ספרד: מה השתבש שוב?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏3/6/04.

1. שגיא Guest

משחק מבחן לא הייתי קורא לזה. משחק מול אחת הנבחרות הנחותות באירופה בחיים לא יכול להוות מבחן לטורניר גדול כמו היורו. המשחק הזה בסך הכל משחק אימון קליל שאמור להריץ את ההרכב שצפוי לפתוח בטורניר היורו. אפשר לראות שסאאז ממשיך להעדיף את אצ'בריה על פני חואקין, ואפילו על פני וואלרון. הבעיה עם ואלרון היא שהוא משחק מאחורי החלוצים, ואם הוא ישחק אז סאאז יצטרך לוותר או על אחד החלוצים (מורו או ראול, וזה לא יקרה), או על אחד הקשרים האחוריים (בראחה או אלבלדה), ובכך בעצם לפרק את המערך הרגיל שלו. אבל גם מהספסל ואלרון הוא שחקן שיכול לתרום ולשנות את המשחק.

2. Barcik Member

וואלה?

סא'אז מעלה את המהלך הצפוי, ועם כל החיבה שלי לואלרון גם הנכון. כמובן, גם אני מעדיף לראות את חואקין ולא לראות את ראול בראבו בכלל, אבל בסך הכל זהו הרכב טוב וחזק שיכול להצעיד את ספרד לשלבים הגבוהים, ובל נשכח את הספסל הנהדר.

3. שגיא Guest

אז כצפוי אנדורה לא היוותה אתמול בעיה של ממש לנבחרת הספרדית. 4-0, זה התוצאה. את מסכת השערים פתח פרננדו מוריינטס בדקה ה25. בדקה ה45 ראול הוכשל בתוך הרחבה והשופט פסק על פנדל. בראחה שניגש לבעוט החטיא אמנם, אבל את כבש מהריבאונד וקבע 2-0 במחצית. בדקה ה65 כבש סזאר, הבלם, בנגיחה את השער השלישי של ספרד ובדקה ה89 חואן קארלוס ואלרון קבע את תוצאת המשחק בשער הרביעי. 4-0 לספרד. במשחק הזה ערך השוער השלישי, דניאל ארנזוביה, את הופעת הבכורה שלו בנבחרת. סאאז חילק את המשחק בין השוערים וכל שוער שיחק 30 דקות.

אחרי המשחק אמר המאמן הספרדי: "היינו צריכים לעבוד קשה במחצית הראשונה, ובמחצית השנייה כבר עבדנו טוב יותר בגלל שהקשרים שלנו שיחקו טוב יותר".

אז ספרד סיימה את ההכנות שלה, עכשיו מחכים לדבר האמיתי, משחק הפתיחה שלה ביורו, מול נבחרת רוסיה.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל סא'אז הקפיד אתמול לשלב המון שחקנים. כמעט עם כל הסגל הוא שיחק אתמול... אבל זה טוב כי למרות היריבה החלשה הוא הריץ קצת את קאפדויאה בהרכב, ניסה את שני השוערים, הכניס את צ'אבי שבישל יופי של אסיסט לואלרון ושיחק גם עם חואקין. קשה לצפות עם מי סא'אז יפתח בעוד שבוע בעמדות הללו.

5. Barcik Member

במשחק נוסף בין הקבוצה הראשונה לשנייה, ניצחו ה- 11 הראשונים 3-0. בראחה, מוריינטס וראול כבשו. אלבלדה לא השתתף במשחק בגלל פציעה, ומקומו בקבוצה הראשונה מולא על ידי שאבי אלונסו.

הקבוצה הראשונה: קסיאס, פויול, הלגרה, מארצ'נה, ראול בראבו, שאבי אלונסו, בראחה, אצ'ברייה, ויסנטה, ראול ומוריינטס.
    המחליפים: קאניזרס, גאברי, חואניטו, סזאר, קאפדבילה, אנזוביה (!), שאבי, חואקין, ואלרון, לוקה וטורס.

http://www.as.com/diarioasmedia/diarioas/media/200406/09/futbol/20040609dasdasftb_5_I_SCO.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/04
  6. Bayer04Leverkusen Member

עם כל הכבוד לנבחרת הספרדית, לא נראה לי שהיא תעבור את שלב רבע-הגמר

7. שגיא Guest

נבחרת ספרד יכולה בקלות גם להגיע עד לגמר. וזה שזה לא נראה לך זה יפה, אבל הגיע הזמן שהסתמך על משהו בהודעות שלך, ולא על סמך אהדה אישית של נבחרת כזו או אחרת.

אפשר לראות שסאאז לא מתכנן שינויים בהרכב הראשון של הנבחרת, שמלבד המגן ראול בראבו אני לא רואה בו חולשות מרכזיות. גם על ראול בארנו יוכלו לחפות שחקנים כמו פיויול, הלגרה וקסיאס בשער. השיתוף של מורו וראול בחוד יכול להיות אחד הדברים הנעימים והטובים ביותר שיקרו בטורניר הזה.

8. Bayer04Leverkusen Member

אני ממש לא מסתמך על אהדה אישית שלי לגרמניה, אני פשוט משוכנע שנבחרות אחרות טובות בהרבה מספרד, וממש לא נראה לי הגיוני שספרד תעבור את הרבע (אולי אני מגזים - לא תעבור את החצי....עכשיו בסדר?)

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שסא'אז פתר את ההתלבטות שלו בעמדת הקשר האחורי- דניאל ארנזוביה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. Madridista Member

האופי הלוזרי?
    בגלל האופי הלוזרי ספרד לא עלתה לחצי ב-2002?
    טעויות שיפוט ברורות ומוכחות הן שהעיפו את הנבחרת.

הפעם דווקא לספרד יש יתרון עצום בכך שכבר מדברים עליה פחות כעל פייבוריטית, וכשלא מסתכלים עליה כעל פייבוריטית, אז פחות מפחדים וחוששים ממנה, ובמקרה של ספרד כבר כולם מזלזלים בה עוד לפני הטורניר, וזה ייעשה לנבחרת רק טוב. שימשיכו לזלזל, ושלא יידעו מאיפה זה בא להם, ב"ה.

האמת שאני גם כבר מתחיל להרגיש שגם אם נעוף שוב ברבע או בחצי (אבל לא בשלב הבתים, כי זאת תהיה ממש מכה מוראלית) זה ייעשה לנבחרת הרבה יותר טוב מזכייה בטורניר, לקראת המונדיאל ב-2006, הדבר האמיתי.

ובקשר לעיר שדיברתם עליה, לא התכוונתם בכלל לחטפה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ניצן, איך היה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. ArsenalFan Member

עם כל הכבוד, השיפוט לא רק שיחק נגד ספרד. טעויות שיפוט גם העלו אותה לרבע הגמר על חשבון אירלנד, ובשני המשחקים בשלב הנוק-אאוט ספרד שיחקה כדורגל בינוני ומטה ולא הייתה ראויה בכלל להגיע לחצי הגמר במונדיאל...

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזבו אופי לוזרי, עזבו טעויות שיפוט, מונדיאל 2002 הסטוריה כבר מבחינת כולם בנבחרת הספרדית שעברה שיפור גדול מאז והפכה לפייבוריטית אולי רק אחרי צרפת ופורטוגל (בגלל שהיא המארחת, לא שזו דעתי) לזכייה. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ספרד היו ברמת ציפיות כזו ואני מאמין ומקווה שזה יעשה רק טוב לנבחרת.

אה, גם אני חשבתי שאומרים חטפה אבל חשבתי על זה ובספרדית Ga זה גא (תחשוב על גאסטון גאודיו הארגנטינאי שזכה ברולאן גארוס, גם בשם הפרטי וגם בשם המשפחה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ).
    ועכשיו פעם אחת ולתמיד שתדעו: Ga Go Gu מבוטא עם ג', Ge Gi מבוטא עם ח'. כדי לעקוף את זה שמים את האות U שהיא לא מבוטאת ואז אפשר להגיד איבאן הלגרה כלומר ובגלל שההברה היא Helgera צריך לשים U כך: Ivan Helguera. האות U פותרת גם את הבעיה כשרוצים להגיד גי (Gi) וכשרוצים להגיד גיירמו/גיז'רמו (כמו גיז'רמו בארוס שלוטו מבוקה או גיז'רמו ישראלביץ') כותבים כך: Guillermo . מקווה שפתרתי מצוקה ישנה.

13. Madridista Member

אני יודע את החוקים...

אבל זה Getafe...

ולמי שרוצה לדעת בשביל גווי וגווה שמים שתי נקודות מעל ה-יו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/04
  14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק, טעות שלי... אומרים חטפה.
    לפני דקות אחדות סיימה ספרד את המשחק הראשון שלה ביורו בנצחון 1 - 0 על רוסיה כשהבעיה המרכזית היא יכולת הסיום. היו יותר מדי החמצות במשחק היום ובהמשך הטורניר אחוז ניצול המצבים חייב לעלות. מלבד זה היה משחק מצוין עם המון הקרבה במיוחד של פויול, האיש של המשחק שגם בישל לואלרון באחת הגיחות קדימה. ספרד עם רגל אחת ברבע הגמר. מסכימים איתי?

15. Barcik Member

אני חושב שדווקא הגישה של ספרד הייתה לא לחלוטין נכונה. בכלל, לקבוצות מהפרימרה יש נטייה לשחק באופן רדום מול יריבים נחותים, וזה מה שקרה גם לנבחרת היום - עצלנות איברית טיפוסית. מאוד מומלץ להתגבר על זה.