סודאמריקאנו עד גיל 17, ארגנטינה 2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏2/4/13.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גולאסו! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קולומביה פשוט לא דומה לכלום. עוד 0-0, הפעם מול ונסואלה שנותרה ב-10 שחקנים החל מהדקה ה-52. אומנם היינו הרבה יותר טובים, כדורים פגעו בקורות והורחקו מהקו והשוער הונסואלי היה המצטיין, אבל רבאק, כמה חוסר אינטליגנציה בנבחרת אחת? הסיומת לוקה מאוד בחסר, בד"כ עקב יכולת טכנית לקויה, מעבר לכך ששיחקנו מאוד לא חכם כמעט לאורך כל המשחק. ז'ואאו רודריגס היה חלש מאוד וגם אני לא אוהב את האנוכיות שלו ושל טורס, שלפעמים פשוט רוצים לבד במקום למצוא את השחקן הפנוי שבעמדה טובה יותר. קשה לי לציין שחקן אחד שהיה סביר, למעט הפליימייקר קווין קארדונה (אחיו של אדווין), שנכנס בדקה ה-65 והראה שיש לו כדורגל לא פחות מאחיו. המשחק פתאום הפך להיות הרבה יותר חכם, קארדונה חילק יופי של מסירות שפשוט לא נוצלו ע"י החברים שלו. (לפחות זכיתי להתחיל לעקוב אחריו מעכשיו, גם הוא חלק מהיהלומים שמייצרת אנביגאדו). עכשיו צריך לנצח במחזור האחרון את ארגנטינה או לסיים בתיקו כדי להעפיל (גם אקואדור וגם ארגנטינה עם יחס שערים שלילי), אבל כמו שזה נראה, אני בספק גדול שנעלה. גול אחד ב-270 דקות נראה מאוד רע. קארדונה חזר מפציעה אחרי שלא שיחק במשחקים הקודמים, אני מקווה לראות אותו פותח מול ארגנטינה, עשוי לעשות את ההבדל.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/13
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק אנוכי ולא מדויק כמו גם הגנה שקיבלה בלק אאוט לעתים וכמעט הובילה להפסד במשחק שהיה חייב להיות של קולומביה. מאוד התאכזבתי.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אגב, במשחק המוקדם הביסה פאראגואי את אקואדור 0-3 והעפילה לשלב הבא. אנטוניו סאנאבריה, מכוכבי הנבחרת שגם בלט מולנו, כבש את השני בכדור חופשי נהדר וחסוס מדינה (מס. 10) שכבש מולנו במשחק הראשון, הוסיף היום עוד צמד כדי להוביל את טבלת הכובשים בטורניר יחד עם סאנאבריה (3 שערים כ"א). שווים מעקב לעתיד, שני החבר'ה האלה. מבחינת אקואדור, היא סיימה את הבית עם 4 נקודות ותהיה חופשית במחזור האחרון. הכרעה במשחק בין ארגנטינה וקולומביה (לא משנה לטובת מי) וניצחון פאראגואי על ונסואלה יעלו אותה גם כן.

הלילה בטורניר:
    פרו-צ'ילה (01:00)
    ברזיל-בוליביה (03:00)

5. itay7 Member

למה שינו את השעות המרגיזים האלו? נקווה שאף-אחד לא יעדכן את ספורט1 וישדרו את פרו - צ'ילה במקום את ברזיל שהם תכננו :)
    מאוד מאכזב ז'אאו רודריגס, אבל ככה זה בטורנירים האלו, מעט מאלו שמסמנים אותו באמת בולטים. מי שכן סומן ובולט הוא כמובן סאנאבריה, שאני לא אתפלא אם פלוסו יזמין אותו בקרוב אפילו לסגל הבוגרת, או לפחות שידאג שהוא יהיה גם באליפות העולם של ה-SUB20. כנראה שלא סתם הוא הגיע לבארסה...

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת שקשה עדיין לקבוע משהו לגבי ז'ואאו. זה שהוא מפוצץ בכישרון, אפשר לראות. הוא גם צעיר מאוד ועדיין יכול לעבור שינוי בגישה שלו ובקבלת ההחלטות שלו, שבוודאי רק ישפרו אותו כשחקן. מצד שני, אכן היו ממנו הרבה מאוד ציפיות לפני הטורניר ועד עכשיו הוא אכן מאכזב, כמו כל קולומביה כולה.

7. itay7 Member

טוב התיקו לא רע ואנחנו בדרך לשלב הבא, אבל זה היה שוד וההתאחדות צריכה להעמיד אולטימטום שהשופט הזה לא ישפוט יותר בחיים ותיפתח נגדו חקירה פלילית באופן מיידי, ובנוסף שהכרטיסים האדומים יבוטלו. ראיתי הרבה פנדלים מומצאים, אבל פנדל שנשרק אחרי שהשחקן התוקף הוגח בראש של המגן ושניהם נופלים, בעוד הכדור לא באזור והשופט 30 מטר משם ועם הגב, את זה עדיין לא ראיתי. מקווה שהוא יימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח בקרוב.

8. itay7 Member

יש לנו נבחרת לא רעה בכלל מסתבר עם הזמן. ארטיאגה שחקן מצוין, טכניקה נהדרת ושוב הוא היה האיש של פרו בהתקפה, שדה סילבה הפצוע לא משחק (גם ששיחק במשחק הראשון הוא לא היה משהו). כישרון עצום גדל אצל סן-מרטין. השוער בארביירי שוב לא עמד במבחן (חוץ מה"פנדל"), אבל הוא מנהיג את הקבוצה וצורח ומקלל המון במהלך המשחק ומשאיר את ההגנה שלו עירנית. גם בכדורי הגובה הוא נראה טוב (טפו טפו טפו), כך שאולי לנו (פרו וקריסטל) יש שוער לעתיד. למה לעזאזל הוא לא פתח במשחק הראשון צריך לשאול את טשיירה.
    צריך לשבח גם את צמד הבלמים, לואיס אבראם ולואיס ריבאס (בעיקר ריבאס), ומעל כולם את הקשר האחורי והקפטן עמנואל פאוקר, שבעמדה כ"כ בעייתית בפרו מראה יכולת נהדרת. הרבה אנשים אומרים שפרו תעלה למונדיאל מתי שהיא תלמד להגן טוב יותר מהלהתקיף, נראה שזה בדרך לקרות. מה שכן, שלושת השחקנים האלו משחקים באקדמיות ללא קבוצה בוגרת - אבראם ברגאטס לימה (יש לה קבוצה בוגרת בליגה השלישית), לואיס ריבאס באקדמיה קנטלאו (שממנה יצאו גם פיסארו, סמבראנו ועוד רבים), ופאוקר באסתר גראנדה דה בנטין, אלופת הליגה לנוער והרבה מחזורי נערים-ילדים. שלושתם חייבים להשיג בקרוב קבוצה בוגרת אחרת ההתקדמות שלהם תיעצר.

על השיפוט לא אוסיף, רק נותר לקוות שהוא לא ישפוט יותר בחיים.

במשחק השני ברזיל הופכת את המשחק במחצית השנייה, שלמעשה את ארבעת השערים כובשים ברזילאים. בעקבות זה ברזיל עולה לשלב הבא, והמבוכה מהסוב-20 לא חוזרת על עצמה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/13
  9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני רוצה קצת לחלוק עליך, איתי. לא כ"כ הבנתי על מה האדום הראשוןהיה, אבל בנוגע לפנדל, ראיתי את ההילוך החוזר עשר פעמים ואני לא יכול להגיד בוודאות שהשחקן הפרואני הוא זה שהתחיל או השחקן הצ'ילאני. אני בתור השופט בכלל לא שורק לכלום מחמת הספק, אבל אם הקוון הסב את תשומת ליבו, זה כנראה אחרי שהוא חשב שריבאס היה זה שהפיל קודם את הצ'ילאני.גם אם הכדור לא ברחבה, הרי שהחוקה מחייבת פנדל (פסוטי פעם דחף שחקן יריב ללא קשר למשחק בתוך הרחבה ונשרק נגדנו פנדל). השאלה הנשאלת כאן, מי באמת עשה את העבירה קודם, כי זה נראה כאילו ריבאס תופס אותו ואז שניהם נופלים על הדשא. אולי הקוון ראה מהצד שלו מה שאנחנו לא ראינו. האדום לריבאס גם נראה לי הזוי, אבל שוב, אם השופט חשב שהוא נתן מכה בכוונה ללא כדור שבעקבות כך הוא שרק לפנדל, האדום הזה מחוייב מהמציאות.

היום בית A ייסגר עם המשחקים הבאים:

01:05 פאראגואי-ונסואלה
    03:10 ארגנטינה-קולומביה

* המנצחת במשחק של ארגנטינה וקולומביה תעפיל ביחד עם פאראגואי לשלב הבא, כאשר הפסד של ונסואלה יישלח אותה הביתה יחד עם המפסידה במשחק המקביל.
    * תיקו בשני המשחקים, יעלה את קולומביה וונסואלה עם פאראגואי, על חשבון אקואדור וארגנטינה.
    * אקואדור תעלה רק במקרה של הפסד ונסואלי והכרעה במשחק השני.

10. itay7 Member

דבר ראשון, אם אתה צריך הוכחה יותר חותכת -

דבר שני, וחשוב מכך בהרבה, הקוון לא סימן לא שום דבר עם הדגל, ואף-אחד מהשחקנים לא בא בטענות לקוון. השופט לקח את ההחלטה על דעת עצמו ובהתאם למה ששילמו לו, אין שום הסבר אחר. הוא רק ראה את מדל (שגם פגע בריבאס והביא איכשהו להרחקתו של ריבאס לפני כן) על הקרקע ושרק. לא היה לו מושג מה קרה, אבל זה לא עניין אותו.

דבר שלישי, והכי חשוב, צ'ילה בחוץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עכשיו אני יכול לחזור בי, כי בוידאו המוגדל שהבאת אכן רואים בבירור שהצ'ילאני פגע בריבאס ראשון. בתקציר הרגיל קשה לראות את זה. לגבי השופט, ראיתי שהוא היה עם הגב והנחתי שהקוון אמר לו משהו באוזנייה ואולי זה נכון, לא הייתי לוקח את הקטע עם הדגל במקרה הזה. גם אם הקוון הפנה את תשומת ליבו באוזנייה ללא הדגל זה בסדר, אם השופט כ"כ אידיוט שהוא לוקח החלטות לבד כשהוא בגבו למהלך (והוא היה בגבו למהלך), אז הוא צריך לקבל כאן השעייה ארוכה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איתי, אתה מתלונן על השיפוט בערך בכל משחק שני של פרו, הפעם עושה רושם שאתה צודק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נו, אז אנחנו בסופו של דבר מסיימים במקום האחרון ובצדק לא מעפילים לשלב הבא. אגב, אם היה צריך לבחור נבחרות ולא להעלות 3, אז רק לפאראגואי וארגנטינה מגיע להעפיל, ונסואלה עם פעמיים תיקו 0-0 די במזל, תבוסה מול ארגנטינה וניצחון דחוק על אקואדור, כן מעפילה. אין לה ממש מה למכור בשלב הבא. אנחנו במחצית גרועה מול ארגנטינה ירדנו בפיגור 0-2 מבלי שהיה כדורגל טוב של שתי הנבחרות, אבל בחצי השני קצת השתפרנו וז'אאו צימק בדקה ה-50 ונתן לנו תקווה, רק שכמה דקות אח"כ שוב ההגנה הכושלת שלנו ספגה שער אידיוטי ולמעשה גמרה את המשחק (תיקו היה מספיק לנו). הספרנו לפחות לתת את השער היפה בטורניר, צ'ילנה של מורלוס מורנו (שחקן של נאסיונל) שצימקה ל-2-3 בדקה ה-85 והדרמה בסיום גם כללה גול נוסף שלנו בדקה ה-92 שנפסל לטעמי בצורה קצת מעוררת מחלוקת. היתה הגבהה לרחבה והיה שחקן בנבדל (לא ראיתי בדיוק מי זה היה), אבל השער הובקע ע"י טורס שלא היה בנבדל. קשה לומר אם השחקן בנבדל היה "חלק מהמשחק", כי הוא לא ממש השפיע על הגול, אבל אני גם לא יכול לומר שהשופט טעה לחלוטין. לי יש הרגשה שאם המשחק לא היה מול המאררחת, הגול היה מאושר, אבל אולי אני טועה.

בכל מקרה, כך או כך לא הגיע לנו להעפיל ואולי טוב שלא עלינו, כי בהתאחדות עוד היו חושבים שהמאמן הארולד ריברה (גרוע מאוד) עוד עשה עבודה טובה. ראיתי לא מעט נבחרות קולומביה צעירות ולטעמי הנבחרת הזו לא הכי חלשה מבחינת הכישרון, אבל שיחקה (?) את הכדורגל הנורא ביותר. לא היה במשחקים שלנו כלום למעט אולי שליטה באחזקת הכדור בלפחות שניים מהמשחקים, אבל כמעט ולא יצרנו מצבים טובים (למעט המשחק מול ונסואלה וגם אז הם לא נוצלו), המון המון אי דיוק ואנוכיות של השחקנים, בקושי מחברים 2-3 מסירות שמאפשרות מהלכי כדורגל טובים, פשוט כלום ושום דבר. לי זה היה נראה כאילו זו הנבחרת הכי פחות מגובשת ממה שאני ראיתי ודווקא לפני חודש הם זכו בטורניר מרובע בונסואלה. אבל שוני כל כך גדול ביכולת המשחק עכשיו ומלפני חודש, נראה לי הזוי.

במשחק השני סיימה ונסואלה בתיקו 0-0 עם פאראגואי שהבטיח לה עליה והדיח את אקואדור עוד לפני המשחק של קולומביה וארגנטינה. פאראגואי סיימה ראשונה, ארגנטינה שניה וונסואלה שלישית, בדרך לבית הגמר.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/13
  14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

What the...? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

איתי, תמיד חסר לכם הפסו לעלייה. פרו עם שני הפסדים בבית הגמר והמצב לא נראה טוב (גם כי עוד ברזיל מחכה לכם). ונסואלה מצד שני, משהו טוב עובר על הכדורגל של הצעירות בשנים האחרונות. הם בדרך לעוד הופעה במונדיאליטו, למרות שבמשחק היחיד שראיתי מהם, הייתי מאוד רחוק מלהתרשם מהם לטובה. אבל כנראה שדודאמל באמת עושה שם עבודה גדולה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/13
  15. itay7 Member

סביר שהפסו הזה נמצא אצל הנשיא המושחת מנואל בורגה...
    ההתקפה שלנו חלשה ברמות, הקבוצה לא מאומנת ואמרתי את זה לכל אורך הטורניר. עלינו בזכות הגנה יחסית חזקה, אבל בגלל הרחקות הרביעייה ההגנתית מהמשחקים מול בוליביה וצ'ילה לא חזרה על עצמה, והמחליפים לא ברמה. העלייה לשלב השני, גם בסוב-20 וגם פה, היא הצלחה כנגד כל הסיכויים וכנגד בורגה.

אגב, אמנם כל התשומת לב במשחק הזה הלכה לצ'אלאקה האדירה של דריוסי, אבל השער שוויון של ארגנטינה היה ממש לא חוקי. השופט החזיר להם על ההרחקה השנייה או משהו, אפילו בפוטבול היו שורקים על Holding או Facemask...

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/13