ספרד חולפת על פני צרפת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י HapoelFan, ‏23/6/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/ESP.Xxx ספרד - צרפת http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/FRA.Xxx

יום שבת, 23.6, 21:45
    שופט: ניקולה ריצולי (איטליה)
    שידור ישיר בערוץ 9 וספורט 1 HD

דומבאס ארנה, דונייצק

המשחק המרכזי ברבע הגמר מפגיש בין יריבות שמכירות אחת את השניה מצוין, רק בעשור האחרון נפגשו פעמיים במפגשים רשמיים בשלבי הנוק אוט ופעמיים הצרפתים ניצחו ועלו שלב.

הספרדים מגיעים לרבע הגמר מהמקום הראשון בבית ג', אחרי שסיימו עם 7 נקודות (שתי ניצחונות על קרואטיה ואירלנד ותיקו מול איטליה) אבל עם הרבה סימני שאלה, עניין החלוץ עדיין מעסיק את כל האומה הספרדית ובכל עיתון ואתר נשאלת השאלה למה יורנטה לא ראה אפילו לא דקה בטורניר הזה.
    במחנה הספרדי התייחסו למפגש הקרוב וליריבה, קסיאס אמר :"סטטיסטיקות נועדו להישבר, אנחנו זוכרים טוב מאוד את שני ההפסדים האחרונים לצרפתים שהיו מאוד כואבים לנו אבל היום אנחנו נבחרת הרבה יותר טובה וחזקה מנטאלית." חאבי מרטינז אמר :"עברנו שלב בתים מאוד קשה וסיימנו במקום הראשון, עכשיו כל משחק זה לגופו ואנחנו חושבים על איך לעצור את הצרפתים, מולנו תעמוד קבוצה מצוינת אבל אני בטוח שגם הם מודעים לכך שהם ישחקו מול אלופת העולם ואלופת אירופה וזה כבוד שרכשנו די בצדק."

השחקן שרץ הכי הרבה בטורניר הזה אצל הספרדים הוא המגן השמאלי ג'ורדי אלבה, המגן של ולנסיה מראה טורניר טוב, בשלושת משחקי הבתים הוא רץ יותר מ 34 קילומטר.
    ההתעסקות במאץ' אפ בין בנזמה לראמוס ממלאת הרבה כתבות בימים האחרונים, החלוץ של ריאל הוא המוציא לפועל העיקרי אצל הצרפתים וכרגע לא בלט, אך בספרד מודעים לעובדה שהוא יכול להתפוצץ במשחק הקרוב ואז יהיה כמעט בלתי אפשרי לעצור אותו, ראמוס עצמו אמר :"אני אפגוש חבר,שהוא גם אחד החלוצים הטובים בעולם שמשחק בנבחרת מצוינת עם שחקנים כמו ריברי,נאסרי... אנחנו צריכים להמשיך לשחק את המשחק שלנו ולא לתת להם להניע את הכדור כמו שהם רגילים."

הרכב משוער: קסיאס; ארבלואה, ראמוס, פיקה, אלבה; בוסקטס, אלונסו; אינייסטה, צ'אבי, סילבה; טורס.

http://i48.tinypic.com/35i5cmu.Xxx
    דל בוסקה. פוגש נבחרת לא קלה ברבע וינסה להוביל את חניכיו לחצי הגמר

תודה רבה לאמיר (amirb91) על הזווית הספרדית

לא כך רצתה לסיים נבחרת צרפת את שלב הבתים. המחזור השלישי והאחרון הפגיש בינה לבין נבחרת שבדיה, אשר מקום ברבע הגמר כבר לא תשיג וכל מה שרצו השבדים זה לסיים את הטורניר בכבוד. צרפת נראתה לא במשחק, כאשר השבדים ניצלו זאת לטובתם ובפשטות ניצחו 0:2. למזלם של הצרפתים, במשחק המקביל אנגליה גברה על אוקראינה 0:1 ובכך עלו אנגליה וצרפת לשלב רבע הגמר, שם צרפת ניצבת מול אלופת אירופה ואלופת העולם הנוכחית: נבחרת ספרד. בין הנבחרות נערכו כבר 30 מפגשים, חלקם רשמיים, חלקם לא. המשחק הראשון בין השתיים נערך בשנת 1922, 90 שנה אחורה, אז הספרדים הביסו את צרפת 4:0. המאזן בין השתיים עומד על 11 ניצחונות לצרפת, 13 לספרד ו6 תוצאות תיקו. פלורנט מאלודה, קשר הנבחרת, אמר לקראת המפגש המסקרן בין השתיים: "אנחנו מאוד מכבדים את ספרד, אבל לא משנה מתי, כשאנחנו נכנסים לתוך תחרות אנחנו נעשה ככל שאנו יכולים כדי לנצח. לא הופענו מול שבדיה אבל נעשה את השינויים שאנחנו צריכים לעשות כדי לנצח את ספרד. נצטרך להגן בצורה טובה כדי לנצח, אבל רק להגן לא יהיה מספיק. יש לנו את האיכויות שלנו ונצטרך להשתמש בהן, מה שאומר כשאנחנו תוקפים, צריך לשמור על הכדור טוב ולנצל את ההזדמנויות שלנו". בפן המקצועי, מי שייעדר מהמשחק הערב הוא פיליפ מקסס, שספג כרטיס צהוב שני במשחק הקודם והוא מורחק מרבע הגמר. מי שעתיד להחליפו הוא לורן קוסיילני. יוהאן קבאיי צפוי לפתוח בקישור במקומו של דיארה, כאשר ג'רמי מנז עלול לפתוח במקומו של חאטם בן ארפה.

הרכב משוער: לוריס; דבושי, קוסיילני, ראמי, קלישי; קבאיי, מ'וייה; בן ארפה (מנז), נאסרי, ריברי; בנזמה.

http://i50.tinypic.com/1nzs5g.Xxx
    ריברי מיואש מול שבדיה. הצרפתים ישתדלו שהתמונות האלו לא יחזרו על עצמן

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/6/12
  2. Eric Cantona Member

מצד אחד אני לא לוקח את המעידה של צרפת מול שוודיה כל כך ברצינות, אבל מצד שני צרפת כבר לא תצליח לשחק על החזקה בכדור בנגיעה אחת כמו שעשו יפה בכמה משחקים. ספרד לא תאפשר לאף אחת לשלוט בכדור ובקצב המשחק. צרפת תאלץ לשחק אחרת כי אין לה ברירה. ריברי, בנזמה והאחרים (נאסרי קצת פחות) מכירים טוב מאוד מהקבצות שלהם גם סגנון של התקפות מתפרצות וכך צרפת תצטרך לשחק גם הערב כדי שהיה לה סיכוי.

3. Raulito Madridista

היום רבע הגמר, וואחד רבע-גמר, לא מוגזם לטעון שמשחק כמו ספרד-צרפת אמור להיות הכי איכותי, משחק שבקלות היה יכול להיות גמר היורו והקרב הישיר על התואר. האמת, שתי הנבחרות בפורמה קקה אבל אני מקווה שזה ישפיע לחיוב ולא ידרדר את רמת המשחק, כי הציפיות בהתאם. בתור אוהד ספרד שמקווה לשיפור ניכר ביכולת של הנבחרת ולא קיימת אפשרות של כישלון, הנה כמה דברים קריטיים:

* מפגשי העבר – זכורים היטב, כשלונות מהדהדים, תמיד יש איזה פנצ'ר מול הצרפתים והיום הרצון לנקמה, בערך, הוא גדול. אבל חשוב לזכור: צרפת הייתה נבחרת איכותית יותר בכל פעם בה ניצחה או לפחות הרבה יותר בשלה. היום המצב הפוך ונבחרת ספרד עדיפה בכל העמדות על המגרש חוץ משחקני הקו. אין מקום 'לשדים רעים מהעבר' היות ומדובר גם בנבחרות שנפגשות במקרה הטוב פעם ב-6 שנים במסגרת רישמית ולא במשחקי קלאסיקו שחוזרים על עצמם באופן שכיח.

* המערך – קראתי במארקה שדל-בוסקה שוקל ברצינות להחליף מערך. לא נפלתי מהכיסא, אבל זה כבר משמח במעט. מעבר למשחק עם חלוץ '9' אמיתי, ואני ממש לא תומך דווקא בטורס – חשוב שדל-בוסקה יפרק את המערך דאבל-פיבוט שמקשה על הנבחרת להשתחרר מהאפרוריות שלה. גם אם זה אומר שהופעת ה-100 של צ'אבי אלונסו תידחה מעט. שחקני אגף כמו פדרו או חסוס נאבאס חייבים לשחק ואם לא – אז פברגאס – עוד שחקן שעושה תנועה לעומק.

* היכולת – בהחלט יתכן שספרד תאכזב גם אם המערך ישתנה ולא נראה שינוי כל-כך גדול, מה גם שמדובר בנבחרת טובה ממול וביורו אין משחקים קלים. אבל מערך אחר מגביר את הסיכויים לכדורגל יותר טוב. כמוכן, ספרד ידעה במונדיאל לתת את קפיצת המדרגה ולהעביר הילוך. היא הציגה משחק הגנה אחראי הרבה יותר מול כריסטיאנו ופורטוגל(בראשות ראמוס) ובעיקרון היה שיפור גם בצד ההתקפי למרות שלא היו יותר מידי הזדמנויות. זה הזמן להעביר הילוך

* תשמרו על ריברי – השחקן המסוכן ביותר של הנבחרת הצרפתית, היחיד בעצם שיש לו כוח מתפרץ אדיר ויכול לרוץ כמעט מגרש שלם בהתקפה מתפרצת אחרי עוד איבוד כדור מיותר של הנבחרת. לארבלואה תיהיה עבודה קשה מאוד ובוסקטס יצטרך לסייע. לדעתי זה מפחית את הסיכויים לפירוק הדאבל-פיבוט. בן-ארפה ובנזמה משחקים אחלה על מטר אבל ריברי הוא הצרה הכי גדולה.

* שחקן המפתח של הנבחרת – אנדרס אינייסטה שמפרק הגנות עם הזריזות והדריבל על מטר, נכנס לעומק ותמיד ישחרר את הפס הנכון. הנבחרת צריכה לשחק עליו. ראמוס האיש למשימות מיוחדות בהגנה – למרות שצרפת נבחרת שמחזיקה בכדור יותר הרי מול ספרד זה לא יילך לה והיא תשחק על מתפרצות, וכמובן קסיאס שבינתיים מציג טורניר טוב ולקח כמה כדורים מעולים, והופעה מס' 135 היא חשובה.

4. M_T_A Member

לגבי שינוי מערך - קשה לי להאמין שיקרה היום. אם דל בוסקה כל כך מתעקש על שני קשרים אחוריים גם מול אירלנד אז שמול צרפת הוא ישנה?
    ואם כבר מדברים על איזה שינוי, הדבר המתבקש הוא פברגאס בהרכב. השחקן שכבש או בישל בכל אחד מהמשחקים בבתים ורוב המחץ ההתקפי של ספרד(בדקות שהיה קיים דבר כזה) בא ממנו.
    פדרו או חואן מאטה? אין סיבה להכניס להרכב אף אחד מהם. סילבה ואינייסטה נתנו שלב בתים מצוין והיו מהיותר טובים בנבחרת.
    במשחק נגד קרואטיה שרוב השחקנים לא ההיו מדויקים וחדים במסירות שלהם, סילבה נראה הכי חד בפעולות שלו ויצר כמה מצבים מסוכנים. אני לא רואה שום סיבה להוציא אותו מההרכב, בטח שלא בשביל להכניס את פדרו או מאטה שעוד לא ראו דקת משחק ביורו הזה או את חסוס נבאס שעם כל הכבוד לגול מול שער ריק הוסיף למשחק של הנבחרת הרבה פחות מסילבה.
    בקיצור ההרכב שאני הייתי רוצה לראות היום:
    -סילבה-טורס-אינייסטה-
    -צ'אבי-בוסקטס-פברגאס-

5. Nitay a Member

בתחילת הטורניר הימרתי שצרפת תיקח את היורו.
    אבל לאור יכולת בינונית בשלב הבתים אני משנה את דעתי.
    לדעתי לצרפת עדיין אין את הבשלות לקחת טורניר גדול.
    וכנראה שהסיפור שלה יסתיים הערב מול ספרד המנוסה.
    אין ספק שמעמדה של ספרד דעך בטורניר הנוכחי.
    לדעתי הרבה בגלל חסרונו של וייה.
    אבל עדיין זו נבחרת חזקה שצפוייה לעבור את המשוכה הצרפתית.
    יהיה משחק טקטי מאוד. מצבים נייחים זה הסוד לניצחון.
    אני מהמר על שער של צ'אבי בבעיטה חופשית

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מאלה שהימרו על כך שצרפת תלך רחוק בטורניר, וגם אני התאכזבתי מהם בשלב הבתים..

לגבי המשחק היום, ספרד יודעת להרוס ולצאת לוזרית/פראיירית... מה שקרה ב 4 שנים האחרונות עדיין לא משכיח את כל העוגמות נפש והפאשלות שהספרדים סיפקו לעם שלהם, היום זה נראה כמו משחק שמתאים להיכנס לפנתיאון ולרשימה השחורה

7. Raulito Madridista

האמת שגם אני לא כל-כך מאמין שנראה היום הרכב אחר, במקרה הטוב ביותר טורס יהיה חלוץ ה-9 ולא איזה חירטוט אחר כמו פברגאס\סילבה\ווטאבר. קשה להאמין שהתבנית ההגנתית תישבר דווקא מול נבחרת שיודעת לשחק כדורגל ואולי אחד מבין המשחקים הבודדים שספרד צריכה לקחת בחשבון קצת את היריבה.
    אגב, אני עדיין חושב שגם עם המערך ההגנתי הנוכחי ובלי ויאה - ספרדי יכולה לשחק טוב יותר(גם אם לא שינוי של 180 מעלות) - גם החלוץ בשפיץ לא מספיק חד, יש שחקנים שהסיומת שלהם טעונה שיפור ואולי נכון יותר לשלב קשר כנף על חשבון סילבה(על אינייסטה אסור לוותר בשום מצב), לעתים.

מדברים הרבה על הפאשלות של צרפת מול שבדיה(מסכים שהנבחרת לא בשלה, כנראה), אבל צריך לזכור שגם בשאר המשחקים לא ראינו יכולת מדהימה ממנה וציפיתי שהם ינצחו את האנגלים. מצד שני(לחלוטין) - גם גרמניה פישלה ביורו 2008 או במונדיאל האחרון וידעה לעבור לגז בשלבים היותר מכריעים.

בתור אוהד נבחרת ספרד אני יכול להגיד בפה מלא שבמונדיאל 2010 היה לי ברור שאנחנו הולכים לעשות היסטוריה. אבא שלי אמר לי אחרי ההפסד לשוויץ שהספרדים היו חלשים מאוד ואמרתי לו "אתה תראה, אנחנו לוקחים את הגביע", והוא קצת זילזל האמת. זכייה בטורניר גדול משפר את המנטאליות מקצה לקצה ואני הרבה יותר אופטימי עבור הנבחרת במשחקים הקריטיים מאשר בעבר, וזה גם בגלל דור שחקנים מופלא.
    אמרתי משהו דומה גם על צרפת - היה קשה לי ללכת נגדם ביורו 2008 עם דומאנק הפח היות והם פיתחו מוניטין מעולה והצליחו בגדול בטורנירים לפניכן.

לגבי ההיסטוריה של נבחרת ספרד - צריך לקחת דברים בפרופורציות, נניח ביורו 2004 הנבחרת עפה בשלב הבתים וזה היה כישלון מהדהד - אבל הציפיות היו שהנבחרת תלך עד הסוף וזו הייתה הגזמה. כי היו את קסיאס, הצוות אלבדלה את בראחה ו-ואלרון הנהדרים כמו גם מוריינטס - אבל ראול שהוא השחקן הכי משמעותי של הנבחרת הציג את העונה הגרועה בקריירה שלו, ההגנה הייתה בנויה על שחקני פח כמו ראול בראבו ועוד ועוד. גם כשספרד הודחה פעמיים מול צרפת - היא הייתה פחות איכותית ובשלה. ביורו 2000 צרפת הייתה וואחד נברחת, שהתבססה על הטירוף, והאמונה מהזכייה במונדיאל וגם הכישרון העצום יחד עם זידאן והנרי. הפעם המצב שונה ולספרד סגל טוב יותר.

8. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

Once de España: Casillas; Arbeloa, Ramos, Piqué, Alba; Busquets, Xabi Alonso, Xavi, Silva, Iniesta y Cesc

עוד פעם בלי חלוץ

Once de Francia: Lloris, Reveillere, Rami, Koscielny, Clichy, M'VIla, Malouda, Cabaye, Ribery, Debuchy, Benzema

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/12
  9. סדרו קייטע Member

מעולם לא נתקלתי ברמה הזו במאמן עם ההגיון שמציג דל בוסקה ביורו הנוכחי.

עזבו של קטע של משחק יותר הגנתי. הרבה לא מסכימים עם זה, אבל נניח שזו גישה לגטימית. מעולם לא נתקלתי בקבוצה שעולה לשחק (מתוך בחירה מוחלטת) בלי שום אופציה של שחקנים שעושים תנועה לעומק או פותחים לאגף. אחרי זה אידיוט כמו נדב יעקובי יגיד ש"צ'אבי לא במיטבו" כאשר בפועל אין לו למי למסור כדורים אפקטיביים, פשוט כי כל שחקני "ההתקפה" כביכול תקועים בפקק באמצע, מרוכזים על שלושה מטרים מרובעים.

מה דל בוסקה מנסה להשיג בהרכב הזה? נניח שהוא מנסה להחזיק בכדור כמה שיותר. איזו "שליטה במרכז" יכול לעזור להשיג שחקן האמצע השישי, שהחמישה הראשונים (כולם מהטופ של הטופ) כבר לא השיגו? האם עוד שני אחוז פוזשן שווים וויתור כל כך גדול באיום על השער? למה נבחרת ספרד צריכה שישה שחקנים להשיג שליטה באמצע שברצלונה משיגה את אותה שליטה עם שלושה (מול קבוצות יותר טובות מהיריבות של ספרד)?

זו ממש גישת פוטבול מנג'ר של לזרוק למגרש את כל ה"שמות הגדולים" שלך בלי שום מחשבה על משמעות המושג "תפקיד" במשחק הכדורגל, התאמה בינהם, איזון או ניסיון להתמודד עם הבעיות שהיו לספרד בטורניר וחצי האחרונים.

ואם אין לו אמון בחלוצים שלו (וזה לא שמלבד טורס הוא נתן למישהו מהם הזדמנות, כלומר זה חוסר אמון מובנה) למה הוא לא הזמין את סולדדו?

10. ManUtd Fan Member

רבים האנשים שחכמים בדיעבד.
    לא מעט הזכירו את הצרפתים כפייבוריטים לתואר יחד עם גרמניה וספרד לאחר המשחק הנהדר שלהם נגד אוקראינה. ואז הגיע המשחק נגד שוודיה, ורבים מהם הפכו עורם.
    אז לא, צרפת לא פייבוריטית כמו ספרד או גרמניה, אך היא בהחלט מהווה סכנה ממשית על התואר והיא ככל הנראה תחשב לפייבוריטית אם תעבור הערב, אך עדיין לא כמו גרמניה.
    בנוסף, אני בטוח שתצוגת השפל מהמשחק נגד השוודים לא תחזור על עצמה. זה משחק שונה לגמרי וכל משחק לגופו. אני בטוח שבלאן מכין אותם בצורה טובה מאוד, מעבר לשטיפה שהוא בטח העביר להם לאחר המשחק נגד שוודיה.

ואגב, מציינים את צרפת והתצוגה שלה נגד שוודיה. גם ספרד להזכירכם לא ממש מרשימה עד עכשיו. בעצם, בשלב הבתים ההבדל בין ספרד לצרפת לא כל-כך גדול.
    תיקו במחזור הראשון תוך כדי תצוגה בינונית (איטליה ואנגליה),
    משחק נהדר לשתי הנבחרות במחזור השני (אירלנד ואוקראינה)
    ותצוגה רעה עד מאוד במחזור השלישי (קרואטיה ושוודיה).
    נכון שהתצוגה הרעה במחזור השלישי הרבה יותר בולטת אצל הצרפתים (בכל זאת, היא הפסידה וספרד ניצחה), ונכון שאצל הספרדים זה היה יותר תכנית משחק. אבל עדיין, עד עכשיו הם לא כל-כך שונים.
    ספרד עדיין תיחשב פייבוריטית ובצדק. היא האלופה המכהנת, והיא ככל הנראה הנבחרת הכי קשה לפיצוח.

לגבי ההרכבים,
    לא מובן לי איך לעזאזל דל-בוסקה ממשיך עם מערך ששת הקשרים האלה?
    באמת שאני לא מבין מה הוא מנסה להשיג פה, ומה שהוא בטח מנסה להשיג הוא יכול להשיג גם עם חמישה קשרים, ואפילו ארבעה.

ואצל הצרפתים, אני לא מבין איך לעזאזל מאלודה פותח בהרכב. הוא צריך להיות השחקן ה-23, השחקן שמכניסים למשחק רק אם כולם מתים.

לא ברור.

11. M_T_A Member

עכשיו זה רשמי, דל בוסקה בא כדי להרוס משחק.
    הוא בונה על להחזיק בכדור ולשעמם למוות עד הדקה ה70, ואז להכניס את טורס ולקוות לגנוב גול. זה גרוע כמעט כמו לעלות כדי להרוס משחק על ידי בונקר. רק שאלה שעושים את זה לא עושים את זה עם אלופת העולם ואירופה ועם הסגל הכי טוב בטורניר.
    למרות שספרד נראתה סך הכל לא רע בהרכב הזה מול איטליה, זה סירוס מכוון של הנבחרת וזה פשוט מרגיז אותי מעבר ליכולת שלי לתאר.
    דל בוסקה, אתה חתיכת פחדן עלוב.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מה יהיה עם בלאן? עכשיו דבושי יהיה שחקן הכנף שלו?!
    מה היה רע במנז שהוא לא שיחק מול שבדיה ועכשיו נגד ספרד.
    שני המאמנים בוחרים בקוו הגנתי של ללכת על בטוח.

13. סדרו קייטע Member

הנקודה היא, שאפילו לשיטתו ההגנתית והנגטיבית של דל בוסקה אין במהלך הזה הגיון. שוב, מה ישיג שחקן האמצע השישי (!) שהחמישה הראשונים לא יכלו להשיג? ממתי כדורגל (אפילו אולטרה הגנתי) משוחק ללא אופציות של חדירה לעומק או פתיחה לאגפים? ממתי משחקים כדורגל, שבו מלבד שני הקשרים האחוריים, כולם משחקים מחוץ לעמדה הטבעית שלהם?

זה נראה לי הרבה יותר ענין של פוליטיקות פנימיות (להשאיר את כל הכוכבים מרוצים) ופחות פנימיות (ייצוג גדול ככל שניתן לקבוצות מסוימות) מאשר החלטות מקצועיות. וזה עוד הרבה יותר גרוע.

14. JR-Riquelme Member

לנבחרת מהסוג הזה אין בט נגד ספרד.
    צרפת משחקת די דומה, גם מנסה להניע כדור ונבחרות שמשחקות ככה נגד ספרד לא מחזיקות משחק שלם.
    ההגנה של צרפת בינונית מאוד ואני מאמין שהספרדים יפרצו אותה, כמה שיותר מהר ככה זו תהיה מפלה יותר קשה לצרפת.

אחרי שנגמרו הבתים מבחינתי המפגש היחידי שריחף מעליו סימן שאלה הוא איטליה-אנגליה

15. JohnTerry26 Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_wall.Xxx

הרכבים מגעילים.