סקר השבוע: חוזה לא מוכר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏17/1/11.

 1. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  לאחרונה אנחנו עדים לטרנד חדש בכדורגל הגרמני.
  שחקנים שעומדים תחת חוזה דורשים לעזוב באמצע העונה. כאשר הם נענים בשלילה הם הולכים לתיקשורת ומייללים.

  המקרה החמור ביותר הוא ללא ספק דמבה בה. הסנגלי כבר ניסה לפני שנתיים לכפות על הופנהיים לשחרר אותו לשטוטגארט, אבל נכשל בבדיקות הרפואיות. הופנהיים למרות הזעם הסכימה לאפשר לו לחזור (עוד אחרי פציעה). החוצפן לפני חודש דרש שוב לעזוב, הפעם לאי הגשם לאימפרייה של סטוק סיטי ו....רצה הגורל הטוב ושוב היכה את הסנגלי שנכשל בבדיקות הרפואיות. עכשיו הופנהיים לא מוכנה לקבל אותו יותר חזרה ובצדק!

  גם ואן ניסטלרוי הוכיח שנאמנות זה מילה זרה לו. ברגע שהוא שמע שהאקסית שלו ריאל מדריד מחפשת מחליף להיגואין הפצוע מיהר ההולנדי לצאת לתיקשרות ולכפות על המבורג את המעבר חזרה למדריד.

  גם פרפאן הפרואני חושק במעבר לספרד וניסה להשתמש בתיקשרות הפרואנית כדי להבהיר לשאלקה שהוא מעוניין לעזוב את הגילזנקירשן.

  חוצפה או סולידריות?
   
 2. ג'ק המרטש

  ג'ק המרטש Member

  הצטרף ב:
  ‏27/8/10
  הודעות:
  144
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מחד גיסא השחקנים חתמו על חוזה והם צריכים לעמוד בו .מאידך גיסא אין מה להחזיק שחקן שלא רוצה לשחק למען המועדון,ושאין לו חשק לכבוש מטרות עם המועדון ושהוא לא רואה את העתיד שלו איתה.התפוקה של השחקן הזה תהייה מינימלית וחוסר הרצון וההשקעה שלו תתבטא בחדרי ההלבשה ויכולה להתפשט בקרב שאר שחקני הסגל .
  זה יותר מדי מורכב.במקרה של דמבה בה הייתי מייבש אותו ביציע עד הגמר החוזה שלו,ונותן לו לאכול מרורים.אבל מצד שני עדיף למכור את דמבה הזה,כי במידה והוא ישאר בקבוצה הוא ישחק במירמור ,התפוקה שלו תרד וכתוצאה מכך תג מחירו ירד ואז מכל העיניין יוצאים כולם מופסדים.המועדון מפסיד מכירתו במחיר מלא,והשחקן יורד ביכולותיו.

  *חוץ מהעיניין הזה,הזרים יכולים ללכת קיבינימט,נגדל פה דור גרמני חזק וחכם שימנף את הבונדסליגה ואת הנבחרת לגבהים חדשים [​IMG] .
   
 3. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  דנו בזה רבות והאמת היא איפשהו באמצע. גם המועדון לא יכול להחזיק שחקן מנגד לרצונו למרות החוזה. גם במקומות עבודה מסודר אחר מותר להשתחרר מחוזה (לפעמיים משלמים כנס ולפעמיים גם בלי). אם אני רוצה להתפטר מחר מהעבודה, מישהו יכול להעיז למנוע ממני?

  כמובן שזה הופך את הענף לפתוח להעברות של שחקנים ובמידה מסויימת גם לא יציב, אבל קשה לנסות למנוע את החופש של השחקן. יש חוקים מחוץ לכדורגל שיעמדו לזכותו של העובד במדינות מתוקנות.

  אני עוד חושב על ההצבעה שלי. אולי אלך על האפשרות באמצע.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/1/11
 4. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  סלע, מדברים פה על מעורבות של התיקשורת ככלי אסטרטגי כדי להשתחרר מהחוזה.
  המעשה של בה מכוער ומראה שנאמנות שווה אצלו לאפס.
  ואן ניסטלרוי הראה גם כמה שווה הנאמנות שלו.

  שאתה הולך למקום עבודה אתה לפחות מנסה לשמור על טקט ועל נאמנות. ופה ידידי אין אמת באמצע.
   
 5. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  התקשורת מתערבת היום בכל דבר, נדחפת לכל חור. כולם נעזרים בה לאינטרסים שלהם, לא רק השחקנים, אלא גם המועדונים. יש דרך למנוע את זה?

  גם אני לא אוהב חוסר נאמנות של שחקנים, אבל מה עושים עם זה? משאירים שחקן בכוח? אם לא חוק בוסמן אז השחקן ילך לגורמים אחרים ובמשפט מול המועדון הוא יזכה, כי אין למעביד זכות למנוע מהעובד לעזוב.

  ויש עדיין דבר כזה נאמן? אולי שחקנים בודדים. היה נחמד לו היה יותר, אבל זה די חלף מהענף. ואן ניסטלורי גדל במהבורג? נאמן למי הוא צריך להיות? שילך. אם רובן למשל ירצה ללכת, שילך גם הוא.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/1/11
 6. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  אז זה לגיטימי בעיינך?

  בעייני לא, הכל בעייני המתבונן. אצלי גם משחק תפקיד מתי המהלך שוחק. אנחנו באמצע העונה. המבורג לא יכולה תוך שבועיים למצא מחליף ראוי לרוד, הופנהיים חוששת להשקיע מיליונים בחלוץ שיגיע בליית ברירה.

  וכפי שאתה רואה לדוגמא אצל פרפאן, אמרו לא והוא נשאר וקיבל את החלטת הקבוצה. לפחות עד תום העונה. זה לגיטימי. לגיטמי גם לבקש פגישה עם ראשי המועדון ולבקש להשתחרר מהחוזה.
  והכי לגיטימי להביא מועדון שמוכן לשלם את הסכום שהקבוצה דורשת. כל אותם נושים הלכו לתיקשורת לפני שהיתה הצעה קוקנקרטית.

  מוריניו לדוגמא רק אומר שהוא ישמח לצרף את רוד.
  המבורג אבל לא קיבלה הצעה...
   
 7. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  מסכים. שים לב ששנינו עומדים פה די באמצע ואני עדיין לא יודע באיזה צד להיות, לכן אני מנסה להכניס את עצמי לסיטואציה. אני (או אתה) עובד במקום עבודה מסודר תחת חוזה, אך מגיעה הצעה ממקום הרבה יותר טוב עם משכורת כפולה והזדמנות של פעם בחיים בשבילך. אני ארצה להשתחרר ומקום העבודה גם לא ירצה להחזיק אותי בכוח. אם הוא ינסה, אשתמש בכל כלי שיש לי בחוק כדי לעזוב. אם למקום העבודה אין מחליף, אז הם יחפשו וימצאו עם הזמן. כך זה עובד בשוק.

  אל תרחם על המועדונים, גם הם זורקים שחקנים לפעמיים בצורה לא הולמת או מעליבים אותם בהצעות לא נדיבות כאשר אין ביקוש עליהם. גם השחקן לא נאמן יותר למועדון אך גם המועדון כבר לא נאמן יותר לשחקן ולרוב לא נותנים חוזים מכובדים לסיום קריירה. הם זורקים שחקנים לזבל כשהם יורדים ביכולת, גם שחקני בית. זה חלק מהקאפילטיזם לטוב ולרע, כל אחד מנצל את הקלפים שלו לאינטרסים שלו.

  אם הגענו למצב שהמועדון לא נותן לשחקן לעזוב והוא צריך ללכת לתקשורת, הרי שהשחקן כנראה באמת אובד עצות. זה מצב לא בריא ששני הצדדים הביאו על עצמם.

  אני רק רוצה להראות גם את הצד השני, שזה לא יראה כמו שחור או לבן.
  ברצינות, מה עושים?
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/1/11
 8. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  סלע, זה לא קטע של רחמים, לא על הקבוצה ולא על השחקן.
  ההשוואה בין מקום עבודה רגיל לעולם הכדורגל היא שגוייה מהיסוד.
  אבל אני מוכן לשחק איתך במשחק. תאר לך אתה נמצא במקום העבודה הנוכחי שלך ומקבל הצעה טובה יותר מחברה אחרת ומחליט לעזוב את החברה הנוכחית שלך.
  בדיוק בתקופה הכי קריטית לחברה שלך שצריכה אותך כמו אוויר לנשימה ולא יכולה למצא לך תוך זמן קצר מחליף הולם.
  תאר לך שהבוס שלך אומר לך, אין לי בעיה שתלך אבל עוד חצי שנה, אני מבקש....
  אתה זורק זיין על הבוס שלך ומחליט לרוץ לבית המשפט ולתבוע אותו ...

  מבין לאן אני חותר?
  בדברים כאלו צריך תמיד להתחשב בתיזמון של הרצון של שחקן לעזוב. VN לדוגמא ישאיר את המבורג עם חור בעמדה שלו מבלי שזאתי תוכל ממש להשיג לו מחליף איכותי במחיר סביר עד סוף הפגרה.
  אני בטוח שאם זה היה קורה בתחילת הפגרה או יותר טוב שהעונה מסתיימת אף אחד לא היה עומד בדרכו.
  אלא שפתאום ריאל ומוריניו קורצים וההולנדי כמו כוסית זולה מחליט לעזוב את הנישואים שלו עם המבורג.

  דמבה בה הוא בכלל חוצפן ופרפאן שחקן עם חרא של אישיות.
  תאמין לי שים את שלושתם בסירה אולי תוציא בן אדם אחד נורמאלי....
   
 9. yocki land

  yocki land Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/10
  הודעות:
  488
  לייקים שהתקבלו:
  0
  בקיץ זה עוד מובן, בינואר זה באמת מיותר...
  חתמת על חוזה תכבד אותו. בקיץ הקבוצה שלך עוד תוכל למצוא לך מחליפים ולכן מבחינתי זה מקובל.
   
 10. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,785
  לייקים שהתקבלו:
  2,000
  מין:
  זכר
  אני חושב שהבעיה היא בהבנת הנקרא או הבנת הנשמע של השחקנים. חוזה, אין פירושו המלצה, אלא מסמך משפטי מחייב בחוק. אם שחקן לא מבין את המשמעות של המילה, שישאל את הסוכן, החבר טוב, החברה, האבא או האמא מה פירושה של המילה.
  אף מועדון לא הכריח שחקן לחתום בדרכים לא חוקיות. לפני חתימה על חוזה מתנהל משא ומתן במיוחד כדי שכל צד יציג את הדרישות שלו מהצד האחר.

  לפי דעתי, צריך לצאת חוק שאם שחקן רוצה להפר את החוזה, הוא צריך לשלם למועדון כפול מהסכום שהוצע לו בחוזה. ככה הם יחשבו פעמיים לפני שהם חותמים על חוזים שמנים, בידיעה שמתי שהם ירצו הם יוכלו לנטוש כדי לחתום על חוזה שמן יותר במקום אחר.
   
 11. eran levy

  eran levy Member

  הצטרף ב:
  ‏10/12/09
  הודעות:
  2,699
  לייקים שהתקבלו:
  0
  דעתי כנראה לא תהיה מקובלת על איש כאן, אבל הנה היא בכל זאת:

  אין נאמנות בכדורגל. אם יש זה מפני שהשחקן בוחר להיות נאמן, וגם זה מותנה בשכר ובתנאים שלו. הרי אף שחקן בית נאמן ביותר לא יישאר אם יציעו לו סכומים גבוהים יותר, וכולם יודעים שכששחקן מבוקש המשכורת שלו עולה לא בעשרה אחוז אלא יותר סביב ה-50, על אחת כמה וכמה אם הוא עובר לאנגליה (דמבה בה). יש חוזה משפטי מחייב אבל עולם הכדורגל הוא עולם חסר בסיס להיאחז בו, שחקני כדורגל יכולים לסבול מחצי עונה רעה ויעיפו אותם כמו טיל או ייבשו אותם על הספסל. אם שחקן לא רוצה להישאר בקבוצה הוא צריך לעזוב, עם זה צריכות ההנהלות להתמודד כי הגלגל מסתובב ובעולם הבלתי יציב של השחקנים הן עשויות לרצות להביא מישהו גם כן באמצע העונה, שחקן תחת חוזה.
  התקשורת שם לטוב ולרע, אי אפשר להכריז כי היא טובה לדבר אחד ולא לאחר. השחקנים משרתים אותה ויש מי שמצפה לתמורה. שחקני כדורגל בינ"ל חיים מול התקשורת כל חייהם, זה לגיטימי להשתמש בה.

  ומה ייצא להופנהיים אם הם ישימו את דמבה בה ביציע? עדיף להם לשלוח אותו לקבוצה אחרת שתשלם את שכרו, שישתבח ואולי יעלה ערכו, ואז תוכל הופנהיים למכור אותו לכל המרבה במחיר. אין נאמנות, יש כלכלת שוק, ואני בטוח במאה אחוז שאף אחד לא יושיב שחקן יקר ביציע רק בגלל עלבון.
   
 12. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,785
  לייקים שהתקבלו:
  2,000
  מין:
  זכר
  eran levy - אם מנהל משמרת ברשת ברגר-קינג חותם על חוזה לחצי שנה ויודע שהוא מחויב לעמוד בו, אחרת יצטרך לפצות את הרשת, אני מצפה משחקן שמשתכר פי עשרות (לעיתים אפילו פי מאות) גם כן להבין שהוא חתום על חוזה - ושאף אחד לא איים עליו בדרכים לא חוקיות לחתום על החוזה.

  אני מקווה מאוד שעולם הכדורגל לא יזרום עם גישה כמו שלך, כיוון שמהר מאוד זה יביא למצב של אנרכיה. כל אחד יעשה מה שמתחשק לו. שחקנים יזלזלו במועדונים שלהם ולהפך. לא יהיה ארגון וסדר. אנשים יקבלו החלטות הרות גורל בכל פעם שיקומו על רגל שמאל. "ואיזה מסכנים האוהדים", שיראו שחקנים מחליפים קבוצות כאילו מדובר בטורניר שכונתי.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏18/1/11
 13. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  וד"א אם קבוצה שוברת חוזה עם שחקן היא חייבת לשלם פיצויים....
   
  נערך לאחרונה ב: ‏18/1/11
 14. eran levy

  eran levy Member

  הצטרף ב:
  ‏10/12/09
  הודעות:
  2,699
  לייקים שהתקבלו:
  0
  א. זו לא הגישה שלי, זו הדעה שלי. יש הבדל.
  ב. אם מנהל משמרת ירצה לעבור לנהל משמרת בברגר קינג הוא היה מתפטר בתוך הזמן המוקצב לו משפטית והיה עוזב. כדורגל זה לא פאסט פוד. גם אם אתה חתום על חוזה לשנה אתה לא חייב לעבוד שנה אם אתה לא רוצה. הכל תלוי מה אתה מסכם עם המעסיק בחוזה או חוזה קיבוצי. אל תשווה בכלל בין השניים, אין קשר ביניהם.

  אי אפשר להפיל את הכל על השחקנים. דמבה בה חוצפן? הוא בסה"כ רוצה לדאוג לעצמו. לא הייתי בוחר בדרך שלו אבל אפשר להיות אובייקטיבים ולראות את הצד שלו. המנג'ר שלו שלח את לואיס גוסטבו לבאיירן למרות שהיה לו חוזה בהופנהיים . אין כאן ואקום, נוצרה סביבה שמאפשרת את ההתנהגות הזו, שני הצדדים אשמים באותה מידה. קבוצה שתיפטר משחקן תצטרך לדעת שהמסור חותך לשני הכיוונים.
   
 15. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,785
  לייקים שהתקבלו:
  2,000
  מין:
  זכר
  יש קשר. חוזה הוא חוזה. אין פה הסתייגויות או דרכי מילוט.

  את מקרה דמבה בה אני לא מכיר לעומק ואני לא רוצה סתם לכתוב דברים, אבל אם הבנתי אותך בין השורות, אתה אומר שבמקרה ומועדון מחליט לשלוח שחקן שמחזיק בחוזה, זה נחשב לאותו המקרה - ובכן, לא נכון. כשהשחקן חותם על חוזה, הוא בעצם חותם על מסמך שמשייך אותו למועדון לכמות השנים שמצויינת בחוזה.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!