובכלל בחמש השנים האחרונות,
    זאת מכבי חיפה, הקרבוצה שהכי הביאה לנו כבוד, ונתנה לנו את השם הכי טוב של קבוצה ישראלית."
    מה נעשה, חייב לבוא איזה אוהד חיפה ולהוכיח את הבורות שלו.
    הקבוצה הכי טובה בחמש שנים האחרונות? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    חבל שלא אמרת ב25 שנה האחרונות, הקבוצה שהכי הביאה לנו כבוד ונתנה את השם הכי טוב של קבוצה ישראלית, עזוב שכתבת את זה ברמה שילד בכיתה א' כותב(אני בטוח שאתה בגיל 12-13)אלא שאתה מתעלם מדברים אחרים כמו הצלחת הפועל ת"א באופ"א, בכל מקרה אני לא מבין איך גודלה של חיפה או יכולתה בחמש שנים האחרונות קשורים לדיון, במיוחד שחיפה לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר בשליש הנוכחי.
    למה אמרת את כל השטויות בקשר לחיפה?
    סתם כדי להגיד כמה חיפה גדולה?
    פעם הבאה תנסה לקשר בין הנושא לבין מה שאתה אומר...

8. AFC Member

אני מסכים איתך בקשר לדוידוביץ' וההתבטאות האומללה של אוהד חיפה. לא צריך בכלל להתייחס לדברים כאלה לדעתי, ברור שאין בין האמירות הללו והמציאות שום קשר.

התרומה של קורנפיין היתה אדירה. בכל משחק הוא הציל את בית"ר פעמים רבות מתבוסה צורבת. קורנפיין הוא הסיבה היחידה שבית"ר העונה נמצאת בליגה העל ושאני מאמין שבסוף השנה אנחנו גם נישאר בליגה הזו. לוז ולימה גם היו מצוינים, אבל אני חושב שהם צריכים להיות במקום השני והשלישי בהתאמה.

אמרתי זאת כי פשוט לא מצאתי שחקן מפתיע אחר. לימה? בטורינה? מה פתאום! שנינו לא הכרנו אותם ולא יכולנו לצפות לתרומה מסוימת מהם כך שהם לא הפתיעו בכלל. הקטגוריה הזו בשבילי יכולה להיות גם על משחק אחד - מי ציפה לשער של נמני באותו המשחק? לכזו מנהיגות? לכזה משחק אדיר שהיה בהשראתו?

כן, חיפה היא הקבוצה המאכזבת ביותר לדעתי. הירידה מהיכולת שלה בשנה שעברה ליכולת השנה היא עצומה... לא הסתכלתי על ההצלחות שלה אלא על היכולת. ניצחונות עלובים, איבוד נקודות מול קבוצות מסכנות וכו'. הליגה הזו היא פשוט התנאי האידיאלי עבור שליטה מוחלטת של חיפה אבל הם פיספסו בגדול. וכן, לדעתי זה מאד מאכזב.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום השליש שלי:
    שחקן השליש שלי הוא גם בן לוז שעושה בבני יהודה את ההבדל בין קבוצת התחתית הנצחית שנאבקת בצד הלא נכון של הטבלה לקבוצת מרכז טבלה-צמרת כזו שעושה בעיות לקבוצות הגדולות, בן לוז מבקיע הרבה העונה יחסית לקשר ויחסית לעונות האחרונות והוא מבשל ויוצר מהלכים יפים, ניתן לומר שהוא מעורב כמעט בכל השערים של קבוצתו, ואני בטוח ששתי התל אביביות תופסות את הראש שזרקו אותו, וששתיהן והירוקים מחיפה ינסו להביאו בעונה הבאה, כשלדעתי הוא גם יחתום באחת משתי התל אביביות.
    קבוצת השליש: קבוצת השליש לא חייבת להיות הקבוצה הטובה של השליש (הרי בשביל זה ישנה הטבלה), ולכן קבוצת השליש שלי היא בני סכנין, שרק עלתה ליגה אבל משחקת כדורגל מהיר ויפה, לפחות יותר ממה שהיה אפשר לצפות מהופעת הבכורה בליגה הבכירה, ועוד לקבוצה עם תקציב כה קטן. סכנין לא עושה בונקר נגד קבוצות גדולות (אולי נגד מכבי חיפה הם הסתגרו אבל גם תקפו) ותמיד חושבים על הבקעה כשיש להם התקפה די אטרקטיבית: אסולין ולימה ורפי כהן והקשר הקרואטי באגף ימין שהוא בכלל לא רע.
    הקבוצה המאכזבת: מכבי פ"ת היא הקבוצה המאכזבת לדעתי: טועמה ואבי תקווה נחשבים לשמות גדולים בכדורגל הישראלי (וחבל) ודבר זה העלה את הציפיות ממכבי פ"ת לשחק כדורגל אטרקטיבי ויפה, אך דבר זה לא ממש קרה. מכבי פ"ת אולי משחקת כיום את הכדורגל המשעמם בליגה (למרות שיש להם תחרות על כך מצד מספר קבוצות), והרי זה מה שחשוב. גם המיקום בטבלה הוא נמוך בהרבה ממה שהלוזונים ציפו.
    השחקן המפתיע: טוב, מה אני אגיד, כבר לא כל כך מפתיעים אלא מוכרים אבל היו להם העונה רגעים יפים, כוונתי למאור מליקסון שאמנם יאלץ לעמוד בצל של עזו ונימני עד סוף העונה הקרובה לפחות, אבל הוא מראה ניצוצות של שחקן עם עתיד יפה,והשחקן השני הוא שי בירוק, שכבש העונה יותר ממה שכבש בכלל הקריירה בבוגרים בליגה, משחק לא רע באגף ימין ואפילו הבריק פעמיים אתמול מול ולנסיה. קשה להגיד על שחקן שכבר שיחק באייאקס ונבחן בטוטנהאם שהוא מפתיע אבל אני חושב ומקווה שזו עונת הפריצה שלו בכדורגל הישראלי ושרוני לוי לא ייבש אותו.
    השחקן המאכזב: מצטער... דנטה לופז. כמה שהגנתי עליו, כמה שקיויתי שהוא עוד יבריק, אפילו אחרי הגול באליפות בדובאי אפילו אני כבר סקפטי- הביאו אותו בכזה רעש, לגבי בריטס עוד התלבטו אבל אותו החתימו לפני שהגיע לארץ, וזה כמובן הגדיל את הציפיות, וכגודל הציפיות גודל האכזבות.
    רכש מצטיין: בלי להרחיב, הקרואטי של סכנין וארצג מפ"ת היו הרכישות שהכי השפיעו לטובה על הקבוצות וזה מספיק, למען האמת הבנתי שגם השוער של סכנין קומוקו לא רע. על עזו ונימני נדבר בסיכום השליש השני.
    רכש מאכזב: טאובר השוער של נתניה פשוט אפס, דנטה לופז נכנס גם כאן בקטגוריה, וחוברים לו תקווה וטועמה בפ"ת.מיידן ממש על הקצה לדעתי ובגלל שיש לו חברה פצצה ניתן לו עוד צ'אנס http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    מאמן השליש:עזמי נאסר. סתם. איל לחמן על כך שהרים את סכנין עם לא מי יודע מה כסף וגרם לי ולעוד כמה שרשמו פה לשים את הקבוצה וחלק משחקניה בקטגוריות החיוביות כאן.
    משחק השליש- מבחינת מה שקרה על כר הדשא ה 3-3 בין אשדוד להפועל ת"א, היה שם הכל עם אקסטרה דרמה, משחקים שכיף לצפות בהם. מבחינת היציע- מכבי חיפה מארחת את מכבי ת"א, כשלמרות ההפסד שלנו התענגתי על התצוגה של שני הקהלים (בעיקר ניצן ששמעתי אותו צועק הכי חזק, סתם, הוא פשוט התקשר אליי) עם שירה קונפטי דגלים ואבוקות בגשם השוטף שירד (על מי שלא ישב ביציע הכבוד למשל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).
    האירוע המרכזי: גם אני אלך עם המעבר של נימני לבית"ר. הסיבות ברורות.
    ביזיון: בשתי מילים: צ'רלטון, התאחדות.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיכום שלי להפועל באר שבע-
    מה שאפיין את באר שבע בשליש הראשון זה חוסר יציבות משכנע.
    לצד תצוגות מצוינות(4-0 על אשדוד, 3-1 על מכבי בבלומפילד) היו תצוגות חלשות(3-0 מול הפועל בבלומפילד, 1-0 בנתניה).
    החוסר יציבות היה גם במשחקים, המחצית הראשונה במשחק מול בית"ר י"ם העונה הייתה מעולה, אחת מהטובות בשנים האחרונות, ורק תצוגה ענקית של קורנפיין נתנה לנו לרדת ביתרון מינמלי של 1-0 במחצית.
    במחצית השנייה החוסר יציבות בא לידי ביטוי, משחק נרפה ולא משכנע, שכמעט גרם לבית"ר החלשה להבקיע מולנו, עד שהתעורננו בדקה ה70, חזרנו שוב לשחק כדורגל טוב, ושוב קורנפיין הציל את בית"ר, ניצחנו 2-0 אבל ההבדלים ברמות בין הדקות בלטו היטב.
    ככה גם מול חיפה בקריית אליעזר, 10 דקות מצוינות, שתפנו את המגרש, כבשנו שער, וחיפה נראו חסרי אונים, ואז 20דקות של יכולת לא משכנעת, חיפה כבשה ונגמר הסיפור.
    חוסר היציבות כאמור מתבטא בתקופות, בתחילת העונה 3 ניצחונות מ4 משחקים, ואז תקופה חלשה, ושוב סיומת טוב.
    בעקבות הסיבוב וסיומו יש הרבה אופטימיות, הרבה תקוות, ואין סיבה שהיכולת הטובה לא תמשך בסיבוב השני.

המצטיין: יפרח.
    בתחילת השנה הרבה אנשים(כולל אני) דיברו על יניב אלול כבלם המועדף מבין השניים(אלול את יפרח), אבל יפרח הוכיח אחרת, ביכולת מעולה ובהיותו נקודת אור בהרבה משחקים, הוא הבטיח את מקומו בהרכב ואף את מקומו בנבחרת האולמפית של ישראל, כבונוס הוא היה השחקן הטוב והיציב בקבוצה מתחילת העונה.

המאכזב:
    חליבה או בונפלד,חליבה או בונפלד, ממש קשה לבחור, אני אקח את בונפלד דווקא, נעלם לגמרי בשליש הזה, וחבל, אנחנו חיבים אותו בכושר טוב לקראת המשך השנה.

המשחק הטוב ביותר:
    פשוט, מאוד פשוט.
    1
    2
    3
    שלושער גדול של אופיר חיים עם משחק הקרבה ענק של באר שבע נותנים לבאר שבע ניצחון ענק על האלופה מכבי ת"א בבלומפילד.

המשחק הגרוע ביותר:
    בבלומפילד מול הפועל ת"א.
    כאשר משחק ההפסד מול נתניה בנתניה מתחרה איתו על התואר, אבל המשחק מול הפועל ת"א לוקח, ובגדול.

הביזיון:
    הקהל , ההנהלה, בחירת הזרים ואלי זינו.

ולסיכום :
    גוטמן עוד יהפוך את הקבוצה הזאת לקבוצה של ווינרים.
    תרשמו, מחזור 25 אנחנו מוליכים את הטבלה.

11. חובב הליגה הספרדית Member

תקשיבו חברים יש לי הצעה לרעיון ומכיוון שיש כבר דיון לסיכום השליש, לא אפתח חדש אלא אציע את זה פה במקום!

נעשה מערך רגיל של 4-4-2
    וכל אחד יכתוב את הנבחרת שלדעתו הייתה השחקנים היו הכי טובים בליגת העל למשל אני יתחיל:

שוער: דבידוביץ'
    מגן ימני: פנסטיל
    מגן שמאלי: אלירן דנין
    בלמים: בן חיים ובנאדו
    קשר ימני: רוסו
    קשר שמאלי: זנדברג
    קשר מרכזי: צרפתי
    קשר התקפי: רביבו
    חלוצים: אודי ולימה/ארביטמן

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה התגובה הקודמת שלך...אתה צודק ב-100 אחוז..
    בני אני לא מבין איך שחקן ששיחק 3 משחקים וניצח רק במשחק אחד יכול להיות הפתעת הסיבוב...

לא מבין איך שחקן של קבוצה שנמצאת מתחת לקו האדום הוא שחקן הסיבוב[ועוד לפני בן לוז ולימה...]

ולא מבין איך קבוצה שהיא נמצאת במקום הראשון היא המאכזבת של הסיבוב..אפילו שהיא לא משחקת כדורגל יפה.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי, נבחרת הסיבוב שלי -
    שוער: איציק קונפיין(בית"ר י"ם)
    מגנים: פנסטיל(מכבי ת"א) ועזוז(בני יהודה)
    בלמים: עוז יפרח(הפועל באר שבע) ואדריאן דן גמאן(בני יהודה).
    קשרים: ברוך דגו(מכבי ת"א), חיים רביבו(מ.ס אשדוד), רוסו(מכבי חיפה), בן לוז(בני יהודה).
    חלוצים: לימה(בני סכנין) ואופיר חיים(הפועל באר שבע).

מחליפים -
    שוער: ניר דוידוביץ'(מכבי חיפה)
    מגנים: איסמעיל עאמר(מכבי פתח תיקווה).
    בלמים:מגאמדוב(מכבי פתח תקווה).
    קשרים: מטה בטורינה(בני יהודה), דיוגו סיסטון(הפועל באר שבע), גוסטבו בוקולי(אחי נצרת), גיא צרפתי(מכבי נתניה).
    חלוצים: כפיר אודי(בני יהודה), שלומי ארבייטמן(בית"ר י"ם).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/12/03
  14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סילחו לי שאני מוסיף משהו מהשליש השני של העונה אבל אחרי היום גם חברה שלו לא עוזרת לו והוא כן רכש מאכזב.

15. חובב הליגה הספרדית Member

מישהו יכול להביא תמונה של חברה של מיידאן שמדברים על זה כל כך?!