סוף עידן הניקולה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י לירן, ‏31/5/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מהיום זה רשמי, ניקולה וייצ'יץ' שוחרר ממכבי תל אביב..

ללא ספק רגע עצוב, בלי קשר אם הוא נכון או לא נכון, ניקולה וויצ'יץ הוא מכבי ת"א, עשה כאן שנים נפלאות, היה חלק מהקבוצה הטובה ביותר שידעה אירופה, והיה לנשמה שאי אפשר לתאר, כמה חבל שהוא צריך לארוז מזוודות אחרי עונה כל כך מבישה למועדון, הייתה מגיעה לו פרידה יותר מכובדת...

:aaa8: תודה רבה על הכל

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/08
  2. Dimitar Berbatov Member

לא היו הרבים שחקנים שלבשו את המדים הכחולים-צהובים של מכבי, בטח זרים שאהבתי והערכתי כמו ניקולה. אישיות מדהימה ושחקן גדול. למרות שכולם נוטים לזכור יותר את שאראס, פארקר ובאסטון, וויצ'יץ' היה חלק משמעותי מאוד בקבוצה הגדולה של מכבי אז. ראיית המשחק שלו יוצאת דופן, השחקן הכי חכם באירופה.

אבל זה היה בלתי נמנע מבחינת מכבי. וויצ'יץ' עם כל הכבוד כבר גמר את הסוס. קשה לו מאוד לסיים 30+ דקות בערב, ובכלל קשה לו עד בלתי אפשרי לשחק 2 משחקים תוך 4 ימים. הברכיים שגם בתקופה הטובה של ניקולה גרמו לו לבעיות, כבר לא סוחבות, וניקולה מתקשה לשחזר את היכולות שלו. שיהיה לו בהצלחה בהמשך הדרך.

3. אבו Member

אני בהחלט מבין את הצעד הזה, וזה לגטימי. למרות שאני אישית, חושב שהוא עדיין היה יכול לתרום למכבי, רק לא כבורג מרכזי.

בכל מקרה, אגדה, אחד הגדולים, חוויה היה לראות אותו פה! נ-י-קו-לה !

4. דימה Member

אני הייתי מרגיע טיפה מכל הבלגאן שהולך פה.
    רק הישראלים יודעים להקצין כל דבר שקורה בארץ, וזה כולל הכל.
    אבי נימני פרש אז עשו לו מסיבת פרידה כאילו הוא טס לירח לאיזה 10 שנים.
    ניקולה עוזב עכשיו כולם ישבו שבעה.
    זה בסדר חבר'ה, שחקנים גדולים באים והולכים, ותמיד יש להם מחליף..
    לכל אחד יש מחליף..
    תראו את דייויד בקהאם ביונייטד כשעזב. הגיע רונאלדו.
    תראו את מייקל ג'ורדן שעזב, הגיע לברון ג'יימס.
    חחח אני יודע שאני די מגזים, אבל הבנתם בגדול.

תכלס ווייצ'יץ' די אבדה, אבל תחשבו על זה שהוא זקן כבר ואני לא רואה אותו מככב בקבוצה אחרת.
    נגיד ילך לפנאתינייקוס - אתם חושבים שהוא יצליח לשחק שם יותר מ 15 דקות?
    לקלוע יותר מ 6 נקודות?
    יצליח לזוז בכלל על הפרקט בלי שיתפרק?
    את השנים הגדולות שלו הוא נתן למכבי ואת זה חשוב לזכור - מעכשיו או שהוא יסיים קריירה, או שילך לעשות עוד טיפה כסף בקבוצות אחרות ביבשת.

השחקן הכי גדול אמנם ששיחק במכבי לדעתי פארקר, אבל ניקולה ייזכר בהחלט בטופ 5 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. oFiRzZz Member

שחקן ענק .
    אמנם כמו שאמרתם הרוב נוטים לזכור את באסטון , פארקר ושארס אך גם לו היה חלק גדול ב"דרים טים" .

6. burning soil Member

חבל ששחקן כל כך גדול בהיסטוריה של מכבי ושל היורוליג, מסיים ככה את דרכו במכבי.

תודה לניקולה, על 6 שנים נהדרות, שחקן גדול, בנאדם ענק, ולב גדול.

7. Number 8 Member

חבר'ה, לא הייתי ממהר לחתום על עזיבתו. אמנם מכבי הודיעה לה על שחרורו, אך זאת רק בגלל החוזה הגבוה שלו ולא בגלל שהיא לא מעוניינת יותר בשירותיו. החוזה של ניקולה הוא הגבוה ביותר בספורט הישראלי, כולל בכדורגל. וויצ'יץ' השתכר למעלה ממליון ושש מאות אלף דולרים והחוזה שלו לעונה השלישית מוערך בכשני מיליון דולרים לעונה. מכבי רוצה להמשיך את הקשר איתו, אך בחוזה המוערך הרבה פחות מהחוזה הקיים היום.

ניקולה אוהב את ישראל, הוא חי כאן שש שנים, מדבר עברית לא רע, ישראל כמו הבית השני שלו. אני מאמין שהוא יודע שהוא לא אותו שחקן כמו פעם, הגיל, הפציעות והברכיים הכואבות עשו את שלהם. הוא הרבה יותר איטי, בקיצור, לא אותו שחקן כמו פעם. אני מקווה שבסופו של דבר הוא יקח את ההצעה של מכבי בשתי ידיים וישאר ללבוש צהוב.

ניקולה וויצ'יץ' שחקן ענק, נתן שש עונות גדולות במכבי ת"א, בהן זכה בשני גביעי אירופה, חמש אליפויות וארבע גביעים. הלוואי שנמשיך לראות אותו בקבוצה. ימים יגידו.

8. samoel Member

אני דווקא כן מאמין שזה סופי.
    אני קודם אגיב לפני שאני מסכם.

דימה היקר, פארקר עזב - הגיע ביופורד שאראס עזב, הגיעו ביינום את קאמינגס, באסטון עזב, הגיע פיליקס ורק מוריז הצליח להשכיח במעט את הגעגועים. איך אתה אומר שלכל אחד יש מחליף. לדעתי זו מכה קשה מאוד, למצוא תחליף לענק הזה יהיה קשה ומבחינה הנהגתית(אני לא רואה את טל חוזר לכושר) אין מנהיג מלבדו.

מכבי יוצאת לדרך חדשה והאמת יהיה לי קשה לראות אותה מביאה שחקנים כמו ניקו, זה שחקן של פעם בדור, הצלע השלישית בחמישיית הכוכבים שהורכבה מ-3 סופרסטארים ושני סטארים(אני לא מסכים עם זה שזוכרים את באסטון יותר מניקו). אמרו אתמול ביציע, ניקו זה עדיין שחקן שאתה מעדיף לראות אצלך מאשר נגדך עם כמה שהוא חלוד ולא מבריק כמו פעם חוכמה זה לא דבר שבורח. אישית, כואב לי הלב.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באמת שחקן גדול, בחור נפלא, גאון כדורסל, משנה את כל התפקוד של הקבוצה כשהוא על המגרש, ראיית משחק של רכז, כישרון מטורף!

חבל שגמר את הסוס, פציעות וכו' וכו'. לאוהדי מכבי זה יום עצור וסוף העידן של השחקנים שעוד היו באליפויות אירופה כמו שציינו כאן. בקרוב גם דרק יגיד שלום.

10. George Best Member

אני על סף דמעות.
    השחקן הכי אהוב עלי בקבוצה(בהסטוריה),
    איזה שחקן, איזו אישיות, איזה ווינר -
    פשוט אגדה.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. Rudess Member

היו למכבי המון זרים גדולים כמו קווין מגי, לי ג'ונסון,מייק מיצ'ל,דונלד רויאל,שאראס ועוד הרבה, אבל אף אחד מהם לא היה ניקולה וויצ'יץ'. ממרומי גובהו ,הסנטר האינטליגנטי ביותר שנראה באירופה, חוכמת משחק של רכז, יד רכה מחצי מרחק, יכולת התמצאות מתחת לסל ושיתוף פעולה עם השחקן בעמדה מס' 4, ואפילו יד טובה מ-3 נק', שחקן ענק ובן אדם גדול!

12. SeRgInHo Member

עצוב ששחקן באמצע קריירה שלו (גיל בו השחקן אמור להיות בשיא הקריירה + -) כבר גומר את הסוס. נתן כמה שנים יפות, אבל הזר הגדול בהסטוריה? לדעתי זה פארקר ביי פאר.

13. דימה Member

אתה שוכח שהעונה הזאת ניקולה הוא חושך.
    אם היית אומר לי ב 2004 שהוא עוזב, ואללה לא יודע אם הייתי אומר לך שיהיה לו מחליף.
    אבל העונה הזאת הוא חושך, ככה שזה די לא בעיה למצוא לו מחליף..
    בגמר היורוליג ניקו התחיל את המשחק טוב עם סל אסיסט וריבאוד - ונעלם.
    אתה רוצה להגיד לי שאי אפשר למצוא שחקן שלא היה נעלם אלא ממשיך לנסות, במקום ווייצ'יץ'?

הבעיה בראש היא שחושבים שכל הזמן הכוכבים של מכבי משחקים טוב, כל הזמן.
    וזה לא נכון למה הנה עובדה העונה חושך של ניקולה, עונה הבאה פתאום ביינום יתחיל לתפקד כמו גדול, והופ הכל ישתנה.

המצב עכשיו די דומה למה שהולך נגיד בברצלונה, שמוכרים את רונאלדיניו.
    בעונות הגדולות שלו במועדון אף אחד (מן הסתם) לא היה מוכר אותו, בדיוק כמו מכבי שלא מכרה את ניק בעונות הגדולות שלו.
    אבל עכשיו רונאלדיניו ניהיה חלש והעונה הזאת לא עשה יותר מדי (בערך כמו ניק), אז המועדון החליט למכור אותו.
    זה די טבעי ודי מתקבל על הדעת לא יודע מה איתכם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    למרות שאני אוהב את ווייצ'יץ' ושיצליח איפה שלא יהיה.

14. Number 8 Member

אני פשוט לא מצליח לחשוב על קבוצה בסדר גודל של מכבי שתציע לניקולה את הסכומים שהוא מבקש. ניקולה וויצ'יץ' לא אותו שחקן של שנים עברו, כולם יודעים את זה, הקבוצות יודעות את זה ואפילו הוא יודע.

15. samoel Member

מדברים על פנא. מה זה בשבילם להציע 1.5 -2 מיליון דולר לשחקן ברמה של ניקו כי 20 דקות הוא יוכל לתת. הוא יהיה מעין שחקן שישי שמה כי פנא עמוסה בכוכבים ואניר רק חשוב על חמישיה שכוללת את ניקו שאראס ובאטיסט ויש ניחוחות של 2004 .

דימה אם לזה התכוונת אז ברור שאתה צודק, אבל ממה שאמרת בהודעה הראשונה השתמע שלכל אחד יש מחליף ועניתי לך שלפארקר ושאראס עדיין מחכים למחליף. העניין הוא שכרגע אין מנהיג וזה תפקיד שניקו מילא בהצלחה (ע"ע הסל האחרון של מכבי העונה ,ניקו לפנים! זה שהפסדנו בסוף זה לא קשור) אם טל היה חוזר לכושר(אבל אין סיכוי שבעולם הבנאדם גמר את הקריירה ולא יהיה טל של לפני הפציעה) הייתי אומר ניחא, אבל היום למכבי אין מנהיג, שמבין את הרוחה המכביסטית על המגרש(דרק לא משחק מספיק וההשפעה שלו היא לא כמו ניקו או טל שנחשבו לסטארים בעונה שעברה -ספאחיה) מדברים על החזרה של ג'יימי האמת, כרגע זה פתרון זמני טוב אולי עם החזרת פניני גם עד שהוא יהפוך חזרה לסמל צהוב(גדל עם הלפרין בנוער, פניני צהוב במקור למי שלא הבין)