סנסציה: ישראל בבית העליון

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י תומר22, ‏21/9/07.

1. שגיא Guest

ענק, פשוט ענק! אחד המותחנים הגדולים שיצא לי לראות. משחק טוב של שני הצדדים שכל אחד ידע מתי להתעלות ולקחת את הנקודות, ואחרי דרמה כלכך גדולה אין דבר יותר מתוק מניצחון. רק לראות את התגובה של אנדי רם אחרי ניצחון כזה שווה הכל!

כל הכבוד!!!

2. REAL MADRID Member

להוריד את הכובע בפני הצמד הגדול הזה שמביאים לנו גאווה כל פעם מחדש. אחד הפעמים היחידות שראיתי משחק טניס מההתחלה ועד הסוף. אפילו במשחקים של פדרר ונאדל פרשתי לפעמים לשחק כדורגל בחוץ.

אנדי ויוני משלימים אחד את השני, משחק מדהים, רק לקוות לניצחון של דודי ביום ראשון, ואם לא אז אני בטוח שנועם יעשה את העבודה.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

היה לי ברור שהם האחרונים שיאכזבו, נקודות הכי בטוחות בטורניר זה הם.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. King Kenny Member

איזו מלחמה של אנדיוני, איזה ווינריות, פשוט תענוג.
    כמו שסלע אמר, נקודות הכי בטוחות.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

5. Robin Member

משחק ענק! איזה משחק מותח, ארבע פעמים כבר חשבנו שהם הולכים לקחת את המשחק וכל פעם הצ'ילאנים עם החוסן המנטאלי שלהם חזרו אבל אז ב-8-8 אמרתי לחבר שלי שזהו, אם לוקחים את זה לוקחים את המשחק כבר. 5 שעות הייתי בשמש ונשרפתי, אבל זה היה שווה את זה בשביל הנקודה האחרונה המדהימה הזאת - לא האמנתי אבל צעקתי כמו שאני צועק בגול של ארסנל.

6. Fergie's Legend Member

הייתי במשחק, על ידי המתופפים, רעש גדול ועידוד מדהים, אפילו הצ'יליאנים הופיעו יפה, משחק חלש לפרקים של אנדיוני, אבל מצד שני גאוניות צרופה.
    וראינו את בר רפאלי, להזיל ריר!!!

7. פול סקולס Member

אחרי הניצחון של סלע וההפסד של אוקון חיפשתי בכל הפורום את הנושא הזה ולא מצאתי..
    אמרתי לעצמי שזה לא ייתכן ואולי זה נעלם לרגע או משהו..

אני מאוד נהנה לראות אותם משחקים, טניס ברמה טובה מאוד לפרקים.. ההימור שלי הוא 3-2 לטובת נבחרת צ'ילה, אבל ניצחון קשה מאוד..

כך או כך, יש לנו קהל מטורף!!!

8. Becks Member

יש הרבה מאוד ילדים בקהל של נבחרת ישראל וזה מרגיז (ראיתי את המשחקים בטלויזיה) אבל חוץ מזה יש אחלה קהל וזה עוד מדובר בטניס, יחסית הרבה קהל נשאר קרוב מאוד ליום כיפור ושוב זה מאוד יפה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/9/07
  9. King Kenny Member

מה הבעיה בזה שיש הרבה ילדים?

10. erez Member

הייתי בשני הימים וזו הייתה חוויה פשוט אדירה. כאחד שהולך לעוד אירועי ספורט אני יכול לומר בפה מלא שקהל כמו שיש במפגשי הדייויס אין בשום אירוע ספורט בארץ.

אני בקושי יכול לדבר והגרון שלי כואב בצורה שלא חשבתי שהוא יכול בכלל לכאוב מרוב הצעקות ואני כולי שרוף מ-10 שעות בשמש הקופחת ביום חמישי ועוד 6 שעות אתמול אבל למי אכפת בכלל. הייתי חוזר על החוויה הזאת עוד 10 פעמים. תענוג וחוויה בלתי רגילה. כל מי שלא בא פשוט הפסיד. ההתפרצות של הקהל במץ' פוינט הזכירה לי את ההתפרצויות של הרי הגעש שרואים בנשיונל ג'אוגרפיק. כולם קפצו וצרחו כאילו יצאו מלוע של תותח. הרבה זמן לא ראיתי מץ' פוינט כ"כ מותח ומדהים. בנקודה הזו אנדי רם היכה מכת סלייס בבקהנד שעברה אולי במילימטר את הרשת. רואים את יוני ארליך מסתכל ולא מאמין שהכדור אכן עובר. לקח לי כמה דקות להסדיר את הנשימה אחרי הנקודה הזאת, אבל לשמחתי היא חזרה בסופו של דבר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

לראות טניס בלייב לעומת בטלויזיה זה הבדל של שמיים וארץ. נכון שגם בשאר ענפי הספורט זה כך אבל בטניס זה בולט במיוחד. אי אפשר להבין למשל כמה חזקה ועוצמתית מכת הפורהנד של גונזאלס. פשוט בלתי נתפס באיזה מהירות הוא מכה את הכדור.לא פלא שהפורהנד שלו נחשב לטוב בעולם, אפילו יותר משל פדרר.

אני ממש מרחם על השחקנים ששיחקו בחום הבלתי נסבל של היומיים האחרונים. אני נמסתי והייתי גמור רק מלשבת, אז אני לא רוצה לחשוב איך השחקנים הרגישו במשך 5 השעות (!!!) שהם "בילו" על המגרש. אם מוסיפים גם את הלחץ והמתח המנטלי האדיר שהיה במשחק הזה, אז צריך פשוט להוריד את הכובע בפניהם על היכולת וההשקעה המדהימה שהם הציגו. ההשוואה לשחקני נבחרת הכדורגל שלנו פשוט מתבקשת לנוכח המאמץ האדיר של הטניסאים שלנו. צריך להראות לכדורגלנים את הקסטה של המשחק בכדי שיבינו מה זו הקרבה ומה זה אומר לשחק ולתת את כל הלב והנשמה למען המדינה שלך. בזמן שמתקיים גביע דיוויס השחקנים שלנו מתדרדרים בדירוג העולמי ומפסידים כסף מכיוון שהם לא משחקים בטורנירים באותו השבוע. נועם אוקון למשל יירד כ-40 מקומות בדירוג מכיוון שבאותה תקופה בשנה שעברה הוא הגיע להישג מצויין בטורניר שבו השתתף, ומכיוון שהוא לא משתתף השבוע בטורניר ולא יכול "להגן" על הנקודות שצבר, הוא יירד המון שלבים בדירוג העולמי, דבר שכמובן פוגע בו מאוד כשהוא יילך להשתתף בטורנירים, כיוון שהוא ייפגש עם שחקנים המדורגים יותר גבוה ממנו בשלבים מוקדמים מאוד של התחרויות.

אני עדיין חושב שהצ'יליאנים פייבוריטים. גונזאלס הראה ביומיים האחרונים בדיוק מדוע הוא מדורג במקום ה-6 בעולם. לא סתם הוא הגיע לגמר אליפות אוסטרליה השנה תוך כדי שהוא מוחץ ברבע הגמר את רפאל נדאל עם 0-3 קליל במערכות בדרך לגמר מרתק עם פדרר שגם בו הוא נותן פייט לא רגיל לטניסאי הטוב בכל הזמנים. כיף גדול לראות שחקן ברמה כזו משחק בארץ. לדודי יהיה קשה עד בלתי אפשרי לנצח אותו. דודי שחקן מוכשר ומגוון יותר מגונזאלס, אבל עוצמת המכות שלו חלשה בהרבה, במיוחד הסרב שהרבה פחות טוב משל הצ'יליאני. מה עוד שגונזאלס חזק מבחינה מנטאלית בצורה בלתי רגילה. היום הוא כמעט ולא החטיא את הסרב ראשון והחזיק אותם בתמונת המשחק לכל אורכו. דודי צריך לנסות לשחק על הבקהנד של גונזאלס כמה שיותר ולקוות שהבקהנד שלו יהיה ביום טוב, כי כשזה קורה יש לו את אחד הבקהנדים הטובים בעולם, שני אולי רק לבקהנד של פדרר ושל רישאר גאסקה. הימור שלי- ייגמר 1-3 לטובת הצ'יליאני.

אוקון בהחלט יכול לנצח את ניקולאס מאסו אבל לא הייתי אומר שהוא פייבוריט במפגש הזה. מאסו שחקן עתיר ניסיון בדייויס ובטניס בכלל. שחקן שהגיע למקום 9 בעולם הוא לא סתם שחקן. הוא הראה שהוא יודע להתעלות ברגעים חשובים בכך שהוא לקח 2 מדליות זהב ביחידים ובזוגות (ביחד עם גונזאלס) באתונה, אז כמובן שאסור לזלזל בו. אני מקווה שאוקון יעמוד בלחץ של הקהל, ישאב ממנו כוחות ולא יילחץ ממנו. אני אופטימי ולכן אני חושב שהוא ינצח בסופו של דבר, אבל קל זה בטח לא יהיה. הימור שלי- 1-3 לאוקון ו-2-3 לישראל במפגש כולו. במידה וזה יקרה זה יהיה בלי ספק אחד ההישגים הגדולים של הספורט הישראלי בכל הזמנים.

11. erez Member

קישור לקטע מהמשחק של דודי סלע נגד מאסו. אחד מהצופים שישב לידי צילם את זה (זה מתוך הדבוקה של האוהדים השרופים שאני גאה להגיד שהייתי בתוכה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx )

מאוד עצבנו אותי כל יפי הנפש שאמרו שהקהל עודד בצורה לא יפה. מי שאומר או חושב את זה פשוט לא יודע ולא מכיר את גביע דייויס. אם היינו משחקים בצ'ילה היו זורקים עלינו כיסאות מהקהל ולא היו נותנים לנו להכות סרב בלי צעקה או זריקה של חפץ למגרש. זה גביע דייויס ומי שלא מבין את זה, בעיה שלו...אם לא הקהל, אני די משוכנע שדודי לא מנצח את המשחק הזה.

בקטע יש הפסקה בסאונד בין 2:03 ל-2:44. לאחר מכן זה חוזר. הנה הקישור:
    http://www.youtube.com/watch?v=n95lBG7OgfI

12. תומר22 Member

אין שום טענות לקהל, רק מחמאות. האוהדים עשו את העבודה שלהם, בדיוק בצורה שצריך לעודד במפעל כמו גביע הדיוויס. כך נהוג בכל העולם במשחקי הדיוויס, בניגוד לטורנירי יחידים רגילים.

אנדי ויוני, לא במשחק גדול במיוחד, עשו את שלהם בסופו של דבר. המשחק היה מותח מאוד וכבר נלחצתי כשזה התחיל להתקרב לכניסת הצום, אבל הצמד שלנו התעלה במשחקון האחרון (ובמיוחד בנקודה המדהימה שהכריעה את המשחק) והביא אותנו במצב טוב לקראת היום האחרון - בדיוק כפי שהיה בתיכנון האופטימי.

לגבי הסיכויים: הכל על הכתפיים של נועם אוקון. אני לא רואה את גונזאלס מאבד יותר ממערכה מול דודי סלע (שנמצא בכושר פנטסטי), כך שנגיע למשחק האחרון בין אוקון למאסו על כל הקופה. אוקון כבר הוכיח מספר פעמים בעבר שהוא יכול להתעלות בגביע הדיוויס - מחר זה זמן מצוין לעשות זאת שוב, בעיקר כשמאסו גמור פיזית (שני משחקים קשים של חמש שעות כל אחד) ומנטלית (שני הפסדים כואבים ולחץ אדיר).

13. השולס עולה Member

אני יהיה שם מחר
    בואו בהמוניכם!

14. Number 8 Member

משחק ענק של אנדיוני, מלחמה על כל כדור(נשמע קצת כדורגל). ראיתי את כל המשחק ודווקא את הנקודה המכרעת פספסתי(כמה כבר אפשר לסחוב את המערכה השלישית.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx )
    ניצחון מחר של דודי סלע ואנחנו בבית העליון. אני בהחלט מאמין שדודי יכול לעשות זאת בעזרת הקהל שלנו, שיעשו את המוות לגונזאלס, כמו שעשו ביום חמישי. אל אל ישראל!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/9/07
  15. Nevermore Member

האוהד הזה שכל הזמן צועק הערות(קורעות מצחוק אגב) צריך לבקש משכורת על העבודה שהוא עושה. אני בטוח שמאסו השתגע ממנו, מה שכמובן עזר לסלע לנצח.