ספרד אלופת אירופה בכדורסל

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏3/9/09.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים אם מסתכלים על מצבת הגבוהים שלנו אנחנו בסך הכל עם קוז'יקרו, גרין, ועמית תמיר, כשליאור אליהו והגנה זה שני דברים שונים לגמרי...אני חושב שהיה מקום לרותבארט בנבחרת במקום מישהו מהגארדים אם זה מורן רוט או אם זה יובל נעימי וגם במקום לימונד החלש להחריד הזה. אין ספק גם שאם הנבחרת לא היתה מתעסקת בקישקשתה כל היום גם בלותנטאל היה והיינו הרבה יותר טובים.

אגב יש לא מעט נבחרות שנהנות מעידוד מאסיבי של קהל אם זה לטביה, גרמניה, סלובניה, טורקיה, ליטא סרביה, פולין כמובן, מקדוניה צרפת וגם היוונים, מה שמעלה אצלי את התהייה למה אין אף פם ישראלים ביציע? נבחרת שמגיעה כל הזמן למעמדים של אליפות אירופה למה לא מוציאים דילים לנסוע איתה? למה אנשים לא נוסעים, אני אישית לא יצא לי אבל אין ספק שאם המקום יהיה אטרקטיבי גם אני ייסע, כי תאכלס פולין הייתי כבר והיא לא מעניינת, אבל עדיין בשום אליפות אם זה בצרפת ב-99, טורקיה ב-2001, שוודיה ב-2003, סרביה ב-2005, ספרד ב-2007 לא ראיתי כמעט אוהדים ישראלים...חבל. אין לי סםק שיכלנו להביא כמה מאות שהיו עוזרים לנבחרת שלנו...

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/09
  2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכן, זה פשוט - אנשים יודעים שישראל לא תזכה בטורניר. אם זאת מכבי תל אביב ויש סיכוי "להביא כבוד למדינה" (עלק), נוסעים אלפים. בשביל נבחרת ישראל? אה, שטויות. בשביל מקום עשירי לא שווה לנסוע.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול בשידור של הטלוויזיה היוונית במשחק בין יוון למקדוניה, נמחק השם של הקבוצה המקדונית מלוח התוצאות המוצג ויוון שיחקה מול קבוצה ללא שם, כמובן שהשדרים לא אמרו את השם מקדוניה במהלך המשחק אפילו פעם אחת, פה ושם אמרו את השם סקופיה...יוון כאמור לא מכירה במקדוניה כמדינה בעלת השם מקדוניה.

מאות האוהדים המקדונים שהיו באולם כמובן שרקו בוז בהימנון היווני, אין ספק שאם היינו מקבלים בית של יוןו, טורקיה, מקדוניה וסרביה זה היה אש מבחינת הקהל, כל אחד שונא את השני.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך לערבב פוליטיקה וספורט,כיף לקבל את יוון כי יש לנו מאין יריבות ספורטיבית איתם בכדורסל(טוב נו את מי אני משלה..להפסיד להם כל הזמן בהפרשים קטנים זה מיני יריבות),אבל כל הקטע עם זה שמקדוניה שיחקו ללא שם זה עצוב ולא מתאים לספורט.

אני מבין מזה שלא ציינת את זה שהמקדונים לא הופיעו עם חולצות שעליהם השם מקדוניה.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, הם לא הופיעו עם השם מקדוניה על החולצות בסופו של דבר, האוהדים פתחו דגל ענק ביציע, ראיתי חלק מהמשחק בשידור חוזר, מקדוניה נראתה בדיחה, באמת שאנחנו נבחרת הרבה יותר איכותית מהם ואנחנו חייבים לנצח, היוונים קשוחים בהגנה אבל אני לא יודע אם הם יותר טובים עם הסגל הנוכחי שלהם בהרבה מהקרואטים. אני בכל אופן מעדיף ניצחון קרואטי היום ואם אפשר אז אחרי הארכה או שתיים, שהיוונים טיפה יתעייפו ואולי נוכל לעקוץ אותם, כמובן אחרי שאנחנו ננצח את מקדוניה, בתקווה שננצח.

עריכה:

http://www.fibatv.com/page/fibaeuropeVideo...1395582,00.html

כל תקצירי המשחקים כאן.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליפות אירופה - היום ה-2

אנחנו ממשיכים בפרויקט האליפות המיוחד שלנו, וכמו אתמול עידכונים מכל המשחקים, פרט למשחק של הנבחרת שיתחיל ממש עוד כמה דקות, וישודר בערוץ 1, שאר המשחקים שמשודרים ב-5+ לייב, וחלקנו לא נסחט ומשלם לצרכנים יקבלו עידכונים PLAY BY PLAY מה שנקרא אז יאללה בואו נתחיל. כמובן נציין שבסוף היום יהיה גם סיכום יומי של היורובאסקט עם תוצאות וטבלאות.

בית ב'

אולם:
    גדאנסק

רבע: סיום
    http://www.eurobasket2009.org/en/files/%7BAFFC54F8-1CF5-4B0A-BD80-769D92D6FB31%7Dflag_big.Xxx 73:76 http://www.eurobasket2009.org/en/files/%7B634CB70D-EF51-4787-96B0-43B50751EEC0%7Dflag_big.Xxx

ג'אגלה עם 2 הנקודות הראשונות של הערב עבור הגרמנים שפותחים את המשחק עם נקודות אחרי כמעט 2 דקות של גישושים. פמרלינג שם עוד שתי נקודות, הרוסים עדיין ללא נקודות על הלוח, ובעוד אני מדבר, האמן קולע עוד שתיים, 0:6. אחרי כמעט 3 דקות, פרידזון קולע את השלשה הראשונה של הרוסים. סרגיי מוניה עם שלשה שנייה של הרוסים מצמק את התוצאה ל-8:10. ההגנות של שתי הקבוצות הן הצד החזק יותר במשחק, כשההתקפות הן עדיין בגדר תעלומה, בכל אופן הגרמנים ממשיכים עם המשחק המפתיע שלהם מאתמול, מובילים 10:14. הגרמנים מצליחים לפתוח פער על הרוסים, ועולים ל-12:21. הגרמנים עם סיום הרבע מתפוצצים על הרוסים ועולים ליתרון בן 14 נקודות, 12:26, שאפראציק מוליך את הקלעים הגרמנים עם 10 נק'.

היכולת הבינונית של הרוסים מאתמול כנראה שלא מספיקה מול נבחרת שאומנם אין לה כוכבים גדולים אבל משחקת יותר כמו קבוצה, הגרמנים שומרים על היתרון הדו ספרתי שלהם גפ בפתיחת הרבע השני ומובילים 16:30. הרוסים מנסים לחזור אבל ההגנה הגרמנית עומדת חומה איתן, כמו העיר ברלין שהופרדה בחומה מזמן, היתרון כרגע 21:35, כשג'אגלה עם 8 לגרמנים (מצטרף לשאפרציק), אצל הרוסים אנטון פונקראשוב עם 5. ההפרש הגרמני הגיע כבר עד 19 נקודות אבל הרוסים עם ריצת 6:0 מצמקים ל-31:44, הגרמנים מוסיפים נקודה בשניות שנותרו ויורדים למחצית ביתרון 31:45. שפארציק מוביל את הגרמנים עם 10 נק', ג'אגלה עם 8 כשאצל הרוסים הקלע הבולט הוא מוזגוב עם 7.

הרוסים פותחים את המחצית השניה עם ריצונת קטנה של 0:6, ומצמקת את הפער ל-8 הפרש. ההפרש מתקבע על איזור ה-10 נקודות, הגרמנים מובילים 40:50 כשג'אגלה מוביל אותם עם 13 נק'. אחרי מחצית רעה מאוד של ביקוב, הוא גם נכנס לעניינים ומגיע כבר ל-9 נקודות כשההגנה הרוסית מתחילה לעבוד לצד ההתקפה ומצמצמת את התוצאה ל-7, 48:55. בסופו של דבר הגרמנים מחזירים את היתרון לדו ספרתי ושמים אותו בסוף הרבעא על 50:60, ביקוב אצל הרוסים עם 11 וג'אגלה עם 15 לגרמנים.

הגרמנים מובילים כבר בחד סיפרתי אבל הרוסים לא מוותרים. קלי מקארתי עם 9 נק' ופונקראשוב עם 9 נק' משאירים את הרוסים במשחק ומצמצמים את התוצאה ל-3 בלבד, 63:66. מקארתי מוסיף עוד 2 ומוריד את היתרון הגרמני לנקודה בלבד, 3:10 לסיום. ג'אגלה עם 17 מוביל את הגרמנים ליתרון 2 נקודות וכדור אצלם. ג'גלה מגיע ל-19 נקודות אבל יוצא ב-5 עבירות, מה שעשוי להיות מאוד מכריע עבור הגרמנים בעוד אצל הרוסים סרגיי מוניה יצא ב-5 עבירות. שלשה גדולה של שפארציק מקפיצה את היתרון הגרמני ל-4, 67:71. 48 שניות לסיום מנצינג, מי שמוגדר בגרמניה כדירק נוביצקי הבא דופק שלשה של משחק, 69:74. 8 שניות לסיום שפרציק מחטיא אבל לוקח ריבאונד גדול, הרוסים עם עבירה מהירה ושולחים את שטייגר לקו שקולע 2 ומעלה את הגרמנים ליתרון 71:76, בסופו של דבר הגרמנים מנצחים 73:76. הרוסים כמו הרוסים, לא נראים כל כך טוב, מנגד הגרמנים מפתיעים. יאגלה מסיים עם 19, שפרציק עם 13 אצל הגרמנים. מקארתי ופונגראשוב עם 12 כל אחד וביקוב עם 11 אצל הרוסים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/09
  7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שגיחכו על הכדורגל , גם הכדורסל מאכזב.

8. איגור .פ. Member

עצוב עצוב ישראל התחילה לשחק נכון מאוחר מידי ,ועמית תמיר היום הפסיד את המשחק לנבחרת שלנו.

עכשיו תלוי הכל בזה שיקרה נס.

הבדיחה היחידה היא שצביקה אמר 1-8 אנחנו נסיים.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו צריכים נס עם הרבה מאוד סוכר...פשוט זרקנו את המשחק הזה למקדונים זה לא ייאמן כמה טעויות אפשר לעשות...4 דקות לסיום חוטפים תוך 10 שניות פעמיים כדור ולא מצליחים לגמור בסל, 15 שניות אחרונות עושים שכונה ונותנים להם את המשחק, ובסיום המשחק לא הולכים על ליאור ולא על בורשטיין...

כמו שאמרתי אנחנו צריכים נס עם הרבה מאוד סוכר וזה התסריט:

יוון מפסידה היום לקרואטיה
    מחר מקדוניה מפסידה לקרואטיה
    אנחנו מנצחים את יוון

במקרה הזה אנחנו והיוונים עולים והמקדונים הולכים הביתה. את האמת? עם השנאה של היוונים למקדונים בהנחה שהיוונים מפסידים לקרואטיה ומחר הקרואטים מנצחים את המקדונים אני רואה איזשהו דיל שישחזר את מה שקרה באליפות אירופה 1993.

לא יודע למה אבל תמיד כשנבחרת/קבוצה משיגה ניצחון היסטורי וראשון, זה תמיד נחגג נגדנו, למה? מקדוניה השיגה את הניצחון הראשון אי פעם, דווקא עלינו. סנטה קולומה השיגה את הניצחון האנדורי הראשון אי פעם, דווקא עלינו. איזה קבוצה מאיי פארו השיגה את הניצחון הראשון אי פעם, דווקא על מכבי חיפה, בכל ספורט לא משנה מה זה תמיד עלינו.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל שאנחנו באים עם פוזה ומחשבה שאנחנו תותחים ואז מקבלים פעם אחרי פעם את הסטירה שלנו.
    אני לא מאמין שנעלה לשלב הבא,אבל הייתי רוצה לראות לפחות משחק לחימה והופעה מכובדת מול יוון.

11. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

השלשות המפגרות שקיבלנו גמרו לנו את המשחק כבר בהתחלה, זה פשוט מצחיק שהם צולפים שלשות בלי שאף אחד מפריע. מאכזב מאד, ישראל תמיד נזכרת לשחק מאוחר מדי.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שהכי מרגיז, כי מילא הם קלעו 1, 2, השחקנים לא שמים לב וממשיכים לתת להם לזרוק ולצלוף, רבאק.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי היום את המשחק, אבל ממה שהבנתי שוב פעם ראינו ריבאונד הגנה גרוע וגם הגנה לא רצינית. במהלך חדשות הספורט של אתמול אביב לביא הזכיר את העניין שמקדוניה ויתרה כבר מהר מאד על המשחק עם יוון. עכשיו אנחנו יודעים למה...

אנחנו לא צריכים להצטער ששיחקנו משחק צמוד עם קרואטיה, אבל בשביל לסגור לריבאונד לא צריכים להיות בשיא הכושר. זיו אומר בדיוק את הדברים הנכונים, עומר גם אתה זלזלת במקדונים (צחקת בין היתר על מאסי, שחקן שהלוואי עלינו) והנה קיבלנו את מה שהגיע לנו.

מתי אנחנו נלמד שאנחנו בלי זרים קבוצה מאד מוגבלת? גרין, עמית תמיר, אליהו בהגנה, קוז'יקארו, קו קדמי לא מרשים. ובוא נגיד ככה, עזבו התקפה, ההגנה של החבר'ה האלה פשוט לא מספיק. לא סתם הנבחרת לא נראתה טוב בשנים האחרונות, בוא נהיה קצת יותר מציאותיים, אבל כמו בכדורגל עם לוזון גם צבי שרף סובל מפה יותר מדי גדול ועודף ביטחון.

מחר? יוון בנתיים מובילה במחצית הראשונה ב-12 נק' על קרואטיה כך שאני מקווה שעד סוף הערב כבר לא נתחיל לחלום על ניצחון על נבחרת פי כמה יותר טובה מאיתנו...

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבדו סיכויינו וטוב שכך, עדיף שנבוא לאליפות ונצליח מההתחלה ולא נהיה זקוקים לחסדים של אחרים...

אגב שימו לב לתוצאת המחצית הבאה

לטביה 21 צרפת 16!!!!!!!!!!!!!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

15. COYS Member

צביקה היה צריך לזמן את רות'בארט בשביל הגובה ואת כדיר בשביל פעולות הגנה בסיסיות.
    וגם הוא זימן 3 רכזים ובנעימי ורוט בכלל לא השתמש,בשביל מה זימן.
    התקפה אחרונה מי עולה עם עמית תמיר,ניהול כושל בכל המשחק,בקיצור,צביקה האשם היחיד של הכשלון.