סיכום סיבוב ראשון 2014/2015

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EuropeGuy, ‏17/12/14.

1. EuropeGuy Member

עבורי האמת זו העונה הראשונה שיצא לי לשמוע עליו (לידור כהן) או לראות אותו ומאוד הופתעתי לטובה, גם במשחקים שבהם הוא כמעט ולא השפיע על המשחק. נדירים הכשרונות הצעירים הישראלים שיכול לצאת מהם שחקן גדול ואני רואה כמעט בכל פעולה שלו עם הכדור שהוא יכול להיות אחד כזה. צריך כמובן הרבה עבודה איתו, בין היתר של מאמנים טובים, אבל ריענן אותי לראות כישרון כזה.

2. Civil Anti Madridista

ללא ספק אחת מנקודות האור הבודדות שלנו, ואם היו משחקים לידו חלוצים על אמת אין לי ספק שהיינו מסכמים את הסיבוב כשהסטטיסטיקה שלו הייתה כפולה ממה שיש לו כרגע. אבל באותה נשימה צריך גם להזכיר שיש לו את הנטייה ללכת לא מעט עם הראש בקיר, לתת עוד דריבל מיותר ולהיעלם לדקות רבות מדי.

3. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לידור כהן השאיר לבד את מכבי פ"ת בעונה שעברה
    שחקן שמשאיר קבוצה בליגה לא יכול להיות תגלית בעונה אחריה.

Don Joan Roman ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

מסכים,
    הוא היה פקטור משמעותי בהישארות שלהם וממש לא הגיע לבית״ר כאלמוני.
    אני חולק עליך שהשאיר אותם לבד. מי שהיה הכי משמעותי בהישארות הזו הוא רועי דיין.

5. Love Is Red Member

מי שהשאיר אותם היה בכלל רועי דיין שהיה בשיאו בסוף העונה שעברה.
    לידור כהן עזר להם להתקדם עד לחצי גמר הגביע בגביע המדינה...

6. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמן הסיבוב- ברק בכר. עושה עבודה מעולה בק"ש. הרים אותה למצב של קבוצה לאליפות ולא רק קבוצה לצמרת.

שחקן הסיבוב- ערן זהבי. אין מילים, השחקן שאתה יודע שב99% מהמקרים יהיה שם בשביל הקבוצה ברגעים מתים.

קהל- קל להגיד שהקהל של מכבי חיפה עשה שדרוג העונה, אבל אני חושב שזה בגלל סמי עופר והקבוצה ה"אטרקטיבית" שנבנתה,
    אבל לדעתי האיצטדיון עצמו נתן סיבה טוב הלאוהדי הכדורגל להגיע למגרש (משחק הנבחרת, מכבי-בית"ר).

השחקן המאכזב- מוחמד אידריסו. ראיוס היה ידוע בהבלחות ובמצבי הרוח כבר בשנה שעברה, אבל אידריסו עם כל הרעש והצלצולים של "פריצה המשודרג" איכזב בגדול. מה שיזכר ממנו זה החשבון המזויף בטוויטר :)

המאמן המאכזב- אלישע. לא השתנה הרבה מהעונה שעברה, דווקא לאחר שדרוג הסגל ועיבוי הספסל שלא היה קיים בשנה שעברה.
    שוב יש התרגשות לקראת משחק מול הגדולות ואיבוד עשתונות או אפטיות מול הקטנות.

הרגע המשמח ביותר- אין משהו ספציפי.

שיפוט, איך היה עד כה- בינוני. לא נעים היה לראות ששופטים מודים בטעות שלהם או שכל העולם ואשתו אומרים שהתקבלה החלטה שגויה אבל איגוד השופטים בשלו (מקרה זהבי, הפנדל להפועל ת"א מול ב"ש).

הקבוצה המפתיעה- מכבי נתניה. אני הייתי בטוח שנבנה סגל שידגדג לפחות את תחתית הצמרת, אבל אז הרכש הגדול דודו התגלה כפלופ, פרשיית לויטה-הרוש פגעה באמון הקהל והבעלים שברח בכלל גמר את הסיפור.

תגלית הסיבוב- שחר הירש. היה מוכר לחובבי מנג'ר (נתונים טובים :)) השנה נותן בוסט להתקפה הלא קיימת של הפועל פ"ת.
    חסר כחלוץ מחליף במכבי חיפה, אפקטיבי יותר מאבוחצירה.

השחקן המשתפר- רועי קהת. לפני שנה דישדש במחוזות הלאומית במדי מכבי יבנה עד שהטלסקופ של איזי מצא אותו ומשם הוא מתפתחת לשחקן שאפשר לבנות עליו כדינמו הבא של הנבחרת (ואולי של מכבי ת"א לאחר זהבי :))

שער הסיבוב- הגול של בוזגלו מול הפועל חיפה.

נבחרת הסיבוב:
    סטוייקוביץ
    בן הרוש פרננדס סוארס אלקיים
    אלברמן זהבי בוזגלו קהת
    סליחי מנגה
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

שאלות רשות:

דברים שהייתם רוצים שישתפרו בסיבוב הבא- בחירה נכונה של שידור המשחקים. לצערי ק"ש - עכו מעניין אותי יותר מQPR - ברנלי.

הבעלים שהטביע חותמו לטוב או לרע- אלי שגב. הנחית מכה על מכבי נתניה שלא בטוח שתעזור לה עם קרבות ההישרדות.
    אילו קבוצות יעפילו לפלייאוף העליון- מכבי ת"א, קרית שמונה, הפועל באר שבע, מכבי חיפה, הפועל ת"א, מ.ס. אשדוד

7. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

רועי דיין כבש הרבה אבל אסור לשכוח שהוא בסך הכל ניצל מכירה של אשדוד מחזור לסיום וכבש שם שלושער אם אני לא טועה
    לידור כהן סחב אותם כמעט לבד לאורך כל העונה

8. עידן444 Member

אני חושב שהוא כבש את כל השערים המכריעים.

9. Don Joan Roman Member

מאמן הסיבוב - ברק בכר, ממשיך להווכיח את עצמו בקריית שמונה ובנה שוב קבוצה מצויינת שנמצאת בצמרת גהבוהה וכרגע היא אף במקום הראשון, שרק ימשכו על המשכיות ואני מאוד שמח גם לבחור אותו כמאמן העונה, הבא ברשימה אחריו זה לדעתי אסי דומב - להפוך את הפועל לקבוצה כ"כ עלובה זה באמת קסם.

שחקן הסיבוב - נכון שמוכר הבורקסים נותן מספרים אדירים אבל האמת שהקבוצה עם השחקנים הכי טובים בליגה עובדת רק בשבילו, אני רוצה לבחור שחקן אחר, דיוויד מנגה, מה שהוא עושה בקריית שמונה זה משהו מטורף, הוא לא הסקורר הכי גדול שיש וגם אל הדריבליסט הכי טוב שראיתי בליגה אבל יש לו מגוון תכונות כל כך נפלא והוא משלב את כולן יחד וברמת גבוהה, מבחינתי שחקן הסיבוב.

קהל - מכבי נתניה, למרות כל הסבל והבעיות הניהוליות הקשות ממשיכים לבוא בכמויות יפות ולעודד את הבחורים שלהם, גם אם לפעמים מתפלקת להם איזו אמרה מציקה או מעצבנת אפשר להבין אותם, גם הקהל של מכבי חיפה ראוי לאזכור מצויין על התמיכה המדהימה בקבוצה אבל הקהל של נתניה לוקח לדעתי כי למכבי חיפה יש איצטדיון חדש, רכש נוצץ ובעיקר: הנהלה שעוזרת לאוהדים ומספקת להם את כל התנאים הנלווים על מנת להגיע.

השחקן המאכזב - יוסי בניון - עצם זה שהוא בילה יותר ברמב"ם מאשר במגרש האימונים של חיפה אומרת הכל.

המאמן המאכזב- כמו כולם, סטנוייביץ'.

.הרגע המשמח ביותר- דקה 93, אחרי רבע שעה טובה מאוד שכללה כמה החמצות מעצבנות איגיבור מנסה להתחיל התקפה, מאבד ונשכב על הדשא בטענה למתיחת שריר, בית"ר ירושלים בשעה טובה ומוצלחת מפסיקה להיותץ פראיירית וממשיכה לשחק, מאטוביץ' מרים ופתאום, בום! שער, 1:1 ומי כובש? עומר אצילי ואיך? בנגיחה, דבר הזוי לשכעצמו והקהל הבית"רי, 4000 כאלה משתגע מאושר ושמחה, רגעים קטנים של אושר, גם השער של שלומי אזולאי נגד הירוקים וכמובן השער של ממן מול הנבלות היו משמחים אבל לא כמו השער הזה.

שיפוט, איך היה עד כה - כל עוד אנשים כמו אלי חכמון ימשיכו לנהל משחקים בליגת העל אז אני לא חושב שיש מה לומר מלבד: איכסה.

הקבוצה המפתיעה - ליגה מביכה, הקבוצה במקום הרביעי עם 50 אחוזי הצלחה בערך, אומר הכל, אף אחת לא מפתיעה אותי.

תגלית הסיבוב- שלומי אזולאי מבית"ר, אחלה שחקן, רק קצת יותר שקט נפשי מול השער.

השחקן המשתפר- אלי דסה, משחקן לא אחראי בכלל שעושה שטויות בכל רגע נתון על המגרש הוא הפך לסוג של באנקר שלא עושה הרבה טעויות, מבסוט עליו.

שער הסיבוב- ערן לוי נגד עכו, שער אדיר, טכניקה עילאית, איך שהוא שם את הרגל שלו בדיוק בזווית הנכונה, תענוג.

נבחרת הסיבוב: סטויקוביץ': בן הרוש, ארסו, צדק: הובאן, קלאודמיר, בוזגלו, אזולאי, זהבי: סליחי, מנגה.

אילו קבוצות יעפילו לפלייאוף העליון - מכבי, חיפה, ק"ש, ב"ש, אשדוד, בית"ר

עידן444 אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

יכול להיות שבהמשך אני אתן את המשנה שלי, בצורה עמוקה יותר, בכל-מקרה:
    דברים לשיפור? שיהיה פה באמת כדורגל, כי זה לא המצב. 3 קבוצות צמרת, מכבי חיפה ועוד 10 קבוצות תחתית. זה נחמד שכל קבוצה יכולה לנצח קבוצה אחרת, אבל זה לא מצביע על דברים טובים. מה גם שרוב הקבוצות לא מתכוונות לנסות להתחזק אפילו בינואר. נכון שהחלון הזה לא מביא הצלחות גדולות, אבל צריך לנסות.
    השיפור האמיתי במס' הצופים הוא בעיקר בזכות מכבי חיפה, קהל הסיבוב ללא ספק, מגיע להם שאפו. בעוד אצל הפועל ובית"ר יש ירידה בקהל ולק"ש - אין קהל בכלל.

חן עזרא אולי עומד ביעדים מבחינת הסטט', אבל אם יש שחקן במכבי חיפה שהייתי מצפה ממנו שייתן את האקסטרה וייראה שחקן כדורגל גם נגד יריבה רצינית - זה הוא. בניון כבר קשיש ואין לו כושר ליותר ממחצית וגם היא בהילוך שני(לאו דווקא מבחינת הגיל אלא פשוט עניין הפציעות והעובדה שהוא מיעט לשחק בעונות האחרונות), לחיפה אין חלוץ דומיננטי והישועה לא תגיע מעידן ורד או ראובן ראיוס. חן עזרא מבחינת כישרון שווה ברמה אחת עם טב"ח ובוזגלו ועוד. כישרון בלבד. אני מצפה ממנו שגם במשחק בבלומפילד נגד מכבי נראה אותו עושה מהלך טוב על הקו ומבשל שער ולא 'עושה ניימאר' כמו בסרטונים של פרימו בפייסבוק - ומועד.

סיכום הסיבוב בקצרה:
    מאמן הסיבוב - ברק בכר.
    שחקן הסיבוב - מאור בוזגלו, כי נמאס כבר מערן זהבי.
    קבוצה מצטיינת - ק"ש, באר-שבע אחר-כך.
    המאכזבת - מכבי חיפה.
    קהל - ירוק עולה. רוצה לציין גם את הפועל פ"ת
    השחקן המאכזב - שלומי אזולאי - לא בחר במקצוע הנכון.
    המאמן המאכזב - פאקו. גם ראובן עטר, נטול מודעות עצמית.
    הרגע המשמח ביותר - כשהעונה הזו תיגמר. בינתיים: הניצחון על באר-שבע בדקה האחרונה.
    הקבוצה המפתיעה - אין.
    תגלית הסיבוב - אבו אל-היג'א, למרות הכל.
    השחקן המשתפר - רועי קהת, אין לי משהו יותר יצירתי. אולי עידן ורד וגאדיר שכובש יותר.
    שער הסיבוב - בוזגלו נגד הפועל חיפה.
    השערורייה - הפועל ת"א לוקחת את הצ'מפיונס בקטגוריה הזו. אחר-כך נתניה.

נבחרת הסיבוב: סטויקוביץ'; דסה, שיר צדק, פרננדס, בן-הרוש; בוזגלו, הובאן, קהת, ורמוט*, זהבי; דויד מנגה.

* משחק עם חבורה של נכים, לכן הוא בסדר.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מאמן הסיבוב- אני חושב שאני אלך על רן בן שמעון שבאמת מוציא את המיטב מחבורה מסכנה על הנייר, מכבי פתח תקווה מביאה תוצאות עם לא מעט צעירים לא מוכחים בהרכב או כאלה שרק בעונה שעברה ניצלו בשנייה האחרונה מירידת ליגה, וכל הקרדיט לו. בנוסף אליו כמובן שיש גם את ברק בכר, אבל יש לו סגל שלא נותן לו את הפריבילגיה לא להיות במאבק האליפות, במיוחד בליגה חלשה כזו.

שחקן הסיבוב- ערן זהבי. לא צריך להגיד יותר.

קהל- מכבי נתניה והפועל פתח תקווה. הקהל של חיפה מרשים מאוד, נכון, אבל יש לכך לא מעט סיבות שלא קשורות באופן ישיר לקהל עצמו, העיקרית שבהן היא כמובן סמי עופר. שני הקהלים שרשמתי מגיעים בכמויות יפות לכל מגרש ומעודדים טוב, הקהל של פתח תקווה הוא בין הטובים בארץ ואף פעם לא מאכזב.

השחקן המאכזב- אידריסו. לא צריך להגיד יותר.

המאמן המאכזב- יש תחרות רצינית בעניין, שבסופה שני מועמדים עיקריים - סטויינוביץ׳ ואלישע לוי. הראשון מחזיק בחבורה אוברייטד לדעתי, מחזיקים יותר מדי מהסגל הלא מאוזן והפשוט לא איכותי מספיק של חיפה לדעתי, ועדיין לא ראיתי מהם טיפת כדורגל אמיתי בכל המשחקים שצפיתי בהם. המון הברקות של שחקנים, בעיקר חן עזרא, והסתמכות על טעויות של היריב גרמו לכך שחיפה בשבועות האחרונים נותנת אשליה שהנה אנחנו ופשוט זה לקח קצת זמן. קבוצה חזקה טקטית, כמו בית״ר למשל, יכולה להביך את חיפה, כמו שקריית שמונה עשתה בהילוך ניוטרל. בקשר לקורצקי, הוא מאכזב מאוד בגישה ולא בתוצאות. היכולת גם רחוקה ממשביעת רצון, הרווחים והכדורים הארוכים מחרפנים אותי, אבל הכל נובע מהגישה הפחדנית. הוא לא קרוב אבל להיות המאמן המאכזב לדעתי. אני כן רוצה שהוא ילך, אבל לא בגלל סיבות מקצועיות נטו.

הרגע המשמח ביותר- כשאתה מבין שבית״ר מובילה בטבלה הפנימית של ארבעת הגדולות ה״מסורתיות״ עם שני נצחונות על חיפה והפועל ותיקו נגד מכבי. האמת היה סיבוב גרוע שלנו, אבל יש כמה וכמה דברים לזכור.

שיפוט, איך היה עד כה- גרוע. לא אכפת לי מטעויות כאלה ואחרות כל עוד מהבחינה הבסיסית הגישה פה היא גרועה מאוד, ואני מדבר על כך שלשחקנים לוקח חצי דקה להוציא כדור עונשין לפועל והשופט לא אומר כלום, או שהשופט דופק את קצב המשחק ושורק על הכל. כשנתקן את השגיאות האלה, אז נדבר על השגיאות הגדולות.

הקבוצה המפתיעה- מכבי פתח תקווה, כתבתי כבר שבן שמעון מאמן הסיבוב מבחינתי וכמובן שהתוצאות הן חלק מהסיבות לבחירה זו. פתחו את העונה נוראי, המשיכו טוב מאוד.

תגלית הסיבוב- שלומי אזולאי. איך חיפה ויתרו עליך איך? עושה הכל על המגרש - מתקל, בועט, מכדרר, מוסר. שחקן שחקן.

השחקן המשתפר- אלי דסה. חצי עונה ענק שלו שגורם לי לקרוא לו כבר מייקון הישראלי. לא מפסיק לרוץ, לתמוך בהתקפה ולעשות פעולות פשוט נהדרות.

שער הסיבוב- בוזגלו.

נבחרת הסיבוב:
    סטוייקוביץ'
    בן הרוש, צדק, פרננדז, דסה
    אזולאי, הובאן, קהת
    זהבי, מנגה, בוזגלו

12. עידן444 Member

לדעתי אנחנו לוקחים אתכם בגדול בקטגוריה האחרונה... :(

13. Love Is Red Member

אני גיליתי שסיכמום צריכים לקרות בסוף העונה מה שנקרא את הכסף סופרים במדרגות.
    אבל נבחרת הסיבוב אני חייב לעשות:
    סטויקוביץ'
    בן ביטון, שיר צדק, פרננדס, בן הרוש
    בוזגלו, הובאן, קהת, טל בן חיים
    זהבי
    דויד מנגה
    (אגב זה אירוני שחלוץ מבשל יותר מקשר קרי מנגה מבשל יותר מערן זהבי)

14. Civil Anti Madridista

אבל מצד שני הוא לא כובש כמו שמצופה מחלוץ.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

במשחק נגד מכבי הוא סחט את הפנדל. ראיוס זה הבועט הקבוע שלנו ולכן הוא גם זה שכבש. כמעט היחיד שכובש כמעט בכל משחק נגד מכבי זה עזרא. גם נגד הפועל הוא כבש. הוא בכל משחק היחיד שמייצר אצלנו משהו התקפי. שוב, בגלל החלוצים הנכים שלנו גם הכדורים לגול מסתיימים הרבה פעמים בכלום. להגיד שהוא לא מגיע למשחקים גדולים? זאת יותר המשבצת של ראיוס