סנסציה: ישראל בבית העליון

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י תומר22, ‏21/9/07.

1. Nevermore Member

סרג'יניו, יש לך מושג כמה הקהל משמעותי פה?

גונזאלס לא סופר את סלע בכל טורניר בסבב.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יש לניצחון של סלע היום הרבה סיבות, והם:

1. גונזאלס נמצא בעומס משחקים גדול יותר מסלע שמסתכלים הרבה אחורה וגם מעט אם רוצים.
    2. הקהל שיגע את גונזאלס, גם זה נכון.
    3. סלע בזמנו כמעט גם העיף את סאפין מאוסטרליה, הבחור יודע לשחק!
    4. סלע צריך להיות מדורג יותר מ 105 בעולם, אבל יש לו בעיית יציבות כלשהי, חבל. ביום טוב הוא משחק כמו מדורג 20 ואני אומר את זה בביטחון ומניסיון.

3. SeRgInHo Member

עם כל הכבוד לקהל (ויש טונות של כבוד, תצוגה ענקית היום), מדורג מספר 6 בעולם צריך לנצח בכל יום נתון מדורגים 100+.
    למה את פדרר אני לא רואה מפסיד במצב כזה? למה את נדאל לא? את דיוקוביץ'?

עזבו, אין גם קשר לעייפות המצטברת של שלושה ימים. כמו שאמרתי גם ביום ראשון של המשחקים גונזאלס נראה רע מאד מול אוקון, אני משום מה בטוח שאם זה היה סלע במקום אוקון הוא גם היה מנצח.

נערך לאחרונה ב: ‏24/9/07
  4. Nevermore Member

הקהל עד כדי כך משמעותי.
    היו רגעים מסויימים במשחקים של גונזאלס שהיה נדמה לך שהוא חושב על הקהל ואיזה תנועה מגונה הוא יעשה הפעם במקום לחשוב על היריב שלו. אם אתה חם מזג כמו גונזו, זה טבעי שתתעצבן.
    גם אם תנסה לשתוק ולשחק נורמלי, כמו מאסו, זה עדיין יפגע בך. קשה להתעלם.

5. shlomydavid מנהלים

חזרתי לכאן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    חבל שלא הקפיצו את הנושא הראשי שלי, אבל תודה לתומר על הסיקור.

איזה כיף, איזה אושר, פשוט אי אפשר לתאר את השמחה שלי ששמעתי שדודי סלע ניצח !
    דודי סלע, נועם אוקון, אנדי רם ויוני ארליך - אתם פשוט ענקיים !!!
    כל הכבוד למי שהיה באיצטדיון ודחף את הנבחרת הענקית שלנו !

קצת על ההיסטוריה והמפגש עצמו (מצטער על החפירה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx):

התחלנו את השנה עם 0:5 קליל על לוקסמבורג, והמשכנו למפגש קשה מול איטליה שנגמר אומנם בתוצאה של 2:3, אך בעצם ההפסדים ביום האחרון היו במשחקים לפרוטוקול בלבד.
    ואז הגיעה ההגרלה הקשה על הנייר, שהביאה לארץ את נבחרתה האיכותית של צ'ילה, עם המחבט במקום ה-6 בעולם, פרננדו גונזאלס. בנוסף היה בסגל הצ'ילאני גם ניקולאס מאסו המדורג 72 בעולם.
    כולם קיוו שקודם כל דודי סלע יצליח להביא את הנקודה הראשונה מול מאסו, וכך היה ! דודי סלע במשחק ענק הצליח לגבור אחרי 5 שעות על מאסו והעלה את ישראל ל-0:1. מיד אח"כ עלה נועם אוקון למפגש קשה ביותר מול גונזאלס. נועם אומנם הפסיד במשחק, אך הצליח עם מלחמה אדירה לקחת מערכה אחת, דבר מכובד בפני עצמו לנוכח הפרשי הדירוג בינהם (180 מקומות).
    ואז הגענו ליום השני, למשחק הזוגות בין "אנדיוני" לאלופים האולימפים,גונזאלס ומאסו. המשחק היה פשוט מדהים והסתיים כשעה לפני כניסת יום הכיפורים, והנבחרת הלכה לצום עם יתרון 1:2 אחרי היומיים הראשונים במפגש.
    חזרנו ליום המכריע, למשחק הראשון של היום בין דודי סלע לפרננדו גונזאלס.
    אני לצערי ראיתי רק חלק מהמשחק, אבל שחזרתי..פשוט לא האמנתי למה ששמעתי - דודי סלע ניצח את גונזאלס והעלה את ישראל לבית העליון !!! לא היה אושר גדול מזה..פשוט ת-ע-נ-ו-ג ! אין פשוט דרך לתאר את ההישג הזה שישראל בין ה-16 הנבחרות הגדולות בעולם, לראשונה מזה 13 שנה !

ברצוני להגיב לכמה דברים שנכתבו כאן.

Gilberto Silva - צ'ילה הגיעה לכאן עם 4 שחקנים, כמו כל נבחרת. ושים לב לדירוגים שלהם: גונזאלס (6), מאסו (72), פול קאפדביל (103, עלה למשחק לפרוטוקול מול אוקון), ואדריאן גארסייה (175 בעולם).
    להזכירך הדירוג של סלע ואוקון היה נמוך מרב הסגל הצ'ליאני (3 הבכירים של צ'ילה).
    הסיבה שרק 2 שחקנים שיחקו היא כי שבניגוד לישראל (ולעוד כמה נבחרות), לצ'ילה אין זוג בכיר שמשחק בסבב, חוץ מגונזאלס ומאסו שלהזכירך הם האלופים האולימפים.
    ועוד משהו אחרון, לידיעתך (וגם לידיעת SeRgInHo) נבחרת צ'כיה ניצחה 2:3 את שוויץ (עם רוג'ר פדרר שניצח בשני משחקי היחידים ונכנע בזוגות) עם 2 שחקנים בלבד (סטפאנק וברדיץ').
    לדעתי הסיבה שהבאת לא מורידה כלום מההישג של ישראל.

SeRgInHo - אתה יותר מדיי מזלזל בגונזאלס, שחקן דיי יציב שמדורג כבר כמעט שנה בטופ 10, וכנראה תפס יומיים לא כ"כ טובים. אל תשכח שהוא זכה שבוע לפני המפגש בטורניר בייג'ין (ניצח בין היתר את רוברדו וליובצ'יץ').
    הדירוג בטניס לא תמיד משקף את הפער האמיתי בין השחקנים, ותמיד יהיו ניצחונות "מפתיעים" על הנייר.
    גם פדרר, נאדאל ודיוקוביץ' הפסידו השנה לשחקנים שדורגו נמוך מהם. פדרר אפילו הפסיד פעמיים תוך שבועיים לאותו שחקן (קניאס). נאדאל אפילו הפסיד לשחקן שדורג 106 בעולם (ניקולאס מאהו).
    דיוקוביץ' הפסיד לשחקן שדורג 176 בעולם (ויקטור טרוצ'קי).

erez - אני כ"כ מקנא בך, ומצטער שאני לא הייתי שם. פשוט כל הכבוד לך ולכל מי שנתן את הגרון שלו למען הנבחרת. אני מאוד מקווה שאוכל להיות במפגש הפדרציה מול רוסיה, ומתפלל גם למפגש ביתי של נבחרת הדיוויס.

לסיכום, אני מסכים עם Der Kaiser, וחושב שדודי סלע הוא פוטנציאל ענק, שמסוגל להגיע גבוה בדירוג ואני גם מאמין שיגיע.
    אל תנסו להמעיט בהישג שלו, כי הוא כבר ניצח השנה שחקנים שדורגו גבוה ממנו.

פרננדו גונסאלס אחרי ההפסד: "הקהל הוא חלק מגביע הדיוויס, האוהדים היו חשובים מאוד לישראל ועזרו מאוד לסלע. עייפות היא חלק מהמשחק, זו לא הסיבה שהפסדתי. סלע שחקן טוב, הוא הוכיח אופי מצוין, אבל אני לא יודע לאן הוא יוכל להגיע בדירוג העולמי".
    והוסיף על השאלה האם זאת נקודת השפל של הקרירה שלו: "בשנים האחרונות הפסדתי לשחקנים החל מפדרר ועד לסוף המאיה הראשונה. הפעם זה כאב לי במיוחד כי זה היה בגביע דייויס, בו אני מייצג את המדינה שלי, אבל הפסדתי לשחקן טוב שנדחף על ידי הקהל, וזה הכל".

* עכשיו הגיע הזמן להסתכל קדימה, אל עבר ההגרלה שתיערך בלונדון ביום חמישי הקרוב (12:00 - שעון ישראל) - הגרלת הבית העליון.
    ישראל כרגע מדורגת 19 בעולם, אבל בעיקבות העלייה לבית העליון היא אמורה להתקדם למקום ה-18.

האפשרויות בהגרלה (בסוגריים מצוין מקום ההתמודדות):

רוסיה (בית)
    ארגנטינה (בית)
    ארה"ב (הגרלה)
    ספרד (חוץ)
    גרמניה (בית)
    שבדיה (הגרלה)
    צרפת (חוץ)
    בלגיה (חוץ)

* המפגש יתקיים בין ה-8 ל-10 לפברואר.

גמר גביע דייוויס 2007: רוסיה VS ארה"ב.

היום קיבלנו את הגמר הקלאסי של גביע דייוויס - ארה"ב נגד רוסיה (מחזיקת הגביע).

ארה"ב ניצחה 1:4 את שבדיה בחוץ (על שטיח באולם).
    אנדי רודיק, ג'יימס בלייק והאחים בראיין הביאו את הנקודות לארה"ב, ותומאס יוהאנסון הצליח להביא נקודה לשבדיה אחרי ניצחון על בלייק.

רוסיה התקשתה מאוד מול גרמניה, אך ניצחה לבסוף 2:3 על חימר באולם האולימפי במוסקבה.
    אנדרייב, יוז'ני וטורסונוב הביאו את הנק' לרוסיה, קולשרייבר, פצשנר ו-וואסק נתנו את הנק' לגרמניה.

רוסיה האלופה מאשתקד, לקחה את הגביע גם בשנת 2002.
    לעומתה, ארה"ב זכתה בגביע 31 פעמים, אך לא עשתה זאת מאז 1995.

הגמר יתקיים בארה"ב, בסופ"ש שבין ה-30 לנובמבר ל-2 בדצמבר.

המידע באדיבות האתרים:

הרשמי של גביע דייויס , הסבב הרשמי של הגברים, האתר, האתר

6. השולס עולה Member

אני פשוט חייב לקהל את שבדיה בבית, אני אומר לכם עוברים אותם
    הסיבוב הבא יערך ב8-10.2.08

7. שגיא Guest

אררררר פסיכומטרי ארור!!! בגללו לא יכולתי לראות את המשחק של דודי. ראיתי את המערכה הראשונה ואחרי שהוא הפסיד בא קיוויתי שאספיק לחזור הבייתה למשחק המכריע של נועם אוקון. דודי סלע הפך להיות שיחת היום בקורס אחרי שבמהלך ההפסקה כולם התעדכנו בתוצאה שלו, מערכה אחרונה, דודי מוביל. מיד עם כניסנתו לכיתה הגיע העדכון המיוחד - דודי סלע ניצח. מדהים מדהים מדהים.

כמובן שהדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי הבייתה היה לצפות בתקציר ובתגובות לניצחון, על שלל אתרי האינטרנט ומהדורות החדשות. בדרך כלל היינו רגילים שנועם אוקון הוא זה שמתעלה על עצמו בגביעי הדיוויס, אבל הפעם הוא לא היה צריך לעשות את זה, כי סלע רק משתפר מרגע לרגע. עכשיו הוא צריך להעתיק את היכולת הזו לתחרויות בהן יתחרה, ועוד סופסוף תגיע הקפיצה שלו, לה כולם מצפים.

8. Nevermore Member

שלומי, באיזה תאריכים המפגש של הפדרציה עם רוסיה?
    זה גם בפברואר אם אני זוכר נכון.

9. הרצליה Member

2/2/08
    http://fedcup.com/results/

10. SeRgInHo Member

שבדיה בבית או ארגנטינה תהיינה הגרלות מצוינות...
    וואלה נכון, בשלב הזה הוא שיחק עם שוויץ. מה שכן, אני לא מבין, השוויצרים עד כדי כך אפסים? כאילו פדרר לבד שווה שני ניצחונות, ובסה"כ היה צריך עוד ניצחון אחד... לא ברור.
    אבל שכחת גם לציין שצכיה שיחקה בבית גם, בניגוד לצ'ילה.
    אם אני זוכר נכון, חוץ מההופעה בגמר באוסטרליאן אופן, אין לו הישגים שמצדיקים את היותו המחבט מס' 6 בעולם, זה מבחינתי אומר הכל.
    וכשאמרתי שאני לא רואה את שלושת השחקנים הנ"ל מפסידים כזה משחק, התכוונתי ל
    טורניר משמעותי, כמו הדייויס קאפ, או הגרנד סלאם. ברור שבטורנירים היותר קטנים יש גם יותר ירידת מתח והזיכוי להפתעה הוא הרבה הרבה יותר גדול, מה גם ששם צריך לקחת רק שתי מערכות.
    פדרר אומנם הפסיד תוך שבוע לקניאס, אבל איפה זה היה? אתה רואה אותו מפסיד משחק בדייוויס קאפ או בגרנד סלאם לשחקן ב-50 דרגות פחות טוב ממנו? כנ"ל נדאל ודיוקוביץ'.
    מצטער, לא מחזיק מגונזאלס שחקן של טופ 10.

11. Dimitar Berbatov Member

שאפו אדיר לסלע.
    לדודי יש כשרון גדול, לא סתם הוא ניצח את סאפין, אבל חבל שהוא לא ממומש. כי אין לי ספק שסלע יכול להגיע למאייה הפותחת ואפילו רחוק יותר.
    אני מסכים עם סרג'יניו אם כל הכבוד לדודי, גונזאלס היה צריך לנצח את אותו והקהל, והעומס הם לא תירוץ. בכלל הופתעתי לרע מהיכולת של גונזאלס.

12. תומר22 Member

שבדיה באמת תהיה הגרלה נוחה (יחסית), בעיקר כשזה בבית. לגבי ארגנטינה, אני בכלל לא בטוח. למרות שהם הפסידו לשבדיה לפני חצי שנה בערך, מדובר בנבחרת עם הרבה עומק וכישרון. רק תראה את השמות, שמתוכם רק ארבעה/חמישה יהיו בנבחרת: גיז'רמו קניאס (13 בעולם), חואן איגנסיו צ'לה (16) חואן מונאקו (19) דויד נלבנדיאן (22), אגוסטין קאלרי (49), חואן מרטין דל פוטרו (51) וחוסה אקסוסו (65). בנוסף לשביעייה הזו, יש להם עוד 5 שחקנים בתוך המאייה הראשונה. היתרון היחיד שיכול להיות עליהם זה המשטח, כי הם רגילים לחימר, אבל גם בזה יש להם את נלבנדיאן ומונאקו שיודעים לשחק על כל מגרש ודי שוברים את הסטיגמה.

בשבדיה משחקים הותיקים יונאס ביורקמן (בן 35, מקום 54 בעולם) ותומאס יוהנסון (בן 32, מקום 55 בעולם). השחקן הבכיר שלהם, רובין סודרלינג (בן 23, מקום 34 בעולם), לא תמיד מופיע למשחקי הדיוויס.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זאת לא הפעם הראשונה שמהרבה סיבות או ממעט סיבות מדורג גבוה מפסיד למדורג נמוך. זה לא עושה את המדורג גבוה לשחקן שלא מצדיק את מקומו, כי הדרוג בטניס מסתמך על המון ניצחונות והוא יותר מראוי להם כפי הנראה והמדורג נמוך גם כן ראוי למקומו.

14. Fabio Junior Member

תראה קל לכתוב עומס, אבל צריך לזכור שגונזאלס שיחק מול אוקון, שיחק בזוגות, ושיחק נגד סלע. זה יוצא משהו כמו 15 שעות ואולי אפילו יותר.

15. SeRgInHo Member

ארגנטינה הרבה יותר נוחה מגרמניה, רוסיה או ארה"ב.
    נצא גם מנקודת הנחה שבחוץ אין לנו סיכוי מול אף נבחרת, אז ארגנטינה (בגלל שזה בית) ושבדיה הן ההגרלות הי נוחות, עובדה.

אגב, אם כבר ארגנטינה, לאן נעלמו קוריאה וגאודיו? אני זוכר אותם נפגשים בגמר הרולאן גארוס לפני שנדאל השתלט על המונופול.
    קוריאה בכלל היה מדורג בזמנו רביעי-חמישי בעולם. איך נפלו הגיבורים...