סיטי, מלאגה והעולם שותק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏27/7/11.

1. Landon Donovan Member

וכמו שניסיתי להסביר לך אז, מסתבר ללא הועיל - ההתאחדות האנגלית לא יכולה לעשות כזה דבר כי זה נוגד את חוקי האיחוד האירופי. להזכירך, היה ניסיון של פיפ"א להחיל חוק דומה (6+5), ובאיחוד האירופי פסלו אותו בקביעה שהוא לא חוקי. מה הסיכויים שתפנים את זה הפעם?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/7/12
  2. Ice Cream חסה

א- אבל לא, ספורט זה חלק משגרה- פעם באסה, פעם עוד יותר באסה, פעם דיכאון ופעם התפוצצות של אושר אחרי שהלב מתפוצץ מלחץ. בתיאטרון אתה יודע שיש סוף קבוע ואין לך שום דאגות.. אולי לאוהד מכבי כדורסל ספורט באמת נראה הצגה שבועית, אבל בשאר המקומות בעולם זה לא הולך ככה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx.

ב- לא בדקתי משכורות ממוצעות בליגה השנייה באלבניה, אבל אני יודע שברוב הליגות המקצועיות באירופה משלמים יותר מבישראל, וגם בישראל משלמים לא רע אפילו בליגה הלאומית (משכורת 5 ספרתית לאחד שלא בדיוק עובד מהבוקר עד הערב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx). אז באמת שקשה לי להאמין שיש שחקן מקצועני או מקצועני לכאורה שלא גומר את החודש (מה שקורה אחרי הקריירה זה כבר סיפור אחר).

ג- אתה יכול לומר למעסיק שלך באמצע החוזה שלך שנמאס לך ואז אתם נפרדים אתה לא חייב לו כלום והוא לא חייב לך כלום, נכון? אצל שחקן כדורגל/ כדורסל/ כדוריד אי אפשר לעשות את זה...
    בכדורגל יש השבחה (תאר לך שבשביל המקצוע שלך החברה שאתה עובד בה מלמדת אותך הכל מהילדים, ואתה לא צריך בשביל זה להתעסק עם אוניברסיטה ושכר לימוד), בכדורגל יש תחרות ממשית עם חוקים וניקוד- והתקנות האלה עוזרות למספר מצומצם של קבוצות לתפוס פער ולהרוס את התחרות הזו (שוב, לא נראה לי שלאוהדי מכבי זה יכול להזיז), בכדורגל יותר מבהרבה מקצועות אחרים אין לקבוצה נכס חוץ מהשחקנים ובכדורגל יש חשיבות לאזרחות/ לאומיות (לא יודע איך מתרגמים בדיוק nationality).

ד- קראתי על זה שמרק בוסמן הדרדר עם הקריירה שלו, התרושש, אשתו עזבה אותו והוא התמכר לטיפה המרה, ובאמת הרבה שחקנים חייבים את הקריירה שלהם עבורו, אבל קראתי גם שהוא היה שחקן מאוד חלש ולא אגרסיבי וכל הסיפור שהוא יצר היה סביב מעבר לליגה השנייה או השלישית בצרפת...

ה- העניין של הזרים הוא חלק מחוקי תעסוקה באיחוד האירופי.

אז למה בפועל ההתאחדות האנגלית מצליחה להחזיק כזה חוק (שגם מגביל על כמות שחקנים שאפשר להעסיק)? כי מעלימים עין בהבנה שזה צעד הכרחי? כי היא הצליחה לשים בכיס הקטן נסיונות תביעות?
    אם ההתאחדות האנגלית הצליחה למה פיפ"א לא יכולה לעמוד על שלה בטענה שזה נחוץ לתחום? בארצות הברית יש גם תקנות שנוגדות את החוקים הכי בסיסיים של עיסוק וכולם פחות או יותר חיים עם זה מצוין (כן אני יודע שחקנים שמרוויחים 250 אלף דולר מינימום (מה עם ליגות פיתוח למיניהן?) שזה מה שמרוויח שחקן אולי בבלגיה ופולין לא בליגות קטנות ונמוכות למיניהן, וזה חלק מהסכם קיבוצי, כאילו שמישהו שאל את השחקנים האנגלים אם הם בעד חוקי ההום גרואן, למרות שברור שהם יהיו בעד, כך שאין את מי שיתנגד), וכל חמדנות יתר של השחקנים על דרישות וזכויות נוספות למיניהן מתקבלות בבוז די מוצדק...

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עוד פעם מכבי כדורסל...נו מילא, העיקר שהם מעסיקים אותך....

לא צריך ללכת עד אלבניה, אבל אני מכיר לא מעט מדינות עם ליגות מקצועניות (אתה יודע, אירופה זו לא היבשת היחידה בעולם) ששם משכורת של כדורגלן לא בדיוק מאפשרת חיי לוקסוס, אבל זה כבר לנושא אחר. רק להסביר לך שלא כל מי שיודע לבעוט בכדור מקבל מיליון פאונד בשנה...

לא מקבל את נושא ההשבחה. קודם כל אני לא מכיר את כל החוזים של כל השכירים, אבל אני בטוח שיש חוזים שלא תמיד מאפשרים לך ללכת באמצע חוזה מבלי להפסיד משהו. גם אם אתה לא משלם כסף אתה יכול להפסיד תנאים אחרים ובצדק. חברה יודעת שהיא משקיעה בך ונותנת לך חוזה עם X כסף. זה יפה שהם חסכו לך את כל האוניברסיטה והלימודים מהתחלה אבל הם גם קיבלו תמורה עבור זה. עבדת בשבילם והם מרוצים אבל נגמר החוזה, מה לעשות? עכשיו לך ולחברה יש שתי אופציות: או שממשיכים על תנאים שמוסכמים על שניכם, או שנפרדים איש איש לדרכו. אתה מתאר לעצמך מה היה קורה עם לחברות היתה בעלות עליך גם בתום החוזה? אני לא מבין, בגלל שהם מימנו אותך מרצונם אז אתה הבובה שלהם עכשיו? ועובדה שהיו קבוצות שעשו שדווקא, ביקשו מחירים מופרזים ובמקביל השחקנים לא שיחקו, לא עברו קבוצות ונתקעו על השכר שלהם. וכל זה כי כשהם היו ילדים הם בחרו בקבוצה שנמצאת להם ליד הבית? זה נותן לאותה קבוצה את הזכות לסחור בשחקן כמו עבד בתום החוזה שלו? (אני אתעלם מההערות לגבי מכבי ת"א כי כמו שאמר DEUCE, יש דברים שאין לך מושג לגביהם וגם אם יסבירו לך 200 פעם אתה לא תבין).

מה הקשר בין רמת הליגה לזה שבוסמן ביקש להשתחרר מקבוצתו כשחוזהו נגמר?

יופי, אז זה מה שקבע בית הדין וזה מה שיהיה. כמו שאמרתי, אני אישית לא רואה בזה כל רע, אי אפשר לומר למאמן איזה שחקנים בעלי לאום מסויים יעלו לשחק ולא לפי יכולתם אם הדבר מתאפשר. זה אולי יפגע ברמת הנבחרת, אבל כאן שכל קבוצה תעשה את השיקול שלה.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה רבה שאייאקס 'קבוצה בינונית' באירופה. עכשיו תגיד לי שצ'לסי ומנצ'סטר סיטי קבוצות צמרת באירופה בגלל סקאוטינג נהדר והשקעה אמיתית של שנים רבות ושהן יותר גדולות מקבוצה שבעבר לקחה 4בין היתר גביעי אירופה לאלופות...אם אתה היום לא אוהד של קבוצת 'בוסמן' אין לך מה לחפש באירופה, בטח לא בליגת האלופות. זה לא משנה אם אתה אוהד של אייאקס או ג'לג'וליה. אפילו קבוצה עם כסף כמו ארסנל כבר לגמרי מיואשת, אז גם היא קבוצה בינונית?
    מה זה השטויות האלו?

מצטער עידן ו-Deuce. ז'אן מרק בוסמן הוא האיש שגרם למה שאני מכנה 'ליגת העשירות'. גם לפני שהאיש הלך לבריסל (בית המשפט האירופאי) היו קבוצות עשירות, אבל בזכות העובדה שהיום אפשר להרכיב 11 זרים הסיכוי לתחרות קצת יותר בריאה נעלמה כאילו מעולם לא היתה. רומן אברהמוביץ' קיבל בגלל בוסמן את האפשרות לבחור בין מיליוני שחקנים בעולם. לפני 1996 הנשיא של צ'לסי היה יכול לבחור במאגר הרבה פחות גדול ומרשים.

בגמר של 1995 בין אייאקס למילאן היו בשני הסגלים רק 5 שחקנים בלי אזרחות הולנדית ואיטלקית.
    בגמר של השנה ראינו ביחד בשני הסגלים 20 שחקנים שאין להם אזרחות גרמנית או אנגלית.
    מילאן שהיתה לה אז כבר את ברלוסקוני עם ארנקו הנפוח הגיעה לוינה עם שני זרים בלבד (אייאקס 3).
    צ'לסי רשמה לגמר של השנה לא פחות מ-12 זרים וגם זה היה מספר מצומצם היות שמספר שחקנים היו מושעים.

אחרי הנתונים האלה עוד מרחמים על בוסמן? כן, אם אתה אוהד של קבוצה עשירה באירופה אין לך מה לדאוג, ואני נחשב בכיין... גלזגו ריינג'רס שילמה עכשיו מחיר קשה על הנסיון לא לאבד את המגע עם הקבוצות העשירות. אולי הדבר הזה צריך לקרות גם ביותר מדינות ואז אולי נדבר על ז'אן מרק בוסמן כאיש שהרס את הכדורגל ולא על איש שרק חשב על משפחתו...כמה 'בוסמנים' אתה חושב לא היו לפני 1996? עוד מעט תגידו שהאיש קדוש וראוי לקבל בכל איצטדיון פסל לזכותו...

אני אומר שוב, כולי תקווה שבגלל המשבר הכלכלי בנקים מקומיים כבר לא יצילו קבוצות מפשיטת רגל. הגיע הזמן לתחרות אמיתית אפילו אם תמיד יישאר פער כלכלי בין קבוצה אנגלית/ספרדית/איטלקית להולנדית. רק שהפער היום בלתי ניתן לגישור בגלל חוק מטומטם שהכניס עוד יותר את הכסף המלוכלך לתוך עולם הספורט.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/12
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אייאקס היא קבוצה גדולה לפי העבר שלה, היום היא נחשבת לקבוצה בינונית, מה לעשות...עובדה שלא רק הכסף הגדול משחק פה תפקיד ולהלן הדוגמא של פ.ס.ז'. למשל וגם הסיטי לא היו רחוקים לאבד אליפות. ומה עם צ'לסי? גם הם לא ממש קראו תיגר על התואר. מנצ'סטר סיטי בכלל לא בהגדרה של קבוצה גדולה, מי בכלל קורא להם ככה? מה הם כבר עשו עד התואר של השנה? אבל מצחיק אותי שמצד אחד אתה נגד המדיניות של הרכש והכסף ומצד שני אין לך בעיה כשמכבי ת"א כדורסל עושה את זה או קבוצות אחרות ביורוליג. אין מה לעשות, זה שם המשחק היום ואם היית אוהד של אחת הגדולות אני מניח שהיית מדבר אחרת. באותה מידה קבוצה קטנה בהולנד יכולה להתלונן שאין לה סיכוי מול הכסף של אייאקס ופ.ס.וו....

עכשיו, מה הקשר של בוסמן? אני דיברתי עליו כבנאדם פרטי שדואג לקריירה ולמשפחה שלו. אני מבטיח לך שהוא לא חשב על איך לדפוק את אייאקס כשהוא הגיש את העתירה נגד קבוצתו הבלגית. זכותו לדאוג לעצמו ולמשפחה שלו מול המעביד שלו שמירר לו את החיים. אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממנו. אתה היית נשאר במקום שאתה לא רוצה לעבוד בו רק כי "זה התקנון"?
    ושוב, לא מסתדרות לי התלונות שלך עם אהדתך למכבי ת"א (שגם אני אוהד אותה) שמבחינתה קונה כמה זרים שרק צריך (ובצדק) כדי להתמודד עם העילית של אירופה.

6. Ice Cream חסה

אז מי יעסיק אותי? Lanstede Basketball Zwolle?

בליגות של מדינות עולם שלישי שאתה ואליאס רואים, עם מוסר תשלומים על הפנים, כנופיות ומאפיות ששולטות בקבוצות ושחיתות נוראית אז הגיוני, אבל באירופה (ואני משער שגם בארה"ב, אוסטרליה, יפן ודרום קוריאה) שחקנים מרוויחים מספיק טוב. גם בליגות הבינוניות שחקנים מרוויחים טוב.

אם מדובר בחברה קטנה, אז היא כנראה תאבד אותך והלכה ההשקעה שלה (כלומר היא לא תוכל להשתמש בהשבחתך כדי להמשיך את עתיד החברה), וככה נוצר מצב שחברות קטנות מאבדות מיכולתן, ונשארת רק קבוצה מצומצמת של החברות הגדולות, ועכשיו תאר לך שהחברות האלה מתחרות אחת עם השנייה על הישגים... בגלל זה קם הרעיון של דמי השבחה עבור שחקני נוער, אבל הוא לא תמיד מועיל כשהשחקן לא בדיוק כדל בנוער שלך אלא קידמת אותו בגיל בוגרים, או שיש לך כוכב, והוא הנכס הכי גדול שלך ובגלל שהוא שנה לסוף החוזה ואתה נאלץ לוותר עליו ולא יכול להמשיך בתכניות שהיו לך לגביו, תמורת פיצוי מצחיק.

לא, אבל אתה לא יכול לירוק בפנים לקבוצה שטיפחה וגילתה אותך (לא משנה אם בנוער או בוגרים) ולעזוב אותה בלי שהיא תקבל תמורה ראויה. צריך למצוא את האיזון בין זה שלא תהפוך לרכוש של הקבוצה, לבין זה שקבוצות יקבלו תמורה על עבודתן, ואני חושב שבזכות בוסמן זה הושג ובצדק. הבעיה שלי היא חוקי התעסוקה בתחום האיחוד שגרמו לפרצה מטורפת בשוק הזרים, וזה כן משהו שפיפ"א צריכה להלחם עליו.

אז למה צריך ליגה אנגלית, איטלקית ורומנית? למה צריך נבחרות? בוא נעשה פשוט ליגה A, ליגה B, ליגה C של קבוצות שרוצות לשחק ביחד (אפשר לעשות את זה כמו אצל ג'ורדי שקבוצות משחקות לפי הדרג, אפשר להחליט על ידי ארגון שיחליט), ולכל ליגה נעשה נבחרת ליגה A, נבחרת ליגה B וכך הלאה. בכדורגל יש משמעות ללאומיות והאזרחות והיא צריכה לבוא לידי ביטוי גם בשחקנים. אפילו אם זה נוגד חוקי תעסוקה למיניהם..

חשבתי סתם התכוונת לספר על מר גורלו (האמיתי) של ז'אן מרק בוסמן, אבל בסך הכל הוא היה שחקן חלש והקבוצות שהיו מעורבות בפסיקה שלו היו קבוצות זניחות (אולי RFC ליאז' פחות) שדרך תביעה שולית הוא הפך לשם דבר... בעצם מה אני מספר לך, אתה בטח זוכר את האירועים האלה מזמן אמת, לי היו אז דברים יותר מעניינים לעשות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, אם זכור לך היטב אין לי בעיה עם כל הניסיוניות בארץ כדי להפוך את הכדורסל בארץ ליותר תחרותי. מכבי ת"א בכדורסל היא גם 'קבוצת בוסמן', אבל התחלתי לאהוב את הקבוצה בשנת 1986 כשעליתי לארץ והקבוצה נדפקה בגמר בלוזאן ע"י דינו מנגין, מייד ד'אנטוני ובוב מקאדו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx לא רק זה, הייתי ילד בן 10 שהיה מאד גאה שקבוצה ישראלית עושה כותרות באירופה. אני עדיין גאה כיהודי שהקבוצה מצליחה למרות שבימים אלה היא אכן קבוצת בוסמן. בזה אין לי בעיה להכיר.

לחזור לכדורגל...
    פ.ס.ז קבוצה עם עבר, אבל הערבי שנמצא שם עכשיו גם הופך אותה לקבוצת בוסמן. מבחינתי קבוצות כמו צ'לסי, מנצ'סטר סיטי וקבוצות בוסמן אחרות אולי עוד יזכו בעידן הזה למלא תארים באירופה, אבל לעולם לא יגיעו למה שאייאקס עשתה בעבר. הדור החדש לבטח לא יסכים איתי וברור גם למה, אבל לדעתי האנשים שהיום לפחות חיים בגיל השלושים בחייהם יודעים למה אני מתכוון.

לגבי ז'אן מרק בוסמן. הבחור היה חובבן, הוא לדעתי אפילו לא חי על הכדורגל. אני לא יודע למה אתה מתעקש על זה כאילו לא היתה לו ברירה? ההליכה שלו לבית המשפט האירופאי לא נבעה משיקולים של חיים ומוות. בשביל לחזק את הטענה הזאת אני מוכן אחרי צהריים עוד לבדוק באינטרנט מה היה עם הבחור הזה, אבל זמני כרגע תם... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבל אתה מכיר במכבי ת"א ולמרות זאת אין לך בעיה שהיא קבוצת בוסמן. אז למה דווקא עם הכדורגל יש לך בעיה?
    תשמע, אני חציתי כבר את השלושים ואני מכיר את שני המקרים ואני לא אשקר - גם לי כיף לראות שבקבוצתי האהובה יש סגל של 25 שחקנים ש-24 מהם קולומביאנים, גם אם במפעלים היבשתיים לא כ"כ הולך לנו. גם לנבחרת זה תורם. וגם אני זוכר את הקבוצה המרגשת של אייאקס ב-1995, אף אחד לא מכחיש שהם עשו אולי את הזכייה המרגשת והמפתיעה ביותר, הרבה יותר מכל ילדי מסי ורונאלדו של היום. אבל החוקים השתנו ועכשיו זה שם המשחק ועם כל הכבוד, זכותה של כל קבוצה היום להביא איזה שחקנים שהיא רוצה, גם אם לא בא לה שיהיה לה מקומי אחד. זה לא בהכרח יבטיח לה תארים ואני גם לא מסכים עם הקביעה שלך שמנצ'סטר סיטי "לעולם לא תהיה כמו אייאקס". אם היא תשחזר את ההישגים של אייאקס בליגה המקומית והיבשתית, לא יבדקו מה היה התקציב שלה ואיזה רוסטר היה לה, אלא בשורה התחתונה מה היא השיגה. באותה מידה אפשר לומר שאייאקס של שנות ה-70 לא תגיע לעולם לרמתה של מיז'ונאריוס בוגוטה של שנות ה-50 שאז התקציב היה אולי רבע ממה ששולם באייאקס אבל מיז'וס של אותןם יפים עם די סטפאנו רמסה את ריאל מדריד ובארסה והיתה אחת הקבוצות הטובות בעולם. אין מה לעשות, לכל תקופה יש את הזמן שלה וכמו שאני לא אוריד מההישגים של אייאקס אל מול קודמיה, לא חושב שזה הוגן להוריד מהישגי הקבוצות של היום אל מול מה שאייאקס עשתה בעבר וכבודה במקומו מונח.

לגבי בוסמן, לא ברור לי מה אתה וחסה נכנסים לו לחיים הפרטיים. אז אם הוא לא עמד למות ברעב זה אומר שאפשר להתייחס אליו כמו אל עבד? שוב, הוא פנה לבית הדין בשביל המקרה שלו בלבד, אז למה אתה מפיל עליו את כל הרס הכדורגל? מבחינתו הוא ניצח. מבחינתו ומבחינת הרבה כמוהו. ואם היה מדובר בשחרנים ששוה מיליוני יורו אז זה היה בסדר? בגלל שהוא היה מגיע מליגה בכירה? מדובר פה על עיקרון של חופש התעסוקה ובוסמן מבחינתו ניצח.

9. Ice Cream חסה

הנה מה שהיה עם הבחור לפני קצת יותר משנה: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/featu...alcoholism.html,

עידן- הוא לא ממש ניצח בשביל עצמו, אלא בשביל הדורות הבאים. את הכסף שהוא השיג הוא נאלץ להחזיר על עו"ד את רובו, הקריירה שלו נתקעה חזק- הוא יותר שינה את הכדורגל מאשר ניצח במאבק על עוול שנעשה לו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/7/12
  10. alexshw Member

חוק בוסמן במובן מסוים פוגע בחופש העיסוק של השחקן המקומי באיחוד אירופי, כיוון שתמיד יותר קל לקנות שחקן מבחוץ מאשר לגדל. באנגליה הוא צריך להתמודד מול כמויות של זרים כבר בגיל הנוער.
    ודאי שהמצב לפני 1995 היה מעוות לטובת המועדונים ולרעת השחקנים, אבל הלכו לקיצוניות שנייה.

חוק רוסי לדעתי פיתרון ראוי כיוון שלא מקביל כמות זרים מאיחוד אירופי בסגל. אני גם משוכנע שהפרמייר ליג לא תפגע מזה. האם כל זר שם הוא דרוגבה, נאני או אגוארו?

ממש ממש לא. הזרים שאחראים לרמה ומעצבים את סגנון המשחק עדיין ישחקו.

11. אלי מתחן Member

כל סכומי ההעברה המטורפים, הכל זה כסף שקבוצה משלמת לקבוצה אחרת כדי שיסכימו להתיר חוזה של שחקן מסויים.
    כשמדברים על מהנדסים, חברות בסדר גודל שדיברת עליהן מעסיקות בערך 1000 כאלה. מועדון כדורגל מחזיק לכל היותר 25 שחקנים. כשמדברים על 25 האנשים הבכירים בחברות גדולות, מדובר בסכומים הרבה יותר גדולים כדי להפר חוזים. אנשים מקבלים ומשלמים לפעמים עשרות ומאות מיליונים רק כדי לפרוש שנה מוקדם ממה שהחוזה אומר.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברור אבל השאלה היא ברגע שנגמר החוזה וכאן אני חושב שאם כל הכבוד לחברה שגידלה וטיפחה, אם היא רוצה להמשיך ולהשתמש בשירותי העובד, שתגיע איתו להבנות. אין לי בעיה להגיע למצב ביניים, אם זה מתאפשר, שגם לא ייצא מצב שהעובד הוא כמו עבד בבעלות החברה ומצד שני גם החברה לא תפסיד על השנים שהיא השקיעה בו, אבל מכיוון שהמצב הזה לא יקרה כנראה בקרוב, אני בעד החוק של בוסמן, שמאפשר לכל אדם לעבוד היכן שירצה תמורת כמה שירצה ברגע שתם החוזה שלו.

13. אלי מתחן Member

חוק בוסמן בסך הכל השווה בין התאים של עובדים רגילים ובין אלה של שחקני כדורגל.
    יש חוזה, כל הפרה שלו עולה כסף. מלבד זה, כל אחד רשאי לעבור לאן שהוא רוצה מתי שהוא רוצה.
    כל פתרון אחר הוא סביר בתנאי שיהיה הסכם קיבוצי של הקבוצות מול השחקנים שיקבע מה הם התנאים.

14. Ice Cream חסה

מהנדסים מקבלים את השכלתם המקצועית באוניברסיטה, כדורגלנים בקבוצה (=חברה) שמעסיקה אותם. אני חושב אבל שאף אחד לא מתנגד לרעיון של דמי השבחה, יש מקרים ממש חריגים שזה דופק שחקנים.
    ויש גם את האפשרות הדי פרימיטיבית של להיכנס להסגר... בכדוריד בישראל עדיין משתמשים בה, שמעתי שגם חתאן בן ערפה רצה לעשות את זה, אבל לרוב השחקנים שצריכים אותו השנה הזו היא יותר מדי.

קודם כל, אני לא בטוח על מה שכתבת בהודעה הקודמת שעובדים בחברות בינוניות צריכים לשלם כסף בשביל להתיר חוזה (קח אפילו עובדים במועדוני כדורגל שהם לא השחקנים, אפילו מאמנים) הם יכולים בכל רגע לומר "אני מתפטר" וחוץ מזה שהם לא יקבלו את השכר שהובטח להם בחוזה, הם יוכלו לעבור חופשי. יכול להיות שסתם לא מחמירים ברוב המקרים עם העובדים על זה, אבל אצל שחקנים אין דבר כזה בשום רמה.

דבר שני- כל עובד יכול לעבור חברה בכל רגע נתון, אין מה לעשות וכדורגלנים מקבלים בשביל זה חודש בחורף ו-3 בקיץ ועוד דורשים מהם שחרור בינאלומי מהתאחדות אם הם רוצים לעבור בין מדינות. אין מה לעשות...

ואיך תעשה הסכם קיבוצי על פני כל העולם עם כל ההבדלים? ומה בדיוק תוכל להבטיח לשחקנים בתמורה?
    לפעמים בשביל להשליט סדר צריך להנחית חוקים מלמעלה, ואני מאוד מקווה שבית הדין באירופה לצדק יבין את זה.
    הצליחו להעביר באנגליה חוקי הום גרואן והגבלות על כמות השחקנים שאפשר להעסיק, אז עם קצת מאמץ גם אופ"א יכולה לעשות חוקים כאלה.

לגבי 5+6- מדובר לא על העסקת שחקנים, אלא על תקנות משחקים- שזו החלטה שצריכה להיות נטו של פיפ"א, איך בית הדין יכול לבטל אותה? הוא גם יכול לקבוע שנבחרות זה פגיעה בחופש העיסוק?

אלכס- חוק רוסי יכול לגרום למשכורות של מקומיים לזנק עשרות מונים, ואז צעירים ישקיעו פחות וירוויחו יותר ויתקלקלו. אנחנו רואים את זה טוב מאוד ברוסיה. אם מעבירים חוק רוסי, חייבת לבוא איתו איזושהי תקרת שכר, אתה חושב שיש סיכוי קלוש שמישהו יאפשר להנחית כזו בלי הסכם?
    סתכל גם למה גרום חוק ההום גרואן המסכן באנגליה- אשלי יאנג וגארת' בארי נרכשו בסכומים מטורפים, וג'ורדן הנדרסון עלה פי 2.5 יותר מצ'רלי אדם בזכות דרכון...

ושאלות לגבי תקנות הפייר פליי:
    1. מה יהיה העונש לחורגים? רק לא להשתתף באירופה?
    2. מה יקרה כתוצאה מכך למועדונים שמתקיימים על מכירת שחקנים, כמו ולנסיה למשל?
    3. השייחים והיהודים שמחזיקים בקבוצות לא יוכלו פשוט להעביר את הכסף למקורבים שיקנו מנוי VIP במחיר מופרז ולרשום את זה בתור הכנסה?

15. alexshw Member

אז תגדיל את ההיצע, ע"י גידול נכון של שחקנים.
    למה בבונדסליגה השחקן המקומי עולה פחות? בגלל שההיצע שם יותר גדול.
    גם ברוסיה כנראה לא מפתחים נכון את השחקנים הצעירים.

חוץ מזה כיום המחירים לא משתוללים?

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/12