סוגיית שידורי המונדיאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏5/11/05.

1. דוקטור Member

אגב מה שאמר אמפלמן על איתן כבל, ישנם דברים טבים יותר מאשר להכריח את צ'רלטון למכור את זכויותיהם. חרם צרכנים אשר יגרום להפסדי מיליונים לצ'רלטון למשל. אין טוב מלשמוח לאידו של אויבך!

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תאמין לי דוקטור,הייתי מריץ אותך לכנסת.

אבל מה לעשות,תמיד יהיו מזמינים ולצערי נמשיך לסבול.

3. Ampelmann Member

אני לא משלה את עצמי שבאמת נוכל להביא 80,000 איש לכיכר רבין ולהעיף את זהבי אל הים. התקווה היא לגרום לפחות לחלק גדול יותר של שידורים לעבור לערוצים פתוחים ולמחיר של המשחקים בתשלום לרדת עד למספרים נורמאליים.

4. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא מסכים עם ברק. שנתיים ליגת העל בכדורגל+שנתיים פרמייר ליג האנגלי+שנתיים ליגת העל בכדורסל+משחקי המונדיאל ל50 שקלים לחודש זה משתלם בסופו של דבר! תעשו חשבון פשוט, כמה אתם משלמים לספורט 5+ במשך שנתיים ולמי שרוצה שיחשב 32 כפול 24, ייצא לו פחות או יותר 750-800 ש"ח. מה גם שאני, חובב כדורגל איטלקי סובל וסובל וסובל מהערוץ העלוב הזה, שלא טורח לשדר משחק באיטליה כמו רומא-אינטר (שהסתיים אגב ב3-2 מרתק), ובמקומו משדר לי את ברצלונה-מאלגה (שהסתיים 2-0 משני שערים בדקות הסיום). אני הולך להזמין את המונדיאל ולהינות שלא דופקים אותי.
    לגבי המאמר כאן רק לא הבנתי את כל החקירת שב"כ הזו.....אם תוכל להסביר לי, מתי הכי שווה לי להתחבר לחבילה הזו....במילים פשוטות?

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ב-2007.
    וברצינות- לדעתי אם אתה בכל זאת רוצה להתחבר, לדעתי כדאי לך לחכות לרגע האחרון. זה לא ש"יגמרו הכרטיסים". ככה הם רק ילכו לקראת הלקוח כדי למשוך עוד אנשים.

6. Ampelmann Member

תראה, איטליאנו דיגנראטו, לערוץ הספורט יש חוזים והסכמים לגבי זכויות שידור והסיפור לא כ"כ פשוט כמו שחשבת. גם באיטליה זכויות השידור של הספקיות מבולגנות ולכן, גם כשמשיגים דיל עם הספקיות לא תמיד מקבלים הכל. בפורום האיטלקי יש גם הסבר מפורט על זה.
    במילים אחרות, ערוץ הספורט לא יושב עם שלט וקובע איזה משחק הוא ישדר, אלא בוחר מתוך החבילה שמציעה ספקית הזכויות איתה הוא חתום. לערוץ הספורט אין מספיק כסף לקנות את כל החבילות, בטח שאין כוונה להשקיע במשחקים דלי-רייטינג, והחבילה שכללה את רוב משחקי מילאן ויובנטוס נחשבה בעיניו ליותר אטרקטיבית מהחבילה שכללה את רוב משחקי רומא ופארמה. הגיוני, לא?
    מעבר לזה, 50 שקל לחודש זה סכום גבוה מאוד שלא כל בתי-האב בארץ יכולים להרשות לעצמם, בטח שלא במשך שנתיים, בעיקר כשמדובר בכ"כ מעט שעות שידור ואל תשכח שלפני כניסת צ'רלטון לשוק, התמורה שקיבלת על ערוץ הספורט (באותם 32 שקלים בדיוק!!!) היתה שני שידורים מהליגה האנגלית, שני שידורים מהליגה הספרדית, שידור אחד מהליגה האיטלקית (בשלוש העונות האחרונות) וכל שידורי המונדיאל למעט משחקי המפתח- וגם זה, רק בגלל החוק!. תוסיף לכל זה גם חדשות ספורט, שידורים מ-NBA עד לפני שנתיים (כניסת ערוץ ה-NBA פסלה את הדיל) ועוד הרבה סוגי ספורט שונים- משתלם.
    צ'רלטון, לעומת זאת, מציעה לך במחיר הזה רק שמונה משחקים כל שבת, שהם בערך 15 שעות שידור בלבד.
    ובגלל שהתקשת עם האותיות הקטנות, נכתוב לך בגדול ובולט:
    המונדיאל בערוץ 5 לא העלה באגורה אחת שחוקה את מחיר ההתחברות לערוץ שהביא עוד כל-כך הרבה ספורט, סיכומים וחדשות ב-32 שקלים בלבד לחודש!

צ'רלטון רוצה לגנוב לך 500 שקל לפחות עבור המונדיאל בלבד!!!
    אם את זה אתה לא מבין, אני מקווה לטובת ההורים שלך שאין לך גישה לאשראי.

7. דוקטור Member

אתה מפר את החרם ובוגד בעם ישראל!
    צורה לך!

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בסופו של דבר כל אחד חושב רק על עצמו מבלי להתחשב באוכלוסיה שלא יכולה להרשות לעצמה בור כלכלי כזה, ושוב אנחנו נוכחים לראות,
    יש מכבי אין חברים!
    וככה זה נראה......
    לכל האלה שלא מבינים, זה רק התחלת התהליך, תשלמו עכשיו 500 ש"ח , עוד שנה יראו כי טוב יעלו את המחירים......
    קאקה22 , עכשיו בטח אמא ואבא משלמים, נראה אותך שאתה תצטרך לשלם מהכסף שלך, או הכי טוב תבלה כמה שעות עם משפחה ממוצעת שלא יכולה להרשות לעצמה אובדן כלכלי כזה, אולי זה יעשה אותך בן אדם יותר טוב.........
    לא משהו אישי נגד מייצגי צ'רלטון, בעד טלוויזיה זולה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. דוקטור Member

זולה כעלות החשמל הדרוש להפעלתה!

10. Alexander Hleb Member

אם פעם עוד איכשהו היתה סיבה לשלם אגרה, זה היה אך ורק בגלל הידיעה שפעם ב-4 שנים נזכה לראות את הדבר הזה שקוראים לו מונדיאל.
    מה יש שם היום? מונדיאל כמו שזה נראה לא נראה בחינם עד יום מותנו. אנחנו משלמים כסף כדי לראות את המומינים.
    לשלם על מונדיאל??? זה כדורגל זר!!! זה משחקים שהילדים הכי רעבים באפריקה יראו בחינם!!! ועו כמה כסף???
    צ'ארלטון קנו את הזכויות כדי לשתות את הדם שלנו! אל תתרמו להם דם!

11. דוקטור Member

עדיין שווה לשלם אגרה בשביל 88 FM.
    שגם אותו רוצים לקחת.

צ'רלטון קנו את זכויות השידור לא רק בשביל לשתות את דמנו אלא כי הם חשבו שהצרכן הישראלי הוא פראייר שיאכל כל מה שיתנו לו!

אבל אנחנו נראה להם!!!!

12. Ampelmann Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

וכן, כמו שאמרו פה- כשצ'רלטון יראו שב-500 שקל יש הכנסות, המספר 2010 לא יעטר רק את השנה של המונדיאל הבא.

13. Ampelmann Member

אגב- תומכי צ'רלטון נהגו להתפאר פה במחירים היקרים באי הבריטי ורק כדי לסתום להם את הפה, פניתי גם מערבה עד לאנגליה לברר כמה משלמים שותי התה עבור המונדיאל. התגובה הראשונה לה זכיתי כשהעלתי את השאלה באחד הפורומים בהם אני כותב, באה מהמנהל, בחור מבוגר שמדבר רק כשהוא יודע על מה:
    it will be a sad day when we have to pay for the world cup.
    לצורך העניין, גם המקביל האירי שלו סיפר את אותם דברים.
    לגבי משחקי הליגה האנגלית, בעוד שאנחנו משלמים על שעות האושר כ-120 פאונד בשנה (960 ש"ח), התפאר אחד האירים ב-7 quid a year (קוויד=פאונד) עליהם הוא מוותר בשקט.
    המחירים בבריטניה (עבור כל שידורי הליגה האנגלית כולל המשחק המרכזי!) נעים בין שידורים חינמיים לחלוטין (כחלק מחבילה כוללת) לבין 34 ליש"ט (כחלק מחבילה כוללת + אינטרנט).
    בארץ משלמים בערך 40 ליש"ט, וזה עוד לפני האינטרנט.

למעשה, כדי שנוכל להבין טוב יותר את הבדלי המחירים (ושוב, אנגליה נחשבת לאחד המקומות היקרים בתבל), נשחק ב'כלכלת הפחיות'. מה זה בעצם אומר? כלכלת הפחיות היא דרך פשוטה להעריך את כוח הקניה של הכסף. ידוע כי משכורת של 5000 ש"ח בישראל היא בושה לקו העוני האנגלי אך זהב במונחים תאילנדים. כדי להבדיל בכל זאת בין יחסי המחירים, נשווה בין מחירו של אותו מוצר בשתי המדינות הנבדקות, במקרה הזה- פחית קוקה-קולה פשוטה.
    את 'טעם החיים' בקופסת השתיה מפח, נוכל לרכוש בארץ ב-3.50 שקלים בכל סופרמרקט הגיוני. בבריטניה, בה המשכורות יותר גבוהות ובהתאם גם כוח המטבע, תעלה פחית פשוטה 80P's (פני). תרגום חופשי: 6.1 ש"ח. לכן, בהנחה שיחס המטבע הוא 1:0.8 בקירוב, ערכם של 34 ליש"ט, יהיה בקירוב 125 שקלים- פחות ממחצית המחיר שאתם זורקים ל"יס" בארץ, לפני השידורים מאנגליה ולא פחות חשוב, לפני אינטרנט! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

14. דוקטור Member

אם חס וחלילה צ'רלטון ידבקו בעקשנותם וישמרו את זכותם על המונדיאל אני מציע שהאתר יערוך מגבית על מנת לתמוך באתרים שישדרו את המשחקים כדוגמת לייבספורטס על מנת שאלו לא יקרסו בזמן שידורי משחקים.

בכל אופן אני אכן מקווה כי צ'רלטון יבינו שהם בדרך להפסדים כספיים כבדים עד אז ויחדלו מהתעללותם בנו.

15. eman Member

בימים אלה אני מנהל מאבק שאני מאמין שבסופו של עניין, ישא פרי ששידורי משחק המונדיאל יהיו פתוחים לכלל הציבור. יחד עם זאת, חקיקה בכל הכבוד שאני רוכש לעמיתי, ח"כ כחלון, אינה דבר נכון, זאת לאור העובדה שמדובר בחברה פרטית שרכשה את הזכויות ושילמה עליהן מליוני דולרים.

החוכמה היא לגרום לכך שהערוצים הפתוחים ירכשו את הזכויות מחברת צ'רלטון, ואלה ישדרו את המשחקים לכלל הציבור. זו הדרך הנכונה והמאבק, מבלי להרחיב, צריך להיות בכיוון הזה.

תגובתו של ח"כ איתן כבל לשאלה מה יהיה עם שידורי המונדיאל.(נשאל באתר ynet )
    יאללה איתן!