ספרד זכתה ביורובאסקט 2015

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏5/9/15.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחנו את רוסיה, התקשורת חוגגת ועושה מזה ניצחון היסטורי ובלי לשים לב באותו הערב פינלנד מצליחה להגיע עם צרפת, המארחת והפייבוריטית הגדולה בבית הזה, להארכה. וואו, כמה מהר המציאות יכולה להשתנות.

כרגע נראה שפינלנד יותר חזקה מרוסיה ועכשיו נראה אם השחקנים מבינים עד כמה הניצחון אתמול אולי כבר לא אומר דבר. האם הרוסים הם פלופ? האם הפינים הם אלה שיילכו חזק על המקום השני? לדעתי נבחרת ישראל קיבלה אתמול אחרי המשחק מקלחת קרה והיום נדע יותר. אני באמת רוצה לראות את פינלנד משחקת. למעשה מדהים כשמדברים על זה, פינלנד טובים בכדורסל? בכלל, כמה מתאזרחים יש להם שם? ראיתי לפחות 2-3 שמות אמריקאיים.

היום נדע יותר, גם אם הולנד יכולה לעלות למאזן של 2-0. מדהים, אני עזבתי את הבית כמה דקות לסוף כשהגאורגים הובילו כבר בחמש. אחרי זה הבנתי שהכתומים ניצחו. גדול ואת האמת שיש צדק כי הולנד היו בכל המשחק יותר טובים. היום מול מקדוניה.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לדעתי אתם מגזימים עם הפינים. הם נבחרת לא רעה ואנחנו לא בדיוק הדרים טים, אבל בואו גם לא נעשה אותם כאלו. נכון הם מתחו את צרפת וכל הכבוד להם, אבל זה ממש לא אומר שום דבר עליהם כמו שהניצחון על רוסיה ל א אומר שום דבר עלינו. אני משוכנע שאם נמשיך את היכולת של החצי השני, גם את פינלנד ננצח. אני לא מחזיק בדעה שהם יותר טובים. להערכתי אנחנו פייבוריטים במעט, או 50-50 לכל היותר. מקווה לא להיות מופתע לרעה היום.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה רחוק מלהיות אינדיקיציה מספקת, אבל ע״פ המשחקים אתמול, אז כן, ממש לא בושה להגיד שהפינים טובים מאיתנו וטובים משמעותית מרוסיה שבגלל השם שלה נותנים לה אובר הערכה ולא אמרתי את זה לפני כי לא ראיתי אותם עם הסגל הנוכחי עד אתמול, אבל עובדה שהחבר׳ה בערוץ הספורט שעשו ככל הנראה בדק בית יותר רציני ורואים הרבה יותר כדורסל ממני כבר אמרו עוד לפני שנבחרת רוסיה הנוכחית לא דומה לשום דבר שאנחנו זוכרים ממנה לאורך השנים. במשחק אתמול גם לא היה צריך להיות גאון גדול בשביל להבחין שבמשך 40 דק׳ לא היה להם שום דבר חוץ מזריקה ל-3 תוך כדי הנעת כדור ללא שום שחקן שיכול להוריד כדור לרצפה וללא שום כתובת מבפנים להכניס לו כדורים שיעשה עלינו סלים קלים. עכשיו לא כל משחק הם גם יקלעו באחוזים כמו אתמול, כך שלטעמי הולך להיות להם מאוד קשה בהמשך.

החצי השני אתמול מול רוסיה לא רלוונטי. משחק ההגנה יצטרך להיות שונה היום במידה והפינים יציגו איכויות דומות לאלה שהראו מול הצרפתים אתמול. מול הרוסים לא נתקלנו בשום אינדיבודאל שיכול לפרוץ את ההגנה שלנו ושם עושה רושם שיש שניים כאלה. גם התקפית אני חושב שהיינו מאוד חלשים כל המשחק מול הרוסים, וזה מאוד קשה לנצח בכדורסל המודרני ללא שלשות. בכלל, כמעט ולא ייצרנו סלים קלים אתמול.

בכל מקרה, אני מאוד מופתע לטובה, בעיקר מהמתח וההפתעות של המח׳ הראשון. נקווה שהטורניר ימשיך כך, גם בשבילנו כמובן.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא עניין של בושה או לא. כמו שאמרתי, גם אנחנו לא בדיוק מאריות אירופה, אבל אין כאן אינדיקציה לכלום אחרי מחזור אחד. יכול להיות שפתאום היום הפינים יציגו משחק נפל וננצח ב-20. סתם דוגמא. ראינו אותם בדיוק במשחק אחד ואני מבין את ההתלהבות, כי צרפת היא בערך 5 דרגות מעל רוסיה, אבל עדיין.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שכן, אני מקווה לראות יותר מחבר׳ה כמו פישר, דאוסון ויבזורי שלא עשו כלום אתמול. גם גרין שאולי שיחק בערך דקה בגלל בעיית עבירות של פישר בתחילת המשחק ובר טימור יכולים לתרום עם אנרגיות ועבירות מהספסל, ואנחנו נצטרך את הדברים הללו בשבוע הקרוב.

לגבי הפינים, גם מהצד שלהם הם יגיעו למשחק שונה לגמרי ונראה איך הם יגיבו לכך. אני לא פוסל כלום כי אני לא מכיר את אף אחת מהנבחרות בטורניר מספיק טוב, כולל את הנבחרת שלנו, ומדובר בטורניר שהוא כ״כ אינטנסיבי שכל יום אפשר לראות דברים אחרים לגמרי.

idans10 אוהב/ת את זה.
  6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חובה חובה חובה על כל השחקנים להתייצב. בטורניר של משחק יום אחרי יום, אין סיכוי שהשלישייה המובילה של אתמול תמשיך באותו הקצב, בטח מול נבחרות מצויינות. החדשות הטובות, שכולנו יודעים שפישר, דוסון ויבזורי יכולים להרבה יותר ואני מקווה שיראו את היכולות כבר היום. ניצחון על פינלנד יציב אותנו בעמדה מצויינת לעלייה.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפינים יש שלושה אמריקאים בסגל למי ששאל, ולמי ששכח מדובר בנבחרת שבאליפות אירופה הקודמת ניצחה גם את טורקיה וגם את יוון.
    הם שיחקו אתמול מול צרפת המארחת אז זה פחות הורגש, אבל הפינים גם מביאים איתם יותר מ - 3,000 אוהדים לאליפות, ככה שגם מבחינת אווירה זה אמור להרגיש היום לנבחרת שלנו כמו משחק חוץ.
    אומנם לא מדובר בנבחרת דרג ראשון כמו צרפת, אבל יהיה משחק קשה מאוד.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

המדהים הוא שכאינדווידואלים לא מדובר על שחקנים בולטים או כוכבים בקבוצות העילית של אירופה. ועדיין כקבוצה הם משחקים נהדר. משהו שמזכיר את איסלנד העכשווית בכדורגל. נבחרת שבעבר היתה מתבססת המון על זריקות מבחוץ והאמת שגם אתמול זרקו 28 כאלו, אבל קלעו באחוזים מזעזעים. מקווה שלא שומרים את התחמושת להיום. מה שכן, נצטרך מלחמה בריבאונד, כי אתמול הפסדנו שם בגדול ורק בנס לא נענשנו. גם הפינים לא פראיירים ואסור לתת להם יותר מדי הזדמנות שניה.

Hapoel_Tel_Aviv ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרך אגב, באליפות הקודמת פינלנד ניצחה גם את רוסיה.

ובהמשך לדברים שעידן כתב, הנה כמה נתונים על הנבחרת הפינית משלב הבתים של אליפות אירופה הקודמת:
    הם ספגו רק 67.4 נקודות למשחק (מקום שני בבתים באליפות), תוך שהם עוצרים את היריבות על 38% מהשדה (שלישי). הם סחטו הכי הרבה עבירות (24.8 למשחק), הגיעו לקו יותר מכולם (26 פעמים במשחק), ולמרות מחסור בגבוהים משמעותיים – שני השחקנים היחידים שעוברים את רף 205 הסנטימטרים תורמים יחד רק 5.8 ריבאונדים למשחק - הם הצליחו ללקט 39.6 כאלו בממוצע (מקום שני).

במילים אחרות, פינלנד הייתה הדבר הכי קרוב לקבוצה בטורניר של נבחרות באליפות הקודמת, וזה יכול לתת לה יתרון על פני נבחרות שבדרך כלל לוקח להן זמן עד שמתגבשים כקבוצה.

idans10 אוהב/ת את זה.
  10. VAR Member

אני לא עכבר של כדורסל אירופי ולא ידעתי כמעט כלום על הסגל שלהם. חוץ מזה להגיד שנבחרת פינלנד יותר טובה ומגוונת זה לא לגמד, זה פשוט לומר את מה שהעיניים שלך רואות.

idans10 אוהב/ת את זה.
  11. ייא Member

איזה מקום הולך למוק' האולימפיאדה? מה בדיוק צריך לעשות ולעבור, אם בפוקס מגיעים לשם כדי לעלות לריו?
    סתם הפלגתי רחוק, הערב פינלנד מנצחת מעל 10 בקל

12. Hapoel_Tel_Aviv Member

בעקבות שינוי השיטה יש יותר סיכוי להגיע למוק' בלי קשר להישגים.
    בד"כ זה היה טורניר של 12 נבחרות שעולות ממנו 3 לאולימפיאדה. השנה פיב"א החליטו לפצל את הטורניר: 3 טורנירים של 6 נבחרות שמכל טורניר עולה אחת לאולימפיאדה.

באירופה מקומות 1-2 הולכות לאולימפיאדה ו3-7 למוק' אבל:
    כל נבחרת שעלתה לאליפות יבשתית (אירופה,אמריקה,אפריקה וכ'ו) יכולה לארח אליפות ולקבל כרטיס לטורניר הקדם האולימפי.
    אם נבחרות ממקומות 3-7 הם המארחות אז מקומות 8 ומטה מקבלים כרטיס לטורניר.

אני לא רואה את ישראל עוברת את שמינית הגמר בכל מקרה (בית B הוא בית מאוד קשה עם נבחרות איכותיות, אם היינו מצטלבים עם בית C או D אולי)
    הסיכוי היחיד זה לארח טורניר כזה בארץ (הלוואי שנארח, לא שאני חושב שנעלה אבל זה יהיה נחמד לארח פה טורניר כזה)

13. VAR Member

אם יש משהו שלמדתי מהמשחק אמש בין צרפת לפינלנד ועכשיו בין סרביה לגרמניה זה שאין נבחרת טובה אחת בטורניר הזה.

בייליצה מנצח עם הבאזר.

ורוסיה מפסידה גם לפולין. הדבר הכי טוב שקרה לישראל זה סדר המשחקים. אם היינו מקבלים קודם את פינלנד היינו מתייחסים אליהם כאל טיול בפארק וחוטפים בראש, ואז רואים את רוסיה מפסידה לפולין ומתייחסים גם אליה כאל שד לא נורא כל כך, ומפסידים שוב.

עדיף להיות מופתעים מחולשת היריב מאשר מחוזקתו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/9/15
    אלעד ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון ליאור, אפילו הולנד הפסידה היום :p
    לא ברצינות, הבית עם סרביה, ספרד, טורקיה, איטליה, וגרמניה היא כמובן בית מאד קשה. בית מוות אמיתית. לדעתי הכל עוד פתוח וספרד תצטרך לנצח היום כדי לא להסתבך סתם.

בבית הישראלי ניצחון לפולין. האם זה טוב לנו? הרוסים נראים לגמרי אאוט.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשלבי ההכרעה זה יהיה אחרת. הנבחרות החזקות יהיו מחוברות יותר ומפוקסות יותר במשחק של לעלות או ללכת הביתה לעומת שלב הבתים שבו תמיד אפשר לתקן ולשפר.

de Middenweg אוהב/ת את זה.