סיכום חצי עונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏17/1/06.

1. Barcik Member

חצי עונה של ליגה ספרדית כבר חלפה, ועדיין רק על מגמות מעטות ניתן להצביע בבירור. רק שני דברים בולטים בבירור: השליטה הכמעט מוחלטת של בארסה בצמרת, והבלאגן הכמעט מוחלט מתחתיה. מרבית התחזיות המוקדמות של "מומחי הפורום" התבדו כבר מזמן. ההפתעות מכות שבוע אחרי שבוע בנביאים ומהמרים כאחד, ונראה ששום קבוצה בטבלה (שמתחת לבארסה) חסינה. לאחר שהדעיכה של אוסאסונה החלה, נותרה ולנסיה כקבוצה היציבה ביותר מאז האלופה, וגם לה יש הרבה תוצאות תיקו מזדמנות. מתחת לשם, שולט כאוס מוחלט. ריאל מדריד נראית רע מאוד, בטיס, אספניול, בילבאו ואתלטיקו מזייפות ורק במחזור האחרון ניצחה אלאבס האחרונה את דפורטיבו, ב"ריאזור". אמנם התרגלנו מזמן להפתעות מהליגה הספרדית, אך עונה מדהימה כמו זו כבר לא נראתה זמן רב.
    בהתאם לבלאגן, סיפורים רבים צומחים. בארסה הדורסת, אוסאסונה המפתיעה, אתלטיקו המתרסקת, ועוד, כל זה תחת ההכנה הבלתי פוסקת למונדיאל. אחרי שחצי דרך חלפה, קשה להצביע עדיין על התופעות הבולטות, אבל אנחנו, כאן בפורום, ננסה.
    דיון זה הוא המקום להביע את דעתכם על חצי העונה הראשון של 2005/6 בליגה הספרדית. שחקנים מצטיינים, תופעות, אכזבות ושאר ירקות שיעלו אצלכם בראש. כמובן, אל תשכחו להביע דעות מנומקות ומנוסחות היטב. האם נצליח בכל זאת לתת צורה ותבנית כלשהי לחצי העונה שזה עתה חלפה?

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/efenews/20060116/1136481261274w.Xxx

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/efenews/20060116/1136481229714w.Xxx

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/efenews/20060116/1136481229686w.Xxx

http://eur.i1.yimg.com/eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/efenews/20060112/1136481127068w.Xxx

2. Bensh Member

העונה התחילה רע (מאוד) מבחינת ברצלונה. השחקנים נראו עייפים ושבעים ולמעט שניים-שלושה גיבורים לא ניתן היה להצביע על שחקן שבאמת רוצה
    עד ש... רייקארד הימר על הביצים שלו וזכה, בענק. המקורזל החליט, ערב המשחק הסופר-קשה (לפחות על הנייר) מול בטיס במנואל רואיז דה לופרה, להגלות מהסגל את שניים מהכוכבים הגדולים ביותר שלו - רונאלדיניו ודקו. האוהדים לא הבינו מה עובר בראש שלו, אבל כולנו אכלנו את הכובע. בארסה פירקה את בטיס 4-1 ומאז לא חזרה לזוועות שפקדה אותה במחזורים הראשונים של העונה

בכלל, אם נתרכז ברייקארד, נוכל לראות שהמנג'ר ההולנדי שיפר בצורה דרסטית את הבנת המשחק שלו והפך למאמן שיודע להשתמש בורסטיליות של כל שחקניו על הצד הטוב ביותר. בהחלט נותן (לי, לפחות) סיבה לחייך

רשימת המאכזזבים שלי עד עכשיו: קרלוס ביאנצ'י (ואתלטיקו כולה למען האמת), שהגיע בקול תרועה גדול בקיץ, נכשל כישלון חרוץ ואף פוטר בשבוע שעבר
    אנדרס 'המהנדס' אינייסטה. ציפיתי ממנו לתפוס את המושכות במרכז המגרש לאחר שצ'אבי גמר את העונה. הוא לא עשה את זה, והפסיד בקרב על השותפות לדקו ל-MVB (או שמא MVP?), שהוא אגב, אחד המצטיינים שלי עד עכשיו.
    בטיס. למרות שהנפילה הייתה צפויה להחריד, לופרה עמד על כך שהסגל הנוכחי טוב מספיק בשביל להתמודד בשתי חזיתות בו זמנית ושהוא לא צריך חיזוק. שיאכל את התבשיל שהוא הכין לעצמו (מה שכן, הניצחון על צ'לסי הביא לי רק נחת)
    ויאריאל. אז כן, היא עדיין אחת הקבוצות החזקות בספרד, וכן, היא עלתה מהמקום הראשון בבית שלה בליגת האלופות, אבל זו לא אותה ויאריאל מהעונה שעברה, ויאריאל שמשחקת עם תשוקה, שדורסת כל קבוצה שמגיעה למדריגל, שלא מפחדת לשחק התקפי מול אף יריב. אכזבה גדולה מבחינתי

מצטיינים \ מפתיעים:
    מארק ואן-בומל: הקשר ההולנדי המצויין שהגיע מ-PSV בחינם בקיץ, לא מאכזב ולו בקצת. נוכחות מרשימה במרכז המגרש, טכני להפליא, חזק, מהיר (יחסית לגובה ולמסה שלו) ובעל בעיטה חזקה מרחוק. בדיוק מה שהיינו צריכים בשביל אירופה
    רונאלדיניו: בינתיים, זו העונה הטובה ביותר שלו מאז הגיע לקטאלוניה (ואני משער שגם הטובה ביותר שלו בקריירה, אבל אני מעדיף שלא לזרוק הצהרות באוויר). הגאוצ'ו שיפר את הסיומת שלו (מה שעזר לו להגיע לרקורד מכובד של 17 שערים מתפקידו כקשר שמאלי), והדבר היותר חשוב: הוא למד להשתמש בטכניקה המצויינת שלו על מנת ממש לעזור לקבוצה. מעורר הערצה
    סמואל אטו: תותח על. אנחנו רק בחצי העונה, וכבר רשומים על שמו 23 כיבושים. בעונה שעברה הוא היה צריך עונה שלמה בשביל מספר שערים כמעט זהה. אין לי מושג איך בארסה תסתדר בלעדיו, אפילו ל-3 משחקי ליגה בלבד
    רפאל מארקז: מבלם בינוני לאחלה קשר אחורי ובחזרה לבלם מעולה, זה הסיפור של רפא בבארסה. אם הייתם מספרים בשנת 2003 לכמה קטאלונים שתוך שנתיים, מארקז יחפה על טעויות של פויול, רוב הסיכויים שהייתם נתלים בכיכר העיר. אבל זו המציאות. מארקז נראה משופשף ומנוסה מתמיד, ובינתיים, זה עובד מצויין
    אולגוור: תשמעו, גם אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אולגוור הפך למגן ימני לגיטימי בהרכב הפותח של בארסה. אחד הבלמים הגרועים שהיו לבארסה בשנים האחרונות (והיו הרבה, קריסטאנבאל ופטריק אנדרסון הם אחלה דוגמאות) הוסט העונה לעמדת המגן הימני (כנראה שלפרנקי בוי נמאס מהחורים של בלטי) ובינתיים הוא עושה שם עבודת קודש. רק שימשיך כך
    חאבייר אגירה: המאמן המקסיקני של אוססונה הצליח לאסוף חבורת אספוספים שמתאימים למקומות 16-10 ולהפוך אותם לפאקטור ממשי בצמרת. אז נכון שעכשיו אוססונה מתחילה להידרדר, וסביר להניח שהיא תסיים את העונה במקום הראוי לה, אבל נכון להיום, היום בו אנו מסכמים את חצי העונה הראשון בליגה הספרדית, אוססונה נחשבת לפייבוריטית כמעט מול כל קבוצה נגדה היא עולה לשחק (עם דגש על המילה 'כמעט')
    סנטאנדר: הקבוצה הגרועה והחבולה בד"כ ממחוז קנטאבריה לא מפסיקה להפתיע את הליגה. היא משיגה תוצאות מכובדות נגד קבוצות עדיפות עליה בהרבה ובינתיים היא משייטת בדרך לעונה נוספת בלה ליגה. אפרופו סנטאנדר, אוואט מציג יכולת נפלאה בזמן האחרון. הוא הציל כבר ארבעה (?) פנדלים העונה, שניים מהם של שניים מהבועטים הטובים בספרד, ובכלל, הוא מציג יכולת לא רעה כמעט בכל משחק של סנטאנדר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/1/06
  3. EL Capitan Member

היום קראתי את הראיון שפקרמן נתן למארקה והוא שיכנע אותי, שדבר אחד השתנה בספרד- החשיבה. הכל יכול לקרות, וזה בגלל שהפערים בין שאר הקבוצות לליגה הצטמצמו, וזה הוכיח לי שמה שאמרתי הוא נכון- הבטן של הליגה הספרדית התחזקה מאד (הגעתי למסקנה הזאת, למרות שפקרמן חושב שהליגה נחלשה מעט העונה). בדבר אחד הוא צדק, מרוב כל הלחץ שיש העונה אצל כל כך הרבה קבוצות, אם זה ריאל וכל שאר המאכזבות, יותר מפחדים להפסיד העונה בליגה הספרדית, ושוב, זה נובע בעיקר מהלחץ הגדול.

למרות שעושה רושם שבארסה תדהור לאליפות, אף אחד לא יכול להגיד שהליגה לא גרמה לנו להנאה רבה ושהיא עדיין, ללא ספק, הליגה מס' אחת בעולם, ולא משנה מה שתגידו כאן, שהליגה נחלשה, הדעה שלי לא תשתנה (טוב, אולי מישו יגרום לי לחשוב אחרת, מי יודע?).

ואני יגיד שוב, הדומיננטיות של בארסה זה כמעט אך ורק בגלל בארסה, עם עזרה קטנה מהצד מהיריבה הגדולה, ריאל, שעושה כמעט את כל הטעויות האפשריות. ושוב, המגמה שחלה בליגה, שהליגה הפכה לקשה וקשה יותר, גורמת לשאר יריבותיה של בארסה לחיים הרבה יותר קשים בליגה, ובכך נותנת לבארסה יותר שקט בפסגה.

על כל שאר הדברים שקרו העונה כבר דנו שוב ושוב במהלך כל החצי הראשון של העונה כאן בפורום, כך שאין טעם לחזור על זה. רק נסכם ונגיד בקצרה, שאני מוכן לחתום על עוד סיבוב כזה.

4. Yeste Member

אחלה סיכום ,בוריס.

חצי עונה כבר מאחורינו ובהחלט ניתן לראות מגמה של שליטה אבסוליטית מצידה של בארסה בליגה הספרדית,וזה די מדאיג למען האמת . בהחלט לא דבר שמאפיין את הליגה הטובה בעולם. ממה זה נובע ? יכולת להיות כמה וכמה סיבות לכך.
    ובכן ,הרבה מאוד אנשים טוענים שהשליטה של בארסה נובעת מחולשה מסוימת בליגה הספרדית. לדעתי ,זה בולשיט.
    הליגה הספרדית הייתה ,נישארה ותישאר בשנים הבאות הליגה החזקה ביותר בתבל. הקבוצות הרבות במרכז הטבלה בספרד הרבה הרבה יותר חזקות ממקבילותיהן באנגליה ואטליה. כמות של קבוצות מרכז טבלה איכותיות כגון דפורטיבו ,סארגוסה ,סביליה ,ויאריאל ,סלטה ויגו ואפילו אוססונה, לא תמצאו בשום ליגה אחרת בעולם . קבוצות כמו בטיס ,אספניול ,אתלטיקו ,בילבאו ואפילו מאיורקה ,אם תשכיל סופסוף לנצל את הפוטנציאל העצום ,פשוט סבלו עד עכשיו מחצי עונה בינונית עד גרועה ,זה ממש לא אומר שהן לא מסוגלות לחזור לעצמן ולהציג את הכדורגל המבריק שהן יכולות וצריכות להציג.

אז איך זה שבארסה דורסת בלי סוף ,ועוד לפעמים עושה זאת בנונשלנטיות מרגיזה (כמו שידידי בוריס אומר) ?

התשובה לשאלה הזו פשוטה -בארסה פשוט קבוצה מושלמת! כשקבוצה משחקת מול ברצלונה היא יודעת מראש שהיא תעלה למגרש עם 9 שחקני שדה ,כוון שהמגן והקשר הימני של הקבוצה היריבה מחויבים לשמור במלוא המרץ והדריכות על הכדורגלן הגדול בכול הזמנים.
    וזה לא רק הוא. זה יכול לבוא מאטו ,ממאסי (ענק!) ,מדקו ,מואן בומל ומאיפה לא... פשוט מכונת כדורגל.
    לכן אני חושב שאין כול קשר בין "חולשה" כביכול של הקבוצות בליגה הספרדית ,לבין הדריסה של בארסה בחודשים האחרונים . לזכותן של חלק מהקבוצות בספרד צריך לומר שהיו מיקרים ,אומנם מעטים ,אבל היו , שבארסה ניצחה משחקים בתקופה הזאת גם תודות לשופטים, וזה לא שחס וחלילה ישנה כוונה להמעיט בהשיג המדהים של הקטלונים.

יש כמה קבוצות\שחקנים שאיכזבו אותי...
    אני אתחיל בקולצ'ונרוס- הביאו את המאמן "הטוב ביותר בדרום אמריקה" ,הוציאו 30 מיליון אירו על רכש נוצץ ,השאירו את הכוכבים מהעונה שעברה ,מה יצא מזה ? כלום ,שום דבר. בהתחלה זה נראה בסדר ,אתלטי אומנם גימגמה במחזורים הראשונים ,למעט הניצחון על בארסה , אבל שיחקה כדורגל סביר לתחילת עונה. רק שמהר מאוד הבלון התפוצץ. אתלטי התחילה לשחק כדורגל משעמם ,בלי החזקה בכדור ,בלי שיטה ,ועם זה מגיעות התוצאות בהתאם.

אין שחקן אחד שבולט בעליבות שלו מעל כולם באתלטיקו ,כולם אפסים השנה באותה מידה

הקבוצה השנייה שאיכזבה אותי היא בטיס,למרות שבניגוד לאתלטי זה לא כול כך באשמתה הישירה.
    עוד לפני הניצחון 1-0 על צ'לסי ,ניצחון שגבה מחיר כבד של 3 שחקני הרכב חשובים, שסיימו את העונה:נאנו ,מיגל אנחל והכי ומשמעותי- ריקרדו אוליבירה ,הייתה איזושהי ירידה ביכולת של בטיס ,למרות שאז הם עוד לא היו קרוב לקו האדום. השיא הגיע בהפסד ביתי המשפיל לבארסה ,ששיחקה להזכירכם בלי רונדליניו ודקו .

השחקנים המאכזבים בבטיס : מעל כולם זה כוכב הקבוצה, חואקין,שנותן עונה בינונית ומטה.גם אסונסאו ואדו לא ממש מספקים את הסחורה השנה.

ויאריאל גם כן לא בשיאה השנה ,והכדורגל שהם מציגים לא ממש מבריק, בלשון המעטה.
    אבל עדיין מוקדם מאוד לומר שהיא מאכזבת,שכן הם עדיין חזק מאוד בצמרת הליגה, למרות הגימגום בשבועות האחרונים .את התוצאות הדרושות הם השיגו כשהיה צריך ,ולראיה: ההעפלה מהמקום הראשון בבית של יונייטד ובנפיקה ליסבון.

המאכזבים בויאריאל :
    פורלאן ,חוסה מארי ופלגריני, בעיקר בגלל שביזבזב כול כך הרבה כסף על קרומקאמפ ,שחקן שלא תרם כלום בגלל קשיי ההתעקלמות ,ובגלל ההסתמכות על חוסיקו וטקינרדי כשותפים יחידים לסנה ,למרות שהייתה לו אפשרות להביא בקיץ קשר אחורי ברמה.

הקבוצה המפתיעה של השנה היא ללא ספק אוססונה.
    אפספוסים הם לא ממש. יש להם שלושה וחצי שחקנים ספרדים (ולדו הוא חצי ברזילאי)סופר -מוכשרים.
    ראול גרסיה בולט מעל מכולם ,במיוחד בתקופה האחרונה כשעולות בתקשורות הספרדית כול-מיני שמועות על כך שבארסה ,ריאל ועוד מועדונים באנגליה עוקבים אחריו.אגב, גם ארגוניס שוקל להזמין אותו לנבחרת.
    אבל זה לא רק הוא -הבלם החסון קויאר(אולי בקרוב בנבחרת ) ,הקשר השמאלי הטכני דויד לופז וכמובן ולדו (שכרגע פצוע) ,כולם נותנים עונה פנטאסטית.
    החלוץ הקמרוני הצעיר שלהם פייר וובו נחשב לאחד הטובים השנה בספרד ,ולמילוסביץ' הוותיק לא חסר כלום.גם ריקרדו נותן עונה מצוינת.

עוד שחקנים מצטיינים בספרד:
    מוניטיס,טריסטן ו-ואלרון(דפור') ,עושים השנה קאמבק מדהים.
    ויאה ,11 שערים בסיבוב הראשון,שבכושרו הנוכחי שווה לדעתי הרכב ראשון בנבחרת על חשבונו של טורס.
    עוד בולנסיה ,דויד אלבלדה גם כן נותן עונה מצוינת לפי הדווחים.
    אדריאנו בסביליה ,יסטה,היחיד ששומר על שפיות בבילבאו ,דיגו וגבי מיליטו,אברטון וכאני מסארגוסה ,ועוד כמה שבטח שכחתי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/06
  5. אלי מתחן Member

אם אוסאסונה מגיעה למקום שני בספרד זה קצת אומר משהו על הליגה, שלדעתי חזקה יותר מבעונה שעברה.
    העניין הוא שהכדורגל השתנה בשנים האחרונות, אפילו בליגה הצרפתית השוויונית שולטת קבוצה אחת. בכל ליגה בעולם כמעט יש אלופה שנייה ברציפות השנה אם לא יותר וברצלונה היא חלק מהמגמה הזאת.
    היא לא קבוצה יותר טובה מריאל של לפני כמה שנים או מברצלונה של ואן חאל. למרות המאזנים הטובים, גם צ'לסי ויובה לא יותר טובות ממנצ'סטר וארסנל וממילאן של קאפלו ויובנטוס של ליפי. פשוט זאת המגמה בכדורגל העולמי, קבוצות גדולות הופכות פגיעות פחות ופחות ולאו דווקא ליותר טובות. ברצלונה אם להגיד את האמת לא מציגה יכולת טובה בכלל, מלבד מספר משחקים בנומבר ודצמבר (אם זכור לי נכון, היא לא פגשה אף קבוצה איכותית מלבד ריאל הפצועה) אבל היא מספיק טובה בשביל לנצח כל משחק בשער או שניים (שגם הם ברוב המקרים די מקריים), אותו דבר יובנטוס או צ'לסי.

6. EL Capitan Member

אז אתה טועה, מיסטר ג'ו קול. בארסה כמעט את כל הרץף המדהים הזה של 17 ניצחונות רצופים עשתה בצורה משכנעת, כשרק במשחקים האחרונים בארסה לא הבריקה כדי לנצח.

דניאל, תיקון גדול. התחלת המשבר של בטיס היה בהפסד ההוא לבארסה 4-1 וה4-0 של צ'לסי לאחר מכן. השיא הגיע עם ה6-0 של מלאגה. ושים לב, שחוזה מרי תמיד מאכזב את מי שמצפה ממנו למשו. מה שאני מנסה להגיד בעצם, כבר שנים שהוא סתם מחמיצן.

אני רוצה להתייחס גם לשתי הפתעות יפות העונה של מס' שחקנים, שאותם עדיין לא שיבחו העונה כאן בפורום- פרנייה הארגנטינאי המתאזרח, שעכשיו מדברים עליו שיחזור להיות מאומן תחת קיקה בולנסיה, כמחליף של פאביו אורליו. וגם גויסה, ששניהם נותנים העונה בחטאפה עונה מצוינת. עד העונה הוא עבר הרבה מאד קבוצות במעט מדי זמן ולא מצא לו מקום קבוע ומספיק טוב בשבילו. העונה הוא מפתיע מאד לטובה ופשוט קורע רשתות.

זה נראה לכולם כמובן מאליו, אבל חייב גם לציין שהפריצה הכי גדולה הייתה של מסי, שאני בטומ שאף אחד לא חשב שכבר העונה, אחרי שבעונה שעברה הוא התגלה לנו, שככה הוא ישחק העונה. כבר בגיל 18 יכול להיות לו העונה את אחת השנים היפות בקריירה שלו, עם אליפות, ליגת האלופות והמונדיאל עם נבחרת ארגנטינה, שם בניגוד למראדונה הוא ישחק כבר בגיל כה צעיר (אגב, במונדיאל אז, למרות שמראדונה לא שיחק, ארגנטינה זכתה בו), ואולי אף ילבש את החולצה מס' 10, כפי שמראדונה בעצמו הציע (לא מאמין שזה יקרה אבל...).

משחק העונה עד עכשיו הוא ללא ספק המשחק של רונאלדיניו, עם ה3-0 הגדול בברנבאו, המשחק שסלל לריאל את התואר הנחשף מבין כל כך הרבה קבוצות, אכזבת העונה עד עכשיו (יותר מאתלטי וכל אחת אחרת לדעתי).

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/06
  7. EL Capitan Member

נתון מעודד בשביל סלטה, אחת מהפתעות העונה עד כה. הסיבוב הראשון הזה זהה לסיבוב הראשון ההוא בעונת 2002\2003, שהקנה לסלטה השתתפות היסטורית בליגת האלופות. 30 נקודות השיגה אז סלטה בתום הסיבוב הראשון, בדומה לעכשיו, וגם עם אותו מאזן- 9 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו6 הפסדים. סלטה, שחזרה העונה לליגה הראשונה, רצתה לחזור להיות קבוצת צמרת ובינתיים היא בדרך הנכונה.

8. daniel_haifa Member

קבוצת בית מובהקת, עם מאזן ביתי נהדר.
    עד הנקודה הזו בעונה יש 2 דברים יציבים:
    ברצלונה, וחוסר היציבות של שאר הקבוצות.
    ברצלונה הראתה שהיא עשתה את הסוויץ' במנטליות והצליחה לשלב ליגה עם אלופות, שומרת על יציבות בליגה, נותן המון הופעות בנוסף לתוצאות שלה, וגם כשהקבוצה לא נראית משהו היא מוציאה נקודות, וזה דבר שמבחינתי מראה על גדולה.
    מסכים עם BUNDY, ואן בומל ללא ספק עשה חיל, מוסיף המון למשחק של ברצלונה, שמתבססת על קישור מעובה, שמשלב טכניות וכוח, 2 תכונות שהוא ללא ספק מחזיק בהן.
    אני רק מקווה להמשכיות של בארסה, בליגה ובאירופה, ושהרוטציה תמשיך להתבצע.
    בקשר לשאר הקבוצות בליגה, יש המון קבוצות הפכפכות, והמון פלופים, כמו אתלטי ובטיס למשל.
    המון קבוצות לא מצליחות להחזיק ברצף תוצאות יציב, אולי זה חלק מהקסם בליגה הספרדית.

9. Barcik Member

כפי שציינתי בעבר, אני דווקא לא ממהר לגונן על הליגה. רוב הקבוצות נחלשו בצורה משמעותית, ובמקום מאבק של ממש על התואר יש מירוץ אחרי בארסה. זה אמנם יוצר מרכז טבלה מעניין מאוד, אבל לפי דעתי הליגה של העונות האחרונות הייתה חזקה יותר.
    ג'ו קול, לא מסכים איתך. ממש כמו צ'לסי ויובה, ברור שגם בארסה יכולה לתת רביעייה כמעט בכל משחק, עם טיפת רצון. אבל זה לא משהו קורה בפועל. כשאתה הטוב ביותר, השאננות והשחצנות הן תכונות בלתי נמנעות. זה בדיוק מה שקורה לבארסה מאז הנצחון על ריאל מדריד - ההכרה בכך שהם הכי טובים פגעה לשחקנים בראש, ומאז הם על טייס אוטומטי עד לצ'לסי.
    דניאל עשה נכון כאשר העלה את ואלרון. לא פעם ציינתי על דפי פורום זה את חיבתי הגדולה לשחקן הזה. כעת, עם פציעתו של שאבי, צריכה ספרד נואשות פליימייקר. בהתחשב בכך שאינייסטה לא מקבל את ההזדמנות שלו (עוד בהמשך) וגוטי לא די יציב, ספרד צריכה את ואלרון חזרה בכושרו הישן. מקווה שהאדישות שלו לא תקטע את הקאמבק באיבו.
    הדעות שלי על אינייסטה וואן-בומל די הפוכות מאשר של סניור באנדי. אני דווקא מאוכזב קלות מההולנדי. הוא באמת החלק להשתלב מצויין לפני הפציעה, אבל מאז שחזר ממנה הוא עדיין חורק. אפילו בתצוגה הטובה שלו מול בילבאו הוא הצטרף לחגיגה בעיקר במחצית השנייה, אחרי שבארסה יצאה מהבור. בסוגיית אנדרס, לדעתי מוקדם להכריע. ראשית, בל נשכח שמיד אחרי פציעתו של שאבי אינייסטה לא קיבל את ההזדמנות, דבר שללא ספק פגע בבטחון שלו. שנית, ב- 2 משחקים רצופים שלו בהרכב הפותח, אינייסטה נתן משחקים בינוניים, עם צמד בישולים. בהחלט לא תפוקה יוצאת דופן, אבל גם לא משהו שעל פיו אפשר לקבוע אכזבה. אם משהו, משחקים אלו הראו רק שצריך להריץ את המהנדס עוד קצת בהרכב כדי להבין באמת אם יש להתאכזב או שמצאנו מחליף מצויין לשאבי. צר לי מאוד לראות את האופן שבו מעמדו של אנדרס ירד בחזרה, דווקא כאשר בארסה כל כך צריכה שחקן עם היכולות שלו.