סחורה פגומה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏12/4/05.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעבר מעמדן של ארגנטינה וברזיל היה שווה פחות או יותר, והן התחרו ביניהן על ההגמוניה בדרום-אמריקה. אך נדמה שבשנים האחרות נפתחו ביניהן פערים בלתי-ניתנים לגישור, כשבעוד שברזיל מציגה בנבחרתה את הכוכבים הכי נוצצים במועדוני הפאר של אירופה, כגון רונאלדו, רונאלדיניו, אדריאנו וקאקה, ארגנטינה מורכבת בעיקר משחקני קבוצות דרג ב', שלא ממש הצליחו להתברג בטופ של אירופה, כשהדוגמאות הקלאסיות לכך הן חבייר סביולה וחואן רומן ריקלמה, כשבהחלט ראוי לציין כאן גם את אנדרס ד'אלסנדרו, קרליטוס טבז ופרננדו קאבנגי, ואת מרסלו גז'ארדו ואריאל אורטגה מלפני מספר שנים.
    השאלות המתבקשות מוכרחות להישאל - מדוע ארגנטינה לא מצליחה לשלוח שחקנים לקבוצות הבכירות של אירופה, כפי שעשתה בעבר הלא ממש רחוק (מראדונה, קאניג'ה, בטיסטוטה)? כיצד שחקנים שבבוקה וריבר מדברים עליהם כמראדונות קטנים מתגלים במועדוניהם באירופה כפלופים שפשוט לא מתאימים לכדורגל ולמנטליות האירופאית? ואיך זה שדווקא שחקנים ארחנטינאיים שהגיעו לאירופה יחסית אלמוניים, כמו הרנן קרספו וגבריאל היינצה, הם אלו שמצליחים הרבה יותר מעמיתיהם הנוצצים לנבחרת?

2. John Barnes Member

מאוד מאוד מוקדם להספיד אתהכשרונות שציינת. ריקלמה לא הצליח בבארסה, אבל הוא מככב בויאריאל (איפה ייסטה?? איפה יסטה שצריך אותו??). ואין לי ספק שהוא יגיע לקבוצה גדולה יותר, גם אדריאנו עבר דרך דומה בהתחלה. פרננדו קאגבאני עשה את טעות חייו ועבר לספרטק מוסקבה, אבל אם הוא יצליח שם כל הדלתות פתוחות בפניו. דאלסנדרו גם הוא עשה טעות דומה , יכול להיות שריבר היו לחוצים מדי על כסף ומי ששם אותו על השולחן לקח. קרלוס טבז אולי לא יגיע לאירופה, אבל יש פה זלזול בליגה הברזילאית שהיא ליגה חזקה מאוד. ולדעתי הוא יעשה שם קריירה יפה. חאבייר סביולה יחזור גם יחזור לבארסה, לא ראינו מספיק מהארנבון בגלל חולשתה של בארסה בעונה שעברה.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי השחקנים הארגנטינאים קודם כל חושבים על הכסף, וזה לא מפתיע, אחרי הכל כשחיית בעוני אז ברור שקודם כל רצוי לדאוג לצד הכלכלי, בגלל זה אנחנו רואים אותם בספרטק, קורינתיאנס, וולפסבורג וכן הלאה. הברזילאים כנראה, יותר בטוחים בעצמם ואגב להם אין בעיה לעזוב את ברזיל גם בשלבים יותר מוקדמים. תראו את הארגנטינאים, שחקנים נתקעים שם עד גיל 23 לפני שהם עוזבים לאנשהוא

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת, גם רומאריו ורונאלדו החלו את הקריירות האירופאיות שלהם בפ.ס.ו, לא מאריות הכדורגל האירופי (בטח שלא אז), ובכל זאת באו ברצלונה אחרי שנתיים ומצאו לנכון לרכוש אותם, ומאז באמת הכל היסטוריה. למה אף אחד לא קונה את קאבנגי או ד'אלסנדרו? למה סביולה וריקלמה איכזבו בכל הזדמנות שקיבלו בבארסה?

משהו רקוב בארגנטינה, זה בטוח...

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

בברזיל אין את לואיסנה לופליטו...

6. Zizou10 Member

ואתה יודע איפה רונאלדיניו התחיל לשחק אחרי ברזיל?
    בפריס סן ז'רמן, כנראה שהצרפתים אוהבים ברזילאים.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

רונאלדיניו גם כן דוגמא מצוינת, שיחק שנתיים בפ.ס.ז' והאמת לא ממש הבריק שם, בטח שלא הביא אותם לשום הישג משמעותי. ובכל זאת, אותו בארסה קנו, וד'אלסנדרו נרקב בוולפסבורג.

איזה עוד ברזילאים הצרפתים אוהבים חוץ מרונאלדיניו?

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריינאלדו מפריס, נילמאר מליון...

9. Zizou10 Member

רונאלדו שבא מאיינדהובן, רומריו ובטח יש עוד כמה (נדמה לי ז'וניניו).

תן עוד שנתיים לדלאסנדרו או אולי אפילו שנה והוא עוזב, תראה בעצמך.
    ג'ינזולה צודק לברזליאים אין לואיסנה. (מוי כיף) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/4/05
  10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

פ.ס.ו הולנדים אתה יודע?

ובכלל אנחנו סוטים לגמרי מהנושא, מה נסגר עם הארחנטינאים (למעט לואיסנה)?

11. Zizou10 Member

התבלבלתי צודק, אז הברזילאים מגיעים מצרפת והולנד בקיצר.
    גם דייגו של פורטו שנה הבאה אני חושב יעזוב, גם דלאסנדרו יעזוב תן להם זמן, אולי אפילו קרלוס טבז.

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי בגלל שאסטודניאס הצליחה לקחת תואר שם?

13. Yeste Member

בספרד ישנם בסביבות 20 שחקנים ארגנטינים שמשחקים בקבוצות האיכותיות ביותר בליגה ונחשבים לבסיס של אותן קבוצות:
    בסארגוסה -3 ,גלאטי ,מיליטו ופונסיו . בויאריאל -6 ריקלמה ,גונלזו רודריגז,סורין,בטגלייה ,ארוברנה ופיגרואה . באתלטיקו -2 לאו פרנקו ואיבגזה . באספניול -2 ,מקסי רודריגז ופוצ'טינו .בדפורטיבו -3,קולוצ'יני,דושאר וסקלוני. בריאל יש את סולארי ,בולנסיה את איימר ובבארסה את מקסי לופס . ובטח שכחתי עוד כמה .. גם בקבוצות הפחות גדולות בספרד וגם בליגה השנייה ישנם לא מעט ארגנטינים מצוינים שמפוזרים כמעט בכול קבוצה .
    באנגליה יש את היינצה (היחיד נראה לי ) ובאיטליה יש את אינטר ,שבנוייה על בסיס ארגנטיני ועוד כמה קבוצות מרכז טבלה עם שחקנים ארגנטינים . וכמובן שיש את השחקנים המוכשרים שעדיין נמצאים בליגה הארגנטינית,ויש הרבה כאלה .

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/05
  14. Joel Gion Member

אחת הבעיות היא שלפעמים התקשורת מנפחת את הפוטנציאל של השחקנים.תסתכלו רק על כמות ה"מרדונות החדשים" ששמענו עליהם בזמן האחרון.רק בשנים האחרונות אפשר לציין את ריקלמה,איימאר,ד'אלסאנדרו,טבז ואפילו ליונל מסי כשחקנים שהוגדרו כ"דבר הטוב הבא" כשבעצם מדובר בשחקנים טובים,אבל הרבה פחות ממה שעושים מהם.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהדיון הזה נכון לימים אלה, אבל לא יהיה נכון בתחילת העונה הבאה. ולמה? לדעתי מדובר בתקופת מעבר, כלומר, איתי בדיוק תפס אותם ב"תקופה חלשה". כל כמה שבועות אני קורא ב"הארץ" אחרי מחזור בארגנטינה על כוכב חדש שבאירופה כבר כולן רוצות אותו. דווקא מהקבוצות הלא מובילות (ריבר, בוקה) את האמת. אני ממש מצטער שאני לא זוכר שמות, אולי אחרים פה יזכירו לי. אם אני אזכר אני ארשום, אבל באמת שמדברים על כמה שחקנים טובים וצעירים שיגיעו לאירופה בקרוב.