סמים, הפעם בכנות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏13/5/09.

1. johnnie walker Member

uri,

אז אם נפשט טיפה את מה שאתה אומר אז צריך לבטל את כל האי-חוקיות של הסמים ולתת
    לכל אחד לנסות הרואין למשל וראות אם זה עושה לו טוב או לא?

הכפייה היא לא הפיתרון כמו שההצעה שלך היה בטח ובטח לא הפיתרון,
    השפעה של סם x על אדם y היא שונה,האם הכשרת כל הסמים הלא חוקיים תגרום
    לשיפור באיזשהו אופן? למכורים?לארגוני הפשיעה שמוכרים? ללקוחות הפוטנציאלים שלהם?

דבר אחד ברור: אישור חוקי של סמים (ואני לא מדבר כרגע רק על ה"קלים")
    יביא לירידת מחירים דרסטית של סמים קשים שכרגע הם לא בהישג ידם של הרבה אנשים,
    ברגע שיהיה זול ונוח לצרוך הרואין ותוכל לקנות ב-10 שקל מנה בפיצוציה
    אז הרבה מאוד אנשים יעשו את פשוט מפני שהם יכולים.

לא צריך לעשות נסיונות בשביל זה,בהולנד חשבו שאם יאשרו שימוש במריחואנה זה יוריד
    את כמות האנשים המכורים לסמים קשים ואת הנרקומנים והדילרים ברחובות פשוט כי הם
    יוכלו לקנות בקופי שופ שלהם מה שהם צריכים,התוצאה היא בדיוק הפוכה:

אמסטרדם למשל הפכה לאחד המקומות המפחידים בעולם להסתובב בהם לבד בלילה,
    מכל פינה מחייכים אליך דילרים נכלוליים או נרקומנים שיעשו הכל בשביל להשיג עוד מנה,
    המשטרה שם זה משהו שבין בדיחה לאוויר,זה מה שאתה מציע למדינה שלך?

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/09
  2. Bensh Member

כן, למה לא?
    נשמע לך כזה הזוי שבנאדם יהיה רשאי לבחור אם הוא רוצה לדפוק באנגים או לא?

3. johnnie walker Member

ובשבילך באנגים מלאים במריחואנה שווים להרואין למשל?

אני לא יודע אם יצא לך אי פעם לפתוח ספרי רפואה או או אפילו וויקפדיה בנושא,
    אבל מצד שני אם היית עושה את זה כנראה שלא היית כותב את התגובה הזו.

4. Bensh Member

יפה, אתה גם שופט אותי וקובע מה אני יודע ומה לא
    אם היית קורא בין השורות היית מבין שהתכוונתי לכך שהחברה לא מבדילה בין הסמים השונים

5. johnnie walker Member

בין השורות...אהה..
    כנראה שהמסר הזה מתחבא מצויין כי עד עכשיו אף אחד עוד לא ראה אותו.

6. Bensh Member

או... שאתה סאחי בלטה

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור לכל מי שאין לו מושג על מה הוא מדבר.
    מנת הרואין לעולם לא תמכר ב-10 שקל. לא בפיצוציות, לא בסופרמרקט ולא אצל סוחרים. בארה"ב המחיר הממוצע של גרם הרואין הוא מעל 100 דולר. באירופה זה נע סביב ה-50 יורו. יש סיבה שלמייצאי הקוקאין וההרואין קוראים קרטל סמים. הם קובעים את המחירים. זה לא גראס שכל אחד יכול פשוט לשתול בגינה ולעשן כמה שבא לו. אין תחרות ואין שוק. יש מספר מצומצם מאוד של מקורות לסמים האלו ולכן הם יכולים לקבוע איזה מחיר שבא להם. זה לא מחיר שנקבע בהתאם למדדים הרגילים של היצע וביקוש. אתה חושב שברוני הסמים בקולומביה יחתכו את המחירים רק בגלל שבישראל למשל החליטו פתאום לאפשר שימוש עצמי בסמים "קשים"? או שאולי אתה חי בסרט שהיבואנים בארץ יקנו סמים באלוהים יודע כמה עשרות דולר למנה וימכרו אותה בעשירית המחיר לאיזה קיוסק?

8. johnnie walker Member

ואתה יודע כמה עולה מנת קוק או הרואין בהרבה מדינות בדרום אמריקה? 2 דולר.
    ה-10 שקל היה סתם מחיר לדוגמא שזרקתי.

מה שאתה כנראה לא מבין זה שהסיבה שהסמים האלה כל-כל יקרים היא אי חוקיותם,
    בדרום אמריקה הם כל כך זולים בגלל שהחוק הוא רק על הנייר והמשטרה לא מיישמת או אוכפת
    אותו.

תקופת היובש בארה"ב אומר לך משהו?
    אלכוהול היה מחוץ לחוק ואסור למכירה וכמובן שהתפתח שוק שחור כמו שהיום הוא עם סמים,
    המחירים היו בהתאם,על בירה בשוק השחור היתה משלם כמו על שקית מריחואנה,
    אם חשקה נפשך בבקבוק וויסקי היית משלם שווה ערך למה שעןלה היום מנת הרואין
    פחות או יותר.

ברגע שכל הסמים יהיו חוקיים והשוק יגדל ההיצע יגבר על הביקוש והמחירים ירדו בהתאם,
    א ב של כלכלה,כשהביקוש גבוה מההיצע-המחירים נוסקים,כשההיצע גדול מהביקוש-המחירים צונחים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/09
  9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נותן לך 10 דקות לעלות על ההבדל בין גבול קולומביה לגבול ישראל.

דרך אגב, תעשה לי טובה ואל תשווה לי בין הקוק המדולל שנמכר באיכות זבל לתיירים תמימים שמבקרים בקולומביה/פרו ובין חומר פרימיום שמוצאים במועדונים של ניו-יורק וביאכטות שלחוף סרדיניה. אפילו למה שהלך במקומות כמו הברקפסט לא הייתי משווה את זה. על איכות משלמים.

10. THE STRETFORD END Member

אורי

אני שותה אלכוהול כבר שנים,לא בהגזמה,במינון נורמלי לחלוטין,הזיכרון שלי חזק ביותר ואני לא היחיד מבין החברים שהעדיפו רק את האלכוהול וגם הם,בלי בעיות זיכרון.
    לדלי קינג מהפורום,היה מעשן גראס או חשיש במשך שנים והוא טוען שהזיכרון שלו נדפק לא מעט וכנ'ל חברים נוספים שלי שנגעו רק בסמים הללו,
    אז אני לא יודע מחקרים שלי מי ומה ותחת איזה מימון,
    אני רואה תוצאות בשטח,מקרוב.

11. johnnie walker Member

שוב פעם שאני אסביר?

המחיר שכתבתי בישראל היתה סתם דוגמא לצורך העניין וזה לא קשור לדרום אמריקה, יש?

כשאני אומר שבדרום אמריקה אני מתכוון לאנשים מקומיים שקונים שם ולא תיירים כמוך למשל,
    אנשים שפגשתי מצ´ילה, מקסיקו, אורוגוואי, ברזיל, אקוודור, ונצואלה, כולם מספרים את אותו הדבר,
    הם לא תיירים שם,הם דוורא די מקומיים הייתי אומר...

אני לא יכול להשוות את איכות החומר שם ובמועדון הברקפסט כי מעולם לא לקחתי את הדברים האלה
    אבל אני מאמין להם כשהם אומרים לי שהיה אחלה,
    אולי אתה רוצה להרחיב קצת על איכות החומר בברקפסט?מה עושה אותו לכזה מיוחד? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלו הן טענות בעלמא שאין להן שום קשר לדברי. הטיעון הזה שלך שמבוסס על הגדרות שרירותיות של טוב ורע יכול לשמש אותך גם נגד שתיית קוקה-קולה, המצאות יתר בשמש ועוד מיליון ואחד דברים. אף אחד מהם הוא לא הטענה שלי שהממסד כופה על הפרט מחשבה שמשרתת אותו ובכך מונעת ממנו חופש מחשבה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/09
  13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה "מפשט" כרצונך. אינני מבקש לתת לאף אחד לנסות הרואין, אלא שמי שהחליט על דעת עצמו לנסות סם כלשהו זכותו המלאה לעשות זאת. בדיוק כפי שהוא יכול לראות טלוויזיה, לשתות קוקה-קולה, לעשן, לשתות אלכוהול או לבקש מרופאו ואליום כי הוא חש דיכאון.

בוודאי שתעזור. שימוש בסמים לא מוביל בהכרח להתמכרות. צריך שמישהו ידחוף אותך להתמכרות, מה שעושים ארגוני הסמים הבלתי חוקיים כדי לקשור את הלקוחות אליהם למשך כל חייהם. ברגע שהסם ימכר בבתי מרקחת, למשל, באופן חוקי, אותם ארגוני הפשע לא יהיו עוד רלוונטים, הסמים יחולקו באופן מפוקח, והמשתמשים יקבלו מידע מלא על השפעות הסם. סיכוי נמוך בהרבה להתמכרויות ול"תאונות" בשל חוסר ידע. מה גם, שאף אחד לא ינסה להפוך משתמשים למכורים בכוח. וגם המדינה תרוויח מס שתוכל לנצל לחינוך ולא ילך להתעשרות של ברוני סמים מפוקפקים.

היו תקופות בהיסטוריה, כמו האימפריה הרומית, הנאורות הצרפתית או בורגנות בבריטיניה שהסמים היו בהישג יד לכל אחד. החברה לא הדרדרה עקב זאת, אנשים לא הסתובבו מעוממים והרחובות לא הפכו למלאי ג'אנקיס מסוממים. בדיוק כפי שגם היום, כל מי שבאמת רוצה סמים יכול להשיגם. גם אם הסמים יהיו חוקיים וזולים, לא יגרום לאנשים ללכת ולהתמכר לסמים. אולי להפך, שימוש בסמים לביטוי אנטי-קונפורמיסטי כבר יהיה שלא לצורך. אף אחד לא ירצה להרוס את חייו ככה סתם, בדיוק כפי שההתאבדות (שאינה עולה כסף) אינה נפוצה בחברה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/09
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולמה אתה כל כך בטוח שסמים וזה פסול אם לא בגלל שטיפות המוח שמעבירים אותנו, את בני הנוער(לא יודע בן כמה אתה אבל אני משער שלא עברת את גיל 19), ובגלל העובדה שזה לא חוקי?

זה פסול כי זה מנוגד לחוק, אבל מי אמר שזה לא טוב? בשביל לדעת אם זה טוב או לא, או במילים אחרות לדעת אם זה נותן הרגשה טובה או לא, אז כן צריך לנסות.

15. ACBenb Member

כשקראתי כתבות על הנושא (בעיקר בגלל הדיון שנפתח פה ונהיה סוער מרגע לרגע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx) הבנתי שזה אמנם לא מזיק לעשן סמים קלים שמיוצרים מצמח הקנאביס אבל זה לא בריא העישון עצמו, הרי להכניס עשן לריאות (עישון טבק, מריחואנה או וואטאבר) זה כבר מסוכן. אז איך בדיוק לא מסוכן לצרוך את זה אם לא בעישון?