ספרדי כפול

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏26/5/12.

1. xavi6 Member

נאבאס הוא אחד מהשחקנים הכי אהובים עלי בעולם בגלל הסיפור שלו. מדובר בשחקן מאוד חולה. בנאדם עם התקפי פאניקה, סחרחורות חמורות וכמובן חרדות נטישה מהבית. והוא היה קשור בצורה מפחידה לסביבה הקרובה אליו-ההורים והמשפחה. הוא סרב לצאת עם סביליה לדוגמא בזמנו לארצות הברית כאשר הם טסו בפגרה. לפי מה שאני יודע לכל המשחקי חוץ של סביליה ההורים באו איתו.

רק לפני מונדיאל 2010, הוא אמר שהוא מתכוון לטפל במצבו לאט לאט כי החלום שלוזה לשחק בנבחרת והוא לא יכול לוותר על זה. הוא הצליח להתגבר על הבעיות וזכה להניף גביע עולם שמגיע לו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/12
  2. riquelme1 Member

פוגשים את צרפת ברבע, הפלאשבקים מ2000 ו2006 מתחילים לעלות, לא מעניין אותי ההפסד חסר החשיבות של צרפת היום לשוודיה, היא נבחרת חזקה עם מאמן מצויין, ותמיד עשתה לנו צרות בעבר.

יש לה יכולת לפרוץ את הבונקר המודרני של המשופם.

3. סדרו קייטע Member

מה שהיה ב2000 ו2006 לא רלבנטי. אז הצרפתים גם היו עדיפים, גם יותר מנוסים וגם יותר ווינרים. זה לא המצב היום.
    גם אי אפשר לטעון שההפסד הצרפתי הוא "חסר משמעות". תהיה בטוח שהם היו מעונינים מאד להימנע ממפגש מול ספרד.

יהיה משחק קשה, כמו שמשחק רבע גמר יורו אמור להיות, אבל לדעתי צרפת ישחקו יותר התקפי מאשר היו משחקים האנגלים, מה שיכול לעבוד לטובת ספרד.

חבל שאלונסו לא קיבל צהוב שני במשחק האחרון, אחרת בכלל היינו מסודרים.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל לא יהיה פשוט מול הצפרתים, לדעתי זה מפגש שקול ושווה כוחות.. לא אהיה מופתע משום תוצאה

5. M_T_A Member

הצרפתים הם היריבה הכי קשה שהיה אפשר לקבל אבל היתרון האיכותי עדיין עם ספרד.
    זה די ברור איך המשחק של ספרד הולך להיראות, ולכן מסקרן מאוד לראות מה תהיה הגישה של צרפת למשחק.
    האם הם ינסו להמשיך להחזיק בכדור כמו בשלב הבתים או ישאירו את זה לנבחרת של דל בוסקה ויעדיפו לנסות לעקוץ. יש ללורן בלאן נבחרת שמסוגלת לעשות את 2 הדברים ויהיה מעניין לראות מה הדרך שהוא יבחר.
    בסופו של דבר אני מאמין שהכל תלוי בספרד. ביום מספיק טוב וחד של הספרדים אין סיבה שהם לא יעלו שלב. ביום כמו מול קרואטיה זה יהיה קשה מאוד

6. Civil Anti Madridista

גם אני בתחושות שיכולה להיות כאן הפתעה (ואני בכלל לא מתייחס להיסטוריה שהוזכרה כאן)
    יש הרבה מאוד כישרון ופוטנציאל בנבחרת הצרפתית, ברור שספרד פייבוריטית אין כאן ספק, אבל אני לא רואה ניצחון חד צדדי וחלק

למרות ההפסד שלהם לשבדיה אתמול, אני ממש לא רואה בזה משמעות. צרפת נבחרת טובה מאוד

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היתרון הברור והללא ספק של ספרד הוא אך ורק על הנייר מבחינת השחקנים. הם היו פייבוריטים "ברורים ללא ספק, כם מול קרואטיה ולבסוף כמעט הפסידו. אני חושב שאפשר לקחת את הצד של ספרד בזהירות כפייבוריטית, אבל זה ממש לא ברור. צרפת נבחרת טובה מאוד ומבחינתי הפסד ספרדי ממש לא יהיה סנסציה. אני דווקא חושב שכן היה עדיף לספרדים לקבל את ספרד, הם יגיעו כאנדרדוג לפי הדעה הרווחת ואולי ישחקו עם פחות לחץ מאשר אם היו משחקים כפייבוריטים מול יוון או צ'כיה לדוגמא. מה גם שעד כה גם ספרד לא בדיוק מהמרשימות כך שצפוי משחק מאוד שקול.

8. riquelme1 Member

נדב יעקבי בחר את ג'ורדי אלבה למגן השמאלי של הטורניר עד עכשיו, והסביר שהוא נותן יורו אדיר.

עזבו שכל ההרכב שלו הוא בדיחה, אבל לא יאמן כמה הראייה שלו היא חסרת מעוף רק בגלל שג'ורדי אלבה בדרך לבארסה אז הוא נבחר.

ביליץ': ''ספרד נראת פגיעה בלי חלוץ, לי בתור מאמן הרבה יותר קל להתכונן אלייה מאשר שהיא משחקת עם חלוץ''.

דל-בוסקה, אתה מטומטם.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/12
  9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בינתיים האגף שך אלבה מתפקד יותר טוב מאגף של ארבלואה.
    ביליץ' יוצא אידיוט אם הוא אמר את זה. החילופים של דל בוסקה ניצחו את המשחק.

10. riquelme1 Member

בוודאי אחרי שקוראטיה יצאה קדימה והפקירה את ההגנה, שאפילו הנכה בוסקטס היה לבד מול שוער שעוד 3 שחקנים נמצאים לבד.

אגב למישהו יש ספק שדל-בוסקה ימשיך בשיטת הבלי חלוצים נגד צרפת אם נגד קרואטיה הוא פחד ושיקח הגנתי אז מה יהיה נגד צרפת? כמו נגד איטליה לדעתי דל-בוסקה שוב יחשוב איך לסרס ולהגן.

11. Raulito Madridista

דל-בוסקה נשאל על כך בתקשורת(שלא פעם הגנה עליו). תירגמתי את כל הראיון אבל שורת המפתח מבחינתו:
    "אנשי הכדורגל מגזימים בגישות שלהם. כל מהלך יכול להיות קריטי ולכן הנבחרת משחקת קצת יותר טקטי ומחושב. אי-אפשר לצפות מספרד לשחק ביורו כאילו מדובר במשחק של ריאל מדריד נגד סראגוסה או ברצלונה נגד מאיורקה".

גם אם טורס יפתח כחלוץ נגד צרפת הנבחרת עלולה להתקשות משמעותית בגלל מערך הגנתי ואפס ניסיונות לשחק דרך הקו - כך שטורס יעוף בדקה ה-60 ופברגאס יכנס במקומו בטח ושוב נחזור ל-4-6-0, או אופציית חסוס נאבאס וסילבה שוב חלוץ. מה שכן, למרות שכל נבחרת באה להתגונן מול ספרד - צרפת תתקוף הרבה יותר מקרואטיה וגם ההגנה שלה כבדה יחסית.

אי-אפשר שלא להיזכר במשחקי העבר מול צרפת, רק שאז מאזני הכוחות היו ברורים. גם אם ראול היה החלוץ הטוב באירופה וסיים את הערב בצורה טראגית - צרפת הייתה נבחרת הרבה יותר שלמה, עם יתרון ברור בכל שאר העמדות במגרש(אולי לא בשוער) וטונות של אופי וכישרון, זה היה הטורניר של זידאן. ובסוף היא ניצחה מבעיטה חופשית מושלמת. ב-2006 ספרד פתחה מצויין אבל שיחקה עם מערך לא נכון, ראול לא יכל לתפקד כקשר מתחת לחלוצים ו-ויירה, זידאן וריברי חיסלו את הנבחרת. היום, ספרד נבחרת טובה יותר וגם אם צרפת מאוד מוכשרת - תיזכרו בבעיות בהגנה. מבקרים את ספרד המון, אבל צרפת עם שלב בתים בינוני מאוד בעיקרון. ואל תשכחו שספרד שווה הרבה יותר אם דל-בוסקה יעמיד הרכב קצת יותר נורמלי.

12. Raulito Madridista

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2012/06/22/futbol/eurocopa_2012/espana/1340355846_extras_portada_3.Xxx

"ריברי ובנזמה? הם מצויינים, אבל אני מעדיף את ההתקפה שלנו". רבע גמר היורו מול צרפת כבר ממתין מעבר לפינה והקפטן איקר קסיאס מתכונן היטב. זה היורו הרביעי שלו, כבר לא ילד בן 19 אלא בן 31 ושוער הטוב בעולם, שמחכה לרשום ניצחון מס' 99 בסלקסיון בהופעתו ה-135.
    "צרפת נבחרת נהדרת ואנחנו יודעים שיהיה קשה, לא ננצח בהליכה", אומר קסיאס שמילת המפתח שלו היא זהירות. "הצבנו רף גבוה מאוד, אולי לא הגיוני בשנים האחרונות וקשה לשמור עליו". במפגש האחרון ספרד ניצחה את צרפת משער של חואן קאפדוויליה במשחק ידידות ב-2008, אבל קסיאס זוכר היטב את המפלות במונדיאל 2006 וביורו 2000. מזכירים לו שלריברי יש רק עשרה שערים במדי הנבחרת אבל אחד מהם נכבש מול קסיאס במונדיאל, שער שהשווה את התוצאה. "המשחק יהיה קשה מאוד, אבל בטח לא בגלל הסטט' שממש לא מפחידה אותנו", מגיב קסיאס לאימרה שספרד לא ניצחה את צרפת במשחק רישמי. "אני מקווה שבנזמה יהיה ביום חלש", הוא אומר. ומה לגבי העימותים בין שחקני ריאל מדריד וברצלונה? - קסיאס צוחק. "היה חודש אינטנסיבי מאוד במהלך העונה, והשארנו את זה מאחורינו. אנחנו צוחקים על זה בחדר ההלבשה".

http://www.marca.com/imagenes/2012/06/20/futbol/eurocopa_2012/1340214850_extras_mosaico_noticia_2_g_0.Xxx

בינתיים בתקשורת מתמקדים במפגשי העבר בין הנבחרות, הזכורים בעיקר לרעה. אם מדובר בהפסד בגמר יורו 1984 לנבחרת של פלאטיני, ובין אם מדובר בהדחה הכואבת מיורו 2000 אחרי החמצת הפנדל של ראול.

ואם בעבר עסקינן: בידיוק היום לפני 4 שנים(22/6) שברה ספרד את מנחוס רבע הגמר והדיחה את איטליה בפנדלים אחרי תצוגת מופת של איקר קסיאס.

נשיא ההתאחדות אנחל וילאר משבח את הנבחרת על כך שהמשיכה באותו סגנון המשחק, והרחיק לכת שאמר - "הנבחרת הציגה שלושה משחקים טובים בשלב הבתים".

צ'אבי אלונסו צפוי להצטרף ביום שבת 'למועדון ה-100' המצומצם ויהיה השחקן החמישי בנבחרת שמגיע לרף מאה הופעות. מקדימים אותו צ'אבי(112), ראול(102), זבויזארטה(126) וקסיאס(134). אלונסו תרם 13 שערים עד עכשיו, רובם מפנדלים.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/12
  13. M_T_A Member

כמה מזכירים את ההפסדים ביורו 2000 ובמונדיאל 2006.. עכשיו כשספרד באה למפגש הזה עם עליונות ברורה על הצרפתים זה הזמן לנקום. לשבור את הרצף של להפסיד לצרפת כל 6 שנים. ואם לא, תדמית הלוזרית תחזור ובגדול.
    ד"א ב2 הטורנירים האלה צרפת אחרי ההדחה של ספרד פגשה גם את פורטוגל והדיחה גם אותה. היריבה בחצי גמר הפעם - פורטוגל.
    ההיסטוריה תחזור על עצמה? מאמין ומקווה שלא.

14. Raulito Madridista

אני אמשיך בקו שלך: בפעמיים האלה ספרד סיימה במקום הראשון בבתים וצרפת סיימה שנייה(ביורו 2000 אחרי הולנד) והיריבה אחרי פורטוגל הייתה איטליה בגמר, בשני המקרים. פעם אחת צרפת ניצחה משער זהב של טרזגה, ובמונדיאל אותו טרזגה החמיץ פנדל וצרפת הפסידה בגמר.
    לא חושב שאפשר לדבר על מחסום פסיכולוגי או משהו דומה, מדובר במפגשים פעם בכמה שנים טובות ולא במשהו סטייל ריאל-ברצלונה שהפך למשחק שכיח מאוד בשנים האחרונות. כמובן שכעת פערי האיכות לטובת הנבחרת. מה שכן, בגלל אותו דור זהב של זידאן, הנרי, ויירה ושות' - קשה להמר נגד צרפת, ולכן לא צפיתי את הכשלונות עם דומאנק למרות שסגל השחקנים הזדקן והוא היה מאמן טיפש. אבל יותר מזה - לכו תהמרו נגד אלופת העולם.

אגב, ראול לא אמר זאת לדעתי - אך אני מאמין שהחמצת הפנדל נגד צרפת הייתה הרגע הקשה בקריירה שלו. הוא פחות או יותר מאותה נקודה הפסיק לבעוט גם במדי ריאל מדריד(לא שהוא היה פנדליסט קבוע, אבל בכל-זאת).

ובינתיים - קצת ציטוטים מהשעות האחרונות:

ויסנטה דל-בוסקה:"יש ספקות לגבי ההרכב. אני לא מכיר אף מאמן שהוא יותר מידי התקפי".
    סרחיו ראמוס:"במונדיאל 2006 לא היינו בוגרים ובשלים כמו עכשיו, רק התחלנו את התהליך".
    אינייסטה:"צרפת נבחרת מאוד מסוכנת, נצטרך להיות יותר חדים ומדוייקים בשליש האחרון של המגרש".

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/12
  15. riquelme1 Member

http://euro.sport5.co.il/articles.aspx?Fol...51&docID=122768

כל כך נכון וכל כך עצוב, ססק פברגאס שחקן עצום שלא מקבל קרדיט מספיק בנבחרת, ביורו הקודם הוא עוד היה בהרכב במשחקים נגד רוסיה וגרמניה והיה פנטסטי, במונדיאל הוא בקושי קיבל צ'אנסים למרות הבישול הנהדר בגול בגמר נגד הולנד, וביורו הנוכחי דל-בוסקה מנסה לתת לו צ'אנס אבל בעמדה שלא מתאימה לו- כחלוץ מדומה, למרות שכבש שתי שערים שזה הכי הרבה ביחד עם טורס, ססק צריך לשחק בקישור, בגיל 25 הגיע הזמן שססק יהפוך לבעל הבית בנבחרת ועושה רושם שהוא לא מקבל מספיק קרדיט ובעיקר לא מקבל אמון מספיק, ששחקן מקבל ביטחון ומרגיש שהוא חשוב גם היכולת שלו משתפרת.

ססק גם לא משחק בעמדה הטיבעית שלו בקישור, וגם לא מקבל מספיק צ'אנסים בהרכב- זה פוגע בו ורואים את זה.

בזמן שצ'אבי נותן יורו בינוני, הייתי יותר משמח לראות את פברגאס מקבל מקום במקומו, אני לא מאמין שצ'אבי יחזיק 2012 וססק חייב לקבל מקום בהרכב ובעמדה הטיבעית שלו שזה בקישור.