ספרד מציגים: כדורגל מושלם

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏26/6/08.

1. y56kh Member

8 גולים בחצי גמר http://www.asoccer.co.il/forum2/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum2/html/emoticons/5eek.Xxx ומי אמר שחצי גמר יש מעט שערים

והעיקר אמרו:
    שום אחרת ושום נעליים

מצפה לנו גמר מאוד מעניין ומותח
    ונקווה להרבה שערים

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/08
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שחקנים בנבחרת הספרדית צריכים לקבל על המשחק הזה ציון 10, והם ססק פברגאס, אינייסטה, מרקוס סנה וסרחיו ראמוס. (פויול, מרצ'נה וסילבה, מצטער על הקיפוח אבל גם להם מגיע ציון גבוה על משחק מצוין).
    באמת שהיה כיף לצפות היום בנבחרת ספרד, ואני חושב שאף אחד לא האמין שהאיום הראשון על השער של קאסיאס יהיה בדקה ה-88 כשהתוצאה 0-3 (ועוד בלי דויד וייה, שצריך לראות מה מצבו לקראת הגמר). ארשבין אולי על הכוונת של ברסה, אבל היום הוא שותק ב-100% על ידי השחקנים שאולי ישחקו נגדו גם בעונה הבאה במסגרת הליגה.

עם זאת, צריך להגיד שאמנם רוסיה עוזבת את הטורניר עם הראש באדמה אחרי תבוסה חד צדדית, אבל עוד שנים יזכרו את המשחקים שהיא הציגה מול שבדיה ובעיקר הולנד.

3. רפאל Member

מחצית שנייה מצויינת של ספרד, כל הכבוד.
    פאבריגאס חייב לפתוח בכל משחק.

רוסייה אם הם היו במשחק היו יכולים לנצל את החולשה של הספרדים במחצית הראשונה.

4. Raulito Madridista

אם אתה שואל אותי, המצב מאוד פשוט:
    במידה ודויד ויאה לא יהיה כשיר לגמר, אז ארגוניס יעדיף לשתף במקומו את פברגאס ולא גויזה. המערך יהיה 4-5-1.
    כרגע התקשורת הספרדית מדווחת שדויד ויאה נמצא בספק גדול לקראת המשחק נגד גרמניה ביום ראשון, אך מחר כולם יהיו יותר חכמים. מדובר בגירויים מטרידים בירך.
    קשה לי להאמין שבמידה וויאה יהיה כשיר המערך יישתנה, למרות החולשה של טורס.
    נקודה נוספת(שעליה רשמתי גם בדיון של הנבחרת), ארגוניס עשה לעצמו מנהג להחליף את צ'אבי. היום לא היה בכך שום צורך, הוא דווקא היה מצויין. האם זה מעיד על העתיד? - לא נראה לי.

5. El Phenomeno 9 Member

מחצית שנייה אדירה של כדורגל. הנעת כדור חלומית ותנועה בלתי פוסקת של כל השחקנים. פשוט תענוג היה לראות את ספרד בכל התקפה והתקפה שלה לאורך 45 הדקות האחרונות של המשחק.

בולטים במשחק:

סופר סרחיו במשחק אלוהי. הן במחינה הגנתית והן מבחינה התקפית. האגף שלו היה בלתי עביר ובכל אחד על אחד שלו הוא ניצח. הוא הוציא המון כדורים לאמצע ושיחרר מרווחים. ראמוס היה שותף בהמון מהלכים בהתקפה , נתן כדורי עומק והגבייה מהאגף. פשוט תענוג לראות את החצי מגן חצי חלוץ הזה.

אינייסטה אמרתי שספרד צריכה לתת למשחק לזרום אל האגפים, אל אינייסטה וסילבה(גם לו משחק פנטסטי). כך גם היה אינייסטה פעלתן מאוד באגף שמאל פרץ הרבה פעמים למרכז ובישל שער גדול לצ'אבי.

ססק פאברגס המלך של הערב הזה. שחקן גדול!! פשוט אין מילים ולא צריך להוסיף. מספיר לראות את הכדור הגאוני שנתן לגוויזה, כאלה כדורים אנחנו רגילים לראות אותו נותן גם בארסנל. פברגאס לבסוף התעשת ולקח פיקוד על המגרש כמעט כל ההתקפות עברו דרכו ואני לא זוכר הרבה איבודים שלו. המלהכים שלו זה פשוט ללק את האצבעות.

זהו זה, מי שהגיעה לה בהחלט ניצחה. רוסיה התגלגתה כבלוף ולא עשתה כלום לאורך כל 90 הדקות. פאבלצ'נקו היה לבדו בהתקפה. הפקרות מצדו של ארשאבין ש(כמעט) לא הורגש. להגנה הספרדית לא הייתה הרבה עבודה ולאיקר בפרט. למרות זאת נהתי לראות את מרצ'נה וסנה מחפים באופן כל כך יפה ומתקלים אינספור פעמים. מרקוס סנה הוא זה שעשה את העבודה השחורה במשחק הזה. הרוגע והשקט שהוא שורר על מרכז השדה זה דבר מדהים.

ארשבין? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/haha.Xxx

6. Jack Wilshere Member

http://img50.imageshack.us/img50/2396/81723665rv8.Xxx
    מלך ספרד!

לילה טוב לכולם.

7. Sergio Ramos Member

בהחלט עכשיו זה הזמן הנכון לשבח את ססק שלמעשה הניב את השינוי הגדול במשחק של נבחרתינו.

אני עדיין מתקשה לעכל זאת שאנחנו בגמר גביע היורו. כרגיל, באתי לטורניר הזה בגישה פאסימית לחלוטין, אבל כעת אנחנו במרחק נגיעה מהתואר וסדרך לעשות היסטוריה. וגם במידה ולא נקח את הגביע, העליה הזו מסמלת משהו חדש עבור הסלקסיון, ושסוף סוף אנחנו עושים משהו רציני ומראים לכל אירופה מי אנחנו ולמה אנו מסוגלים...

ללא צל של ספק, מהפך במלוא האחוזים בין המחצית הראשונה לשנייה. המחצית הראשונה התנהלה באדישות רבה, בלי הרבה אמיציה במשחק וללא חדות ונסיונות לאיים על השער מצדם השחקנים. אולם, עם כניסתו של ססק למשחק, ניתן היה להבחין בשיפור העצום שחל במשחק של הסלקסיון בעקבות כניסתו ובכלל של שאר השחקנים. ראשית, ססק כמו שאני גורס זמן רב, הוא למעשה האיש שמסיים את המהלכים ומתרגם את הנעת הכדור המסודרת ליותר תכלס. בכל משחק ומשחק ביורו הזה, שמנו לב שיש בעיה בנבחרת. יש לה שחקנים שיודעים להניע את הכדור באופן מצוין, אבל אין את הקילר הזה במרכז השדה, זה שייקח את הכדור, ידחוף קדימה ויגרום לשאר השחקנים סביבו להראות טובים פי כמה. היום הציג לנו ססק באופן מעשי נטו, את מה אחד הפרמטרים החסרים לנבחרת.

הגגנה במשחק פנטסטי. תחילה, השמירה של פויול על ארשבין למעשה ביטלה לכאורה את המנוע ההתקפי של הרוסים. שמירה אדוקה של פויול על ארשבין, לא איפשר לשחקני הקישור להעביר אליו את הכדורף ועשה עבירות מתי שצריך. משחק מושלם שלו. בנוסף אליו, נקודה מאוד מאוד חיובית היא השיפור של ראמוס. אפשר לראות שעם הביטחון באה גם היכולת שלו. קיר בהגנה, פקטור אדיר בהתקפה, ישר כוח.
    עוד שחקן בהחלט מפתיע הוא קרלוס מרצ'אנה. הפתיע אותי היכולת הטובה והביטחון במשחק שלו, המשך כך. וכמו כן, קאפדווילה שסגר טוב מאוד את האגף שלו וניחן במשחק בסדק גמור.

וכמה מילים באשר לרוסים: מתברר שהשד לא כל כך נורא מכפי שחשבתי טרם התחיל המשחק. למען האמת, אני לא ממש בטוח - האם זה אנחנו שגרמנו לרוסים להראות כל-כך קטנים, או שמא הם פשוט לא הגיעו לשחק? ללא ספק, זו לא נבחרת אחרת לגמרי. ההגנה ומרכז השדה הצליחו לגמד את הרוסים בקלילות רבה, אל הייהת לסנה המצוין עבודה כל-כך קשה ובנוסף אליו גם פויול ומרצ'אנה לא כל-כך התקשו. זו בכלל לא אותה נבחרת שאפתנית ולוחצת שראינו מול האורנג'.

הלאה, עוד משחק אחד וזה שלנו!!!!

לילה שמח שיהיה.

8. D Raul Member

עכשיו תגידו לי איך יש בכלל אפשרות שארגונאס לא יפתח עם ססק בגמר? אבל למרות ההפועה הבאמת מרשימה של ססק ארגונאס פשוט מנותק, חבל...
    מחצית ראשונה שלמרות שיצא חלוץ ונכנס קשר לא ראינו שום שליטה מוגזמת במרכז.
    מחצית שנייה הכל התחבר, הכל זרם, והרוסים נשארו רדומים חבל ציפיתי שייתנו פייט.
    יורו ענק! כנגד כל הציפיות, הכדורגל סוף סוף מנצח, לא עוד אלופות עולם בונקרסטיות, לפחות ככה אני מקווה..

9. Dimitar Berbatov Member

מחצית שנייה נפלאה של ספרד. לפני הסופרלטיבים על ספרד והקישור האיכותי שלה, אני חייב להגיד שהתאכזבתי מאוד מצורת המשחק של הרוסים. מארשבין לא ציפיתי שישחזר את היכולת הפנטסטית מהמשחק נגד הולנד, היה ברור שיפקחו עליו שתי עיניים וסנה ישמור אותו חזק (ואכן סנה עשה עבודה מצוינת ובכלל אחד מהשחקנים הטובים בספרד בכל היורו). אבל איפה ז'ירקוב, איפה המהירות הרוסית, התחכום ההצטרפות של השחקנים להתקפה, זה פשוט לא היה קיים. פאבליוצ'נקו היה לבד בחוד נגד פויול ומארצ'נה.

לגבי ספרד, מחצית ראשונה פושרת מאוד, אפס מצבים מסוכנים, הנעת כדור לא יעילה, אבל מחצית שנייה..ללקק את האצבעות. ארגוניס פגע בול עם החילוף של פברגאס על חשבון וייה. עוד לפני תחילת היורו טענתי שספרד חייבת לשחק 4-3-3 עם שלושה שחקנים במרכז הקישור, בטח עם הקישור האיכותי שלה. ססק היה אדיר. יש לו חכמת משחק שאין להרבה שחקנים בעולם. המסירה שלו לגוייזה - גאנות. גם אינייסטה שעבר שמאלה היה הרבה יותר אפקטיבי, וארגונייס חייב להבין ששם הוא חייב לשחק.

ארגוניס נמצא בבעיה גדולה מאוד לקראת הגמר נגד גרמניה. לטעמי דוד וייה למרות שכרגע הוא נמצא בספק לגמר יהיה כשיר, ובמידה ווייה כשיר קשה לי לראות איפה פברגאס משתלב. אני לא רואה את ארגוניס מוותר על סנה שעושה עבודת קשה במרכז השדה הספרדי או על צ'אבי שעושה עבודה טובה גם מבחינה הגנתית. וכמובן שבמידה וטורס ווייה כשירים ארגונייס לא ישחק 4-5-1 ויוותר על אחד מהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/6/08
  10. BeitaReaLiverpool Member

מחצית שנייה מעולה של הנבחרת, נהנתי מכל שנייה.
    ראמוס, צ'אבי, סילבה, אינייסטה, סנה, איקר! ענקים. גם השאר היו טובים כמובן.
    לא מובן לי החילופים של אראגונייס. הובלנו 1-0, לפני הדקה ה 70, והוא השתמש בחילוף השלישי. בדיעבד זה הסתדר בצורה טובה, אבל אם היינו סופגים שער, או שהיה נפצע/מורחק שחקן, היינו בבעיה. החילוף של צ'אבי בכלל לא היה נחוץ, הוא לא נראה פצוע או עייף במיוחד.

שני בישולים של פאברגס, יפה.

11. y56kh Member

12. M_T_A Member

משחק ענק של הספרדים, תצוגת הכדורגל הכי טובה שראינו מנבחרת אחת בטורניר הזה, אפילו יותר מ2 הדריסות של הולנד מול פינאליסטיות המונדיאל.
    ומעל הכל חייבים לציין את הקישור המטורף של הנבחרת הזאת. קישור שפשוט נשפכות ממנו כמויות עצומות של גאונות. אינייסטה יכול למצוא כל שחקן מכל נקודה על המגרש, על הדשא או בהרמה, זה לא משנה, הוא המוסר הכי טוב בעולם לטווחים ארוכים והוא הוכיח את זה שוב היום. ואם יש מוסר לטווחים ארוכים מה שנשאר זה מוסר לטווחים קצרים, ואת זה עושה פברגאס בצורה מושלמת. הבישול שלו לגוויזה היה אחד הדברים הכי יפים שאפשר לראות בכדורגל. צ'אבי הלא פחות חכם ומוכשר וסנה הקיר באמצע המגרש משלימים את הקישור הזה. סילבה שחקן אגף מהטובים שיש, עם דריבל מצוין, מהירות וחדות מול השער, וצ'אבי אלונסו נותן עוד עומק, מה צריך יותר?
    אם וייה נפצע יש את גוויזה, אם טורס יוצא יש את סילבה שגם הוא די קטלני מול השער, והנבחרת הזאת לא נגמרת.
    ולמרות כל זה איש המשחק שלי הוא בכלל סרחיו ראמוס. אולי גם איש הטורניר אם ספרד תיקח. הוא עשה הכל על המגרש היום. מילא את התפקיד שלו כמגן בצורה מושלמת וחיסל כל ניסיון התקפה של הרוסים בצורה הכי נקייה שאפשר ופרץ קדימה והוציא לדרך התקפות. הוא השתתף בכל התקפה, סיחרר את ז'ירקוב וכל מגן רוסי אחר שניסה לעצור אותו עם המהירות והטכניקה שלו, שלח מסירות מצוינות, גרם למצבים, סיכן את השער בעצמו, שחקן אדיר שיש לו הכל מהכל. ואם המחצית הראשונה היתה קצת מאכזבת הוא היחיד שגם בה היה מצוין, והוא שמר על היציבות הזאת גם בשיעמומון מול איטליה ובשלב הבתים. הוא מגן ימני שיכול להיות גם בלם, קיצוני ימני וגם קשר לא רע בכלל.. אין עוד שחקנים כאלה, פשוט אין.

הולך להיות לנו גמר גדול ליורו גדול, ואיזה סוף שבוע ארוך זה הולך להיות.. שיגיע כבר ראשון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

13. D Raul Member

איקר? היה במשחק בכלל? הוא היה יכול ללכת לקניון סמוך לקנות קפה לחזור למשחק בדרך להתקלח ובכל זאת לא לחטוף גול, הרוסים היו מאכזבים +++.
    שחכתי לציין את ראמוס פשוט ענק, אחרי יורו מאכזב מבחינתו חזר לעצמו.

14. XabiAlonso Member

בלי ניתוחים ורק שתי מילים:

Viva España!

:aaa21: :aaa21:

15. duck kc samara Member

לא חשוב שספרד שיחקה כל כך מצוין רוסיה פשוט התפרקה במחצית השניה עוד פעם ניסו לתקוף(לא שזה הצליח להם) עם כל מה שיש והגנה נעלמה וכן ספרד הייתה קבוצה יותר טובה מרוסיה וכישרונית.
    ומי שמכיר את ארשבין לא רק מאליפות אירופה יודע שהוא שחקן לא יציב.
    ונראה לי שחוס הידניק היה צריך להמשיך גם היום את כדורגל התקפי נגד ספרדי אפילו שכולם מכירים אותו ולא להחליף פתאום.

לא חשוב שלרוסים הגיע לסיים את טורניר עם שלישיה ברשת מאכזב מאוד.