סין& ארה"ב - תחרות חדשה לליגות האירופאיות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏11/5/12.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כל המהלך הזה מאבד משמעות כשגם באטיסטה חותם בסין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ויותר ברצינות, הקבוצה הזו גם ככה הכי טובה בליגה, למרות שהיו כמה חריקות ובעיות משמעת בפתיחת העונה. נראה לי שליפי הוחתם עם הפנים לליגת האלופות האסייאתית, שם אלופת סין אמנם סיימה במקום הראשון בבית, שיקנה לה יתרון בייתיות בשיטת הנוק-אאוט של המפעל (משחק אחד בבית המדורגת), אבל היא קיבלה הגרלה לא פשוטה מול FC טוקיו החזקה. אני גם לא בטוח שקונקה יוכל לשחק, מכה קשה אם אכן הוא לא ישחק, אבל אולי הבייתיות תעזור להכריע לטובת הסינים.

אגב כמות הזרים וכו' (יואב), אמנם הזרים של הקבוצות נותנים את הטון בליגה (הסינית), באלופה אני קובע בוודאות מצפייה בכמה משחקים ובאחרות אני משער וכך גם טבלת הכובשים תומכת בהשערה, אבל במרבית הקבוצות משחקים 4-5 זרים לא יותר. אני לא יודע איזו עבודה עושים עם הגילאים הצעירים, אם בכלל, אבל לפחות לא מכסים עליהם לחלוטין כמו שקורה לעתים. אבל בכל מקרה, אין בהכרח קשר בין הנושא בו אנו דנים, איכות הליגה - רמת הקבוצות, קהל, מתקנים וכו' - להצלחת הנבחרות כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/12
  2. cazzo Il Capocuoco

אני בהחלט מסכים איתך, אבל אני גם בטוח שאתה מבין את ההגיון שלי. אומנם מועדוני הכדורגל של המפרץ (ובעתיד גם של סין אני מאמין) ימשיכו להצליח במפעלים של הקבוצות באסיה, אך לפי מה שאני רואה ההצלחה של הנבחרות עברה ליפנים ולאוסטרלים שהשתפרו לא מעט, והסגלים של נבחרותיהם מלאות בשחקנים שמשחקים בליגות האירופאיות (היה אפילו יפני בבוקה, לא?). אני חושב שלשחקנים הערבים מהמפרץ יש פרנסה טובה בליגות שלהם (לכן הם מעדיפים להשאר שם) ולגבי הסינים אני מאמין שחסרה השקעה בכדורגל, וזה מוזר, כי במשחקים האולימפים אני זוכר שהקהל התאכזב מנבחרת הכדורגל המקומית בזמן שמתעמלים ואצנים בכל הענפים הצליחו היטב. הקפיצה של הספורט הסיני שמתבטאת במשחקים האולימפים דילגה על הכדורגל. משהו חסר שם, ואמרתי מוזר, כי כדורגל זה הספורט הכי פופולרי בסין.

3. alexshw Member

כי משטרים טוטליטריים יכולות ליצור מכונה לגידול ספורטאים מעולים בענפים האישיים.
    בענפים הקבוצתיים זה הרבה יותר קשה והכי קשה בכדורגל.
    כמעט אף נבחרת כדורגל לא הצליחה בגלל שלטון טוטליטרי במדינתה, אולי פרט לאיטליה של שנות השלושים, בזכות האוריונדי שהביא מוסוליני.

4. cazzo Il Capocuoco

איך תגדיר משטר טוטאליטרי? הידעת שספרד זכתה באליפות אירופה בימי פראנקו? צ'כוסלובקיה? הידעת שהרבה נבחרות דרום אמריקאיות זכו לתהילה בימי משטר צבאי?

5. alexshw Member

אבל לאו דווקא בגלל המשטר עצמו.
    קל מאוד להגדיר משטר טוטאליטרי - משטר בוא אין בחירות חופשיות, אין זכויות דמוקרטיות.
    חוץ מזה התכוונתי למשטרים שכן השקיעו רבות בספורט וראו בזה חלק אינטגרלי מהפוליטיקה שלהם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/12
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לפני פחות משנתיים בסין כמעט סגרו את הענף, עכשיו עושה רושם שהם יוצאים לדרך חדשה ולך ולי עדיין אין מושג מה המשמעות מה הרפורמה אומרת מבחינת ההשקעה בשחקנים המקומיים, אם יש כזו (תקן אותי אם אני טועה). הנבחרת הסינית לא מעניינת אותי, כמו גם מרבית הנבחרות בעולם, הליגה הסינית עליה דיברנו פה כן, ולכן מעניין אותי לראות אם הליגה תתקדם בניגוד לליגות המשעממות במפרץ אם מתעקשים על ההשוואה הזו (לא מדבר על איראן וסעודיה, אחלה ליגות). יש קשר מסוים בין הצלחת הליגה, שמבחינתי נקבעת גם אבל לא רק על פי הצלחה מקצועית של הנציגות בגביעים היבשתיים וציינתי קודם עוד קריטריונים (ולא את כולם), לנבחרת. אבל יש גם עוד הרבה גורמים וזה לא בהכרח X = Y כמו שציינת כמובן.

בארגנטינה שיחקו מספר יפנים במספר קבוצות, אלו שהיו בבוקה פשוט היה באז תקשורתי סביב הנושא ושחקן בעל שם גדול יותר בארצו מהאחרים, יש גם לפחות אחד שמשחק גם היום בליגות הנמוכות או בליגה השנייה (איבדתי את עקבותיו), אבל זה לא קשור לשום תהליך שהתרחש ביפן ואף אחד מהם גם לא הצליח (לא שזה משנה). כל הסיפור היה בתקופת הזהב של בוקה, שגם הביאו איזה כוכב של נבחרת גרוזיה (דאז) שלא התאקלם וברח לי שמו ועוד כמה ניסיונות אוניברסליים כאלו (בלגי ועוד).

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/12
  7. alexshw Member

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא בא עם הכתבה מוכנה מהבית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx יש סיכוי לא קטן שהעסק עדיין מושחת, אבל יוכין השתדל להצניע את הפיצוץ שחל לפני שתי עונות ואת ניקוי האורוות שנעשה אחריו ולפטור את העניין בטיפול למראית עין (לטענתו). אולי הוא צודק ואכן לא השתנה דבר, אבל גם אם כן היה ראוי לפרט יותר ולהסביר למה לטענתו זה לא היה רגע קריטי שבו משהו השתנה.

הוא הזכיר את דרוגבה ואת אנלקה אבל שום מילה על ג'יו, מה שמראה כמה הוא לא עשה שיעורי בית והכתבה לא רצינית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx סתם, חוץ מעניין ג'יו והנ"ל, כתבה מעניינת, תודה.

אגב, ליפי וקונקה לא הולכים יד ביד, הארגנטינאי בודק אופציות...

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/12