סיכום עשור:: קאלצ'ו איטליאנו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏30/12/09.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיבו מגן שמאלי אצלך אבל בתפקיד הזה הוא לא עשה שום דבר בעשור האחרון (למעט התקופה האחרונה באינטר, דבר שכלל לא מצדיק את בחירתו). קיבו היה אחראי על ההגנה הטובה ביותר בליגה לצד סמואל, ועשה זאת שוב מאוחר יותר ליד מקסס. לדעתי הוא צריך להיות במרכז ומלדיני בתור מגן כי הפך לבלם רק לקראת סוף הקריירה שלו.
    אמרסון? ברומא, טומאסי היה הקשר הדומיננטי מבינהם. ביובה היה זה ויירה. במילאן, ברוקי חייך הרבה יותר בקצה הספסל. לדה רוסי מגיע הרבה יותר להיות בנבחרת העשור.

2. Lupo Member

שחקן העשור- על כל מה שנתן לכדורגל האיטלקי ולאוהדי רומא בפרט, פרנצ'סקו טוטי.

השחקן האיטלקי של העשור-פה אני יתן את הכרדיט לבופון, ולא רק בגלל היכולת.

השחקן הזר של העשור- שבצ'נקו. החלוץ הכי גדול שהיה פה בעשור הזה.

מאמן העשור-אנצ'לוטי.

המועדון המצליח ביותר-מילאן, מהסיבות שציין מוחאמד.

המועדון עם הכדורגל היפה ביותר-לאורך כל העשור, רק רומא.

הכישרון המבוזבז של העשור-קסאנו. יכל להיות היום במקום שונה לגמרי.

המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר- אני אתייחס נקודתית, מכיוון שלאורך העשור אין מועדון שראוי. רומא של עונת 2001.

המועדון עם הרכש הגרוע ביותר-לאציו. בגלל מנדייטה.

השחקן השנוא של העשור-אני מעריץ את מטראצי על כך שגרם לי לשנוא אותו כל כך.

הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלי-חוויתי מקרוב את הפרידה מאלדאיר, היו גם משחקים יפים בליגה ורגעים יפים באירופה, אבל השער של באטיסטןטה מול פארמה ללא ספק במקום הראשון.

רגע השפל של הקבוצה שלירבע גמר צ'מפיונס, אולד טראפורד. 7-1. התביישתי לצאת מהבית אחרי המשחק הזה.

נבחרת העשור-בופון, מאלדיני, קנבארו, נסטה, זמברוטה, פירלו, נדבד, טוטי, דל-פיירו, טרזגה ושבצ'נקו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/12/09
  3. !Sempre Inter Member

תכריז שאתה אוהד מילאן וזהו...
    עאלק מועדון העשור.

אז זכו בליגת האלופות אחד.. מה הביג דיל? זכינו ב-4 אליפויות!

אוהד אינטר בחיים לא ידבר ככה.

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

זכו בליגת האלופות פעמיים.
    ואינטר זכתה ב3 אליפויות... 4 ? את זה תספר לילדים שלך בעוד עשר שנים.

אגב, אתה האוהד הכי עיוור שיצא לראות מאוהדי אינטר.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/09
  5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אוהד אינטר אובייקטיבי די כן צריך לדבר ככה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/09
  6. 亚历山大帕托 Member

הגיע הזמן שהפורום האיטלקי יתאחד ויתעלם באופן שיטתי מהפליאצ'ו הזה אם המנהלים לא רוצים להרחיק אותו על שקרים ונסיונות חבלה חוזרים ונשנים בדיונים.

7. U&U Member

1. מי הוא שחקן העשור שלכם? קאקה , על היכולת לסחוב את מילאן לניצחון גם במשחקים חלשים של הקבוצה.
    2. מי הוא השחקן האיטלקי של העשור? טוטי - שחקן כל כך מוכשר. חבל שאין יותר שחקני נשמה כמוהו. נאמנות נדירה.
    3. מי השחקן הזר של העשור? קאקה (סעיף 1)
    4. מי הוא מאמן העשור? אנצ'לוטי - הצליח בכל המסגרות.
    5. איזה מועדון הוא המצליח ביותר? מילאן
    6. איזה מועדון סיפק את הכדורגל היפה ביותר? רומא
    7. מי הכישרון המבוזבז של העשור? ג'ליארדינו / קסאנו , למרות שהם עדיין צעירים יחסית הם היו בעלי פוטנציאל עצום בגיל הנוער.
    8. מי המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר? יובה עד ההורדה לליגה השנייה.
    9. מי המועדון שביצע את הרכש הגרוע ביותר? אינטר עד ההורדה של יובה לליגה השנייה.
    10. מי הוא השחקן השנוא של העשור? מטארצי אלא מי?
    11. הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלכם? אין לי קבוצה שאני אוהד
    12. רגע השפל של הקבוצה שלכם? אין לי קבוצה שאני אוהד אבל לכ''כ הרבה קבוצות יש רגעי שפל שזה עצוב :
    יובה - ההורדה לליגה השנייה.
    מילאן - הגמר הבלתי נשכח.
    רומא - 7-1 מול היונייטד.
    ולסיום, נבחרת העשור שלכם (מי שכבר רשם, שיפרט את הבחירה שלו).

בופון
    זאנטי -- נסטה -- קנאברו -- מאלדיני
    קאמוראנסי -- קאקה -- פירלו -- נדבד
    טוטי -- שבצ'נקו

8. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. מי הוא שחקן העשור שלכם? פרנצ'סקו טוטי האחד והיחיד שמגיע לו הרבה יותר.
    2. מי הוא השחקן האיטלקי של העשור? טוטי
    3. מי השחקן הזר של העשור? זלאטן איברהימוביץ'- במשך שלוש שנים סחב לבדו את אינטר ועשה מה העולה על רוחו. בלעדיו אני מאמין, אינטר לא היתה זוכה בשרשרת אליפויות שלה.
    4. מי הוא מאמן העשור? קרלו אנצ'לוטי- הוביל את מילאן ל:
    3 גמרים בליגת האלופות (מתוכם היא זכתה בשניים)
    3 סופר קאפ אירופי
    1 אליפות
    1 קופה איטליה
    1סופר קאפ איטלקי
    1 אליפות העולם לקבוצות
    התארים הנ"ל רק ממחישים למה אנצ'לוטי הוא מאמן העשור.
    5. איזה מועדון הוא המצליח ביותר? מילאן (סעיף 4)
    6. איזה מועדון סיפק את הכדורגל היפה ביותר? בעיני בחצי הראשון של העשור למילאן היה את הכדורגל היפה ביותר אך בחלקים נרחבים מחציו השני רומא הציגה כדורגל התקפי ויפה.
    7. מי הכישרון המבוזבז של העשור? אדריאנו/ קסאנו- היו יכולים להגיע להרבה יותר אם לא כל מיני משברים למיניהם.
    8. מי המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר? אין לי ממש תשובה מדויקת כי הרי זה תלוי בכל עונה אבל אני חושב שביחס לתקציב הקבוצה רומא עשתה את הרכש החכם והמועיל ביותר.
    9. מי המועדון שביצע את הרכש הגרוע ביותר? לצערי הרב... מילאן. המועדון רכש פלופים ושחקנים שכבר אחרי השיא- אמרסון, ריקארדו אוליביירה, חוזה מארי ויש עוד הרבה.
    10. מי הוא השחקן השנוא של העשור? מרקו מטראצי
    11. הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלכם? מונדיאל 2006, מילאן בליגת האלופות.
    12. רגע השפל של הקבוצה שלכם? קאלצ'יופולי.

הרכב העשור:
    בופון
    מאלדיני, נסטה, קנאבארו, זאנטי
    קאקה, פירלו, גאטוסו, נדבד
    טוטי, שבצ'נקו

9. Jose Mourinho Member

לגבי קיבו, עכשיו שאני חושב על זה אתה צודק ואני אערוך. אבל לגבי אמרסון, גאטוסו בא אחריו ברשימה ולא דה-רוסי, לו יהיה וודאי מקום של כבוד בעשור הבא.

בכל הקריטריונים שהתווספו אני לא אצליח לבחור מישהו אחד לקטגורייה כי יש כ"כ הרבה אפשרויות, אבל לפחות בתואר "השחקן המבוזבז של העשור" יש לי טופ-3 וודאיים:

אנטוניו קסאנו כמובן, האיש שהיה צריך להוות את הנציגות האיטלקית ברשימת השחקנים הטובים בעולם לצד רונאלדו, מסי קאקה וזלאטן - והגישה הלא רצינית שלו לכדורגל מנעה ממנו לעשות כך.
    אדריאנו, שהיה צריך להפוך לחלוץ המרכזי המפחיד ביותר בתבל עם שילוב קטלני של פיזיות, מהירות וטכניקה - וסיים כחלוץ כבד יחסית וגמלוני שמעדיף חיי הוללות על פני התבגרות מחשבתית.
    ובמקום הראשון, אלבארו רקובה. רק מי שיחבר את כל המהלכים שלו באינטר לוידאו אחד יכול להבין מה היה יכול לצאת מהשחקן הזה אם רק היה מקבל יותר אמונה ממאמניו, ומעל הכל לא היה סובל מתדירות פציעות מהגבוהות ביותר שיצא לי לראות אצל שחקן בודד.

10. !Sempre Inter Member

1. מי הוא שחקן העשור שלכם? זלאטן
    2. מי הוא השחקן האיטלקי של העשור? בובו
    3. מי השחקן הזר של העשור? כבר בחרתי בזלאטן, אז פה אלך על נדבד
    4. מי הוא מאמן העשור? ליפי
    5. איזה מועדון הוא המצליח ביותר? אינטר
    6. איזה מועדון סיפק את הכדורגל היפה ביותר? יובנטוס
    7. מי הכישרון המבוזבז של העשור? רקובה. כמה פוטנציאל....
    8. מי המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר? יובנטוס
    9. מי המועדון שביצע את הרכש הגרוע ביותר? לאציו
    10. מי הוא השחקן השנוא של העשור? גאטוזו
    11. הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלכם? הזכיה ב-2007, הראשונה מאז 89.
    12. רגע השפל של הקבוצה שלכם? הביזיון מול ויאריאל באלופות, שמינית או רבע, לא זוכר. זו הייתה השפלה כ"כ גדולה, שאפילו הקורבה נטש את הקבוצה בדרבי.
    ההרכב:
    בופון; טוראם, קנבארו, מטראצי, מאלדיני; אמרסון, זנטי, סנטקוביץ', נדבד, ויירי, זלאטן.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה גם אתה בסוף השתכנעת שאינטר זכתה ב3 אליפויות.

12. Roma מנהלים

1. מי הוא שחקן העשור שלכם?פרנצסקו טוטי
    2. מי הוא השחקן האיטלקי של העשור?פרנצסקו טוטי
    3. מי השחקן הזר של העשור?זלאטן
    4. מי הוא מאמן העשור?קאפלו
    5. איזה מועדון הוא המצליח ביותר?אינטר
    6. איזה מועדון סיפק את הכדורגל היפה ביותר?רומא
    7. מי הכישרון המבוזבז של העשור?אנטוניו קסאנו-ללא ספק אהבתי אותו ברומא והשיתוף עם טוטי היה ללקק את האצבעות.
    8. מי המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר?שאלה קשה,יובה.
    9. מי המועדון שביצע את הרכש הגרוע ביותר?ללא ספק הקבוצה החלשה ברומא.
    10. מי הוא השחקן השנוא של העשור?פירלו,מטארזי.
    11. הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלכם?הניצחון הכפול מול ריאל מדריד בליגת האלופות ועוד ...
    12. רגע השפל של הקבוצה שלכם?אולד טראפורד 7-1 ללא ספק התחרפנתי..גם הפנדלים מול ארסנל מאוד איכזבו אותי.
    ולסיום, נבחרת העשור שלכם?נרשם בדף קודם.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לחכות לעשור הבא?
    אמרסון :
    2000-2001 - לא היה דומיננטי באליפות, למרות שאי אפשר לבוא אליו בטענות בגלל הפציעה שלו, יכולת שיא של טומאסי והפריצה של אסונסאו.
    2001-2002 - מעולה מהסופר קופה ועד למאבק האליפות עד היום האחרון.
    בקיץ - לא שותף לזכיה של ברזיל. היה מפתיע מאוד לראות אותו מפסיד את חולצת הנבחרת לשחקן אנונימי בשם ג'ילברטו סילבה.
    2002-2003 - עונת שפל של כל הקבוצה אבל אמרסון היה מזעזע במיוחד.
    2003-2004 - עונת השיא שלו, אמרסון ודאקור היו צמד מושלם. באותה עונה נבחר גם לנבחרת העונה של אופ"א.
    בקיץ - התנהל בצורה השפלה ביותר שראיתי מימיי בחלון העברות.
    2004-2005 - חלק בלתי נפרד מהמכונה של יובנטוס.
    2005-2006 - נשאר טוב, גם בצילו של פטריק ויירה.
    בקיץ - היה הראשון לנטוש את הספינה.
    אחרי עונה אומללה בריאל מדריד, חזר למילאן והמשיך לזייף עד שנעלם לגמרי וחזר לברזיל.

אחד השחקנים הכי דוחים והשנואים של העשור לא הרשים מספיק גם בפן המקצועי כדי להיות חלק מה11 הטובים ביותר.

דה רוסי :
    2004-2005 - לאחר שזכה באליפות אירופה עד גיל 21 ונבחר לשחקן המצטין עם ג'ילרדינו, פרץ גם להרכב של רומא על חשבון דאקור והציג יכולת טובה מאוד יחסית לעונת הבכורה ותשוקה אדירה לכדורגל ולקבוצתו האהובה.
    2005-2006 - במערך החדש של ספאלטי בו עליו להחזיק לגמרי לבדו את הקישור, עשה זאת בהצלחה ונתן שקט ל5 שחקני התקפה להציג את הכדורגל היפה בטבל בדרך לשבירת שיא הניצחונות הרצופים בליגה.
    בקיץ - פתח טוב את המונדיאל אך איבד את הראש והורחק עד הגמר, אליו חזר כדי לשמור על התוצאה במנאני טיים ולכבוש פנדל בדרך לגביע העולם.
    2006-2007 - עונת השיא בה הופך רשמית לאחד הקשרים הטובים בעולם. מוביל את רומא לסגנות, גביע ורבע גמר בליגת האלופות.
    2007-2008 - ממשיך את היכולת האדירה ומוסיף גם מנהיגות בהעדרו של טוטי ומוביל את רומא למאבק על האליפות עד היום האחרון ורק בגלל שיפוט ביזיוני, לא לוקח את התואר ומסתפק בגביע איטלקי ורבע גמר ליגת האלופות.
    אליפות אירופה - טורניר אישי מצויין כשהשיא בניצחון והשער על צרפת.
    2008-2009 - נפילת מתח אחרי האכזבה מאובדן האליפות וההדחה מול ספרד. היה פחות דומיננטי מהשנים הקודמות אך עדיין היה שותף ללא מעט רגעים יפים, בינהם סיום במקום הראשון בשלב הבתים של ליגת האלופות.
    2009-2010 - חזר לכושר המוכר שלו אך זה לא הספיק כדי להרים קבוצה במשבר שחזרה לעצמה רק אחרי חזרתו של טוטי מהפציעה שלו.
    ולסיכום : אחד הסמלים הגדולים של הכדורגל והגדול ביותר בדורו. שיחק ברמה הגבוהה ביותר והשקיע את כולו מרגע שקיבל את החולצה אותה הוא מעריץ מגיל 0.

לא מתקבל על הדעת להשוות את שני השחקנים האלה לא בהיבט הספורטיבי, לא האנושי ולא המקצועי!!!

רוצים לפרגן לשחק וותיק יותר שהיה שותף ליותר עונות בעשור האחרון? תצביעו לגאטוסו, הקשר האחורי הטוב ביותר שהיה חלק בלתי נפרד מהקבוצה והנבחרת המצליחה של העשור.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. מי הוא שחקן העשור שלכם? טוטי, הכל כבר נאמר.

2. מי הוא השחקן האיטלקי של העשור? טוטי.

3. מי השחקן הזר של העשור? קאקא.

4. מי הוא מאמן העשור? ספאלטי פיתח שיטות משחק שלא נראו לפניו, הרים קבוצה שבורה עם תקציב קטן יחסית לגדולות והוביל אותו להתמודדות על האליפות וריצה יפה בליגת האלופות. הצליח גם עם מועדון קטן והוביל אותו לצמרת ולליגת האלופות.

5. איזה מועדון הוא המצליח ביותר? מילאן, בגלל התארים האירופים.

6. איזה מועדון סיפק את הכדורגל היפה ביותר? רומא של ספאלטי.

7. מי הכישרון המבוזבז של העשור? אקווילני בגלל הפציעות, קסאנו בגלל חוסר מקצוענות.

8. מי המועדון שביצע את הרכש הטוב ביותר? הידטושי נקאטה וסמואל היו הברקות של באלדיני אבל המנהל של אודינזה (היום בפארמה) שהביא לה את כל הכישרונות הצעירים בגרושים הוא הבחירה שלי. יובה של מוג'י? התנהלות מאפיונרית שגם שם היה מעורב לא מעט כסף.

9. מי המועדון שביצע את הרכש הגרוע ביותר? אינטר. הקאן סוקור, רובי קין, פארינוס, ועוד עשרות ליצנים שכבר שכחתי.

10. מי הוא השחקן השנוא של העשור? אוהב את כולם (הייתי בוחר בדי קאניו אבל הוא לא בדיוק שחקן)

הרגע המרגש ביותר של הקבוצה שלכם? אפשר 3? תודה.
    1. השער של אקווילני בדרבי ששבר את שיא הניצחונות הרצופים.
    2. השער של טוטי מול פארמה שחתם את האליפות.
    3. החגיגות בסיום המשחק בברנבאו.

רגע השפל של הקבוצה שלכם? גם פה יש לי 3.
    1. ההפסד לליבורנו מלפני חודש.
    2. 7-1
    3. קרספו צולל, מקסס מורחק, אינטר משווה והשופט מקבל צלחת אליפות הביתה.

נבחרת העשור : 4231 - בופון, זמברוטה, נסטה, קנבארו, זאנטי, דה רוסי, פירלו, קאקא, טוטי, נדבד, שבצ'נקו
    ספסל : 4312 - פריי, מאלדיני, סמואל, קיבו, טוראם, גאטוסו, סידורף, רוי קושטה, דל פיירו, ויירי, זלאטן.

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

1. אלגנטי, חכם והכי יעיל שיש. אלסנדרו נסטה. בין אם זו היכולת הנהדרת שלו בתחילת העשור עם האליפות בלאציו ויחד עם השנים היפות עד לעונה בה הוא עבר למילאן ויחד עם מלדיני ייסד את אחת מההגנות הטובות שהיו למילאן, החזרה שלו העונה למגרשים אומרת הכל לדעתי על החשיבות שלו לכדורגל האיטלקי ולמילאן.

4. קאפלו גאון אבל בעשור הזה גם רומא וגם יובנטוס שלו היו נוראיות בליגת האלופות ואני זוכר שלא הצלחתי להבין איך עם הקבוצות שהיו לו הוא לא הצליח להגיע רחוק יותר, אנצ'לוטי הצליח באירופה אבל בליגה מלבד הסקודטו הבודד לא עשה יותר מידי. הבחירה שלי היא מרצ'לו ליפי. האליפויות, ההצלחה היחסית באירופה ומעל הכל- המונדיאל בגרמניה.

5. סקודטו ושתי אליפויות אירופה ועוד כמה תארים זניחים מאחור. מילאן

6. רומא, גם בסקודטו, וגם לקראת סוף העשור תחת ספאלטי.

7. אנטוניו קאסנו, המעבר לריאל מדריד היה מיותר ומטופש ואולי גם חיבל לו בקריירה.

8. יובנטוס. הם ידעו למכור את זידאן רגע לפני הסוף ולסדר לעצמם את העתיד, גם הרכש של דייגו ומלו עוד יוכיח את עצמו בעתיד.

9. פלופים והחלטות רכש גרועות יש בכל קבוצה בעולם ובטח באיטליה אבל אינטר תמיד מובילה בתחום הזה, כל הטריידים המוזרים שלהם עם מילאן, מונטארי, קווארסמה הם רק שתי דוגמאות בולטות אחרונות.

10. זלטאן. היחס המגעיל שלו לאוהדי הקבוצות שבהן שיחק, האנוכיות וגם בגלל הדומיננטיות הבלתי נסבלת שלו שנתנה יותר מידי לאינטר.

11. קשה להחליט בין הסקודטו, לבין גביע האלופות עם כל האנרגיות המטורפות שהיו אז באותה עונה ובאותו הרגע עם הבעיטה המכריעה של הבוגד וקשה לא לשכוח את הנקמה של 2007. אני בוחר שלא להחליט.

12. מילאן אחראית לשני הפיאסקוים הגדולים של קבוצה אירופאית בעשור האחרון, בין טרגדיית לה קורוניה לבין אסון איסטנבול אני אבחר באסון. עד היום אני לא מסוגל להסתכל במשחק הזה או לחשוב עליו.

13. בופון, זאנטי, קנאברו, נסטה, זמברוטה, פירלו, גאטוסו, קאקה, טוטי, זלטאן, הבוגד.