סין& ארה"ב - תחרות חדשה לליגות האירופאיות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏11/5/12.

1. Landon Donovan Member

קשור ולא קשור. הליגה כיום הגיעה למצב (לדעתי) שבו כשלון של הנבחרת לא תפגע בפופולריות שלה. אבל הצלחה של הנבחרת בהחלט תעלה את הפופולריות של הליגה. אני בהחלט מסוגל להבין למה מפריע לך, אבל שוב - מסורת צריך לבנות...

אני לא חושב שכדורגל אולימפי רלוונטי מספיק בשביל שתהיה לו השפעה.

2. cazzo Il Capocuoco

יותר מפופולריזציה של הכדורגל בארה"ב, תפריע לי הגמוניה נוספת של ארה"ב בעוד ענף ספורט.

3. Landon Donovan Member

לא דיברתי על הגמוניה אמריקאית. ההתחזקות של ה-MLS לא חייבת לבוא על חשבון הליגות באירופה.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אז איך לדעתך?
    הרי הם לא ינסו רק לחזק את התשתית המקומית, אלא להפוך את הליגה לאטרקטיבית יותר וזה אומר דבר אחד פשוט: הם ינסו להוות תחרות לליגות האטרקטיביות יותר בעולם, בין היתר באירופה... (גם אם הם יהוו תחרות רק לדוגמא לבלגיה או הולנד)

5. Landon Donovan Member

בדיוק כמו שמנצ'סטר סיטי לא התחזקה על חשבון בארסה, ריאל ויונייטד אלא על חשבון אתלטיקו מדריד וארסנל, כך גם ה-MLS תתחזק על חשבון הליגות בדרג השני של אירופה כמו צרפת, פורטוגל, הולנד והליגות של דרום אמריקה, ולא על חשבון הליגות הבכירות.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אוקי, אבל גם צרפת, הולנד ופורוטוגל זה חלק מאירופה וזה האישיו. ברור שהליגה האמריקאית לא תוכל מהיום למחר להוות תחרות לליגה האנגלית או הספרדית, אבל הם יתחילו בנגיסות בליגות דרג ב' וימשיכו באיזשהו שלב עוד כמה שנים טובות לליגות חזקות יותר.

סנריו אפשרי?

7. Vanitas Member

שהלכתם לפורטוגל, הולנד וצרפת, גם הלכתם רחוק מידי. אלו מדינות כדורגל עם קהל רחב ומשוגע על הענף ולא כמו הקהל האמרקאי. יש יותר אוהדים, יותר כסף נכנס לליגות האלו והן הולכות להשאר עשירות יותר ולכן גם חזקות יותר. ה MLS גם לא תעמוד בשווה בזמן הקרוב עם ליגות כמו היוונית למשל, שגם שם הטירוף גדול והרמה הרבה יותר גבוהה.

8. Landon Donovan Member

מעולם לא אמרתי שלא תהיה נגיסה, ברור שתהיה, אבל cazzo דיבר על הגמוניה אמריקאית, ועל זה הגבתי.

Vanitads - ממוצע הקהל ב-MLS גבוה מזה של הליגה בפורטוגל ונמוך רק במעט מהולנד. אוהדי הכדורגל בארה"ב מטורפים על כדורגל לא פחות ממקביליהם בארצות אחרות. חוץ מזה, אני לא רואה איך האהבה הגדולה לכדורגל תעזור למדינות האלה כשהכסף הגדול בארה"ב ייקח מהן את הכוכבים.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

זהו בדיוק העניין, זה תחילה של תהליך, של טרנד אם תרצו, השאלה רק איך הכל יתפתח.

וכמובן שדוגמאת הליגה הסינית היא קיצונית, וברור שתשתית צריכה קודם כל להבנות, אבל אחרי שיחה עם ידיד סיני הבנתי דבר אחד, הסינים אוהבים את עניין ה ME TO PRODUCT והם נחושים לא רק לבנות נבחרת סינית חזקה לעתיד, אלא לבנות ליגה תחרותית ולהפוך את המפעל המגביל לליגת האלופות האירופאית למפעל איכותי שיוכל להתמודד עוד כמה שנים טובות עם הזה האירופאי.
    הוא גם מודע שזה יותר חלום ממציאות, אבל בטוח שבשנים הבאות כולנו נתרשם מההתקדמות שלהם בעניין. לדבריו יושב ראש ההתאחדות הסינית, הוא אחד האנשים הכי מקצוענים בעולם ויש לו השקפות ברורות בעניין.

10. אלי מתחן Member

אני לא רואה את זה קורה.
    הסינים הצליחו בענפים שבהם אפשר לקחת 300 ילדים מוכשרים, לשים אותם בהסגר ולקבל מכונה שיודעת לחזור על פעולות בדיוק מושלם.
    בשאר הענפים ההצלחה שלהם היא מזערית ביחס לכסף שמושקע ולכמות האוכלוסיה.

כדורגל זה ענף שבו אין איזה אלגוריתם להצלחה, אתה יכול לשפר את הסיכויים שלך, אבל זה לא מבטיח שום דבר.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ברור שאין, השאלה היא האם הם מסוגלים לבנות, ואני לא כ"כ החלטי בדעתי כמוך.
    אני גם בספק גדול אם הם יגיעו לאן שהם שואפים, אבל מהמקצוע שלי למדתי דבר אחד, אל תזלזל בסינים כי בסוף...אתה תראה את הגב שלהם.

12. אלי מתחן Member

אני לא יודע מה המקצוע שלך, אבל אישית אני מזלזל בסינים בכל כוחי.

13. Lazarobbie Member

אני לא מבין למה אנשים פה מביעים חשש מכך שהMLS תתפתח ותגיע למצב שבו היא אופציה רצינית לשחקנים גדולים. הרי יודעים לנהל ספורט בארצות הברית, לאמן אותו, להביא קהל, לדאוג לקיימות שלו וגם לכך שלכל הקבוצות תהיה הזדמנות שווה באופן יחסי. למעשה- ייתכן שיווצרו קבוצות חזקות מאוד, אטרקטיביות מאוד שגם יהיו ברות-קיימא מבחינה כלכלית.

זה רק יתרום לגיוון של הכדורגל, כי האמריקאים יבואו אליו מזווית אחרת מאשר האירופאים והדרום האמריקאים (בדיוק כפי שיש הבדל בין אירופה לדרא"מ בנושא הזה, ובין מדינות). אני בעד, מסקרן אותי מאוד לראות אם האמריקאים יצליחו ליצור ליגה חזקה מספיק כדי שתתחרה על אמת עם הליגות הגדולות של אירופה.

14. cazzo Il Capocuoco

הגמוניה יותר של הנבחרת הצפון אמריקאית, יותר מאשר של הליגה (גם ככה היא מלאה בזרים היום).

לסין יש פוטנציאל עצום להצליח בכדורגל (כמו הודו, אינדונזיה ועוד כמה מדינות) אבל אם לא תהיה השקעה מהגילאים הנמוכים, נמשיך לראות את סין לא מצליחה להפעיל למונדיאלים ואפילו לפשל בתחרויות האסיתיות (מה שקורה לאחרונה).במדינות המפרץ גם לא רואים שיפור, אפילו ירידה. פעם היינו רואים את סעודיה, כווית, האמירויות במונדיאלים, ועכשיו גם בגביעי אסיה הם לא מצליחים לשחזר הצלחות, ובמקום זה מביאים מאמנים ושחקנים מכל היבשות.

15. Lazarobbie Member

מרצ'לו ליפי, אלוף עולם, עובר לאמן בקבוצה סינית- Guangzhou Evergrande. זו אותה קבוצה שבשורותיה משחק קונקה ואליה באריוס עובר. זה המהלך הכי גדול לדעתי בניסיון לחזק את ליגת הכדורגל הסינית.