סיום דרמטי בדורטומונד, מאלאגה בהלם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏9/4/13.

1. Der Rotbart Member

אלון, כנראה לא ראית את מה שפירסמתי במקום אחר בפורום כי שם כבר יודעים מה יקרה בעתיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

http://i47.tinypic.com/24670gy.Xxx

מעניין את מי ריאל ינצחו בחצי הגמר השני?

התמונה נלקחה מאתר אמיתי, כאן.

2. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2013/04/10/futbol/galatasaray-madrid/1365540174_extras_portada_0.Xxx

מחפשים להסתבך. בשום שלב במשחק אתמול לא הייתה אצלי פאניקה, גם לא אחרי ה-3-1 החביב של דרוגבה. רק קצת התפלאות על מחצית שנייה מוגזמת בחולשתה, על סף המביך הייתי אומר, עם כל הכבוד לקהל החם של גלטסראיי. יש מקום לדאגה לקראת מפגש עם אימפריות כמו באיירן וכן-הלאה. דווקא את המשחק הזה שהיה לא תותים בלשון המעטה, הצלחתי לראות כמו שצריך שם בחמ"ל, בניגוד למשחק הראשון.

כמה נק' עיקריות שלי מהמשחק:

נתחיל ברפאל ואראן. הוא הציג משחק לא טוב וזהו. כל חבריו לרביעייה האחורית, בעיקר ארבלואה(פשוט לא חכם, גם ככה בכושרו הירוד הוא מחוץ לתמונת ההרכב) הציגו משחק נרפה. ואראן אשם בגול של סניידר וזהו. אנשים צריכים לא לאבד את הפרופורציות. הוא הציג שני קלאיסקוס מהרמה הכי גבוהה שיש, ניצח אשכרה ב-100% מהמאבקים מול מסי, אינייסטה, סאנצ'יז ועוד, משחק הגנה מהמשובח שראיתי בחיי יחד עם קנבארו במונדיאל 06'. אי-אפשר לצפות מואראן לשחק ככה כל שבוע. הוא צעיר ועוד יהיו לו עליות וירידות. לגיטימי שבלם יפסיד במאבק אחד נגד חלוץ, בטח כמו דרוגבה.

* שחקני התקפה מנצחים שחקני הגנה בדריבל וכו' - משהו לגיטימי, אותי 'הרגיז' הרבה יותר הגול הראשון. הכדור של אבואה כמעט קרע את הרשת. לא היה אף חיפוי של השחקנים ואבואה נשאר לבד כדי לשחרר את הפוקס של החיים שלו.
    * כריסטיאנו רונאלדו - אם הוא היה מבקיע את המצב הנוח ומכפיל את התוצאה גלטסראיי הייתה יורדת מובסת שוב, אבל לא נורא. צמד קלאסה, כרגיל. הוא גם רחוק שער אחד מלהשתוות לאגדת כדורגל כמו הנרי בשערים בצ'מפיונס. רוב הגולים במדי ריאל כמובן.
    * די-מאריה ואוזיל - כלום ושום דבר. הציפיות שלי מהם לא כל-כך גבוהות, אבל חבל. אוזיל היה חושך ודי-מאריה רק מגביהה לרחבה. דווקא בנזמה בישל בצורה יפה.
    * לא מנצחים בתורכיה! אותה תוצאה בידיוק כמו בעונת 00-01.
    * הלאה לחצי הגמר, Next.

לגבי דורטמונד-מאלגה - ענק. הייתי חצוי. דורטמונד קבוצה אטרקטיבית יותר, אימפריה. מאלגה בעונה ראשונה במפעל עושה הישג ענק ומשחק גדול וגם שילמה ביוקר על טעות שיפוט יחד עם נאיביות. חואקין שחקן אדיש בדרך-כלל והוא לא יכל לשלוט בעצמו, לא על כר הדשא ולא בראיונות אחרי המשחק.

רק לחשוב על משחקי הגמר שמחכים לנו - יאללה, שיגיע כבר.

3. JohnTerry26 Member

איתי, השער של מלאגה היה צריך להכריע את ההתמודדות, הוא גרם לכך שדורטמונד תצטרך להבקיע שני שערים ולא אחד ב10 דקות שנותרו למשחק, זה מאוד משמעותי ואלמלא רפיון של מלאגה בדקות האחרונות+טעות הנבדל+המון מזל השער הלא חוקי הזה לא היה אמור להשאיר לדורטמונד סיכוי לסיום דרמטי. לא מבין איך אפשר לקבוע שדקת המשחק משפיע על חומרת הטעות, זה לא רציני, מלאה פשוט היתה חסרת מזל יותר כשלה לא היתה יותר מדקה לנסות להשוות ולדורטמונד היו 10 דקות להבקיע שניים. הקיפוח פה אמנם הוא אותו קיפוח.

4. Raulito Madridista

שחושבים על זה שמאלגה הורחקה מאירופה בעונות הבאות הרחמים לקבוצה החביבה הזו רק גוברים. באמת התרגשתי לראות את חואקין מבקיע שער במשחק חשוב, לדעתי זה לא קרה כבר כמה שנים טובות, ובעוד ברגל שמאל - הגול החשוב בקריירה שלו.

חוץ מה-AS שלא הבינו מה באמת היה חשוב בערב האליפות אתמול והתמקדו בכריסטיאנו, כותרות העיתונים בספרד לא יכלו להישאר אדישים.

http://www.marca.com/imagenes/2013/04/10/revista_de_prensa/1365574729_extras_mosaico_noticia_5_g_1.Xxx

"גניבה"

http://www.marca.com/imagenes/2013/04/10/revista_de_prensa/1365574729_extras_mosaico_noticia_1_g_0.Xxx

"אכזריות היסטורית"

דווקא באתר המארקה בחרו בכותרת גיאונית למשחק - ?Fuera... de juego!
    משחק מילים משובח. פוארה זה החוצה כמובן, הכל ביחד זה נבדל.

ווילי קבז'רו לאחר המשחק:"יש אלף דרכים לאבד משחקים חשובים...אבל לא ככה".

5. שםמשתמש Member

בשער האחרון של דורטמונד (שאני אגב בסה"כ מאוד לטובתה, ושמחתי שניצחה) יש כמה שחקנים בנבדל, לא רק אחד. קודם כל הכדור הראשון שמוגבה - נבדל. לאחר מכן השחקן שהיה בנבדל נגח את הכדור לשחקן אחר שהיה בנבדל פסיבי והפך לנבדל אקטיבי - נבדל. לאחר מכן יש את הנבדל של השער עצמו, ויכול להיות שהיה עוד נבדל בין לבין, לא זוכר בדיוק. היו שם 3 או 4 נבדלים במהלך אחד. לא יודע איך אפשר לפספס את זה. ושוב, זה עדיין נבדל מול נבדל. אני רק מציין את זה שמדובר בכמה נבדלים במהלך אחד, שצוות שלם של שופטים לא יכול לפספס אלא אם הוא חסר מושג באמת.
    מבחינת האדום, זה פשוט במינימום צהוב שני, אין כאן עיניין של לתת פרס למי שעושה הצגה, אלא להעניש את שמלצר שלא ברור מה הוא בכלל ניסה לעשות. מבחינתי שירחיקו גם את הליצן השני שעשה הצגה, זה לא העיניין. שמלצר היה צריך להיות בחוץ. אני מסכים שזה לא פגע במלאגה, ושזה בכלל לא היה חלק מהמשחק אלא בזמן שהמשחק נעצר, ושזה סתם שטות של שמלצר, אבל זה עדיין אדום לפי החוקה. מהבחינה הזאת מלאגה אולי לא קופחה, אבל דורטמונד ניהנתה מזה. ועל כל זה אני אוסיף: זה לא שוד, זה סתם שיפוט רע.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/13
  6. AleDelPiero Member

7. Gago Member

http://i.minus.com/iOMsFiqC4gHFq.Xxx

8. AS R Member

שטויות. יש משחקים שמנצלים מצבים בצורה טובה ויש משחקים שפחות, אין צורך לעשות הכללה. דורטמונד כבר ניצחה את ריאל בבית וכמעט ניצחה אותה גם בחוץ, את ברצלונה שיש לה הגנה חלשה היא גם יכולה לעבור, הקבוצה שיהיה הכי קשה לעבור לדעתי זאת באיירן.

נשארו שלושה משחקים בשביל לקחת את הגביע, לא ברור לי איך אתה יכול לטעון על כל אחת מארבע הקבוצות האחרונות שהיא לא יכולה לקחת את הגביע.

לגבי לבאנדובסקי- תראה לי לכמה חלוצים באירופה מאזן טוב משלו- 27 שערים ו-7 בישולים ב-35 משחקים העונה. כבש ב-10 משחקי ליגה רצופים. פשוט הזוי לומר שדורדטמונד צריכה להחליף אותו, אבל כנראה שזה יקרה פשוט כי איזה מועדון עשיר יקנה אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/13