סקר השבוע - שחקן השנה 2010

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏27/12/10.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שווינשטייגר, מולר, לאם, ואן בומל, קלוזה ואוליץ' היו מרכיבים מכריעים בהשיגים שלנו, אך אין ספק שרובן הציל לנו את העונה לא מעט פעמיים בכל החזיתות והוא בלט יותר משווינשטייגר בהנהגת הקבוצה. יותר מלגיטימי לומר זאת והדבר גם הוא כמעט והדעה המקובלת בעולם. זה שרובן מחוץ לחמישיה שלך ואתה חושב שנורי שאהין עשה דברים יותר גדולים, אז אולי האכזבה ממך קצת יותר גדולה. כישרון גדול בהחלט, אך יותר מרובן הוא לא עשה בחיים וזה נכון לטעמי לגבי כל אחד אחר ברשימת "הזוכים" שהעלת.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלעון, הסברתי לך כבר למה רובן לא נכלל בחמישיה, מהסיבה הפשוטה שהוא לא נכלל בחלק גדול מהפקטורים שהם המדד בשבילי.
    שחקן העונה כן, אני יכול בהחלט להבין, אבל שחקן השנה?
    במונדיאל הוא לא ממש היה קיים, העונה הוא בכלל לא שיחק. ושוב הטופיק נקרא שחקן השנה! שנה!
    כל אלו מסבירים למה רובן לא נכנס אצלי לחמישיה. למרות שאין לי ספק שאם הוא היה כשיר העונה הוא כן היה נכנס, אבל אני לא שופט שחקנים על פי חצי נתונים, ככה גם קקאו או טרש יכלו להכנס לרשימה.

למה שהאין? השחקן סוחב על גביו את דורטמונד ולא רק מהעונה הנוכחית אלא גם אשתקד. לפי נתוני אתשקד רובן אכן מעליו, אבל העונה?
    ובכלל האישיו הוא שוינשטייגר או רובן, אני חושב שכל קבוצה בעולם אולי חוץ מברצלונה היתה מעדיפה בעיניים עצמוות את בסטי על רובן ולמה? כי שחקנים מהסוג שלו זה נדיר.
    מעבר לזה התרומה של שוויני זה מעבר לדפי הסטטיסטיקה.
    נכון שבליגת האלופות השנה רובן הוציא את באיירן מהקבר, בליגה לעומת זאתי אני חושב ששוייני תרם יותר ממנו לבאיירן. שוויני הוכיח את עצמו בנבחרת כשחקן הכי חשוב שהיה ללאוו וגם העונה ולמרות העונה הבינונית של באיירן עד כה בסטי הוא ההבדל בין באיירן חלשה לבאיירן שלמרות סיבוב בינוני נכנסת לחמישיה הראשונה.
    אני אומנם מרגיש כמו רדיו שבור שחוזר על הדברים שלו, אבל ראינו מה שחקנים כמו רובן או מסי שווים שהם יוצאים מהקבוצה שלהם, ומאידך ראינו את התרומה של צ'אבי, אינייסטה או שוונשטייגר גם במדי הנבחרות.

פרט לליגת האלופות אשתקד אין לרובן מה למכור מול שוויני, מולר, שהאין או אוזיל ואני חושב שאת זה גם הסטטיסטיקה תוכיח לך.

אני מקבל את הדיעות שלך ושל דני, בשבילי זה יותר מדי אבל גלורי האנטרס ופחות כדורגל פרופר.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

במה הסטטיסטיקה של שוויני הייתה מעל זאת של רובן? אולי אתה מתכוון שההפך.
    גם אני חושב ששויינשטייגר שחקן חשוב בבאיירן, אני רוצה אותו בעתיד הקרוב בבאיירן יותר מאשר את רובן, שלא תבין לא נכון, אבל מה שרובן עשה עם באיירן השנה בצ'מפיונס ובגביע היה לכל אירופה לראות ולהתרשם ולהתפאר.

לא זוכר מתי שחקן מהבונדסליגה היה מועמד לשחקן השנה\עונה באירופה בשנים האחרונות. אולי מאז אפנברג, באלאק של 2002 ואוליבר קאן של אותה שנה, לא היה לנו כמה שנים טובות מועמד לתואר הנכבד. רובן שם את באיירן שוב על המפה עם ביצועיו והיה למועמד, לא קלוזה ולא שוויני. גם אם לא שיחק בארבעת החודשים האחרונים זה עדיין שם אותו בפער ניכר לפני כולם בגרמניה לטעמי בתחרות הקטנה שיצרנו כאן שנקראת "שחקן השנה".

במונדיאל הוא גם היה טוב, אולי רק שני לשניידר אבל עדיין טוב מאוד. המונדיאל הוא רק שלושה שבועות אחרי הכל, לא חצי שנה ולא שנה. ההישגים שלו בבאיירן כבדים מספיק כדי שנקדיש לו את השנה כולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

זכותך לחשוב גם שואן בוייטן שחקן השנה, אין לי בעיה. אני אשאר עם דעתי ברשותך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/10
  4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זכותך, אבל למונדיאל הוא ממש לא הגיע. אולי החברים ההולנדים יתקנו אותי אבל קיבלתי את הרושם שהוא ממש לא השפיע על המשחק ההולנדי, לא לטוב ולא לרע.

קיצר ויכוח עקר, אני מחשיב את הכל השנה, אתה רק חצי, הכל בעייני המתבונן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אבל חתיכת חצי שנה... בשבילנו זה כמו 5 שנים. בכל מקרה אני איתך פה, הכל בעייני המתבונן. זה דיון נחמד למען האמת לסוף שנה ושתבוא הלוואי עוד אחת כזאת. שנה טובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

6. dudi Member

אני לא מדבר על חצי עונה, אלא יש כמה דקות מסויימות שרובן עשה מה שאף אחד מהאוברייטדים המועמדים לשחקן השנה בעולם לא עשה, ולא יעשה אז רק על הדרות המופלאות(השער בפיורה, הסלאלום מול שאלקה, והשער באולד טראפורד ששם את הכדורגל הגרמני בטופ) שרובן הביא לכדורגל שלנו מגיע לו התואר!!

7. 100%Bayern Member

אני פה עם הבחור... שהביא במו רגליו את הגביע... בזכותו והרבה בזכותו הביא את האליפות (ולא נשכח גמר ליגת האלופות) ללא ספק ההצלחה של העונה... ציפו וקיוו ממנו כל כך הרבה והוא לא אכזב.. איך אפשר שלא לבחור בו?

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

9. aloneli Member

אריאן רובן!!!

עזבו את זה שהוא פירק את הליגה הגרמנית במו רגליו,סוף סוף הגיע שחקן בעשור האחרון שעשה מקבוצה גרמנית אימפריה גם באירופה!!

שחקני דורטמונד באירופה השתינו במכנסיים,אוזיל היה הכוכב של ברמן,במונדיאל הוא היה עוד שחקן טוב כך גם בריאל.
    שחקני באיירן-רובם היו טובים אך לא השפיעו כמו שרובן השפיע על המשחק.
    נוייר ממשיך להיות מספר אחד בגרמניה בתפקיד השוער אך עדיין לא שינה כמו רובן.

בקיצור אז מה אם רובן היה פצוע חצי מונדיאל וחצי עונה הוא לא שיחק,בכל זאת איך שלא נבדוק את זה הוא שחקן השנה בגרמניה.אתם רוצים תבדקו את זה לפי נקודות על כל הישג אישי של שחקן,או שאתם בודקים לפי כמות משחקים-אם זה כך אז יכול להיות שלא מגיע לו..

10. Yotam Member

לפי מה שאמרת הוא היה פצוע חצי עונה, אז איך אתה רוצה לתת לשחקן כזה תואר כזה.
    בחמישייה הראשונה הייתי נותן לבאריוס שבעונה אחת נתן כמות גדולה יפה ולסהאין שמוביל עכשיו את דורטמונד למקום הראשון ושנה שעברה שעזר לה להתמקם במקום החמישי, ובכל זאת, הוא מנהיג אמיתי ולדעתי בקיץ הוא יימכר לאיזה קבוצה בכירה באירופה.
    מולר נתן עונת פריצה מטורפת, שווינשטייגר כהרגלו מנהיג את באיירן, רובן היה נהדר עד שנפצע ודז'קו הפציץ בעוד עונה כאשר הוא מראה יציבות והוא אחראי על הרבה מהגולים של וולפסבורג.

11. dudi Member

תראה לא מדובר על החצי שנה זה מאד פשוט - באוסף של 30 40 דקות רובן מקבל את שחקן העשור לא רק העונה..

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מה עשור? המאה!

בכלל מי זה שוויני? מי זה מולר? מי זה באיירן?
    אני מציע לשנות את שם הקבוצה לרובן מינכן...

גלורי, גלורי

13. dudi Member

אוהב אותם לא פחות ממנו(אפילו יותר), אבל אדוני מה לעשות לפרקים הראה שיש לרונאלדו\מסי הרבה מה ללמוד ממנו, וכישף את באיירן למרחק פסיעה מתהילת עולם(וגם את הולנד שבשעריו, ובעוד ס"מ יחיד כמעט והיה אלוף עולם ראוי!), עשה דברים בלתי רגילים שמביאים לו את תואר שחקן העשור(מאז אולי קאן 2001!).

14. yocki land Member

הלו חברה', גם אני מת על רובן אבל לא להיסחף... באיירן היא באיירן היא לא שחקן מסוים בתוכה... הזהות של המועדון הבאווארי שלנו היא לא אריאן רובן.

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רובן לא שחקן העשור והוא לא באיירן מינכן, אבל כן היה שתי דרגות מעל כולם השנה בקבוצה.

בכל מקרה כולם כאן צריכים לקחת בחשבון שאת הניסים שהוא חולל בעונה שעברה, סביר להניח שהוא לא יעשה השנה. זאת הייתה שנה נדירה גם במונחים שלו ואחרי הפציעה אני עוד יותר פאסימי לעתיד כזה ורוד. תהנו מאותה עונה גדולה כי יהיה קשה לשחזר עוד אחת כמוה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/10