סודאמריקנו SUB 17 - ברזיל אלופה, אורוגוואי סגנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י itay7, ‏13/3/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין לי, אבל תודה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx הקולומביאנים לא נראים כמו נבחרת נוער, יותר כמו נבחרת צעירה, כדורגל טוב.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קולומביה מנצחת בסופו של דבר 0-1 משער של פביאן קוארו בדקה ה-7. קולומביה שיחקה טוב כמו שאליאס כבר ציין, נראים הרבה יותר טוב ממשחק הפתיחה מול צ'ילה. במחצית השניה הקצב שלנו קצת ירד וכשונצואלה ניסתה לעשות משהו, אז קרלוס מוסקרה השוער היה במקום. האמת, לא ברור לי איך בראזיל כמעט הפסידה לונצואלה, הוינוטינטו לא נראים נבחרת מי יודע מה. קולומביה יכלה לסיים את המשחק עם 4-5 חתיכות ברשת של ונצואלה, אבל החבר'ה החמיצו המון בשלומיאליות. ב-2007 התגלו חאמס ונאסארית, מעניין מי יהיו התגליות הפעם... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אני חייב להתוודות שעדיין לא יצא לי לעקוב מקרוב אחרי הנבחרת הזו ואחרי שחקנים ספציפיים, אני מקווה יותר להתעדכן בבית הגמר, בתקווה שיהיה לי גם מונדיאליטו לעקוב אחריהם.

6 העולות לבית הגמר כבר נקבעו לאחר שבמשחק מוקדם הביסה פאראגואי את צ'ילה 0-3 וכל שנותר הוא לקבוע את המיקום הסופי במחזור האחרון. מבית A עלו אקואדור, ארגנטינה ואורוגואי ומבית B עלו קולומביה, בראזיל ופאראגואי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/11
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי רק את המחצית הראשונה, אבל הייתי בטוח שיגמר יותר גבוה. קולומביה הניעו את הכדור יפה והגיעו בקלילות לרחבה, שם קצת הסתבכו אבל עדיין יכלו להוציא עוד כמה וכמה גולים. מי שבלט במחצית זו היה השוער של ונצואלה, שאולי הוא לא כל כך טוב, אבל שחקני קולומביה עזרו לו להראות ככזה. לא שמתי לב לשחקן אחד בולט, אבל כמעט כל שחקני קולומביה הפגינו יסודות טובים - טיפול בכדור, יכולת פיזית ומשחק חכם. בסיומת יש מקום לשיפור.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

משחקי בית A תמו ונשלמו הלילה, כאשר המעפילות לבית הגמר, ארגנטינה, אקואדור ואורוגואי היו ידועות עוד לפני המשחקים, רק סדר הדירוג היה צריך להקבע. אז במשחק על המקום הראשון ניצחה ארגנטינה את אקואדור המארחת 0-2 משערים של פינטו ובניטס, בעוד שאורוגואי סופגת תבוסה מפתיעה לפרו, 0-3, לה כבשו פלורס, בנינקאסה ופולו.

הטבלה הסופית:
    ----------------
    ארגנטינה 9 נקודות
    אקואדור 7 נקודות
    אורוגואי 6 נקודות
    ---------------------------
    פרו 4 נקודות
    בוליביה 3 נקודות

משחקי בית B יושלמו היום כאשר זהות העולות גם כן ידועה (קולומביה, בראזיל ופאראגואי) וכל מה שנותר הוא המשחקים על הדירוג. קולומביה תלויה בעצמה ותפגוש את בראזיל למשחק מסקרן (4:10 שעון ישראל). ניצחון של נבחרת הקפה יקנה לה את המקום הראשון ללא קשר למשחק השני. במשחק המוקדם (2:00 שעון ישראל) יתמודדו פאראגואי ו-ונצואלה.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הדבר האמיתי יחל היום כשבית הגמר ייצא לדרך. 6 נבחרות (ארגנטינה, בראזיל, אקואדור, קולומביה, אורוגואי ופאראגואי) תשחקנה 5 משחקים כ"א כשבסיומם 4 הראשונות יעפילו למונדיאליטו במכסיקו. משחקי המחזור הראשון ייפתחו הלילה:

ארגנטינה-פאראגואי (22:50 שעון ישראל)
    קולומביה-אקואדור (1:00)
    בראזיל-אורוגואי (03:10)

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איזה ערב פתיחה מזוויע של בית הגמר, בערך באותה רמה של הטורניר עד כה. במשחק הראשון ניצחה ארגנטינה את פאראגואי 0-1 משער של בניטס בדקה ה-76 אבל המשחקים הבאים בין המארחת אקואדור לקולומביה ובין בראזיל לאורוגואי הסתיימו בתוצאות תיקו משמימות של 0-0.

המחזור הבא: 31.3.11

ארגנטינה-אורוגואי (22:50)
    אקואדור-פאראגואי (01:00)
    בראזיל-קולומביה (05:10 לפי שעון הקיץ של ישראל)

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי את התקציר של ארגנטינה - פאראגוואי, לא נראה משחק טוב כל כך, לא הרבה מצבים.

שאלה, כמה מעפילות מפה למשחקים הפאן אמריקאים או איך שלא קוראים לזה?

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הארבע שמעפילות למונדיאליטו

9. Muurad Member

כמו שעידן אמר פשוט משחקים חלשים.. ארגנטינה דיי גנבה את הניצחון הזה, פארגוואי שלטה במשחק והייתה טובה יותר, אבל ארגנטינה הצליחה לנצל חוסר אחריות בהגנת פארגוואי ובהתקפה מתפרצת בניטז הצליח לסיים ולתת לארגנטינה את הניצחון.

לברזיל היה אולי את המשחק הכי רע שלה בטורניר.. השינויים בהרכב(היו 3 כאלה) בגלל ה5-1 על קולומביה ממש לא עזרו לקבוצה... במחצית הראשונה ברזיל הייתה מאוד אנמית, שחקני ההתקפה היו על גדר נעלמים וכמעט לא נגעו בכדור, ואורוגוואי עשו עבודה מצויינת בלחץ שהתחיל מההגנה שדחפה ולא נתנה להם רגע של מנוחה ונמשך בקישור שגם לא נתן להם לשחק את משחק הנעת הכדור הרגיל.

במחצית השנייה הם נראו קצת יותר טוב, הצליחו לשחק כדורגל והגיעו לכמה הזדמנויות, אבל עדיין לא משהו רציני במיוחד.. ההרחקה של הבלם ג'וסואה בדקה ה-70 דיי הוציאה את הרוח מהמפרשים.

בכל מקרה אורוגוואי מגיע את מלוא המחמאות, העמידה הטקטית שלהם, הסגירה והדרך שהם שיחקו בהגנה הייתה מצויינת.. הם ניצלו את הבלבול שהיה בין השחקנים הלא מתואמים של ברזיל, ואפילו לקחו פה את מלוא 3 הנקודות שלמרות שתיקו שיקף את המשחק, היו מגיעות להם יותר מלברזיל.

את המשחק של קולומביה לא ראיתי בגלל הניקס.

נערך לאחרונה ב: ‏29/3/11
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הפסדתי את הניצחון שלנו על אורלנדו בשביל 0-0 מעפן.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

11. Muurad Member

אולי אתה הנאחס, אל תראה גם את המשחק הבא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא נראה לי, פיספסתי את שלושת המשחקים האחרונים...אם הייתי הנאחס, הייתי מפסיד את כל המשחקים בשביל האליפות המיוחלת.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הקלאסיקו של ריו לה פלאטה לא מתעלה לרמה גבוהה, אבל זה נראה לי כמו הנורמל בגילאים האלו. יתרון קל לארגנטינה, אבל עדיין בתחום המשחק השקול.

בריאן פריירה, קשרה של ולס, הוא שחקן מוכשר מאוד, יכולת אישית גבוהה והרבה חוצפה, ויזואלית נראה שהוא גם בנוי טוב. עושה רושם שלמרות שהוא עוד לא חגג 17, לא רחוק היום בו ישתלב בפרימרה של קבוצתו. גם אנדראדה של ריבר עושה רושם טוב, שחקן התקפה מהיר עם טאץ' מצוין בכדור. אוקאמפוס שזכה למחמאות בתקשורת, אותי מרשים פחות. מוכשר, אבל עדיין ירוק מאוד (גם להתחשב בגיל).

באורוגוואי לא התרשמתי במיוחד משחקן ספציפי, אבל אני בטוח שביציעים יושבים מגלי כשרונות מאיטליה שידעו להריח כל רמז לקמצוץ של כישרון פוטנציאלי...

עריכה: טוב, המחצית השנייה בשליטה של אורוגוואי עד כה, כמחליף נכנס אחד, גיז'רמו מנדס (קשר התקפי נראה לי מהתפקוד עד כה) ששינה קצת את המשחק והוסיף טאץ' מתוחכם להתקפת הסלסטה. בינתיים גם פריירה "שלי" מוחלף בכוכב האלביסלסטה פארדס של בוקה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/3/11
  14. Muurad Member

עד עכשיו השחקן שאני הכי אהבתי באורוגוואי בכל הטורניר זה הקפטן, הבלם הקירח ולאסקווז בעושה הכל ומחפה על כולם, מאוד קר רוח ובטוח בעצמו.. עושה רושם של מנהיג אמיתי, מבחינתי הוא זה שמצעיד את הקבוצה שלהם קדימה.. מאז המשחק הראשון סימנתי אותו והוא ממש לא אכזב אלא רק העצים את ההערכה שלי אליו.

בארגנטינה, כמו מתחילת הטורניר אוקאמפוס לדעתי הוא השחקן הכי בולט בנבחרת.. יש לו פשוט טכניקה עילאית אפילו שהוא רק בן 17.. לדעתי הוא עדיין לא סגור על איזה תפקיד הכי מתאים לו ועוד יש לו לאן להתפתח בכל הנוגע לקבלת החלטות, מסירות וכו' - אבל הבחור פשוט מוכשר בצורה משגעת, חוצפן, לא מפחד, לוקח אחראיות ומנסה - למרות שלפעמים פשוט יותר מידי שזה טבעי לילדים בני 16-17.. אני אוהב שחקנים כאלה.

אנדראדה דווקא נראה לי הירוק בנבחרת אם לומר את האמת, רואים שהוא שחקן אבל הוא לא ממש מצליח להשפיע בצורה יוצאת דופן על הנבחרת מתחילת הטורניר.. עובד קשה, מהיר ויודע להתנהל טוב ברחבה עם בעיטה טובה, אבל לפחות במסגרת הגילאים הזאת צורת המשחק שלו פחות משפיעה לדעתי.

בריאן פריירה הוא בהחלט ביחד עם אוקמפוס מהשחקנים הבולטים בנבחרת.. יש לו דריבל פשוט מצויין, למרות שגם הוא מאבד את הראש ומגזים לפעמים.

סה"כ אורוגוואי ממשיכה בשלה כמו כל הטורניר עם הגנה פשוט חזקה ויציבה בהנהגת וולאסקווז..ארגנטינה עכשיו הכניסו את פארדס שעד עכשיו כל פעם שנכניס הביא שינוי חיובי ככה שנראה איך המשחק יתפתח עכשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏1/4/11
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אנדראדה לא אהב את מה שרשמת עליו. ההגנה של אורוגוואי מצד שני, עלה לה השתן לראש ממה שכתבת... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אני ממש לא מתלהב מאוקאמפוס היום, משחק בעמידה ומתמזמז עם הכדור. כן, הוא יודע לשלוט בכדור, אבל לא ברור לי מה הוא מנסה לעשות איתו תאכלס.

--------------

גולאסו של פאדיז'ה, רק לשער הלא נכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/4/11