סופר קלאסיקו ,סופר קלאסיקו , סופר ק-ל-א-ס-י-ק-ו !!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏9/3/07.

1. Barcik Member

http://www.marinatoursandtravel.com/archivos/imagenes/26-REAL-MADRID-VS.BARCELONA.Xxx

ברצלונה וריאל מדריד אוהבות להתגאות בשוני הגדול ביניהן, כל אחת מסיבותיה שלה. על כך אין צורך לפרט, שכן יריבות זו מוכרת היטב ותועדה מעל ומעבר במאה ומשהו שנים של כדורגל בספרד. אך אם יבדקו הקבוצות את יריבותן ביום שבת, יגלו דמיון מפתיע ומטריד במצב הנוכחי. שתי הקבוצות הודחו השבוע מליגת האלופות של אירופה, כבר בשלב שמינית הגמר, והותירו את ולנסיה כנציגה היחידה של ספרד במפעל. מעל שתיהן מרחפים סימני שאלה רבים, והאוהדים חוששים מאוד. עבור שתיהן מדובר במשחק קריטי שיכול מאוד, באופן הקטן-גדול שלו, להכריע את גורל העונה כולה עבור הקבוצות. סופר-קלאסיקו מתוח, מבחינת מצב הקבוצות והצורך העז בנצחון, לא נראה מזה זמן רב.

בברצלונה לא יודעים כיצד לעכל את ההדחה מאירופה. מצד אחד, על פי המחשבה הרציונלית קשה היה להאמין כי בארסה תצליח לזכות פעמיים ברציפות בתואר הנכסף, אך מעטים ציפו להדחה כזו: כבר בשמינית הגמר, מול קבוצה נחותה ותוך כדי הצגת כדורגל איום. שלישיית R.E.M שבה לשתף פעולה באנפילד לראשונה מאז ספטמבר, וניצוצות לא עפו באוויר. האכזבה בקרב האוהדים ניכרת, אפילו שרובם מבינים כי ציפיותיהם מלכתחילה היו מוגזמות. אך להבין הוא דבר אחד - ולהרגיש אחר לגמרי.
    כעת, העיניים נשואות לליגה. גם הדרים טים של קרוייף לא הצליחה לשחזר את הזכייה בליגת האלופות, אך זכתה באליפות והמשיכה לעונה קסומה נוספת. בעקבות ההדחה באירופה, הופכת ברצלונה למועמדת ברורה לתואר, וגם דאבל יהיה הגיוני לחלוטין. עם קצב צבירת הנקודות הנוכחי של סביליה לוקחים אליפות רק כשהגדולות בשנת שבתון, ולנסיה נותרה בליגת האלופות ותשלם על כך בנקודות, וריאל מדריד? בהם צריך לטפל ביום שבת. מבחינת בארסה, מדובר במשחק שיכול לשים את הרכבת על הפסים לקראת הישורת האחרונה.
    ה- 3-4-3 שנראה בשלושה המשחקים האחרונים עוצב במיוחד עבור ליברפול, וכעת תוקפו פג. בשבת יחזור רייקארד ל- 4-3-3 הקלאסי. הבעיות, כרגיל, בטרידנטה. רונאלדיניו נפצע במשחק מול ליברפול, והחמיץ את שני האימונים האחרונים. הבדיקה אמנם הוכיחה כי אינו סובל משום פציעה רצינית, אך עדיין קיים חשש כבד לשיתופו. לפי תחושת הבטן שלי, הפרטים שהתקשורת מקבלת מוגזמים במכוון, ורונאלדיניו יעלה. אחרת, יצטרך רייקארד לחשוב על פתרונות יצירתיים. גם שיתופו של אטו עדיין לא בטוח, שכן הקמרוני עדיין רחוק מכושר משחק. ועדיין, לפי דעתי, כל דבר פרט ל- R.E.M (אלא אם רוני באמת פצוע) תהיה טעות חמורה. גודיונסן, סביולה ואזקרו כבר קיבלו את ההזדמנות שלהם וכשלו, תנו לשלישיית הקסם לחזור לכושר. זה לא יהיה רע יותר, ומפה לפחות יש עתיד.
    בקישור, אחד המהנדסים יצא מההרכב (אלא אם רונאלדיניו פצוע ואינייסטה יוקפץ להתקפה?). לאחר ליברפול, אני חושש שזה אמור להיות דקו. הפורטוגזי כנראה כבר באמת מעבר לשיאו. בעונה שעברה, למרות יכולת בינונית בדר"כ, הוא תמיד מגיע למשחקים הגדולים. העונה זה פשוט לא עובד. למרות זאת, אני בספק שרייקארד מסכים איתי (ויכול מאוד להיות שהוא צודק). שאבי כנראה ימצא את עצמו על הספסל. אדמילסון עלול לחזור לעשות סיוטים לאוהדים בתור קשר אחורי.
    בהגנה, התוכנית של רייקארד ספגו מכה קשה כאשר זאמברוטה הורחק נגד סביליה. כעת, שילובו של ג'יו משמאל מובטח, וזהות המגן הימני נותרת לא ידועה. אולגר חלש במשחקים האחרונים, אבל האם בלטי הוא לא סיכון גדול מדי? מדובר באחד ממעט השחקנים של ברצלונה שמסוגל להפסיד את המשחק הזה במו-רגליו (כפי שהוא עשה ב- 4-2 בברנבאו לפני שנתיים). שאלה פתוחה נוספת היא הבלם: מארקז או תוראם?

הרכב משוער:

מסי - אטו - רונאלדיניו (אינייסטה)
    דקו - מארקז - אינייסטה (שאבי)
    בלטי - תוראם - פויול - ג'יו
    ואלדז

http://www.fcbarcelona.com/imagenes/jugadores/futbol/Ronaldinho/080307_ronaldinho_dif.Xxx

סוער במדריד. בעקבות ההדחה מאירופה, עושה רושם שפז'ה מיאטוביץ' והנשיא רמון קלדרון איבדו אמון בקאפלו. השניים ביקרו את האיטלקי, ויתכן שבעקבות תוצאה רעה ביום שבת ישלח חזרה למגף. מעמדו של הדיקטטור מעורער מאוד, עם סכסוכים מפה ועד להודעה חדשה, ופשוט קבוצת כדורגל חלשה שמשחקת תחתיו. גם הפסימיים באוהדי ברצלונה מסכימים: כמה שהאלופה נראית רע, ריאל מדריד נראית רע עוד יותר.
    מצבם בעייתי הרבה יותר מזה של הקטלונים. 5 נקודות מפרידות בין שתי הקבוצות, והפסד (במיוחד בתוצאה גדולה מ- 0-2 שתעביר את היתרון הפנימי לבארסה), 12 מחזורים לסיום עם קבוצה שכל שער שלה נולד לידת עכוז, יגמור את הסיפור. נצחון אולי יצליח להביא לדחיפה המנטלית שיהפוך לפתע משימות קשות כמו שער בברנבאו מול קבוצת תחתית לאפשרית. בריאל מדריד יודעים זאת היטב.
    גם קאפלו לא חף מבעיות פצועים. למעשה, הן חמורות הרבה יותר. לאחר שרייס ובקהאם נפצעו בשבוע שעבר, רוברטו קרלוס וקנבארו הצטרפו אליהם באמצע השבוע. הצרה המרכזית נובעת מהעדרו של האחרון. המגן השמאלי של ריאל מדריד במשחק הזה, האיש שישמור על ליונל מסי, יהיה מרסלו או ראול בראבו. שאר שחקני ההגנה ישארו זהים: הלגרה, ראמוס או מיגל טורס.
    בקישור, הרבה תלוי בשחקנים איתם קאפלו יסתכסך השבוע. הדילמה הגדולה, כמובן, היא שילובו של רוביניו. הברזילאי הצעיר הוכנס במינכן רק בדקות הסיום למרות הפיגור, החלטה לא ברורה במיוחד. הוא גם סחט את הפנדל שהביא שמץ תקווה לריאל מדריד. השאלה השנייה היא מי ישאר במרכז המגרש. במשחק האחרון, פתח קאפלו עם קישור מעובה הכולל את דיארה, אמרסון וגאגו, ואני מאמין שאחד מהם ירד לספסל - כנראה דיארה. קאפלו יתקשה להתמודד מול בארסה הגנתית, לפחות לא לאורך 90 דקות. הימור כי המארחת, גם במצבה ההתקפי הרעוע, לא תבקיע יהיה כנראה מסוכן מדי. הוא חייב את רוביניו, לנסות לנצל את הבלאגן ההגנתי של ברצלונה וכנראה גם את צמד המגנים התוקפים.

הרכב משוער:
    ואן-ניסטלרוי
    ראול - גאגו - קסאנו (גוטי) - אמרסון - רוביניו
    טורס - ראמוס - הלגרה - בראבו
    קסיאס

http://www.marca.com/elementosHome/fotosPortada/2007/03/08/capello.Xxx

זוהי קלישאה, אבל ההימורים מיותרים. פרשנות קשה להציע. שתי הקבוצות במצב רע, וזה משחק שיכול להיות מוכרע על בסיס הלב הגדול יותר. תנצח זו שתצא ראשונה מהדכדוך העונתי.
    במקום הערכות גלובליות אלה, אתרכז בסיפורי האישי. בעוד שעתיים, אני יוצא לנתב"ג לקראת הטיסה לברצלונה (דרך מדריד!). ביום שבת אני אגשים חלום ילדות ואגיע לקאמפ נואו, בפעם השנייה ולראשונה מאז גיל 13, למשחק הכי גדול של ברצלונה. אני מקווה ל- 5 ימים של שכרון חושים בעיר הקסומה הזו, והיחידה שיכולה להרוס לי היא קבוצתי האהובה. לכן, בהיותי אופטימסט מפגר עד יומי אחר, אני לא מצליח אפילו להעלות בדעתי תסריט אחר: נצחון, נצחון, נצחון. VISCA EL BARCA!

דיוני עבר (כולל הרבה מאוד כתבות ספיישל על הקלאסיקו)

ברצלונה 1 - 1 ריאל מדריד, מרץ 2006

ריאל מדריד 0 - ברצלונה 3, נובמבר 2005

ריאל מדריד 4 - 2 ברצלונה, אפריל 2005

על שאר משחקי המחזור - בהמשך

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/07
  2. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

בשונה משאר הסופר קלאסיקו שהיה עד כה - ריאל VS בארסה, צפוי לנו משחק טקטי מהרגיל מכיוון שהפסד יכול לגרום למכה קשה ולאפשרות לאובדן תואר נוסף לאחד המועדונים תוך ימים ספורים בלבד.

שהכדורגל יינצח.

3. Dennis Wise Member

שתי הקבוצות יציגו משחק הגנתי, אני מניח. טקטי. כמו שבופון אמר, הפסד יהיה מכה קשה לשתי הקבוצות, כך שהן לא ישחקו על כל הקופה. רונאלדיניו בספק, וזה הכי באסה בשביל כולם... אתם יודעים כמה המחשבה שאולי השחקן הטוב בעולם ייעדר מהסופר קלאסיקו, מעצבנת? בכל מקרה, אני מקווה שבארסה ינצחו.

4. Pipe Member

הסגלים למשחק:
    ריאל:
    קסיאס, דייגו לופז
    פאבון, מחייה, מרסלו, טורס, מיצ'ל, הלגרה,ראמוס.
    גאגו, דה לה רד,אמרסון, דיארה, גוטי.
    רוד, קסאנו, היגוואין ,רוביניו, ראול.

רוד,ראול,גאגו וגוטי בנאקרים. במרכז ההגנה הלגרה את ראמוס, כשככל הנראה מיצ'ל יפתח בצד ימין. מרסלו/טורס בשמאל(99.9% שזה יהיה טורס), כשדיארה/אמרסון מתחרים על הכבוד לשחק להיות הגאגו באמצע. סוס העבודה ממאלי אמור לקבל את המקום בהרכב. בשלישייה הקדמית נשאר לראות אם זה יהיה רוביניו או היגואין. בהתחשב בכך שפרסס יעמוד מולו, ובמשחק שלו במפגש הראשון, הרובסון צריך לקבל את המקום. אבל זה קאפלו,אז שום דבר לא בטוח.

בארסה:
    VV,ז'ורקרה.
    טרזן,תוראם,פרסאס,סילביניו,בלט'י.
    דקו,האדמילסון,מארקז,מהנדס,צ'אבי.
    רונאלדיניו,אטו,הליאונל,גודיונסן,ארנבון,הבאסקי המקורזל.

כמו שאתם רואים רונאלדיניו בפנים, כשהנעדרים הם ג'יו,מוטה,ג'יולי וזמברוטה.
    ה4-3-3 חוזר ובגדול, אני לא חושב שרייקארד יחזיר את אד'מילסון, אלא יתן את המקום למארקז,כשצ'אבי ודקו ישלימו את השלישייה. אינייסטה יחכה לצ'אנס מהספסל. בחוד REM במידה ורונאלדיניו כשיר, במידה ולא, אינייסטה יכנס לצד שמאל של הברזילאי.
    בהגנה תוראם צריך וחייב לפתוח. אין לבארסה את הזכות להמר על האד'מילסון. באגפים אין הרבה ברירות, סיבליניו ופרסאס בשמאל וימין בהתאמה. בלט'י? לא חושב.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל אלה שאמרו ששתי הקבוצות ישחקו כדורגל הגנתי פשוט אתם לא מבינים כלום .
    ברצלונה לעולם לא תשחק הגנתי בקאמפ נואו היא תבוא לתקוף ולתקוף מפתיחת המשחק .

חתול שחור עבר בין ג'יו לרייקארד נראה לי , כי אין שום סיבה בעולם להוציא מהסגל את המגן השמאלי הכי טוב שלך העונה

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוריס, מכל מה שאתה כותב משתמע בדיוק הפוך - הצורך ב'לא-להפסיד' הוא זה שגדול כאן, ולא הצורך לנצח.

שתי הקבוצות באמת לא נראות אפילו כמו הצל של עצמן. מעניין יהיה לראות אם יהיה לנו משחק מהוסס שיסתיים בתיקו מאכזב (קיימת אופציה כזו?!) או שברסה תתעלה לכבוד המעמד. כאוהד ריאל אני לא מאמין שאפשר בעונה רגילה (שבה ברסה לא מועמדת לירידה וריאל לא מובילה את הליגה ב-20 נקודות) לנצח בחוץ. ותראו איזו הגנת טלאים קאפלו מעלה. שאלוהים ישמור על קסיאס ועל הרשת שמאחוריו.

מבחינת ברצלונה, גם אני לא מאמין שרונלדיניו יחמיץ את המשחק, וכל השלישיה תעלה. ההפתעה עלולה להיות משחק ראשון לאטו נגד ריאל ב-5 שנים האחרונות בערך שהוא לא כובש לפחות גול. או שלכבוד היריבה הוא ימשיך את הסטטיסטיקה השחורה שיש ללבנים איתו. אם נחזור לרגע לרונלדיניו, הוא איש המפתח. בהנחה שהוא משחק, כל המשחק עובר דרכו במיוחד במשחק כזה שהמגמה תהיה ברוב הזמן לעבר קסיאס. אם הוא יראה כמו שנראה נגד ליברפול, מצבה של ריאל טוב. מצד שני, מי זה מיגל טורס? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

בקיצור, בוריס תעשה חיים, אני קונה תיקו.

7. Spanish Weapon Member

על הנייר לא יכולנו לבקש את ריאל במצב יותר גרוע מאשר היום - מוכה וחבולה אחרי ההפסד באליאנז , כשמעמדו של קאפלו מתנדנד ומעורער וכששחקן כמו קרלוס כבר מודיע שאין לו מה לחפש יותר בריאל החל מהעונה הבאה.
    אבל ריאל זאת ריאל ,סופר קלאסיקו זה סופר קלאסיקו , וכולנו זוכרים את המשחק הנהדר של ריאל בקלאסיקו הקודם שלפניו ולאחריו הגיעו תצוגות גרועות שלה, מה שרק מעיד עד כמה הם מקבלים אמביציה במשחקים האלה.

לפי "בארסה מאניה" , רונאלדיניו צפוי לפתוח מחר , אם כי האתרים הספרדיים מתעקשים שההחלטה תיעשה קרוב למועד המשחק- כנראה בשביל "לבלבל" את קאפלו וריאל.

ברור שמערך כמו שפתח באנפילד לא נראה גם הפעם , רייקארד ישחק הרבה יותר מבוקר עם ארבעה שחקני הגנה. מסי, אטו ורונאלדיניו חייבים לפתוח מחר , פשוט חייבים.

מבחינת הטבלה זה משחק סופר חשוב לבארסה, הפסד מקרב את ריאל לצמרת הגועשת , נצחון שלנו וריאל יכולה לתכנן את העונה הבאה ולהילחם על המקום השלישי-רביעי.

משחק על כל הקופה,הגיע הזמן לנקום.

8. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

משחק עם המון חשיבות לשתי הקבוצות העונה.לברצלונה המשחק חשוב כי היא רוצה להמשיך לרדוף אחר
    סביליה ולקחת את התואר השנה שוב ומבחינת ריאל מדריד היא רוצה להגיע כמה שיותר גבוה העונה שיבטיח
    לה מקום בצ'מפיונס ליג בלי תנאים.

אני חושב שיהיה משחק טוב ואני מקווה שהטובה (ברצלונה) תנצח.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת פריוטכניקה לא צפוי משהו מיוחד בקרב אוהדי ברצלונה .
    95 אלף ניירות יצבעו באדום-כחול ויוצרו את המילה BARCA בנוסף לצבעים אדום צהוב שיצרו את דגל קאטלוניה .

http://www.123football.com/stadiums/spain/camp-nou/camp-nou5.Xxx

10. Pipe Member

וכמו בכל קלאסיקו,השלט "קטלוניה זה לא ספרד". אחד הדברים ששומרים על המשחק הזה טעון פוליטית גם בימינו, ימים שהמאבק הפוליטי ממש לא בא לידי ביטוי במגרש כמו שהיה לפני כמה עשרות שנים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/3/07
  11. Pipe Member

ועם כל הכבוד(ויש קצת) לקלאסיקו, מחזור גדוש במשחקים מרתקים צפוי לנו השבוע.
    סביליה,שסיימה רק בתיקו 2-2 ביתי מול שחטאר בגביע אופ"א ביום חמישי תקווה לרכב על הגל של הניצחון מול בארסה מהשבוע שעבר במשחק מול סוגרת הטבלה בטראגונה, ולנסיה שנותרה הנציגה היחידה של ספרד ברבע גמר ליגת האלופות תנחת בחזרה לקרקע של הליגה במפגש קשה בפמפלונה מול אוסאסונה, סראגוסה תנסה לעצור את בטיס ולחזק את האחיזה במקום המוביל לגביע אופ"א ואתלטיקו מדריד תארח את דפור עם הגנת הברזל של השבועות האחרונים, במטרה להתאושש מההפסד ברקראטיבו מהמחזור הקודם.המפגש, שישודר לשם שינוי בספורט 5+.

שאר משחקי המחזור:
    שבת:
    לבאנטה - ויאריאל (21:00)
    ברצלונה - ריאל מדריד (23:00, ספורט 5 השידור יחל ב 22:44)

ראשון:
    רסינג סנטאנדר - אספניול (18:00)
    נסטיק - סביליה (18:00)
    חטאפה - רקראטיבו (18:00)
    בטיס - סרגוסה (18:00)
    ריאל סוסיאדד - מאיורקה (18:00)
    סלטה ויגו - אתלטיק בילבאו (18:00)
    אתלטיקו מדריד - דפורטיבו לה קורוניה (20:00, ספורט 5+)
    אוססונה - ולנסיה (22:00)

12. Raulito Madridista

תגובה מורחבת יותר לגבי הקלאסיקו תבוא בהמשך. אבל ממש בגדול: שהשחקנים יישחקו כדורגל ולא יביישו את הסמל. ממש בגדול. לא עניין של תבוסתנות, עוד פתיחת משחק גרועה כמו נגד באיירן לא תתקבל בברכה(לא מאשים את קרלוס בכלל, זה טעות שלו, אבל הטענות היו באות לכל שחקן אחר), ומשחק מבזה כמו אשתקד גם לא התקבל(אני מדבר לפני הבונקר המוחלט אחרי השיוויון שלנו, וכמובן בגלל הרחקת שחקן). עוד משחק נסוג ומעפן לא ייתקבל בברכה.

13. SkiMan Member

רייקארד יפתח עם סילביניו ואולגר כמגנים, מכה קשה להגנה. האוטיסט הקטלוני היה צריך להישלח חזרה לחלל ישר לאחר מופע האימים באנפילד, אבל רייקארד כמו רייקארד, דובק בחייזר הזה. סילביניו, החכם מול הקטנות וקורס מול הגדולות, יחרב לנו את צד שמאל (רק להיזכר בשטויות שלו במשחק הראשון עושה צמרמורות). גם מארקס ואדמילסון פותחים, בקיצור קשה לי לראות אותנו יוצאים עם שער נקי אבל אני בהחלט חושב שנבקיע יותר מהכלבים.

אין ספק שזה המשחק שאני הכי מתרגש ממנו העונה. תקראו לי אופטימי, הזוי ומטומטם אבל לא איכפת לי. לפעמים יש רגעים שהכל נבנה למענם. ההדחה המבישה מול ליברפול, היכולת המחפירה העונה, הלוזריות ומצד שני יכולת עוד יותר גרועה של הרעלים, מאמן גרוע והדחה מבישה גם כן - לפעמים יש תחושה שהכל יתנקז למשחק אחד גדול. אולי זה בגלל שאני אופטימי מידיי (וכמה שזה כאב לי העונה), אבל דיי, כמה אפשר לסבול במשחקים הגדולים העונה, זה חייב להיות שלנו. אנחנו ניתן היום לקאפלו את הבעיטה הסופית מהביב-ברנבאו, כי זה פשוט נבנה לזה. שיהיה לו בהצלחה בקורס המאמנים המחודש בארץ הכפכף.

עוד 9 שעות חברים!

http://img100.imageshack.us/img100/4540/antimadridvx4gq9.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/3/07
  14. Nistelrooy Member

ללא ספק אחד המשחקים היותר(שלא לומר הכי) מעניינים. שתי הקבוצות באות אחרי שהודחו מליגת האלופות,אם כי המצב של ריאל יותר גרוע. מקווה שיהיה משחק מעניין,וששתי הקבוצות ישחקו התקפי ולא הגנתי,כי 0:0 לא יתקבל בברכה. אבל לא נראה לי שיהיה 0:0 כי שתי הקבוצות רוצות נצחון כל אחת מסיבותיה שלה. ובתור אוהד ניטרלי,הקבוצה הטובה יותר תנצח!! (אני מהמר על ברצלונה..אבל הכל יכול לקרות.)

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שאמר שבמשחק הקודם ריאל הייתה גדולה (סמואל אטו), מוזר שהוא שוכח שבסך הכל ראול כבש דקה ראשונה, אחר כך בארסה שטפה את הברנביאו והחמיצה, ושבמחצית השניה מתפרצת לתפארת הסתיימה ב 0-2 משקר. אני מאמין שהיום המשחק יזרום בצורה דומה, אבל מעניין יהיה לראות אם הפעם ההגנה תעמוד בכל הניסיונות של ברצלונה, ואם ריאל תצליח לעקוץ בניסיונותיה הספורים.