ספורטיביות אצלנו? מה פתאום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏23/5/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שאף אחד מהקבוצות ה"קטנות" לא אמרה שהיא הולכת להילחם על כל כדור במגרש,אחרי שאלמושנינו ביקש לא לשחק שבוע הבא מול חיפה כדי לא לפגוע במענק האליפות שיש לו בחיפה,אחרי שהפועל פתח תיקווה חשבה לעלות עם הנוער שבוע הבא,פעם הפעם הדבר הבא:
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-26...2631355,00.html

נ.ב
    מצטער שכל הטופיקים שלי לאחרונה מראים רק כמה שלילי ומכוער יכול להיות הכדורגל הישראלי,אבל זה מה שיש אצלנו,צעד קדימה,שתיים אחרוה.

2. ליהי Member

לפי מה שהבנתי בהתאחדות הועלה רעיון (לא רע בכלל לטעמי לשם שינוי) שעל פיו הקבוצות ש"סיימו את העונה" מחוייבות לעלות עם ההרכב החזק שלהם למשחקים מול מכבי והפועל ת"א ומכבי חיפה.

בארץ ישנה תופעה כזאת שמוכרת כמובן גלובלית אבל כאן זה פשוט דוחה. הכדורגל זה בהחלט הענף ספורט הכי ממוסחר בעולם ללא כל ספק אבל יש לכם מושג איזה לינצ' היו עושים בכדורגלן בספרד שלא היה רוצה לעלות לשחק נגד קבוצתו לשעבר בשביל לקבל אולי מענק אליפות?
    זה רק מראה על התפיסה הישראלית המקולקלת שיש לאנשי הכדורגל הן המאמנים והן השחקנים לגבי המשחק. אם אין בשביל מה לשחק אז לא משחקים.
    המאמן והקבוצה היחידה שהייתי רוצה לציין לשבח היא בני יהודה ואלי אוחנה שלמרות שכבר "סיימו את העונה" נותנים פייט טוב לשלושת הגדולות ולא מקלים ראש באף קבוצה. שמעתי ראיון עם פליקס חלפון בגל"צ והוא אמר שהם לא מתכוונים לתת לאף אחת את האליפויות דרכם עם כל הכבוד לשלוש.
    אלי אוחנה מכניס ספירטואל אירופאי לקבוצה שאותה הוא מאמן, אין מה לדבר. מהבחינה הזאת בני יהודה תענוג.כן ירבו.

3. AFC Member

בקשר לאוחנה, הצלחת לנחם אותי קצת.

4. ליהי Member

כן, שכחתי להמשיך שמצד שני הוא חי בסרט שהוא יכול להביא כדורגל התקפי ואטרקטיבי עם בני יהודה,אז מה יהיה עם בית"ר? הקבוצה של המדינה, ווא-ווא,
    הוא ינסה להפוך אותכם לריאל.

5. ג'רי בית הלוי Member

פשוט ביזיון. לא יכול להיות שאייל אלמושנינו לא ישחק נגד חיפה, בגלל שיש לו מענק אליפות אצלה. פשוט לא הגיוני. גם לניר סביליה יש מענק אליפות אצל חיפה, וזה מנע ממנו לכבוש נגדה? לא. בני יהודה באמת קבוצה של ספורטאים. כל הכבוד להם.
    כבר יש לנו עברה של תקנון ההתאחדות, בכך שאלמושנינו לא משחק. אלמושנינו הוא שחקן חשוב מאוד במערל של אשדוד, ובגלל שהוא לא ישחק הוא מחליש את אשדוד. הופ- עברה על התקנון. בכלל, זה חוק מאוד טיפשי. מי בדיוק קובע מה ההרכב החזק ביותר של קבוצה מסוימת? אם לגברי מתחשק, הוא יכול להעניש את קלינגר, על זה שהוא לא עלה בהרכב הכי חזק שלנו מול מכבי פ"ת, כשנמני היה על הספסל. וגם, למה מכבי לא נענשת על זה שעונה שלמה היא פותחת בהרכב חלש, שכולל את אבי סטרול? מוות להתאחדות.
    בנושא השני, של העברת המגרשים, אני גם מקבל חלחלה כשאני קורא את זה. אני לא רוצה, פשוט לא רוצה לחגוג אליפות, או להתאבל על אובדנה באיכסטדיון ר"ג. אני רוצה לקחת אליפות כמו גבר בפ"ת, ולא כמו פחדן באיצטדיון ר"ג. מה גם שאם לא תהיה אליפות- זה יהיה ממש מגעיל לבכות עליה באיצטדיון של 42 אלף איש. ומי שאומר שהאיכסטדיון הזה הוא ביתי למכבי הוא אידיוט. מה שעוד יותר מעורר בי חלחלה, זה שאשדוד וכפ"ס רוצות להעביר את המשחקים שלהן נגד חיפה והפועל לקריית אליעזר ובלומפילד בהתאמה. מילא איצטדיון ר"ג, אבל למגרש הביתי של הקבוצות? זה פשוט חוצפה שלא תאמן.

6. ליהי Member

מסכימה ניצן,וזה רק מראה איזה פרמנט משחק לידיים של הקבוצות האלה- וזה כסף נטו.

תקנו אותי אם אני טועה כי אני לא ממש מעורה בכל הליגות ברחבי אירופה, אבל בחיים לא נתקלתי במצב שבו 2 מחזורים לסיום, 3 קבוצות עם אותו הפרש נקודות והפרש שערים שמסתכם ב2-3 הבדל שרצות לאליפות וכל מה שמעסיק את הקבוצות מסביב והטלפונים היחידים שרצים בהתאחדות זה לגבי איזה איצטדיונים הן ישחקו ואיזה קבוצה תעלה נגדם באיזה הרכב ולמה.

ההתאחדות לא צריכה לבוא ולחוקק חוק מהסוג הנ"ל, פשוט מאוד כי למועדונים צריך להיות כבוד מסויים לעצמם. איפה המורשת? איפה הכבוד? איפה הספורטיביות או כל הדברים הנלווים למונח כדורגל.לא נמצאים בלקסיקון הישראלי,עצוב.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצן..מצד אחד זה לא ספורטיבי מצד אלמושנינו..אבל מה אתה היית עושה במקומו???
    היית סתם זורק את הכסף הזה..ואל תשכח שזאת פרנסה שלו..

8. ג'רי בית הלוי Member

לניר סביליה זה הפריע? לא.
    תאמין לי שהוא מרוויח מספיק כסף גם בלי המענק הזה, שחקן כדורגל צריך לשחק עפ"י השיקולים של הקבוצה שלו ולא עפ"יע שיקולים של כסף.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה יש לסביליה בחוזה וכמה כסף יש לסביליה וכמה לאלמשונינו...אני יודע שקל לשבת מהצד ולהגיד לו לוותר על סכומים גדולים של כסף..

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע יש לך טעות,אני בתור צופה,שמשלם כסף כל שבוע כדי לראות כדורגל,מצפה שהשחקנים על המגרש יתנו לי תמורה לכסף,ובאמת לא מעניין אותי עם יש לו מענק אליפות עם חיפה.
    ומה אם המשחק הזה היה קובע עם אשדוד נשארת או יורדת,גם אז הייתה מצדיק את זה?ותחשוב על אוהד אשדוד ששומע את זה.
    מה קרה?
    צרפתי שחקן בית של מכבי תל אביב(בסוף השנה הוא חוזר עליה בהשאלה) ועדיין לא הפריע לו לכבוש מולה שער שבגללו היא יכולה להפסיד את האליפות.
    שלח מקורב לשום,והוא עדיין נלחם על כל כדור,ושיחק טוב בניצחון נתניה על חיפה.
    ולא חסרים סיפורים כאלה,ברגע ששחקנים עושים חישובים כאלה,זה לוקח את הכדורגל לרמות דוחות,שאני כאוהד לא הייתי רוצה לראות.
    איפה המחלמה בשביל הסמל,אבל הוינריות,איפה הספורטיביות?
    מקרים כמו אלמושנינו מחליאים אותי.

11. ליהי Member

למען האמת אני יכולה להבין את אלמושנינו ברמה הפיננסית, בהחלט כן.
    אבל אני חושבת שעצם העובדה שהוא הסביר מה הסיבה בגללה הוא לא עולה למגרש מחר בפרהסיה היא אך ורק בגלל הלגיטימציה שידע שיקבל. בכדורגל הישראלי יש פידבק עצום להיבט הכלכלי.
    מקרים כבר קרו מעולם ואלמושנינו הוא לא היחידי שנתקל בסיטואציה הזאת, היו רבים לפניו, וגם רבים לפניו לא שיחקו בגלל הדילמה הזאת אבל אף אחד לא הודה למה. "פציעה קלה"/"עייפות"/"סיבות משפחתיות"/"שפעת"/"הבת שלו היתה אמא שבת אתמול בגן" אנעראף יש מיליון תירוצים עצם העובדה שהוא לא טרח להמציא אחד מראה בדיוק באיזה מצב נראה הכדורגל הישראלי.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צרות פיננסיות.
    באמת מסכן אלמושנינו,עוד מעט נבכה.
    מה קרה שחקן כדורגל,גדל באשדוד,נתן לו את הצאנס לחזור לתודעה הישראלית,ואיך הוא מחזיר להם,בזה שהוא מעדיף שחיפה ינצחו את הקבוצה שלו.
    מה קרה,אז מעכשיו בוא נסגור את הליגה,אין תחרותיות,אין ספורטיביות.
    שישחק,ואפילו ימנע ממנה אליפות,אני מבטיח לך,שזה יעלה הרבה יותר את המניות שלו,ויעזור לו בעתיד.
    מי שמקבל את התירוץ של אלמושנינו,מסכים למה ששחר עושה,ואומר לכולם,שמעו תעשו מה שאתם רוצים,תחקקו איזה חוקים שאתם רוצים(גם עם זה יפגע בכדורגל הישראלי),כל עוד תגידו שזה כי אתם בצרות כלכליות זה בסדר.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה טעות של הליגה..צריך לחוקק חוק בשם "חוק אלמושנינו" שברגע ששחקן מושאל לקבוצה אחרת כל המענקים[אליפות גביע וכו..] שלו בקבוצה הקודמת מבוטלים..
    אולי זה מגעיל או מבאס..אבל זה ימנע מקרים כאלה..כל עוד זה לא בחוק יש לו לגיטימציה לשחק או לא לשחק..ואני יכול להבין אותו..

14. ג'רי בית הלוי Member

ליהי בייב, אהבתי את היציאה שלך על "הבת שלו הייתה אמא שבת אתמול בגן". נחמד.

תאמת, זיו, הרעיון שלך הוא די טוב. אם שחקן משחק בקבוצה x, למה שהוא יקבל מענק על אליפות של קבוצה y? מה, הוא תרם לה איכשהו? לא. זה רעיון טוב מאוד, שיכול למנוע מקרים כאלה. צריך להעביר את זה קדימה, ואני מדבר בשיא הרצינות.
    אגב- עם כל זה שאני חושב שאלמושנינו עושה מעשה שטותי, מגיע לו כל הכבוד על זה שהוא מדבר בכנות, ולא מביא תירוצים.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק...רציתי להגיד את זה..לפחות הוא לא מזבל לנו..
    הוא לא הראשון שיעשה את זה ולא האחרון[אלא אם הבלרינה יחשוב על הרעיון שהצעתי..]