סמים, הפעם בכנות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏13/5/09.

1. johnnie walker Member

אין להם תופעות לוואי כמו לחשיש אבל לאקמול אין תופעות לוואי בכלל (לפחות לא פסיכולוגיות) והוא לא ממכר,
    כך שלהגיד שמישהו שלוקח אקמול מדי פעם כשיש לו כאב ראש יש סיכוי ל"התדרדר" מזה לשימוש בסמים מרחיבי תודעה
    הוא משהו שמצריך דמיון מפותח למדי שנגרם בדרך כלל על ידי שימוש באותן סמים מרחיבי תודעה.
    (לא שאני טוען שאתה משתמש בכאלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/09
  2. johnnie walker Member

קלישאה נשארת קלישאה גם כשהיא נכונה,קוראים לזה קלישאה נכונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

מה שמזכיר לי קצת משפט שמלינאק אוהב להגיד מדי פעם:

זה שאתה פאראנויד עדיין לא אומר שאף אחד לא רודף אחריך.

3. Joel Gion Member

הטענה שגראס מדרדר וגורם לשימוש גם בסמים יותר קשים ומזיקים היא אחת ההזויות והשקריות. העובדה שבן אדם מוריד 30 ראש היידרו ביום, לא בונה אצלו שום צורך פיזי להתחיל להסניף קוקאין או להזריק הרואין. אם הוא באמת עובר לסמים אחרים, ויש לא מעט מקרים שזה אכן המצב, זה בגלל אלף סיבות אחרות שלא קשורות בהכרח לשימוש או אי השימוש שלו בסמים קלים.
    אני מכיר המון אנשים שבחיים לא ניסו שום דבר מעבר לסמים הקלים שאתם מדברים עליהם פה, מצד שני אני גם מכיר כמה שכן התחילו עם ג'וינטים ובהמשך גם ניסו אסיד ואקסטות למיניהן. זה נובע בעיקר מהרצון לבדוק דברים חדשים, או מהשפעה של אנשים קרובים אליהם ודברים בסגנון - אבל בשום פנים ואופן לא בגלל שהם פיתחו צורך פיזי כלשהו בגלל שימוש בסמים קלים. בקיצור, לגליזציה כאן ועכשיו!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/5/09
  4. 亚历山大帕托 Member

הרצאות על סיגריות זה משהו נפרד ואני לא בטוח שנוגעים בנושא הזה כשמדברים על סמים.

מערכת בריאות מסודרת היא אחד התנאים החשובים ביותר לאיזון חברתי. עישון הוא גורם התמותה הגדול בעולם וישראל אינה נבדלת. על סמך זה משרד הבריאות מקבל תקציבים שמנים כדי "להילחם" בנושא העישון ועורך כל מיני קמפיינים שיפחיתו את המגמה. תשאל את עצמך - למה לא עורכים את ההרצאות האלה בגיל צעיר יותר אלא בתקופת התיכון (לפחות כך זה היה אצלנו)? מה ההיגיון לחכות לגיל הטיפש עשרה כאשר רוצים להתנסות ומושפעים מהסביבה? תחשוב למה העישון לא מחוץ לחוק כאשר הוא הורג יותר מכל סם אחר, ואפילו לא צריך לעשן בשביל למות ממנו. זה הכל הצגה אחת גדולה וחברות טבק מגלגלות כסף שמגיע למשרד הבריאות וכך זה מסתובב במחזוריות במעגל של שקר אחד גדול. אתה צריך להתנתק מהמטריצה, להוריד תוכנות על אמנויות לחימה ושליטה בכלי נשק, ולקחת כמה שיותר כדורים אדומים. תזכור: כל מה שאני מציע זה האמת, לא יותר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/5/09
  5. THE STRETFORD END Member

אני לא רואה איזה אינטרס יש לי להכניס עשן לריאות או לחלל הפה שלי וזה ממש לא משנה אם זה סיגריות או חשיש או גראס או איך שלא קוראים לזה.

מחברים שלי שעישנו ולא מעט אני יודע שגם הסמים הקלים כביכול דפקו להם את הזיכרון,
    זה שווה?אני לא חושב.

אם זה עוזר לחולים סופניים עם כאבים,אז סבבה,אבל בשביל "לתפוס ראש"?
    אני מעדיף אלכוהול ולא צריך לשתות הרבה מדי בכדי להרגיש סבבה,
    נכון,גם אלכוהול במידה רבה מדי מזיק לגוף אבל כמו כל דבר שמעל למידה מזיק,
    מחקרים רפואיים מצאו שעד 2 כוסות בירות ביום לגבר וכוס בירה לאשה בריאים ומזינים את הגוף
    ועדיף לשתות בכל יום בירה או 2 מאשר לא לשתות במשך השבוע ובסוף שבוע לשתות בכמויות גדולות.

מה שכן,כשאני אהיה זקן וגוסס,הרואין לתוך הוריד,בלי למצמץ,
    בטריינספוטינג אומרים שזו האורגזמה הכי טובה כפול מיליון או משהו כזה,
    אז חייבים לנסות מתישהו.

6. Bensh Member

Take the best orgasm you've ever had... multiply it by a thousand, and you're still nowhere near it

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחקרים מראים שרוב הפעמים שבני האדם נוטלים "אקמולים למינהם" הם שלא לצורך, אלא מהתמכרות פסיכולוגית. שלא לדבר על "ואליומים למיניהם"...

------------------------

זה לא במקרה שהממסד מתעקש לא לפצל את ההגדרות ולהשאיר את כל סוגי הסמים תחת אותה קטגוריה. ככה הרבה יותר קל ונוח עבורו להכניס את כל הסמים תחת ההפחדות שיש לאופיום או להרואין. הקוק, למשל, ממכר בפחות מ-10% מהמכרים.

-----------------------

שוב מחקרים הראו, שאלכוהול "דופק" זכרון יותר מכל סם ממכר אחר.

וזה בדיוק מראה שוב ושוב שכל המחקרים תלוי אך ורק בדבר אחד: מי הממן אותם.

---------------------

הידע והתפיסה שיש לבני האדם על סמים ועל "משכרים חוקיים" נבנת בתהליך ארוך, עמוק ורחב וההרצאות בבתי הספר הן הקצה שעל הקצה שבו. אחת הזרועות היותר חזקות של הממסד היא תעשיית הקולנוע, ההוליווד:

ברוב הגדול של הסרטים ההוליוודים אנשים מצליחים-מצליחנים שותים וויסקי. ברוב הגדול של הסרטים ההוליוודים חבורות צעריות נהנות ו"עושות חיים" עם בירות. ברוב הגדול של הסרטים ההליוודים דמויות "מגניבות" שהנוער בוודאי ישמח לחקות מעשנים. וכן-ן! בסרטים הולידוודים סמים תמיד נגמרים ב(אני שוב פעם מצטט מתוך ההודעה של ריקי) "אנשים נהפכים להיות תלותיים ומאבדים כל צלם אנוש ויחתכו לאמא שלהם את הצוואר בשביל להשיג סם".

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שאני מכיר מספר אנשים שהתמכרו לאקמולים ומשככי הכאבים למינהם, אפילו יותר מאלו שמעשנים חשיש.

ושוב אתה אתה מתעלם מההקשר של ההודעה הראשונה ומנסה להיות מצחיק, תקרא שוב בתגובה הראשונה למה היא באה ושים לב גם לסמיילי, הנסיונות שלך להצחיק משעשעים אבל לפחות שיהיו רלבנטים.

9. johnnie walker Member

אחרי כמעט שנה בפורום וקריאה של רוב הכותבים בו אני חייב לומר
    שאתה אחד הכותבים היותר אינטלגנטים כאן ולכן אני עוד יותר מופתע ממה שכתבת,
    אני דיברתי על שני דברים שונים:

א.תופעות לוואי פסיכולגיות של אקמול(אין)
    ב.אקמול כסם ממכר(הוא לא)

אתה פשוט לקחת שני הדברים ועשית מהם עיסה אחת,זה שאנשים לוקחים אקמולים למינהם רק מתוך
    התמכרות לא קשור בכלום למה שאמרתי ,מה גם שאנשים מתמכרים לאקמול לא בגלל שיש בו חומרים ממכרים
    אלא בגלל שיש לאנשים האלה בעיה התמכרות בסיסית,זה יכול להיות לשוקולד או ללחטט באף או למיליון ואחד
    דברים אחרים,זה לא קשור לאקמול עצמו.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה. ברם, הפעם תיקנת אותי שלא לצורך. כתבתי "התמכרות פסיכולוגית". בדיוק כפי שלהתחיל מסמים קלים ול"הדרדר" לסמים קשים יותר היא-היא התמכרות פסיכולוגית גרידא. לאמור, לפי צורת ההתבטאות שלך: מה גם שאנשים מתמכרים לסם X לא בגלל שיש בו חומרים ממכרים. אלא, בגלל שיש לאנשים האלה בעיה התמכרות בסיסית,זה יכול להיות לשוקולד או ללחטט באף או למיליון ואחד דברים אחרים, זה לא קשור לסם X עצמו.

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

תמיד יש אנשים שעושים X ולא יעשו בחיים Y, אבל בתמונה הכוללת, הרבה מאוד מתחילים מקלים, ורואים ש"לא קורה כלום" [לא באופן מאוד מיידי בכל אופן..], אז 'למה לא יותר קשים ? מה כבר יקרה...'.

וזה לא תיאוריה, מניסיון [לא אישי].

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתחילים למשל מסיגריות...

13. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אגב, אני גם נגד סיגריות, כי גם לזבה יש נזק רב לא הרבה פחות מסמים, ולדעתי גם את זה צריך להוציא מחוץ לחוק.
    כן, אני מודע לעובדה שהרבה לא אוהבים אותי בגלל השפקת עולם זו, אבל זו הדמוקרטיה, לא ? :]

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל לא על דעותיכך ועקרונותיך האישיים אנו מתווכחים, מה גם שאלה אפריורים. כלומר, אינם שאובים מן הנסיון ולא תלויים בו. כי אם, על הצדק או האי-צדק ביחס של השלטון או הממסד. כפי שכתבת אתה, מן הראוי לתייג את הסיגריות באותה הקטגוריה של יתר הסמים ואילו אני אוסיף ואומר שכך גם את האלכוהול, הטלוויזיה, וצריכה מוגזמת של חלב. הואיל וכך, יש לבקר את השלטון המקדם סמים משכרים, מכהי החושים, מערפילים ומאלפים אחרים המשרתים אותו ולא את הפרט ופוגעים באמת ומסלפים אותה כשזה נוגע לסמים אחרים שלא משרתים את האינטרסים שלו. הוויכוח הינו על חירות האדם מפני כפייה. הדרישה היא שהשלטון יגן על זכויות הפרט ולא יפגע בהן. השלטון נוטל מהפרט את החירות וכופה עליו ערכים, עקרונת, ואידיאולוגיה המשרתת אותו. הוא מחדיר לאדם תפסית עולם בעזרת תקשורת ההמונים בית הספר או אפילו הדת. כפיה כזו הי מחט תת עורית לכל דבר, המסממת את האדם ומונעת ממנו את חופש המחשבה והמעשה. המחשבות שיש לבני האדם על הסמים מבלי שהתנסו בהם הן הרי אינם שלהם, אלא מחשבות שהובנו לתוכם גורמים אחרים. בדיוק כפי שמחשבות חיוביות על דברים מזיקים לא פחות ואף יותר, גם אלו נוצקו לתוכם בכוח, לא הזרוע כי אם של ההבניה.

15. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

תעשה טובה, אנשים יודעים אילו דברים הם לא טובים ופסולים גם בלי לנסות.
    לפי מה שאתה אומר - עד שלא ננסה לגנוב/לרצוח וכו', לא נדע אם זה דבר פסול ?

אולי יש אנשים שירגישו שכל החוקים, ההטפה והמשטרה שמחפשת מסוממים הם הינם כפייה, אבל חלק מהדמוקרטיה זה לדאוג לכל אדם, למחייה ולחיים מכובדים, ובין היתר לדאוג לבריאותו.
    חוצמזה, שהם אינם מזיקים לעצמם, מתפתח מעגל שיכול לגרור אחריו חברים, קרובים וכו'... שלא נדבר על סוחרי הסמים.