ספרד אלופת אירופה בכדורסל

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏31/8/11.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה בהחלט מעלה נקודות מאד מעניינות. אני לא גר בארץ כך שאני לא עוקב כל כך קרוב בנעשה, אבל אולי שיבק ראה במהלך ההכנות דברים שאנחנו לא יודעים? צריך להיות הסבר למה בורשטיין מקבל כל כך הרבה דקות? ממה שראיתי בעבר מקוקיה הוא לא נופל מיניב גרין. אני לא בדיוק ראיתי דברים מדהימים מקוקיה, אבל כולנו יודעים מה גרין שווה.

הדבר שלדעתי הכי מאכזב אותי זה ההגנה המאד רכה של הנבחרת. אז קשה או אולי בלתי אפשרי לעצור את נוביצקי, טוני פארקר וחבריהם, אבל בעיקר נגד גרמניה הפריע לי שהנבחרת לא ניסתה משהו כדי להפתיע את הגרמנים. זה מה שאני כל כך אוהב אצל דיוויד בלאט. הוא יודע שמכבי ת"א לא תמיד שווה באיכות ליריבות שלה, ולכן הוא מוכן בעיקר בהגנה גם לקחת סיכונים. אנחנו יודעים שאין לנו גובה ומאסה, אז למה לא לנסות משהו אחר? בהתקפה יש לך שחקן כמו נעימי שיכול לשגע כל שחקן בטורניר. אולי רק לא את טוני פארקר, אבל בטח רכז גרמני אלמוני.

הקטע הזה מאד אכזב אותי אתמול (את המשחק מול צרפת לא ראיתי).

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בבית המוקדם שיחקנו עם איטליה, מונטנגרו, פינלנד ולטביה (רק עכשיו אני קולט שכל הנבחרות במוקדמות חוץ מהונגריה, עלו לאליפות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx מעולם לא חשבתי שאמצא אירגון יותר מטומטם מפיפ"א, אבל פיב"א לקחו ובענק).

אלעד, ראיתי יציע העיתונות, כמה אני מתגעגע לצביקה. אצלו לא היו כאלו הופעות מבישות, בטח לא הרבה. זה פשוט נראה כאילו לא אכפת להם. לדעתי הכל מתחיל מהראש. הבחירה בשיבק היתה קטסטרופלית והיתה צריכה להדליק נורה במוקדמות. ובניגוד לשחקנים, דווקא בגזרת המאמנים יש לנו כמה לא רעים בכלל, בטח טובים יותר משיבק. לגבי איך הגענו למצב שהישראלים לא בכושר? פשוט מאוד, רוב הקבוצות אם לא כולן, פשוט מתבססות על זרים ולא ממש סופרים את הישראלים, בטח לא בקבוצות הטובות שמשתתפות במפעלים האירופיים. עם כל הכבוד, שחקן יצראלי טוב ככל שיהיה ויוביל את קלעי מכבי אשדוד, לא יעזור לנו באליפות אירופה וכל הישראלים המובילים במכבי שמקבלים את הדקות גם ברמה הכי גבוהה כמו היורוליג, הם השלושה שציינו שמציגים יכולת סבירה. אין פיתרון לנושא הזה. אני לא מוכן שהקבוצה שלי תפסיד רק כדי לתת עוד הזדמנות לעוד ישראלי. שישחק מי שטוב ולא לפי הלאום. הבעיה היותר חמורה, שה שאין לנו עתיד ואין למה לצפות לאור כל הכשלונות של דור ההמשך.

3. Ian Wright Member

כמו שיניב גרין נראה כרגע, קוקיה עולה עליו בכל פרמטר אפשרי. כמו כן, אני לא מצפה ממנו באמת לעצור סופרסטאר כמו דירק נוביצקי, אבל הוא בהחלט יהווה הרבה יותר נוכחות בצבע מאשר גרין או כל שחקן אחר בנבחרת. קוקיה הוא גם מסוג השחקנים שיכולים לחבר את הקבוצה ולדחוף אותה קדימה, לא סתם הוא הקפטן של הפועל ירושלים. מדובר בשחקן מאוד אינטליגנט שיכול להיות גם אפקטיבי מאוד בפיק אנד רול השבלוני של אריק שיבק.

אני כבר לא מדבר על הגנות מתוחכמות, אבל באמת שאפילו לא עשינו את המינימום בשביל לעצור את דירק נוביצקי. זה היה בושה וחרפה, כאילו הנבחרת לא הכירה את השחקן הזה עד למשחק הזה, וגם אם לא עשו הכנה כמו שצריך? מה, לא רואים שההגנה קטסטרופה? צריך לדעת גם לנהל משחק ולתקן טעויות תוך כדי תנועה. ההתנהלות של שיבק עד עכשיו(ואני מסכים עם עידן שכבר ראו את זה בעונה שעברה) היא מתחת לכל ביקורת.

זה הנושא הבעייתי ביותר כיום. פשוט כל הנבחרות הצעירות כיום נמצאות ברמה מאוד נמוכה.

אני לא מת על צביקה שרף, אבל אתה צודק פה ב-100%. הוא לפחות היה נותן את כל כולו עבור הנבחרת. אני ראיתי כמה אימונים של הנבחרת בעבר שהוא היה המאמן, והוא פשוט נותן את כל נשמתו, גם אם זה בצורה מוגזמת. שיבק מגלה כרגע אדישות כלפי המצב. בכלל, מצחיק שעודד קטש ודן שמיר הם העוזרים שלו ולא להפך.

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/11
  4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שהבית קשה, אבל זה לא שפיב"א קבעה אותו איך שהתחשק לה. איטליה הצליחה פחות בשנים האחרונות. גרמניה סיימה נמוך ביורובאסקט ובמונדובאסקט בשנים האחרונות. אי אפשר לקבוע דרגים להגרלה על סמך פוטנציאל שחקני ה-NBA שאולי יגיעו ואולי לא.

לגבי ישראל, צריך לומר שזה לא מקרי שזו נבחרת חלשה יחסית לנבחרות ישראל קודמות. הכדורסל הישראלי עדיין מייצר כישרונות, אבל משהו נוטה להיתקע בדרך. ואולי הם פשוט לא עד כדי כך טובים. סנטרים אף פעם לא היו. יש עכשיו גארדים נחמדים, אבל פעם היו לך באנקרים - אף אחד מהנוכחיים אינו כזה. הפורוורדים טובים יותר, אבל בלו אינו מפס ייצור ישראלי (שזה לא בעיה, אבל זה כן מצביע על מגבלת הייצור הישראלית) וקשה לבנות על אליהו כשחקן מוביל קבוע. למעשה, גם כספי היה סימן שאלה ביכולת להיות השחקן המוביל מול נבחרות ברמה הזו.

כך שבבסיס, זה מה יש. האם זה צריך להתלכד למשהו שייראה טוב יותר, גם אם יפסיד? ייתכן שכן. ועדיין, אתה מראש בנחיתות גדולה. נחיתות שבעבר לא היתה קיימת בעוצמות כאלו.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אמיר, לא אמרתי שפיבא עשתה לנו בכוונה, אבל אם העלו את כל הנבחרות במוקדמות, אז גרמניה ואיטליה עדיין עשו יותר מכל בלגיה, אוקראינה, בולגריה, פורטוגל, יו ניים איט. קצת היגיון לא היה מזיק להם.

6. shlomydavid מנהלים

http://www.netscoutsbasketball.com/_uploads/blog/eurobasket2011.Xxx

ספרד, ליטא, רוסיה, צרפת, סרביה, גרמניה, טורקיה ויוון עלו ל-0:2.

שחקן בנבחרת: "בלי יום מושלם של כולם אין לנו סיכוי לנצח אף נבחרת, אולי חוץ מלטביה".

שישי ביורובאסקט: צרפת מול גרמניה, ליטא נגד טורקיה.

משחקי היום:

בית A:

15:15: ספרד - בריטניה
    17:45: פורטוגל - פולין
    21:00: טורקיה - ליטא

בית B:

15:15: ישראל - סרביה
    17:45: איטליה - לטביה
    21:00: צרפת - גרמניה

* ערוץ 1 יעביר את המשחק בין ישראל לסרביה בשידור ישיר.

* ערוץ ספורט 2 יעביר את המשחקים בין איטליה ללטביה ובין צרפת לגרמניה בשידור ישיר.

תבלו !

7. LIVERPOOL87 Member

אני כל כך מיואש מהנבחרת הזאת שמה שחשוב לי היום שמילאן מצ'באן ישחק טוב.
    חשוב שייכנס לקצב שונה ממה שהיה פה, ואין כמו אליפות אירופה כדי לעשות את זה.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך היגיון, צריך שיטה ידועה מראש וזהו. השיטה הישראלית של כל הזמן לשנות תוך כדי תנועה היא לא הדרך הנכונה. לא שפיב"א עשתה את זה מי יודע מה אחרת עם הגדלת האליפות, אבל זה לא קשור. דרגים נקבעים לפי תוצאות לאורך זמן.

9. yakov_y YNWA

לצערי בגלל עבודה לא הצלחתי לראות אף משחק אבל אני מבין שלא הפסדתי כלום, מקווה שנחליף מאמן ואריק שיבק יילך הביתה, משחקי ההכנה היו בושה וחרפה וכל ההתנהלות עם מורן רוט.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לזרוק את המאמן בכדורגל (שוב), לזרוק את המאמן בכדורסל (שוב)... המאמנים מתחלפים, התוצאות לא משתנות. לא הגיע הזמן שבישראל יתחילו לחשוב על דברים מעט יותר מעמיקים?

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה באמת לא דור השחקנים הכי גדול שהיה לנו (כן כן למרות כספי ועוד כמה) ונכון שזה ביש מזל שרוב השחקנים נמצאים בכושר הכי רע שלהם מזה שנים, אבל גם המאמן במקרה הזה באמת היה כלום. הוא עשה מעט מידי כדי בכל זאת להכניס אותם לפורמת משחק כלשהי. הנבחרת הייתה מאוד צפוייה ולא מגוונת מספיק במהלכים. כמובן שהחלפת המאמן לא ישנה את מקומנו על המפה בכדורסל, אבל עם זאת יש להחליף את המאמן כדי לפחות להוציא 10-20% יותר מהחומר הקיים.

12. Ian Wright Member

כמו שסלע אמר: צריך לדעת להפריד בין שני הדברים: יש את ה'כדורסל הישראלי' ויש את 'נבחרת ישראל'. אריק שיבק לא אשם בבעיות ה"עמוקות" יותר של הענף, אבל הוא בהחלט מהווה כאחת מהבעיות המרכזיות בקמפיין הנוכחי. (אותו דבר תקף לגבי לואיס פרננדז אם כבר הזכרת את ה'כדורגל הישראלי') ההכנה, ניהול המשחק ובחירת השחקנים היו כישלון טוטאלי, דברים אלה תלויים במאמן ובשאר הצוות המקצועי.

(לצערי לא ראיתי את המשחק היום)

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחירת השחקנים היתה כישלון טוטאלי? כי הוא השאיר בבית את... מי, מורן רוט? רוברט רות'בארט? ניר כהן? רביב לימונד (לא בדיוק השאיר בבית, נשאר בבית מבחירה).

אבל אתם יודעים מה, זה לא משנה. מן הסתם שיבק לא עשה הכל מושלם. מן הסתם הוא למד כמה דברים על השחקנים שעומדים לרשותו כעת, בתנאי אמת, בטורניר במדינה זרה. אלא אם אתם פשוט חושבים שהוא לא מאמן טוב ומעולם לא היה, האם הדבר הנכון לא יהיה לתת לו עכשיו להשתמש בידע שצבר ולעשות מקצה שיפורים? זה לא שההופעה הקודמת של נבחרת ישראל באליפות אירופה היתה טובה יותר. והרי בקיץ שעבר היתה הסכמה ששיבק עשה עבודה טובה כדי להעלות את הנבחרת לאליפות אירופה אחרי כמה קמפיינים בהם היא בקושי שרדה את המוקדמות.

די כבר עם הזבנג וגמרנו הזה. די כבר עם ה"זה לא נראה מספיק טוב - המאמן הביתה". זה לא נראה משהו, זה כנראה לא יכול להיראות ממש טוב עם הסגל הזה. תנו לעניין לרוץ הלאה. לא תמיד צריך לעשות הפיכות, שגם כך לא מביאות שינוי אמיתי.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני האחרון שמראה סובלנות כלפי אלו שרוצים\מחליטים לעשות משחק כיסאות בנבחרת\קבוצה. לו הייתי יכול אז דווקא כמה שחקנים הייתי מחליף, אבל איתם כנראה שחייבים להשאר ועם המאמן לא בהכרח. אפשר היה להוציא יותר מהחבורה שהייתה לרשותו. הדרישות שלי כלל לא גבוהות, אבל מעט מאוד נגיעה של מאמן הייתה בנבחרת בקמפיין עד לרגע זה. אפשר היה להפיק קצת יותר מהשחקנים שיש ואלו הן לא אפקט הזמן וההמשכיות שהולכים כנראה לשנות משהו בגישה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/11
  15. Ian Wright Member

אמיר,

א. שדיברתי על בחירת השחקנים, התכוונתי בעיקר לרוטציית/היררכיית השחקנים שנמצאים בסגל.

ב. אני לא ציפיתי להוציא יותר מדי מהבית הזה, אבל ההופעות הן רעות מאוד. שיבק לא הוציא אפילו מינימום מהנבחרת ולכן הוא צריך ללכת.

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/11