סודאמריקנו לנבחרות מתחת לגיל 20 - ברזיל אלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏13/1/11.

1. Tricolor Member

גם אני חשבתי על זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .
    אורוגוואי הסתבכו עם התיקו הזה..אבל בוא נקווה שידעו לצאת מזה ולפחות לעלות שלב !

2. itay7 Member

אף אחד בפרו לא דיבר על זה ואתה המקור הראשון שאני שומע ממנו על זה, הגם שלא נראה לי שמדובר בעבירה, סה"כ זה לא בתיבת החמש, ואויואה הוא זה שיצא כמו מפגר עם הראש קדימה.

בכלל בתקשורת בפרו עוסקים יותר בפרין והאם הוא התפטר ועל הכישלון הגדול. כרגיל, יוצאים מפרופורציות לחלוטין. דבר ראשון, שני ניצחונות ופרו תעלה ככל הנראה (אפילו ניצחון על ונצואלה ותיקו מול אורוגוואי יכול להספיק). דבר שני, חוץ מקואבה, לא היה שחקן בנבחרת הזו שסומן כהבטחה (קאריו הוא תוצר של החודשים האחרונים), ולשחק בארקיפה זה ביתיות כמו שאיטליה תארח בנאפולי את ארגנטינה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/11
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בראזיל-קולומביה 1-3
    הפסד מאוד מיותר במשחק שלדעתי הגיע לנו תיקו. יכולת הרבה יותר טובה של הקפטרוס מאשר במשחק הראשון מול אקואדור, אבל מול הבראזילאים צריך קצת יותר מזה. ולמרות זאת, האכזבה היא בעיקר על התוצאה שיכולנו להשיג, אבל בסופו של דבר הפסדנו. המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו מאופס אחרי ששתי הנבחרות החמיצו הזדמנויות, כאשר הגדולה ביותר היתה של אדווין קארדונה, שסובב כדור חופשי נפלא לחיבורים, אבל השוער הבראזילאי הדף למשקוף. 25 הדקות הראשונות של המחצית הראשונה היו של הבראזילאים ששלטו במגרש ואף כבשו שני שערים משני איבודי כדור של הקולומביאנים סמוך לרחבה שלהם, מיותר מאוד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx . מיד לאחר השער השני נפסק פנדל מוצדק לזכות קולומביה, אותו ניצל קארדונה כדי לצמק. מכאן ועד לדקה ה-88 לחצה קולומביה בטירוף וניסתה פעם אחר פעם להשיג את השיוויון שלטעמי היה מוצדק, אבל 2 דקות לסוף ניימאר הנהדר סגר את הסיפור עם מתפרצת נהדרת. נקודה משני משחקים, מאכזב, אבל גם עם אופטמיות לעתיד.

4. Muurad Member

טוב אז מי שחשב שברזיל זה רק ניימאר קיבל תשובה שלילית וחד משמעית.

הכוכב הגדול של ברזיל לא ממש הגיע למשחק.. כיבוש 4 השערים במחזור הקודם כנראה עלו לו קצת לראש והוא הלך עם הראש לקיר, ולא הצליח כמעט בשום דבר שניסה במשחק בכוחות עצמו... דווקא כששיתף את חבריו והראה את הבנת המשחק המהירה והאדירה שיש לו כשהוא רוצה ואת היכולת הקבוצתית שלו הוא עשה דברים טובים... אבל ניימאר כמו ניימאר, גם כשהוא שקט ולא מצליח לשחק כמו שהוא יודע, עדיין משפיע על המשחק וסיים את המשחק עם שער שהראה למה צריך להבדיל אותו מרוביניו.. הילד יודע לסיים מול השער בצורה אדירה, לא משנה באיזה רגל.

מי שכן הגיע למשחק הזה אחרי משחק מאוד פושר נגד פארגוואי, הוא לוקאס.
    הקשר ההתקפי נמוך הקומה מסאו פאולו פשוט התעלל בקולומביה אתמול.. הוא עשה כל מה שהוא רצה במגרש ונראה הרבה יותר החלטי ויעיל, ונתן טעימה מהפוטנציאל העצום ורמת הכדורגל שיש לו ברגליים... בלי צל של ספק איש המשחק... הבישול הענק שלו לווילאן והעקב הגאוני הזה לקאזימיירו לתוך הרחבה היו פשוט יוצאים מן הכלל.

המצטיין מייד אחריו היה חברו לקבוצה קאזימיירו.. בנתיים הוא מראה כמה הוא מעל לרמה של האליפות הזו ביחד עם ה-2 הנ"ל.. אגרסיבי לא מתפשר ודורש כשצריך - אך גם יודע להרגיע את המשחק, לבוא להוריד לחץ מחבריו, ולא מתבייש ללכת קדימה בעצמו עם הכדור.. גודל כאן קשר אחורי ענק, עוד כמה שנים הוא גם יאיים על מקום בנבחרת הבוגרת.
    יחד איתו בקישור פרננדו היה דיי שקט ולא הראה הרבה שיפור מזה אדוארדו במשחק הקודם.

קולומביה עשו לברזיל בעיות, וברזיל לא שיחקה טוב.. אבל היכולת האישית פשוט מפרידה אותה מהשאר, והם יכולים לסגור את המשחק תוך 10-15 דקות אפילו שהם משחקים גרוע, וזה בדיוק מה שהם עשו עם פתיחת המחצית השנייה.

דייגו מאוריסיו ווויליאן הצדיקו את ההכללה שלהם בהרכב.. הבעיטה הזו של וויליאן ברגל ימין ממש מזכירה לי את השמאלית של גאנסו - בלי תזוזה, נותן לו קצת מקום להניף את הרגל ופשוט שולח טיל קרקע קרקע לכיוון השער.. חבל שזה לא נכנס.

דייגו מאוריסיו לא הצליח לסיים, אבל התנועה והריצה החזקה שלו עזרה לו להגיע למצבים, וזה מה שאתה רוצה מהחלוץ שלך..שימשיך ככה וזה ייכנס, אין לי ספק.

בקולומביה, המגן הימיני שלהם ממש הרשים אותי, באמת נתן משחק מצויין.. יחד איתו גם לקורדונה היה משחק טוב מאוד, ואורטגה למרות שפתח על הספסל(ולמה זה?) הראה שיש לו יכולות כשהיה על המגרש... היכולת האישית של ברזיל הפרידה בין ה-2 היום, אבל קולומביה נתנו משחק טוב ויכלו עם קצת מזל להשוות את המשחק, אבל כאמור בסוף ניימאר סגר סיפור.

תקציר מורחב

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/11
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע, צריך לראות את זה בזרימה של המשחק ושם באמת לא שמים לב. אבל מהתמונה עושה רושם שפסלה הקפטן הארגנטינאי פשוט מחבק את השוער באוויר ומפריע לו להפריע לפונס מורי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני אגיד לך יותר מזה, ראיתי את המשחק עם שדרנים פרואנים והשידור והפרשנות שלהם הייתה מוטה לחלוטין...נגד הנבחרת הפרואנית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx כאילו הם מחכים שהיא תכשל. מעבר למה שנראה כפאול על השוער, שהיית מצפה משדרנים במשחקים של נבחרת להתבכיין עליו ולהפגין קצת לאומיות שאירועים כאלו מעוררים, לאורך מרבית השידור הקטעים והדברים הטובים של פרו כמעט ולא צויינו. בתקציר לאחר המשחק התעסקו בטעויות ההגנה בגולים בהרחבה רבה, ובמהלכים הטובים שכמעט נגמרו בגולים לטובת פרו בקושי נגעו.

לא יודע, זו הייתה ההרגשה שלי ודברייך קצת מחזקים את התחושה הזו.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בגדול אני לצערי מסכים איתך, בראזיל היא רמה מעל כולם אבל האמת שהחלק ההגנתי שלה לא משהו בכלל בלשון המעטה. ניימאר בינתיים עם 5 שערים בשני משחקים והוא מאיים על הוגו רודאז'גה, שכבע שיא בטורניר הזה כשכבש 11 שערים בסודאמריקנו 2005 כשקולומביה גם אירחה וזכתה בו. המגן הימני שדיברת עליו הוא סנטיאגו אריאס, שמאוד מרשים עד כה כפי שראית. אורטגה שחקן נהדר אבל היה חלש מאוד מול אקואדור ולכן לא פתח. קולומביה שווה מקום בבית הגמר אבל עכשיו החבר'ה קצת בלחץ וצריכים לפחות 4 נקודות מול פאראגואי ובוליביה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/1/11
  7. itay7 Member

ברוך הבא לפרו אליאס, ביקורתיות זה הספורט הלאומי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    גם במשחק הראשון, התעלמו לחלוטין מכך שפרו הייתה כמה רמות מעל צ'ילה במחצית הראשונה, ורק בגלל חוסר ריכוז לא ירדה עם יתרון להפסקה, ולעומת זאת אחרי המחצית השנייה יצאו בהצהרות שרק קבוצה אחת הייתה על המגרש.

דוגמא נוספת היא שלפני שהתחילו המשחקים יצאו כותרות בעיתונים שכל הנבחרת יצאה לפני תחילת המשחקים (ב-31/12!), עד כדי כך שפרין היה צריך להראות הקלטה שזה לא נכון. יש סיבה שפיזארו ושות' לא מצליחים בנבחרת הלאומית, בגלל שמוציאים להם את המיץ.

אגב, זה לא רק בכדורגל, ולראיה אחוז התמיכה בנשיא גארסיה (35%), למרות 5 שנים שפרו היא המדינה שמתקדמת בקצב הכי מהיר בדרום-אמריקה (ועם האינפלציה הכי נמוכה), בנייה מסיבית של תשתיות (כולל הקו הראשון של המטרו בלימה), והעוני הצטצמם בכמעט חצי.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יש לי הרבה מה לכתוב על הפסקה האחרונה שלך, יש בה אי דיוק עובדתי למיטב ידיעתי וגם העובדה ששמירה על אינפלציה נמוכה ופיתוח תשתיות (השאלה היא גם אלו תשתיות בדיוק) הייתה נחלתם גם של כמה מהנשיאים של מדינות ברחבי דרא"מ בשנות ה-,90 שהובילו להחרפה חמורה של אי השוויון תוך הצגת "הצלחות" אלו כעלה תאנה לקטסטרופה החברתית שהם הביאו על המדינה\ות (גארסיה לא אחד מהם, מחליפו ה"חביב" לאחר הקדנציה שלו בשנות השמונים כן), אבל זה יכול לקחת לי 4-5 עמ' ואחרי הכל זה פורום כדורגל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בקשר של הכדורגל, חבל לי לראות מערכות שעובדות עם כ"כ הרבה לחץ פנימי וחיצוני ללא צורך, דבר שרק פוגע בהן ובאפשרות לעשות פרוייקט ארוך טווח שיקדם אותן. אני לא חושב שזה יחודי רק לפרו, אבל כרגע זה מאוד בולט לי שם בהקשר של הנבחרתת הצעירה.

9. itay7 Member

אני הקצנתי והגזמתי, אבל סה"כ 5 השנים האחרונות היו מהטובות שידעה פרו בחצי המאה האחרונה (לפחות), ולמרות שאני ממש לא איש APRA, נראה לי לא הגיוני שרק 35% מתושבי המדינה אומרים שהקדנציה שלו הייתה "בסדר".

בקשר לכדורגל, הנבחרת הצעירה של פרו זה שערורייה, כל שנתיים מחליפים מאמן, כל הפסד הוא כישלון שחורץ גורל, ושוכחים לגמרי מה התפקיד של הנבחרות הצעירות הללו - להכשיר שחקנים לנבחרת הבוגרת.

ועכשיו לגבי ברזיל - קולומביה שראיתי, ניימאר אמנם לא היה במשחק, אבל הגול שלו, ועוד פריצה מיד אחרי הגול, מספיקה בשביל לגרום לי לחשוב שהוא רמה אחת מעל האליפות הזו. קולומביה בהתחלה אכזבו אותי קצת, אבל אחרי השער השני של ברזיל דווקא הם שיחקו מצוין ולא נבהלו. אין שום סיבה שהיא לא תעפיל לבית הגמר.

10. Tricolor Member

אורוגוואי ניצחו אתמול 4-0 את צ'ילה
    תראו את כל הגולים באמת יפים והאחרון בכלל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/1/11
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

השער הראשון של ספליני והאחרון של פולנטה נהדרים, אבל הרבה נופל על השוער אלפארו עושה רושם. אחרי שהיה טוב מאוד מול פרו הוא אוכל פה גולים בצורה לא נעימה, אולי במשחק הבא צ'ילה כבר תעלה עם ההבטחה קלאודיו סאנטיס בן ה-18 בשער. לא ראיתי את המשחק, אבל עוד מהמשחק מול ארגנטינה ראו שלדיאגו פולנטה יש נתונים מרשימים, הגול הרביעי כמו גם התמרונים בין הצלמים והמחליפים עד לכיבוש הדגל מחזקים את זה. שחקן טוב גדל לסלסטה באיטליה, בלם עם נתונים פיזים מרשימים והרבה כדורגל כמו שהוא מראה מעמדת המגן השמאלי פה.

לא ראיתי את המשחק אבל הבנתי שארגנטינה אתמול המשיכה לא להרשים, תיקו עם ונצואלה שמבטיח לה את המקום בבית הגמר. גם הפעם היו בדרך ל 2-1 בדקות הסיום, אבל הפעם סוקוליני החמיץ בצורה רשלנית לפני הדיווחים. משחק שני ברצף שהבחור מגיע למצב של כיבוש שער ניצחון מעמדת הקשר האחורי, הפעם זה לא הצליח, אולי ישקול שינוי בתפקיד?

12. Tricolor Member

נכון גם לשוער יש חלק בשערים ובכלל בגיל הזה השוערים בדרך כלל לא משהו.
    פולנטה כמו שכבר כתבתי מגיל 14-15 בגנואה מה שלא אופייני לדרום אמריקאים בלם מצויין יש לו גוף חזק ואני מקווה שהוא וקואטס ימשיכו ככה ומרכז ההגנה בטוח ל10 שנים הבאות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx (לא שוכח את לוגאנו שימשיך לפחות עד לקופה ואת גודין, קאסרס וכולם...אבל יש לי תחושה ששני אלה הולכים להיות הבמלים)

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה מקדים פה את המאוחר בכמה שנים טובות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx יש לפולנטה עוד כמה שנים והרבה מה להוכיח. גם קאסרס נחשב להבטחה גדולה ולא יצא ממנו הרבה ,לפחות לדעתי. כשגם קבררה סומן עם המעבר למדריד, למרות שאותו לא הוגן לשפוט בגלל גילו הצעיר.

14. Muurad Member

המשחק של ברזיל היום יהיה בשעה נוחה לכולנו, 18:30, למי שרוצה לראות.. אני אשים פה את הסטרים שאני אצפה ממנו לכל המעוניינים.

לוקאס בספק למשחק אחרי שקיבל מכה בניצחון 3-1 על קולומביה, ואם לא ישחק מחליפו יהיה אלן פטריק מסאנטוס.

עוד 2 התלבטויות של המאמן נאיי פראנקו הם בקישור בין פרננדו לזה אדוראדו, ובהתקפה בין דייגו מאוריסיו לבין הנריקה.

שלושת ההחלטות יתקבלו ממש לפני שריקת הפתיחה, אבל ההשערה היא שאלן פטריק, זה אדוארדו ודייגו מאוריסיו יהיו אלה שיפתחו.. כל שאר ההרכב יהיה דומה למשחק נגד קולומביה כשוויליאן מקבל קרדיט על ההופעה הטובה שלו וממשיך בהרכב במקום אוסקר.

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/11
  15. Tricolor Member

גם את קאסרס אתה לא יכול לשפוט כי גם הוא צעיר ואני לא עוקב אחריו אבל כל פעם שאני רואה סביליה אני רואה אותו בהרכב.
    וקאבררה מושאל לליגה השניה בספרד ואל תשכח שהוא שיחק במונדיאל הקודם עד גיל 20..בגיל 17..
    ולמה פתאום משדרים שידור חוזר של ארגנטינה (משחק שלא ששודר חי) ומחר ראיתי מששדרים ברזיל ב15:00 אבל הם משחקים היום... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx